شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

مصباح اهل معامله های سیاسی نیست

رجانیوز

عضو جامعه مدرسین حوزه علميه قم در گفت‌وگو با رجانیوز:


خواص‌مردود و سهم‌خواه مخل اصلی وحدت/ آیت‌الله‌مصباح چون اهل معامله سیاسی نیست، مورد تخریب منحرفان است


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با يادآوري سخنان آیت الله مصباح در همایش اعلام موجودیت جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: فرمایشات ایشان در مورد اینکه "وحدت فی نفسه یک ارزش مطلق محسوب نمی شود بلکه ابزاری برای پیشرفت بهتر است"، ریشه در مبانی دینی ما دارد.


حجت الاسلام و المسلمین محمود رجبی در گفت‌وگو با رجانیوز افزود: این موضوع در قرآن کریم نیز بارها مورد تاکید گرفته است که محور وحدت، از خود وحدت مهم‌تر است و این موضوع که با هر کس و در هر زمان وحدت صورت بگیرد، به شدت نهی شده است، کما اینکه آیات متعدد قرآنی در این زمینه وجود دارد مانند "واعتصموا بحبل الله جمیعا" که بر وحدت تنها حول "حبل الله" تاکید دارد.


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: "بر این اساس معیارهای دینی و اصیل انقلاب باید محور وحدت قرار بگیرند، چراكه در غیر این صورت وحدت نه تنها مفید نیست، بلکه نتیجه معکوس در بر خواهد داشت.


رجبی افزود: در حال حاضر نیز هر گونه وحدت باید بر محور ولایت باشد که بر این مبنا نه تنها فتنه گران، بلکه خواصی هم که در زمان فتنه با سکوت یا مواضع دوپهلوی خود عملا فتنه گران را یاری کردند، نمی توانند در این چارچوب جایی داشته باشند.


وی با تاکید بر اینکه هنوز هم علی‌رغم انزوا و مرگ سیاسی فتنه گران، برخی خواص با مواضع عجیب خود در عمل با آنها همسويي مي‌كنند، تصریح کرد: وحدت با چنین افرادی به معنای وحدت با مخالفین نظام است و نباید چنین حرکتی صورت بگیرد.


سابقه چهره های شاخص جبهه پایداری روشن و درخشان است


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگری از اين گفت‌وگو با بيان اينكه "تشکیل جبهه پایداری انقلاب اسلامی اتفاق مبارکی است"، گفت: با توجه به اینکه معیارهای اعلام شده از سوی این جبهه در تطابق کامل با آرمان‌های اسلام ناب و منویات رهبر انقلاب است و از سوی دیگر سابقه افراد شاخص این جبهه نیز روشن و درخشان است، نه تنها نباید تشکیل این جبهه را مخل وحدت بلکه باید در راستای همگرایی بیشتر اصولگرایان تفسیر کرد.


وی افزود: بر همين اساس، علاوه بر آیات عظام مصباح، يزدي و خوشوقت، آیت الله مهدوی کنی نیز از تشکیل این جبهه استقبال کردند و حتی دیگر چهره های شاخص اصولگرا از جمله آقای حداد عادل نیز در همایش اعلام موجودیت این جبهه حضور یافتند.


رجبی در ادامه گفت: در واقع افرادی که در زمان فتنه موضع گیری مناسبی نداشتند و یا با سکوت خود عملاً به فتنه گران کمک کردند، در حال حاضر با اصرار خود بر سهم خواهی مخل وحدت هستند.


وی با بیان اینکه لزوما همه اعضای کمیته اصولگرايان مورد تأیید کامل جامعتین نیستند و تنها چند نفر از اعضای جامعتین در میان چهره های مرضی الطرفین هفت نفره دیده می شوند، تصریح کرد: جامعه مدرسین نیز تنها شاخص ها را برای وحدت اعلام کرده است و هیچ گاه بنای آن بر اختصاص سهم ویژه به افراد یا گروه های خاص نیست.


آیت الله مصباح چون اهل معامله های سیاسی نیست، مورد تخریب منحرفان قرار می گیرد


عضو جامعه مدرسین در پاسخ به سؤالي در مورد دليل هجمه‌هاي مثلث فتنه گران، جریان نفوذی و اخیرا نیز برخی از اصولگرایان سهم خواه که در فتنه عملکرد خوبی نداشتند، به آیت الله مصباح گفت: راز حملات به ایشان این است که ایشان همواره تابع وظیفه دینی خود بوده است و هر جا احساس خطر کنند، وارد میدان می شوند و هیچ گاه نیز اهل معامله و زد و بندهای سیاسی نبوده اند.


 وی افزود: رهبر انقلاب نیز بارها تاکید کردند که منطق قوی و مستحکم، مورد حمله دشمن قرار خواهد گرفت، چون تاثیر گذار است و از آنجا که آیت الله مصباح همواره در شرایط مختلف به دور از هوچی گری ها، با استدلال و منطق به روشنگری پرداخته اند، مورد حمله همه منحرفین قرار گرفته اند چرا که اگر منطق سخنان ایشان به افراد منصف برسد، جریان های منحرف در عمل با بن بست مواجه می شوند.


رجبی در پایان گفت: ایشان در زمان دوم خرداد نیز بارها مخالفان خود از جمله آقای سروش را به مناظره دعوت کردند اما از آنجایی که اين افراد حاضر نبود در يك فضاي منطقي حرف خود را بزنند و پاسخ آن را نیز بشنود، حاضر به مناظره به ایشان نشدند.

منبع: رجانیوز، 11 مرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رجانیوز:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.