شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ -  ۶ آوریل ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

«آزادی، برابری، حاکمیت رأی مردم»
لینک مستقیم به ویلپنت

متن کامل سخنرانی مریم رجوی – شنیداری – لینک به دیدگاه

مريم رجوي

 
 
متن سخنرانی به نقل از سایت مجاهدین

سخنرانی خانم مریم رجوی در گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس
پیروزی عدالت ـ حفاظت از اشرف

بنام خدا، به‌نام ایران و به‌نام آزادی؛
به‌نام قیامها و انقلاب‌های دموکراتیک در دنیای اسلام، در سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا؛
به‌نام کهکشان شهیدان با
۱۲۰ هزار شهید برخاک افتاده در سی‌امین سالگرد ۳۰ خرداد؛
به‌نام سردار خیابانی و اشرف شهیدان به‌نام صدیقه و ندا آسیه و صبا، سعید وحنیف و سی‌ششمین شهید فروغ اشرف، قهرمان مردم ایران، مجاهد خلق منصور حاجیان؛
به‌نام اشرف پایدار شهر شرف و آرزوها مشعل دار و چراغ راهنما در نبرد مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی؛
و به‌نام عدالت که هشت سال پس از
۱۷ ژوئن بر تخت پیروزی نشست.
هم‌میهنان عزیز!
یاران و دوستان فراموشی ناپذیر مقاومت ایران؛
۷۱ سال پیش در ۱۸ژوئن ژنرال دو گل رهبر مقاومت فرانسه از تبعیدگاه خود مقاومت علیه فاشیسم را اعلام کرد. صدای او هنوز به‌گوش می‌رسد که گفت: «هر اتفاقی که رخ دهد شعله‌های مقاومت نباید خاموش شود و خاموش نخواهد شد».
بله مقاومت خاموش نخواهد شد بلکه برآن است که آرمان آزادی را به پیروزی برساند.
پس درود می‌فرستیم به زنان و جوانان قیام به فعالان مقاومت در داخل و خارج ایران به ویژه اشرف‌نشان‌هایی که ماه‌ها و ماه‌هاست در واشنگتن و ژنو برای اشرف و برای آزادی مردم ایران تحصن کرده‌اند. هم‌چنین درود می‌فرستیم به زندانیان سیاسی در همه زندانها در سراسر ایران، به نمایندگی از سوی همین زندانیان دلیر خواهر عزیزم مهین صارمی، امروز اینجا در کنار ماست. او که از
۳۰ خرداد سال ۶۰ تا بحال بارها دستگیر شده است، این بار به ۱۰ سال زندان محکوم شده بود. ولی توانست از چنگ دژخیمان بگریزد. درود بر او و همه زندانیان سیاسی در ایران.
یاد همسر شهیدش بخیر. علی صارمی، برجسته‌ترین زندانی سیاسی مقاوم در ایران که در مجموع
۲۴ سال را در زندان سپری کرد.
بر همه شهیدان و اسیران خلق و بر مادران و خانواده‌های شجاع آنها، درود، درود، درود.

