شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

رد صلاحیت «گسترده» نامزدهای انتخابات شورای شهر

رادیو فردا

گزارش‌ها حاکی است که هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها شمار زیادی از نامزدها را رد صلاحیت کرده‌ است. محسن هاشمی، احمد مسجدجامعی، معصومه ابتکار، پروین احمدی‌نژاد و بهمن شریف‌زاده از جمله افرادی هستند که گفته می‌شود صلاحیت‌شان تأیید نشده است.

خبرگزاری مهر روز شنبه، ۲۱ اردیبهشت‌ماه، به نقل از یک عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر، از رد صلاحیت فاطمه راکعی، معصومه ابتکار، از چهره‌های اصلاح‌طلب، و محسن هاشمی خبر داده است.

با این حال محسن هاشمی اعلام کرده است که هنوز نامه‌ای مبنی بر رد صلاحیتش از سوی هیئت نظارت دریافت نکرده است.

در عین حال روزنامه جهان صنعت روز شنبه در گزارشی از رد صلاحیت نامزدهای انتخابات شورای شهر خبر داده و تأکید کرده است که هر دو طیف اصلاح‌طلب و حامی دولت معتقدند که نامزدهای‌شان به طور «گسترده» رد صلاحیت شده‌اند.

به نوشته این روزنامه، اسامی علی ذبیحی و بهمن شریف‌زاده، از مسئولان روزنامه دولتی ایران، ضیاء‌الدین نورالدینی، دبیر پیشین شورای عالی اطلاع‌رسانی دولت، و پروین احمدی‌نژاد نیز در فهرست رد صلاحیت شده‌ها قرار دارد.

این روزنامه در ادامه افزوده است که هادی ساعی و علیرضا دبیر، از اعضای کنونی این شورا، نیز رد صلاحیت شده‌‌اند. خبرگزاری مهر نیز به نقل از رسانه‌های مجازی از رد صلاحیت افسانه بایگان، هنرپیشه نزدیک به دولت، خبر داده است.

این اخبار در حالی منتشر شده‌ است که حسین طلا، رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتشار اسامی افراد رد صلاحیت شده را غیرقانونی خوانده و بدون رد یا تأیید این اسامی گفته است که ۲۸ اردیبهشت‌ماه نتیجه بررسی صلاحیت‌ها در هیئت نظارت به نامزدها ابلاغ می‌شود.

وی تأکید کرده است که پس از آن نامزدها چهار روز فرصت دارند تا به رد صلاحیت‌شان اعتراض کنند.

محمد خاتمی ۱۷ اردیبهشت‌ماه از «تهدید» نامزدهای اصلاح‌طلب انتخابات شوراهای شهر و روستا خبرداد و گفت: «امروز برای شورای انتخابات شهر احضار می‌کنند، تشویق و تهدید می‌کنند که بکشید کنار، اجازه نمی‌دهیم بیایید. خوب با این وضعیت آمدن یعنی چه؟ و چه فایده‌ای دارد؟»

محمدرضا تابش، نماینده اصلاح‌طلب مجلس، نیز ۱۸ اردیبهشت‌ماه در تذکری شفاهی در مجلس گفت: «متأسفانه نهادهایی بر کاندیداهای اصلاح‌طلب انتخابات شورای شهر فشار می‌آورند و تهدید به رد صلاحیت می‌کنند.»

انتخابات شوراهای شهر و روستا قرار است همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خردادماه برگزار شود. پیشتر محمود احمدی‌نژاد از برگزاری همزمان این دو انتخابات انتقاد کرده بود.

 

منبع: رادیو فردا، 21 اردیبهشت 1392
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فردا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.