شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۴ اکتبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اسطوره اشرف (متن پیام مسعود رجوی، ۲۷ شهریور ۱۳۹۲)

همنشين بهار

۱۷ روز پس از «شبیخون به اشرف» (واقعه مهیبی که دشمنان آزادی را شاد و شنگول کرد و دیگران را هم به‌نوعی به آزمایش کشید)، راهبر مجاهدین با پیامی که در یک کلیپ ویدیویی ارائه شده از اسطوره اشرف و لشگر فدایی آن سخن گفت.
متاسفانه این پیام نیز مکتوب نبود. آن‌را کلمه به کلمه گوش کردم و منهای حواشی و آنچه مربوط به نشست‌های پیشین است، اصل پیام را روی کاغذ آوردم.
اینگونه، (جدا از عکسها و آهنگها و...) بهتر می‌توان روی اصل پیام تمرکز کرد و دقیق شد.  
...
گرچه با مجاهدین سنخیّت نداشته و ندارم اما برای صاحب پیام آرزوی سلامتی می‌کنم و امیدوارم «حّی» و «زنده» باشد. زنده بودن فراتر از دَم و بازدَم و حرف و صوت است. زنده بودن چیز دیگری است... 
...
آرزو کنیم از درون شب تار، گل صبح بشکفد و این ابتلاء بزرگ، بار خود را بر زمین بگذارد. ایجاد همدلی و همدردی کند تا به جای فصل و فاصله و هرزه‌نویسی، وصل و رابطه و فرهیختگی حاکم گردد.
جفا در قضاوت باب نشود و بی‌انصافی و بی‌مروتی، به انصاف و واقع بینی زور نگوید. در اینصورت از آسمان و زمین بلا هم ببارد، باطل به کرسی نخواهد نشست و چراغ حقیقت در طوفان کشمکش‌ ها نخواهد مُرد.

کهکشان اشرف ماندگار و جاودانه، درس درخشان زهره
پیام به خلق قهرمان و در زنجیر ایران،
به مؤسسان چهارم ارتش آزادیبخش ملی،
به نیروهای انقلاب دموکراتیک مردم ایران
و به مجاهدین و یاران اشرف نشان در سراسر جهان
...
۱، ۲، ۳، ۱۰۰، و ۱۰۰۰ اشرف می‌سازیم.
به سوی آزادی در مسیر سرنگونی برای نبردهای بیشتر در همه جا آماده شوید.
از خون مجاهدین در اشرف شعله ها و آنشها برمی‌خیزد و رژیم ضد بشری را خاکستر می‌کند.
اسطوره اشرف. مسعود رجوی. ۲۷ شهریور ۱۳۹۲
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
امروز پس از ۱۷ روز، گروگان‌هایمان در زندان «لشگر کثیف» مالکی در حوالی فرودگاه بغداد، برای نخستین بار به چشم دیده شدند. از جزئیات اینکه چه بلاهایی بر سر آنها آمده و خواهد آمد، اطلاع ندارم.
مالکی بفرموده بیت العنکبوت ولایت، قویاً در صدد استرداد آنها به رژیم، یا لااقل پرونده سازی‌های کذایی و تکراری برای مصارف خاص رژیم در مرحله سرنگونی است. در هر حال هفده روز است که رزیم به دنبال من و من به دنبال گروگانها بودم و روشن شد که تا به امروز در عراق و در زندان مالکی هستند.
...
در روز جنایت بزرگ و بی سابقه علیه بشریت در اشرف، خواهر مجاهد مریم اکبری همراه با ۱۷ برادر مجاهد، همچنین تنها طبیب باقی مانده در اشرف، دکتر جواد احمدی همراه با ۳ مجاهد خلق دیگر، مجموعاً ۲۲ نفر در دو نقطه متفاوت و دور از یکدیگر، همگی در زیر آتش، در محاصره و در معرض گروگانگیری بودند.
ساعاتی با تب و تاب و التهابات بسیار طول کشید تا توانستیم آنها را یک به یک از چنگ دشمن بیرون بکشیم و سرانجام همگی با قهرمانی و شجاعت بی‌مانند خود را به ۲۰ مجاهد باقی مانده برسانند.
...
آخرین جمله ای که از فرمانده زهره شنیدم این بود که گفت مزدوران عراقی در نزدیکی ما هستند. سپس انفجاری مهیب باعث قطع صدا شد.