هموطنان عزیز؛
سی‌امین سالگرد مقاومت بزرگترین مقاومت مستمر سازمان‌یافته تاریخ ایران بر شما گرامی و مبارک باد.
براستی که برای ایرانیان جای افتخار و شرف و پیروزیست.
هم‌چنانکه مسعود از قبل گفته بود: ثابت شد که افعی کبوتر نمی‌زاید و این رژیم اصلاح پذیر نیست. ثابت شد مفهوم میانه‌روی در ولایت فقیه موهوم است.
ثابت شد هیچ آلترناتیوی در درون رژیم ملاها یافت نمی‌شود. ثابت شد که این رژیم هیچ مشروعیت اجتماعی و تاریخی و سیاسی ندارد و از بنیاد با حاکمیت و رأی مردم بیگانه است. ثابت شد که دجال است و ضدبشر جز با شکنجه و اعدام و حلق آویز جز با جنگ و صدور بحران و تروریسم بر سرکار نیست. و ثابت شد که آویختن رژیم به ریسمانهای قطور مشوق و مماشات و برچسب و بمباران و پرونده‌سازی آن هم علیه جدی‌ترین مخالفانش، اهرمی است در برابر موج تغییر و سرنگونی.
البته این هم ثابت شد که هر چند استمالت و مماشات، دو دهه بر عمر این رژیم افزود، اما نمی‌تواند برای این رژیم مشروعیت و ثباتی را که هرگز به آن دست نمی‌یابد، فراهم کند. بله، کف‌های روی آب به کنار رفت. و این تاریخ ایران و جامعه و مقاومت است که می‌گوید: نه به مماشات نه به تسلیم نه به قانون اساسی ولایت فقیه نه به تمامیت فاشیسم ولایت فقیه. و در مقابل می‌گوید: آری، آری به آزادی، آری به دموکراسی و برابری و آری به جدایی دین و دولت.
حالا به این رژیم درهم‌شکسته بنگرید که در مسیر بی‌پایان حذف و انقباض حرکت می‌کند. دائماً خودش، خودش را می‌خورد. هم‌چنانکه جانشین اصلی خمینی حذف شد. نخست‌وزیر
۸ ساله خمینی در حبس خانگی است. در پایان سال ۸۹ ستون اصلی حکومت خمینی، (رفسنجانی) با خفت بسیار از ریاست خبرگان ارتجاع حذف شد. و حالا جنگ بیرحمانه قدرت بین خامنه‌ای و احمدی‌نژاد درگرفته است. خامنه‌ای می‌خواهد گماشته ولایت فقیه را که دیگر حاضر نیست در این نقش محدود بماند با ضربات پیاپی مهار کند. اما او در حقیقت، به پای خودش یعنی به کل نظام شلیک می‌کند. این بازتاب نارضایتی و بحران در ”پایین“ است که ”بالا“ ی رژیم را به پیچ و تاب انداخته است.
این پیش‌لرزه سرنگونی رژیم آخوندی است. به آنها می‌گوییم بیشتر بلرزید و بیشتر بترسید. زیرا خلقی بی‌تاب برانداختن شماست. به آن جوانان دلیر قیام آفرین نگاه کنید. به این جمعیت سراپا شور و اشتیاق برای آزادی نگاه کنید. همه برای این‌که این رژیم و تمام پلیدیهایش را از سراسر ایران جارو کنند آماده و حاضرند.
بله شما حاضرید و انقلابهای دموکراتیک در خاورمیانه به یاری شما آمده است. حکومت سوریه مهم‌ترین متحد استراتریک آخوندها در آستانه سرنگونی است. جبهه رژیم در تمام منطقه در حال از هم‌پاشیدن است. از افغانستان تا عراق و سوریه همه‌جا مردم خواستار خلع ید از این رژیم در کشورشان می‌شوند. رژیم آخوندی در ورشکستگی عمیقی فرو رفته است. تحریمهای بین‌المللی راه تنفس آن را هر روز تنگتر می‌کند. و طرح حذف یارانه‌ها یعنی، بزرگترین پروژه اقتصادی
۳۰ سال اخیر در باتلاق شکست است. برآیند این وضعیت رودررویی خامنه‌ای و احمدی‌نژاد است.
از هشت سال پیش خامنه‌ای برای خط بستن در برابر مقاومت و خیزش مردم پروژه فوق ارتجاعی اصول‌گرایی را ابداع کرد. سپس احمدی‌نژاد را از قعر شکنجه‌گاهها بالا کشید و به سردمداری این طرح گماشت. پروژه «اصول‌گرایی» که می‌خواست با ماجراجوییهای بین‌المللی و با پخش پول میان پاسداران و بسیجی‌ها راهی برای خروج از بن‌بست پیدا کند. حالا شکست خورده است.
بله! اصلاح‌طلبی قلابی شکست خورد اصول‌گرایی فاشیستی در گل فرو رفت. اما آن‌چه سربلندتر از همیشه پیروز و پیشتاز قد برافراشته است جایگزین دموکراتیک رژیم آخوندی است.
از این‌رو به آخوندهای حاکم می‌گوییم ادامه دهید! در این نکبت و فلاکت هر روز بیشتر فرو بروید. دوران مکافات شماست. این پایان کار شماست. به فریادها و مژدگانی بهار عرب گوش کنید: الشعب یرید اسقاط النظام. آری سقوط نظام. به آخوندهای حاکم می‌گوییم: این سرنوشت محتومی است که شما هم از آن گریزی نخواهید داشت. مردم ایران هم سرنگونی شما را می‌خواهند و آن را محقق خواهند کرد.

هم‌میهنان عزیز!
حمله
۱۹ فروردین به اشرف واکنش رژیم برای مهار نیروی سرکش آزادی در جامعه ایران مخصوصاً بعد از شعله‌ور‌شدن دوباره آتش قیامها از زیر خاکستر خیانت بود.
در
۶ و ۷ مرداد سال ۸۸ هم یک ماه و نیم بعد از شروع قیامها ولی‌فقیه، برای حفظ تعادل خودش به‌شدت به‌حمله به اشرف نیاز داشت. زیرا بود ونبود رژیم در ارتباط مستقیم با فنا و بقای ضد رژیم است. این حقیقتی است که در ۳۰ سال گذشته بارها آزمایش شده است. و حالا توفان قیامهای منطقه هم به آن افزوده شده و رژیم را میلرزاند. اینجا بود که ستونهای زرهی برای پاکسازی کامل به اشرف یورش بردند.
اما مجاهدان آزادی در کارزاری بی‌سابقه با دست خالی در برابر نیروهای زرهی طرح قتل‌عام و انهدام اشرف را خنثی کردند.
دشمنان شما خواستند اشرف را منهدم کنند اما اشرف در تمام جهان به‌عنوان نبرد شعله‌ور مردم ایران برای آزادی شناخته شد.
می‌خواستند خاموشش کنند اما آتشی در جان میلیونها ایرانی افروخت که هرگز خاموشی نخواهد پذیرفت.
اینست افتخار مردم ایران و اینست قله پایداری اشرف در یک دهه اخیر. سلام بر نسلی که در تاریخ ایران مظهر ایستادگی خلل‌ناپذیر و ضدتمام عیار تسلیم و سازش است. سلام بر راهبر و آموزگاری که راه و رسم تسلیم‌ناپذیری را به آنها آموخت. و نسلی را بر اساس پاکی و صدق و فروتنی تربیت کرد که سرمایه مردم ایران برای کسب آزادی است. سلام بر مسعود، راهبر و معلم این نسل.

