شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سنگ اندازی در مسیر بازاسکان

علی ناظر

دیروز در نوشتاری کوتاه (یک خروار منصب، یک ارزن انصاف) به موضع بی محتوای سخنگوی کاترین اشتون اشاره مختصری کرده بودم. امروز سایت تابناک عامل اصلی مسدود کردن مسیر بازاسکان را مشخص کرد.
در گزارشی خبری «یک هشدار ایرانی که دولت اردن باید آن را جدی بگیرد»، تابناک خاطر نشان می کند که مجاهدین از دولت اردن خواسته است به آنها زمینی اجاره دهد تا بتوانند در راستای بازاسکان کامل پناهجویان مقیم لیبرتی، اقدام کنند. شایان توجه اینکه، بنا به همین گزارش، مجاهدین متعهد می شوند که هر زمان که از اردن خارج شوند، زمین و ساختمان را رایگان در اختیار دولت اردن بگذارند. پیشنهاد می کنم این گزارش خبری که در زیر آمده مطالعه شود.
حال به موضع تابناک، یکی از بلندگوهای جمهوری اسلامی، توجه کنیم. تابناک، به دولت اردن هشدار می دهد «دولت اردن باید به این نکته متوجه باشد که داشتن روابط خوب با ایران به شدت با حضور منافقین در خاک این کشور در تعارض قرار دارد و در صورتی که منافقین به اردن نقل مکان کنند دولت این کشور مسئول و مقصر برهم خوردن و تیرگی روابط بین ایران و اردن خواهد بود.» به زبانی ساده، ساکنین لیبرتی نباید به خارج از عراق (مهم نیست کدام کشور) منتقل شوند. باید در لیبرتی بمانند تا دانه، دانه، دانه به قتل برسند.
حال باید پرسید موضع سخنگوی کاترین اشتون در قبال این سنگ اندختن ها چیست؟ آیا باز هم می خواهد خود را به نفهمی بزند و از «طرفین» بخواهد که «تسهیل کننده» پروسه بازاسکان بشوند؟
علی ناظر
8 دی 1392
 
جهت اطلاع، دیدگاه و بحران دچار مشکل فنی است و امکان دار اسامی در وبلاگ چپ و راست مشاهده شود.
 
---------------------------------------
منافقین در درخواست خود به اردن تعهد داده‌اند که همه هزینه‌های ساخت این شهرک، آب، گاز و برق آن را پرداخت خواهند کرد. علاوه بر آن اجاره‌بهای زمین و هزینه نیروهای امنیتی و حفاظتی اردنی نیز بر عهده خود گروهک خواهد بود و در مقابل پس از ترک این کشور و بازگشت به ایران!؟ شهرک مورد نظر را با تمام امکانات آن به طور رایگان تحویل دولت اردن خواهند داد.
کد خبر: ۳۶۷۸۲۴
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۱ - 29 December 2013
سه شنبه 4دی خبرگزاری‌ها به نقل از منابع مطلع اردنی خبر دادند که گروهک تروریستی منافقین از دولت اردن خواسته است تا با اسکان این فرقه در خاک این کشور موافقت کند.
 
به گزارش خبرنگار «تابناک»، فرقه تروریستی منافقین از طریق تعدادی از نمایندگان اردنی، به دولت این کشور پیشنهاد داده‌اند تا ضمن موافقت با درخواست این گروهک برای اسکان، اجازه ساخت یک شهرک در صحرای این کشور را نیز به آنان بدهد.
 
بنابر این گزارش، منافقین همچنین پیشنهاد داده‌اند تا انتقال عناصر این گروهک از کمپ لیبرتی در عراق طی چند مرحله انجام شود و همه هزینه‌های این جابجایی نیز بر عهده این گروهک باشد.
 
این گروهک همچنین از دولت اردن خواسته است تا با اختصاص یک قطعه زمین بزرگ در صحرای اردن برای ساخت یک شهرک و اسکان همه اعضای خود که در عراق به سر می‌برند، موافقت کند.
 
این گزارش می افزاید: منافقین در درخواست خود به اردن تعهد داده‌اند که همه هزینه‌های ساخت این شهرک، آب، گاز و برق آن را پرداخت خواهند کرد. علاوه بر آن اجاره‌بهای زمین و هزینه نیروهای امنیتی و حفاظتی اردنی نیز بر عهده خود گروهک خواهد بود و در مقابل پس از ترک این کشور و بازگشت به ایران!؟ شهرک مورد نظر را با تمام امکانات آن به طور رایگان تحویل دولت اردن خواهند داد.
 
گروهک منافقین همچنین اعلام کرده است در صورت حضور در اردن اجازه خروج هیچ یک از اعضای خود را از شهرک مورد نظر مگر در شرایط فوق العاده پزشکی و بهداشتی نخواهد داد.
 
هنوز دولت و وزارت امورخارجه کشور پادشاهی اردن در مورد این خبر واکنش نشان نداده است ولی در صورت صحت این خبر و ارائه درخواست انتقال منافقین از کمپ لیبرتی به پایگاهی در صحرای اردن دولت این کشور باید متوجه باشد که منافقین و سرکردگان آنها در حال سقوط به ورطه نابودی و نیستی کامل هستند لذا هر فرد، دولت یا گروهی نیز که آینده سیاسی خود را با این گروهک گره بزند به ورطه نابودی کشیده خواهد شد.
 
صدور اجازه اسکان منافقین در خاک اردن قمار خطرناکی است که دولت امان به شدت باید از آن برحذر باشد! منافقین و سرکردگان آنها متهم به هزاران خیانت وجنایت در کارنامه ننگین خود هستند و جمهوری اسلامی ایران حق و صد البته وظیفه خود می داند که سرکردگان این گروهک و اعضای جنایتکار آن را در هر کجا که باشند، تحت تعقیب قرار داده و به سزای اعمالشان برساند.
 
دولت اردن باید به این نکته متوجه باشد که داشتن روابط خوب با ایران به شدت با حضور منافقین در خاک این کشور در تعارض قرار دارد و در صورتی که منافقین به اردن نقل مکان کنند دولت این کشور مسئول و مقصر برهم خوردن و تیرگی روابط بین ایران و اردن خواهد بود.
 
این هشدار نیز ضرورری است داده شود که در صورتی که منافقین از خاک اردن بخواهند علیه مردم ایران اقدامی بکنند نظام جمهوری اسلامی طبق حقوق بین الملل و قاعده آمره حق مشروع دفاع از خود، حق پاسخگویی سریع، صریح و قاطع را برای خود محفوظ می داند

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.