آخرین جمله ای هم که از خواهر مجاهد ژیلا طلوع بیاد دارم این بود که از وضعیت و حالش پرسیدم. گفت: عالی
سلام الله علیها
تصویر شهادت او در حالیکه سپر زهره در برابر گلوله شده و او را در آعوش گرفته است خود به اندازه یک دفتر و یک کتاب گویاست.
انگار که از طاهره طلوع تا ژیلا طلوع، همین تصاویر زیبنده زن مجاهد خلق و زادگان مریم رهایی است.
این است تصاویر شایسته و بایسته زن مجاهد خلق که در نظم و نظام استبداد دینی برشوریده است.
در رزم بی‌امان با فاشیسم زن ستیز دینی، همین صحنه ها برترین و والاترین ارزشهای جاودانه و دوران ساز یک هویت جدید تاریخی به نام زن انقلابی مجاهد خلق است.
اشرف شهیدان این چنین در کهکشان شهیدان اشرف، در پرتو انقلاب مریم تکثیر شد.
...
اشرف حماسه ماندگار تاریخ معاصر ایران بود و اکنون اسطوره جاودانی تاریخ ایران و تاریخ جهان شد.
نمونه ای دیگر در سرزمین و درخاک پای پیامبر جاودان آزادی سیدالشهدا امام حسین علیه السلام.
سلام بر کهکشان اشرف و شهیدانش. بر لشگر فدایی اشرف تجسم درخشان جنگ صد برابر با یک صد تن به مدت یکسال در نگاهبانی از اشرف و ارزشهای جاودانه فدا و پایداری و جنگ و ایستادگی در برابر استبداد دینی.
سلام بر فرمانده زهره، خواهر مجاهد زهره قائمی همردیف مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران. ستاره نورافشان، پرتو مهر تابان و درس درخشان در اوج پایداری باشکوه دهساله در اشرف
سلام بر فرمانده گیتی. خواهر مجاهد گیتی گیوه چیان، معاون مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران، مسئول کمیته امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت که عمداً از اعلام نام او پس از درگذشت مجاهد خلق ابراهیم ذاکری خودداری کردیم.
زبانم از توصیف مرتبت والای یکایک شهیدان و سوابق درخشان آنان قاصر است. فقط می‌گویم که لشگر فدایی اشرف و شهیدانش درخور کتابهای جداگانه است و به فرصتی دیگر وامی‌گذارم.
...
از خواهران مجاهد میترا باقرزاده تا ژیلا طلوع، از فاطمه کامیاب شریفی و مریم حسینی تا بهروز و احمد بوستانی و احمد وشاق و محمد گرجی و رشید و نبی و حسین اصفهانی و رحیم و حسین و زکریا و علیرضا و علی اصغر و سید علی سیداحمدی و مجید و شجاع و مقداد و محمود رضا و اردشیر و کورش و قباد و شاهرخ و فریبرز و ابراهیم اسدی و حیدر و ناصر و بیژن و رحمت و ابوالقاسم و اصغر عمادی و محمد علی و حسین سلطانی و حسین رسولی و عظیم نارویی و سعید و حمید و شهرام و سیروس و ناصر کرمانیان و امیرحسین و رحمان و حسن غلامپور و حسن جباری و یاسر حاجیان و ناصر حبشی و امیرمسعود نظری و سعید اخوان هاشمی، گل سرخ دیگری بر تارک انقلاب نوین ایران که مادرش خواهر مجاهد نسرین منزوی از شهیدان فروغ جاویدان بود.
...
۴۲ قهرمانی که همگی مجروح یا مصدوم و دردمند پس از ۱۰ روز پیکار طاقت فرسای شبانه روزی و لاینقطع سرانجام به درخواست مریم از اشرف به لیبرتی منتقل شدند هریک داستانی جداگانه دارند. فقط می‌گویم اگر با دست خالی به رزمی بی امان مبادرت نمی‌کردند، اگر یاران و فرماندهان و مسئولانشان سینه سپر نمی‌کردند و اگر مریم مداخله نمی‌کرد، بی گمان همگی شهید می‌شدند.
آن روز شعار همه مجاهدین از نیمه شب روز قبل که تحرکات دشمن برایشان آشکار شد، بی مهابا این بود که گلوله ها، بگیریدم و خطاب به سرور شهیدان پیامبر جاودان آزادی السلام علیک یا ثارالله. سلام بر تو ای خون خدا و ای خون جاری دوران،
باشد که این قهرمانان در دیگر آزمایشات زندگی خود نیز پیروزمند و سرفراز باشند و همچنان که کمال مطلوب هر مجاهد خلق است رستگار و جاودانه شوند.
...