حضار محترم!
حمله به اشرف در عین حال یک ضرورت مبرم را برای جهان آشکار کرد و آن حفاظت از ساکنان اشرف، به‌عنوان یک وظیفه و مسئولیت ملی و بین‌المللی است. جامعه جهانی به ویژه ملل‌متحد و آمریکا در قبال حفاظت و امنیت ساکنان اشرف مسئولند.
به آنها می‌گوییم: مجاز نیستید به بهانه احترام به حق حاکمیت عراق در قبال جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی بی‌عملی پیشه کنید. این نقض آشکار تعهدات بین‌المللی است.
۱۰۰ روز پیش پارلمان اروپا اعلام کرد: «موضوع حاکمیت و قوانین داخلی دیگر نمی‌تواند مانع رسیدگی به نقض حقوق‌بشر شود.
قطعنامه‌های شورای امنیت در مورد لیبی هم نیروهای ملل‌متحد و کشورهای عضو را موظف به حفاظت از شهروندان و ساکنان بی‌سلاح کرده است. بهانه حاکمیت عراق برای حمله به اشرف، از جانب رهبران ملی عراق، قویاً رد و افشاء شده است.
دکتر ایاد علاوی در نامه خود به نوری مالکی با اشاره به خواست رژیم ایران برای حمله به اشرف نوشت: «ما باید با این مسأله حساس، مطابق با شرف و پرستیژ و عزت مردم عراق رفتار کنیم، و نه مطابق خواسته این، یا آن طرف».
آقای علاوی نوشت: «نامه من به شما درباره مجاهدین خلق، در قلب اخلاق متمدنانه عراق و ارزشهای مترقی خلقمان و دین حنیفمان و عرف بین‌الملل، نهفته است که عراق بخشی از آن است».
رهبر العراقیه که هفته پیش خواستار استیضاح نخست‌وزیر شد، به ملت عراق با صراحت در مورد دیکتاتورعراق جدید گفت:
حکومت ایران به مالکی کمک کرد تا نخست‌وزیر شود... . او بیگناهان را به زندانهای مخوف انداخت... فساد و نقض‌حقوق‌بشر را از حد گذراند... به غارت و چپاول و آتش‌زدن و کشتار و خونریزی دست‌زده و هر جا وارد شدند، آن‌جا را به ویرانی و بدبختی کشیدند.»....
بله حمله به اشرف، ربطی به حاکمیت ملی عراق ندارد. این کشتار در بیت خامنه‌ای طراحی شد، برای دفاع از ولایت فقیه بود و حمله‌یی بود به کیان آزادی مردم ایران. خوشا مجاهدان آزادی که در برابر آن ایستادند و پرچم هیهات و تسلیم ناپذیری را در برابر فاشیسم سیاه دینی، در اهتزار نگه‌داشتند.
می‌خواهم تأکید کنم هم‌چنانکه در طرح اروپا آمده است باید محاصره اشرف خاتمه پیدا کند باید افراد مسلح از اشرف بیرون بروند و باید تحقیقات بیطرفانه بین‌المللی درباره جنایت
۱۹ فروردین بلادرنگ آغاز شود.
راستی ممانعت از ورود هیأتهای بین‌المللی به اشرف چه دلیلی دارد؟ چرا از ورود هیأت پارلمان اروپا جلوگیری کردید؟ چرا از ورود هیأت کنگره آمریکا جلوگیری کردید؟ چرا نگذاشتید کاروان‌های عربی به اشرف بروند؟ چه چیزی برای پنهان‌کردن دارید؟ جز جنایت بزرگ علیه بشریت؟ و جز جنایت جنگی؟ و جز جنایت علیه جامعه بین‌المللی، هم‌چنانکه در حکم دادگاه اسپانیا آمده است.
پس تا تعیین تکلیف نهایی لازم است ملل‌متحد حفاظت اشرف را برعهده بگیرد و ناظران سازمان ملل در اشرف مستقر شوند.
از ایالات متحده و اتحادیه اروپا فقط می‌خواهیم حفاظت همین ناظران را تأمین کنند. این کم‌ترین و ضروری‌ترین خواست برای حفاظت از جان مجاهدان اشرف است. اکثریت سنا و مجلس ملی فرانسه و
۵۵۰۰ شهردار فرانسوی و همچنین، قانونگذاران و نمایندگان منتخب از ۴۰کشور در ۵ قاره جهان، مواضع درخشان خود را در این زمینه اعلام کرده‌اند. این بلندترین فریاد حقانیت مردم ایران و فرزندان رشید آنها در دنیای معاصر است.
اهالی شهرهای سوریه حق دارند که می‌خواهند زرهی‌ها و سلاحهای سنگین بشار اسد از مناطق مسکونی‌شان بیرون برده شود. مردم لیبی حق دارند که می‌گویند شلیک کردن به مردم از سوی رژیم قذافی باید متوقف شود. ساکنان اشرف هم حق دارند که می‌گویند لوله سلاحها را از روی شقیقه‌های ما بردارید.
اینرا هم باید خاطرنشان کنم که ایالات متحده به‌خاطر واگذاری مسئولیت حفاظت اشرف مسئولیت دارد. زیرا آن را به دولتی سپرد که قصد آن برای سرکوب ساکنان اشرف پیشاپیش محرز بود. هم‌چنانکه در بستن راه تغییر در ایران مسئولیت دارد. زیرا نیروی اصلی تغییر در ایران را با یک برچسب واهی به بند کشیده است.
بنابراین به آنها می‌گوییم؛ به حکم دادگاه و به فراخوان نمایندگان کنگره و شخصیتها و صاحب‌نظران بلند‌پایه آمریکا توجه کنید که کم‌ترین اعتباری برای مماشات و دست تکان دادن برای فاشیسم دینی از طریق برچسب تروریستی قائل نیستند. براین اساس، ما ایالات متحده را فرا می‌خوانیم که به این نام‌گذاری رسوا خاتمه بدهد و سیاست شکست‌خورده مماشات و تعامل با بانکدار مرکزی تروریسم را کنار بگذارد. این به سود مردم آمریکا نیز هست.
بله، بیش از این حق مردم ایران برای به زیر کشیدن یک دیکتاتوری خون‌آشام را لگدکوب نکنید. من به شما سخنان آبراهام لینکلن فقید را یادآوری می‌کنم که «دولت و نهادها متعلق به مردم است. اگر مردم از دولتی ناراضی هستند می‌توانند… آن را تغییر دهند یا اگر نشد از حق انقلابی خود استفاده کرده و آن را از هم بپاشانند و سرنگون کنند».

