شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ -  ۱ ژوئن ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

پیام تبریک به مردم و ارتش آزادیبخش ملی لیبی

مريم رجوي

پیروزی مردم لیبی و سرنگونی دیکتاتوری قذافی، تحولی بزرگ به سمت دموکراسی در منطقه

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، خانم مریم رجوی، سرنگونی دیکتاتور لیبی و پیروزی مردم بپاخاسته و ارتش آزادیبخش ملی لیبی را به مردم لیبی و به عموم ملتهای منطقه تبریک گفت و آن را یک تحول بزرگ به سمت دموکراسی در منطقه توصیف کرد و گفت پیروزی مردم لیبی و فتح طرابلس به دست ارتش آزادیبخش ملی لیبی، پیروزی همه ملتهای منطقه و نقطه عطف دیگری از اوجگیری توفان تغییر و قیامهای رهایی‌بخش است.

خانم رجوی افزود: « انقلاب لیبی و پیروزی آن، پیش از هر کس رژیم آخوندی و ولی‌فقیه این رژیم را به وحشت انداخته است. خامنه‌ای و دیگر سردمداران رژیم در ماههای گذشته به‌طور مستمر از طرق مختلف به مخالفت و تخطئه این قیام پرداختند. هم‌چنان‌که به دشمنی هیستریک با قیام مردم سوریه و مداخله فعال برای سرکوب آن مبادرت کرده و می‌کنند. اما پیروزی مردم لیبی شتاب جدیدی به قیامهای منطقه به‌ویژه قیام قهرمانانه مردم سوریه و قیام مردم عراق می‌دهد.
آخوندهای جنایتکار حاکم بر ایران، بعد از دیکتاتوریهای لیبی و سوریه بزرگترین بازنده قیام مردم این 2کشور هستند. آنها هم از بازتاب این قیامها در داخل ایران، به‌صورت گسترش خیزشهای مردمی به‌شدت وحشت دارند و هم جبهه منطقه‌یی خود را در حال فروپاشی می‌بینند. جبهه‌یی که بیش از 30سال است دهها میلیارد دلار روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند و ابزار اصلی این رژیم برای صدور تروریسم و بنیادگرایی در منطقه و شانتاژ و باج‌خواهی در سطح بین‌المللی بوده است».

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت تأکید کرد: «درست در نقطه مقابل رژیم ولایت‌فقیه، اکنون مردم و مقاومت ایران و مجاهدان آزادی در اشرف پیروزی انقلاب لیبی را پیشرفت و گشایش و برکتی بزرگ برای پایداری خود می‌دانند. این یک پیروزی پرافتخار برای راه و رسم مردم و مقاومتی است که پیوسته به زیر کشیدن تمامیت فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران را هدف قرار داده و بهای سنگین و خونین آن را به تمام و کمال پرداخته‌اند.
هم‌چنان که شکست و سرافکندگی جبهه مدافعان حفظ رژیم و شکست مماشات‌گران و فرومایگان مبلغ کنارآمدن با رژیمهای دیکتاتوری است.
اکنون حکمرانان سرنگون شده لیبی باید راهی دادگاه کیفری بین‌المللی شوند تا به‌خاطر ارتکاب جنایت علیه بشریت تحت محاکمه قرار گیرند. این به خامنه‌ای و همدستانش گوشزد می‌کند که غیرممکن است از پاسخگویی به جنایتهای عظیم خود از جمله قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال 67 فرار کنند. کما این‌که به دیکتاتور عراق جدید گوشزد می‌کند‌ که به‌خاطر جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت در اشرف سرانجام به پای میز عدالت کشیده خواهد شد».

خانم رجوی تأکید کرد: «در این لحظه ما هم‌چنین خود را در کنار کشور برادرمان سوریه به خون نشسته می‌دانیم و از خدای بزرگ آزادی هر چه سریع‌تر خواهران و برادران‌مان در سوریه از چنگال رژیم دیکتاتوری را مسألت می‌کنیم.
صبح نزدیک است و آزادی ملتهای بپاخاسته بی‌تردید فرا می‌رسد».

منبع: سایت مجاهدین، 3 شهریور 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مريم رجوي:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.