نقشه دشمن و آدمکشان مالکی به امر ولی فقیه ارتجاع و پاسدار قاسم سلیمانی گروگان گرفتن و انتقال هر ۱۰۰ نفر به ایران و تحویل دادن آنها به رژیم بود. طرحی که از این پیشتر، مشابه آن در مرداد ۱۳۸۴ در روز روشن و در برابر چشم نیروهای آمریکا در بغداد، در مورد مجاهدین خلق حسین پویان و محمد علی زاهدی انجام شده بود.
بستن دستها از پشت در اشرف بهمین خاطر بود، مگر اینکه مجاهدی غافلگیر نشود یا حتی با دست بسته آنقدر مقاومت و تقلا کند که چاره ای جز تیر خلاص باقی نماند.
شروع عملیات با بیش از ۲۰۰ انفجار به خاطر این بود که آنهایی که در اثر موج انفجار مجروح یا بیهوش می‌شوند، در همان حال دستهایشان از پشت بسته و به خودروهای آماده حرکت گروگانگیران منتقل شوند.
مانند ۶ و ۷ مرداد برای هر مجروح یا هر بیهوش، نفرات متعددی برای زدن و بستن و بردن اختصاص داده شده بود.
گوش به فرمان بودن مالکی هم برای اجرای خواسته خامنه ای بیخود و بی‌جهت نبود. اجرای دستور خامنه ای شرط لازم برای برخورداری از حمایت رژیم در دور سوم نخست وزیری این جنانتکار است. بهمین خاطر قرار نبود که اصلا در اشرف کسی باقی بماند. یا گروگان و یا تیر خلاص حتی روی تخت اتاق امداد پزشکی.
...
در جنایتی بی سابقه ولی فقیه ترسان و لرزان از بازگشت مجاهدان لیبرتی به اشرف از قبل بر این بود که با کمک مالکی و کپلر، شانس بازگشت به اشرف را به هر قیمت بسوزاند.
این کار که در اشرف توسط مالکی انجام شد درواقع آن روی سکه به کاربردن سلاح شیمیایی در سوریه توسط بشار اسد به توصیه رژیم بود.
...
در جریان حرکت ستون ۴۲ مجاهد اشرفی به لیبرتی که به درخواست مریم بر اساس نامه معاون خاور نزدیک وزیر خارجه آمریکا صورت گرفت، دیدیم که جلوی چشم سازمان ملل و ناظران و محافظان آن، بر سر راه اتوبوس مجاهدین انفجار و بمب گذاری کردند و اتوبوسها را به موشکهای  آر پی جی بستند.
...
اما حرف با قاتلان و جنایتکاران در یک کلام همان است که از این پیشتر گفته ایم...
(در ادامه، بخشی از نشست ۳۱ فروردین ۱۳۸۹، و سخنان آقای رجوی پخش می‌شود...)
...
آری ما بسوی آزادی و در مسیر سرنگونی ۱، ۲، ۳، ۱۰۰، و ۱۰۰۰ اشرف دیگر می‌سازیم.
از خون مجاهدین در اشرف شعله ها و آنشها برمی‌خیزد و رژیم ضد بشری را خاکستر می‌کند. ما برای نبردها و جنگهای بنیان کن دیگر آماده و آماده تر می‌شویم.
حق دفاع از خود برای هر مجاهدی در برابر حمله و یورش دشمن در هر کجا، یک حق مشروع و قانونی است. بی مهابا از این حق مشروع و قانونی در هر زمان و هر مکان استفاده کنید.
آنچنان که سازمان مجاهدین خلق ایران اعلام کرده است قاتلان جنایتکار در هر لباس و به ویژه در لباس آخوندی و پاسداری می‌توانند مطمئن باشند که حساب یک به یک این خونها را همچون لاجوردی و صیاد شیرازی و آخوندهای دانه درشت دیگر پس خواهند داد. به تازگی در نشستهای رمضان گفته بودیم که مجاهدین و مقاومت ایران در مرحله سرنگونی برای رژیم بسیار خطرناک شده‌اند. (سپس منتخب نشستهای رمضان در لیبرتی و اشرف سلسله آموزشهای درونی مجاهدین تیر و مرداد ۱۳۹۲ پخش می‌شود.)
...
کلیک کنید:
در انتهای غم همیشه پنجره ای باز است. پنجره ای روشن
شبیخون به مجاهدین و «مقراضِ تیزِ تناقض»
...
اسطوره اشرف (ویدیو)
http://vimeo.com/75212310
 
 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همنشين بهار:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.