خواهران و برادران عزیز!
خوشا ایستادگی شما که بزرگترین دسیسه علیه مقاومت را درهم شکست. پرونده توطئه‌گرانه
۱۷ ژوئن پرونده‌یی با صدها هزار برگ از اتهام‌های آخوندساخته و دست‌کم ده‌هزار سند که یکی از بزرگترین تحقیقات در فرانسه بود پس از ده سال فرو ریخت.
بنابراین گردهمایی امروز شما گردهمایی افتخار و پیروزیست. هشت سال با همه دسیسه‌ها برای بستن راه مقاومت یک خلق در زنجیر درافتادید و سرانجام سیاوش‌وار از آتش توطئه‌ها عبور کردید و سمبل بی‌گناهی و پاکدامنی شدید.
آن‌قدر که حالا قضاییه فرانسه در حکم درخشان خود مشروعیت و حقانیت مقاومت عادلانه مردم ایران علیه فاشیسم مذهبی را اثبات می‌کند. این حکم مایه سرفرازی ملت فرانسه به ویژه وکلا، قضات و حقوقدانان و منتخبان و شخصیتهای نامدار و شریف آن است. سلام بر آنها که صدای وجدان فرانسه و تمامی اروپا هستند.
این تحول در عین حال مهم‌ترین حلقه پیشروی و غلبه مقاومت شما بر کارزار اهریمن‌سازی است.
راستی؛ سیلاب تهمت‌های رنگارنگ علیه جنبش مقاومت را بیاد می‌آورید؟ اتهاماتی از قبیل شکنجه و کشتار اعضای مقاومت توسط خود مقاومت، کیش شخصیت، سکت، کشتار صدها هزار‌تن از کردها و شیعیان عراق، پول‌شویی، تشکیل انجمن بزهکاری، اسارت جوانان و زنان، نداشتن پایگاه در میان مردم ایران و مهم‌تر و رایج‌تر از همه اتهام تروریسم.
اکنون سقف تمامی این اتهامات بر سر صاحبانش آوار شده است!
راستی این افترائات برای چه بود؟ در تمام سه دهه گذشته این اتهامات توجیه‌کننده حلق‌آویز و شکنجه علیه مردم و مقاومت ایران بوده است. اما ایستادگی‌اشرف نشان شما، این هجوم مسموم را درهم شکست. شما در دهها دادگاه در اروپا و آمریکا پیروز شدید و آخوندها و مزدوران و پشتیبانان آنها را مفتضح کردید.
حالا، مقاومت شما از میان موج خون و سرکوب صد بار مستحکم‌تر قد برافراشته است. شما طومار تهمت و ممنوعیت علیه این جنبش را در انگلستان درهم پیچیدید. شما لیست‌گذاری تروریستی علیه مجاهدین در اتحادیه اروپا را مفتضح کردید. شما پرونده‌سازی و اتهام تروریسم علیه مقاومت را در فرانسه درهم شکستید. شما بساط گزارش بی‌اعتبار اداره حراست را در تمام
۱۶ایالت آلمان علیه این مقاومت را برچیدید.
و بی‌تردید، نام‌گذاری وزارت‌خارجه آمریکا را هم درهم خواهید شکست. اکنون؛ نوبت گشودن پرونده جنایتهای این رژیم است این پرونده باید در شورای امنیت بازگشوده شود تا مردم ایران ببینند که در سطح بین‌المللی چه کسی با آنها و چه کسی با ملاهاست؟!
این پرونده باید از طریق شورای امنیت به دیوان کیفری لاهه ارجاع شود. مردم ایران می‌خواهند حکم جلب خامنه‌ای صادر و به‌اجرا گذاشته شود و چنین خواهد شد. همه می‌دانند که ولی‌فقیه ارتجاع در جرم و جنایت و پلیدی سرآمد همه دیکتاتورهای جهان است.
هموطنان عزیز!
دوران پیشرفت و پیروزی انقلاب‌های دموکراتیک آغاز شده است. دوران زنان؛ دوران جوانان؛
دوران قیام و جنگ صد برابر، برای دانشجویان و کارگران برای معلمان، برای ایرانیان ستمدیده در کردستان و بلوچستان و خوزستان و سراسر ایران.
آری، زمان برچیدن بساط ولایت فقیه است. می‌توان و باید، مقاومت و قیام‌ برای آزادی را به پیروزی رساند.
آخوندها برای بقای خود در پی ساختن بمب اتمی هستند. ما برای شکوفایی جامعه در پی قدرتی هستیم که از آن میلیونها بار نیرومندتر است: و آن؛ انتخاب آزادانه و نقش‌آفرینی و مسئولیت یکایک مردم و به ویژه زنان و جوانان است.
خواست ما برقراری یک جمهوری آزاد و دموکراتیک بر اساس جدایی دین و دولت است. جامعه‌یی بر اساس برابری زن و مرد و با تأکید بر مشارکت برابر زنان در رهبری سیاسی و هم‌چنین یک ایران غیراتمی.
برنامه ما در سه کلمه خلاصه می‌شود: آزادی، برابری و حاکمیت رأی مردم.
آرمانی که از آغاز پیشاروی مقاومت ما بوده، آزادی و دموکراسی است. ما برای به‌دست‌گرفتن قدرت‌ مبارزه و فداکاری نمی‌کنیم. ما حتی به سهیم شدن در قدرت و حکومت چشم ندوخته‌ایم. این برقراری حاکمیت مردم و دموکراسی است، که بزرگترین رسالت ماست. ما همگی با آموزش از مسعود راه و رسم خاوران را برگزیده‌ایم و به آن افتخار می‌کنیم. ما افتخار می‌کنیم که فدای انتخاب آزادانه مردم ایران باشیم.

