شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۳۱ مارس ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جهان کر و کور و لال را محکوم می کنیم
موضعی جمعی

یاران دیدگاه

جنگ طلبی، بحران سازی و زیاده خواهی اسرائیل و جمهوری اسلامی خاورمیانه را به خاک و خون کشانده، و سالهاست که مردم فلسطین را از صلح و زیستنی مرفه و متمدنانه محروم کرده است. نزدیک به دو هفته است که اسرائیل و حماس مردم فلسطین را در برابر چالشی سخت قرار داده اند که می تواند به تخریب سیستماتیک غزه بیانجامد. هزاران کودک فلسطینی در آستانه آوارگی هستند.

اسرائیل هر روز گامی فراتر در راستای اشغال تمامیت سرزمین فلسطین برداشته و در خاک فلسطین شهر سازی می کند. روزانه حق و حقوق طبیعی و انسانی مردم ستمدیده فلسطین را نادیده می گیرد؛ و بر مردم ستمدیده فلسطین همان می کند که هیتلر بر یهودیان کشورهای تحت اشغال آلمان نازی می کرد. حماس، به دنبال محو اسرائیل است.

اسرائیل، نخست به بهانه قتل سه نوجوان یهود نوار غزه را به آتش و خون کشاند،  و حال، به بهانه تخریب تونل ها و انهدام سکوی پرتاب موشکهایی که حماس از جمهوری اسلامی دریافت کرده، به غزه لشگرکشی کرده است. تا به این لحظه، 50 هزار شهروند غیر نظامی آواره شده اند، 77 کودک به قتل رسیده اند. و نزدیک به 2500 شهروند غیر نظامی مجروح شده اند. اوباما و کاخ سفید از این حمله، با حداقل خسارت جانی به شهروندان غیر نظامی، حمایت می کند. اولاند و پلیس فرانسه از فرانسوی ها می خواهند که تظاهرات نکنند و یا آن را محدود به مکانی بسیار کوچک بدون سردادن شعار های ممنوعه به پایان برسانند. ملل متحد، از کنار این قتل عام شهروندان غیر نظامی به آسانی می گذرد و آن را نادیده می گیرد. گویی جهان کر و کور و لال شده است.

بدون شک، خون بر گلوله پیروز خواهد شد و اسرائیل مجبور به عقب نشینی می شود، و بطور حتم حماس، همچون حزب الله در جنگ 33 روزه، میوه آن را خواهد چید، و این جنگ به نفع جمهوری اسلامی و ارتجاع دینی، پایان می یابد.

تنها قربانی این جنایت، در کوتاه مدت، مردم ستمدیده فلسطین، و در بلند مدت، مردم جهان خواهند بود. غرب بهای سنگین این لشگرکشی ها و خونریزی ها را خواهد پرداخت؛ چرا که نوجوانان مسلمان مقیم کشورهای غربی و خاورمیانه با دیدن اجساد کودکان تکه تکه شده، گریه و شیون مادران، و موضعگیریهای اوباما و اولاند، جذب نیروهای بنیادگرا و تروریست، همچون داعش شده، و همچون خونی تازه، به ادامه حیات جریانهای ارتجاعی در خاورمیانه و آفریقا یاری می رسانند.

کشتار در فلسطین تنها زمانی به پایان می رسد که:  

اسرائیل:

1-     فورا خاک غزه را ترک کند؛

2-     به کشتار شهروندان غیر نظامی در غزه  خاتمه دهد؛

3-     موجودیت حماس در دولت وحدت ملی فلسطین را به رسمیت بشناسد؛

4-     در اسرع وقت با دولت وحدت ملی فلسطین به مذاکره بنشیند؛

5-     پروژه های شهرک سازی را ناتمام رها کند؛

شاخه نظامی حماس:

1-     خارج از خط مشی کلی دولت وحدت ملی فلسطین عملیات نظامی نکند؛

2-     کلیه تصمیمات سیاسی و نظامی دولت وحدت ملی فلسطین را به رسمیت بشناسد.

ما کشتار شهروندان غیر نظامی فلسطینی توسط اسرائیل، و بی تفاوتی این جهان کر و کور و لال را محکوم می کنیم.

علی ناظر، سعید اطلس، داریوش افشار، عزیز فولادوند، بهرام رحمانی، کورش طاهری، مجید مشیدی، بهرام سلطانی، محمود خادمی، علیرضا محسنی، احمد بخردطبع، گلمراد مرادی، پرویز داورپناه، عباس رحمتی، علیرضا افشارچی، نیما صفرلو، رسا افشارچی، احمد عزیزپور، علی رضا وحید دستگردی، آمادور نویدی، علی دروازه غاری، حسین سلیمی، جمال فراهانی، علی فیاض،  فریبا راد، ناصر کاخساز، حسین یزدان پناه، 

28 تیر 1393

19 ژوئیه 2014

در صورت تمایل به اضافه کردن نام خود، با ایمیل زیر تماس بگیرید (با حروف فارسی: نام، نام فامیل، و بنویسید امضا می کنم)

irancrises@gmail.com

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
یاران دیدگاه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.