هموطنان عزیز!
همواره به این می‌اندیشم که آیا دردهای میلیونها زن و مرد ایرانی، پایانی دارد؟ آیا می‌توانند به یک زندگی بدون ترس و همراه با شادی و آزادی دست پیدا کنند؟ می‌خواهم با رساترین فریاد به آنها پاسخ بدهم که آری، من و ما برای زنده‌نگهداشتن شعله همین امید و تحقق همین آرزو، تمامی سختیها را پذیرفته‌ایم و از همه‌چیزمان گذشته‌ایم تا آن فردای روشن و آن زندگی شکوفا و امن و آسوده برای تمام مردم ایران و منطقه فراهم شود.
ما تا بن استخوان به پیروزی آزادی یقین داریم. راه و رسم تغییر و انقلاب فرا راه نسل قیام می‌درخشد: و اشرف با پایداری پرشکوهش پیام امید و پیروزیست.
سلام بر آزادی ـ سلام بر اشرف ـ سلام بر مردم ایران ـ درود بر همه شما.

----------------------------------- 
مجموع سخنرانی ها

به نقل از سایت مجاهدین – 29/3/1390

http://www.mojahedin.org/pages/detailsNews.aspx?newsid=87575

 

گردهمایی بزرگ ایرانیان در ویلپنت پاریس
پیروزی عدالت ـ حفاظت از اشرف

گردهمایی بزرگ ایرانیان در ویلپنت پاریس
پیروزی عدالت ـ حفاظت از اشرف

۲۸خرداد۱۳۹۰
گردهمایی عظیم
۱۸ژوئن، «پیروزی عدالت – حفاظت از اشرف» روز شنبه ۲۸خرداد۱۳۹۰ درویلپنت پاریس برگزار شد

هموطنانمان و حامیان مقاومت ایران که از نقاط مختلف جهان در این گردهمایی عظیم گردآمده بودند، در بزرگترین گردهمایی ایرانیان در تاریخ مبارزات خارج از کشور بار دیگر برعزم راسخ ملت ایران درسی‌امین سالگرد
۳۰خرداد برای سرنگونی فاشیسم مذهبی، و بر ضرورت حفاظت ملل‌متحد از اشرف به‌عنوان یک خواست مبرم ملی و بین‌المللی، تأکید کردند و به سخنرانی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی گوش فرادادند

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، خانم مریم رجوی، در آغاز ورود به محل برگزاری گردهمایی، به‌مناسبت سی خرداد، روز شهدا و زندانیان سیاسی، در کنار نماد مشعلی فروزان در بزرگداشت
۱۲۰هزار شهید راه آزادی و تصاویر اشرف شهیدان سمبل زن انقلابی مجاهد اشرف رجوی، سردار شهید خلق موسی خیابانی، مجاهد شهید علی صارمی برجسته‌ترین زندانی سیاسی ایران و تصاویری از شهیدان فروغ اشرف و شهیدان ۳۰خرداد، یاد طلایه‌داران رهایی ایران‌زمین را گرامی داشت.

در این مراسم خانم مهین صارمی، زندانی سیاسی دیکتاتوری آخوندی، همسر و همرزم مجاهد شهید علی صارمی، که اخیراً موفق به فرار از زندانهای رژیم خونخوار آخوندی شده است و مادر پرافتخار رضاییهای شهید، در کنار رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت بودند.

نمایندگان شهرداران منتخب مردم از شهرهای مختلف فرانسه نیز که در بیانیه تاریخی
۵۰۰۰ شهردار فرانسوی، به مقاومت ایران و مجاهدان اشرف حمایت کردند، در این مراسم شرکت داشتند و بسیاری از اعضای خانواده‌های شهیدان و بستگان شهیدان فروغ اشرف نیز در گردهمایی بزرگ ایرانیان حضور داشتند.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت که درمیان استقبال پرشور هموطنانمان به سالن عظیم گردهمایی وارد شدند در آغاز سخنان خود گفت:

به‌نام خدا، به‌نام ایران و به‌نام آزادی!
به‌نام قیامها و انقلاب‌های دموکراتیک در دنیای اسلام، در سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا!

به‌نام کهکشان شهیدان با
۱۲۰هزار شهید برخاک افتاده در سی‌امین سالگرد ۳۰خرداد!

به‌نام سردار خیابانی و اشرف شهیدان به‌نام صدیقه و ندا آسیه و صبا، سعید وحنیف و سی‌ششمین شهید فروغ اشرف، قهرمان مردم ایران، مجاهد خلق منصور حاجیان!

به‌نام اشرف پایدار شهر شرف و آرزوها مشعل دار و چراغ راهنما در نبرد مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی،

و به‌نام عدالت که هشت سال پس از
۱۷ژوئن بر تخت پیروزی نشست!

هم‌میهنان عزیز!
یاران و دوستان فراموشی‌ناپذیر مقاومت ایران!
۷۱سال پیش در ۱۸ژوئن ژنرال دو گل رهبر مقاومت فرانسه از تبعیدگاه خود مقاومت علیه فاشیسم را اعلام کرد. صدای او هنوز به‌گوش می‌رسد که گفت: «هر اتفاقی که رخ دهد شعله‌های مقاومت نباید خاموش شود و خاموش نخواهد شد».

بله مقاومت خاموش نخواهد شد بلکه برآن است که آرمان آزادی را به پیروزی برساند.

پس درود می‌فرستیم به زنان و جوانان قیام به فعالان مقاومت در داخل و خارج ایران به‌ویژه اشرف‌نشان‌هایی که ماه‌ها و ماه‌هاست در واشنگتن و ژنو برای اشرف و برای آزادی مردم ایران تحصن کرده‌اند.

ما هم‌چنین درود می‌فرستیم به زندانیان سیاسی در همه زندانها در سراسر ایران!

به نمایندگی از سوی همین زندانیان دلیر خواهر عزیزم مهین صارمی، امروز این‌جا در کنار ماست.

او که از
۳۰خرداد سال ۶۰ تا بحال بارها دستگیر شده است، این بار به ۱۰سال زندان محکوم شده بود.

ولی توانست از چنگ دژخیمان بگریزد. درود بر او و همه زندانیان سیاسی در ایران.

یاد همسر شهیدش به‌خیر. علی صارمی، برجسته‌ترین زندانی سیاسی مقاوم در ایران که در مجموع
۲۴سال را در زندان سپری کرد.

بر همه شهیدان و اسیران خلق و بر مادران و خانواده‌های شجاع آنها، درود، درود، درود.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت آن‌گاه سی‌امین سالگرد بزرگترین مقاومت مستمر سازمان‌یافته تاریخ ایران را تهنیت گفت و خاطرنشان کرد که تمامی دعاوی و سیاستهای مماشاتگرانه برای حفظ رژیم آخوند با شکست مواجه شده و در این سی سال ثابت شد که این رژیم جز با شکنجه و اعدام و حلق‌آویز و جز با جنگ و صدور بحران و تروریسم بر سرکار نیست.

بله، کف‌های روی آب به کنار رفت. و این تاریخ ایران و جامعه و مقاومت گفته است که می‌گوید:
نه به مماشات نه به تسلیم نه به قانون اساسی ولایت‌فقیه نه به تمامیت فاشیسم ولایت‌فقیه

حالا به این رژیم درهم‌شکسته بنگرید که
در مسیر بی‌پایان حذف و انقباض حرکت می‌کند. دائماً خودش، خودش را می‌خورد.

ـ هم‌چنان‌که جانشین اصلی خمینی حذف شد.
ـ نخست‌وزیر
۸ساله خمینی در حبس خانگی است.
ـ در پایان سال
۸۹ ستون اصلی حکومت خمینی، (رفسنجانی) با خفت بسیار از ریاست خبرگان ارتجاع حذف شد.

و حالا جنگ بیرحمانه قدرت بین خامنه‌ای و احمدی‌نژاد درگرفته است.

خامنه‌ای می‌خواهد گماشته ولایت‌فقیه را که دیگر حاضر نیست در این نقش محدود بماند با ضربات پیاپی مهار کند. اما او در حقیقت، به پای خودش یعنی به کل نظام شلیک می‌کند.

این بازتاب نارضایتی و بحران در ”پایین“ است که ”بالا“ ی رژیم را به پیچ و تاب انداخته است.

این پیش‌لرزه سرنگونی رژیم است.
به آنها می‌گوییم بیشتر بلرزید و بیشتر بترسید. زیرا خلقی بی‌تاب برانداختن شماست.

به آن جوانان دلیر قیام‌آفرین نگاه کنید.
به این جمعیت سراپا شور و اشتیاق برای آزادی نگاه کنید.

همه برای این‌که این رژیم و تمام پلیدیهایش را از سراسر ایران جارو کنند آماده و حاضرند.

مریم رجوی در ادامه سخنرانی خود با اشاره به توفان قیامهای ضددیکتاتوری در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا تأکیدکرد که جبهه رژیم در تمام منطقه در حال از هم‌پاشیدن است و از افغانستان تا عراق و سوریه همه‌جا مردم خواستار خلع‌ید از این رژیم در کشورشان می‌شوند:

از این‌رو به آخوندهای حاکم می‌گوییم ادامه دهید!
در این نکبت و فلاکت هر روز بیشتر فرو بروید.
دوران مکافات شماست. این پایان کار شماست.
به فریادها و مژدگانی بهار عرب گوش کنید: الشعب یرید اسقاط النظام.

آری سقوط نظام
به آخوندهای حاکم می‌گوییم: این سرنوشت محتومیست که شما هم از آن گریزی نخواهید داشت.

بله مردم ایران همین را می‌خواهند. و آن را محقق خواهند کرد. سقوط نظام ولایت‌فقیه.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در ادامه سخنرانی خود درباره کارزار کبیر فروغ اشرف گفت:

دشمنان شما خواستند اشرف را منهدم کنند اما اشرف در تمام جهان به‌عنوان نبرد شعله‌ور مردم ایران برای آزادی شناخته شد.

می‌خواستند خاموشش کنند اما آتشی در جان میلیونها ایرانی افروخت که هرگز خاموشی نخواهد پذیرفت.

اینست افتخار مردم ایران و اینست قله پایداری ده ساله اشرف.

سلام بر نسلی که در تاریخ ایران مظهر ایستادگی خلل‌ناپذیر و ضدتمام عیار تسلیم و سازش است.

سلام بر راهبر و آموزگاری که راه و رسم تسلیم‌ناپذیری را به آنها آموخت. و نسلی را بر اساس پاکی و صدق و فروتنی تربیت کرد که سرمایه مردم ایران برای کسب آزادی است.

بله، سلام بر مسعود، راهبر و معلم این نسل.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در سخنان خود در بزرگترین گردهمایی ایرانیان تأکید کرد: جامعه جهانی به‌ویژه ملل‌متحد و آمریکا در قبال حفاظت و امنیت ساکنان اشرف مسئولند. قطعنامه‌های شورای امنیت در مورد لیبی هم نیروهای ملل‌متحد و کشورهای عضو را موظف به حفاظت از شهروندان و ساکنان بی‌سلاح کرده است. در طرح اروپا نیز آمده است که باید محاصره اشرف خاتمه پیدا کند، باید افراد مسلح از اشرف بیرون بروند و باید تحقیقات بیطرفانه بین‌المللی درباره جنایت
۱۹فروردین بلادرنگ آغاز شود.


راستی ممانعت از ورود هیأتهای بین‌المللی به اشرف چه دلیلی دارد؟

چرا از ورود هیأت پارلمان اروپا جلوگیری کردید؟
چرا از ورود هیأت کنگره آمریکا جلوگیری کردید؟
چرا نگذاشتید کاروان‌های عربی به اشرف بروند؟
چه چیزی برای پنهان‌کردن دارید؟ جز جنایت بزرگ علیه بشریت؟ و جز جنایت جنگی؟

پس تا تعیین‌تکلیف نهایی لازم است ملل‌متحد حفاظت اشرف را برعهده بگیرد و ناظران سازمان ملل در اشرف مستقر شوند.

از ایالات متحده و اتحادیه اروپا فقط می‌خواهیم حفاظت همین ناظران را تأمین کنند.

این کم‌ترین و ضروری‌ترین خواست برای حفاظت از جان مجاهدان اشرف است.

اکثریت سنا و مجلس ملی فرانسه و
۵۵۰۰ شهردار فرانسوی و هم‌چنین، قانونگذاران و نمایندگان منتخب در ۴۰کشور در ۵ قاره جهان، مواضع درخشان خود را در این زمینه اعلام کرده‌اند.

این بلندترین فریاد حقانیت مردم ایران و فرزندان رشید آنها در دنیای معاصر است.

مریم رجوی در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد:

اکنون؛ نوبت گشودن پرونده جنایتهای این رژیم است این پرونده باید در شورای امنیت بازگشوده شود تا مردم ایران ببینند که در سطح بین‌المللی چه کسی با آنها و چه کسی با ملاهاست؟!

این پرونده باید از طریق شورای امنیت به دیوان کیفری لاهه ارجاع شود.

مردم ایران می‌خواهند حکم جلب خامنه‌ای صادر و به‌اجرا گذاشته شود و چنین خواهد شد.

هموطنان عزیز!
دوران پیشرفت و پیروزی انقلاب‌های دموکراتیک آغاز شده است.

دوران زنان!
دوران جوانان!
دوران قیام و جنگ صد برابر
برای دانشجویان و کارگران برای معلمان
برای ایرانیان ستمدیده در کردستان و بلوچستان و خوزستان و سراسر ایران!

آری، زمان برچیدن بساط ولایت‌فقیه است.
می‌توان و باید، مقاومت و قیام‌ برای آزادی را به پیروزی رساند.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در بخش پایانی سخنانش گفت:
هموطنان عزیز!
همواره به این می‌اندیشم که آیا دردهای میلیونها زن و مرد ایرانی، پایانی دارد؟

آیا می‌توانند به یک زندگی بدون ترس و همراه با شادی و آزادی دست پیدا کنند؟

می‌خواهم با رساترین فریاد به آنها پاسخ بدهم که آری، من و ما برای زنده‌نگهداشتن شعله همین امید و تحقق همین آرزو، تمامی سختیها را پذیرفته‌ایم و از همه‌چیزمان گذشته‌ایم تا آن فردای روشن و آن زندگی شکوفا و امن و آسوده برای تمام مردم ایران و منطقه فراهم شود.

ما تا بن استخوان به پیروزی آزادی یقین داریم. راه و رسم تغییر و انقلاب فرا راه نسل قیام می‌درخشد: و اشرف با پایداری پرشکوهش پیام امید و پیروزیست.

سلام بر آزادی ـ سلام بر اشرف ـ سلام بر مردم ایران ـ درود بر همه شما


سایر سخنرانان گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس که با حمایت از قیام و مقاومت مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم مذهبی، خواستار حفاظت اشرف توسط سازمان ملل با کمک آمریکا و اتحادیه اروپا شدند عبارت بودند از:
رودی جولیانی، شهردار نیویورک درسال
۲۰۰۱ و کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا؛

باب فیلنر، نماینده کنگره آمریکا؛
خانم ریتا زوسموث، رئیس پیشین پارلمان فدرال آلمان (
۱۹۸۸-۱۹۹۸) ؛

مایکل موکیسی، وزیر دادگستری آمریکا (
۲۰۰۷-۲۰۰۹) ؛
جان بروتون نخست‌وزیر ایرلند (
۱۹۹۴-۱۹۹۷) ؛

ژان پیر برار، نماینده پارلمان فرانسه؛

اندرو کارد، رئیس دفتر رئیس‌جمهور آمریکا (
۲۰۰۱-۲۰۰۶) ؛

تام ریج، اولین وزیر امنیت داخلی آمریکا (
۲۰۰۳-۲۰۰۵) ؛

دکترآلخو ویدال کوادراس، نایب‌رئیس پارلمان اروپا؛
گیرهارد، نخست‌وزیر ایسلند (
۲۰۰۶-۲۰۰۹) ؛
لرد کوربت، رئیس لردهای حزب کارگر در مجلس اعیان انگلستان؛

نریمان الروسان، نماینده پارلمان اردن؛
اودی دو توئن، بنیانگذار فروم زنان برای اقتصاد و جامعه؛

سید احمد غزالی، نخست‌وزیر پیشین الجزایر؛
سناتور رابرت توریسلی؛
کارلو چیچولی، نماینده پارلمان ایتالیا؛
ژان لویی ریل، نماینده پارلمان فدرال سوئیس؛
و هانری لکلرک، برجسته‌ترین وکیل فرانسه رئیس افتخاری لیگ حقوق‌بشر،

در گردهمایی بزرگ پاریس شهرداران منتخب مردم از شهرهای مختلف فرانسه، که در بیانیه تاریخی
۵۰۰۰ شهردار فرانسوی، از مقاومت ایران و مجاهدان اشرف حمایت کردند، شرکت داشتند و ژان پیر بکه، شهردار اورسوراوآز و عضو شورای منطقه والدواز؛ نلی رولاند، شهردار ویلپنت پاریس؛ وموریس بوسکاور شهردار تاورنی محل برگزاری گردهمایی سال گذشته، به نمایندگی از آنان سخنرانی کردند.

در گردهمایی بزرگ
۱۸ژوئن ۲۰۱۱پاریس بیانیه‌های بیش از ۴۰۰۰نماینده پارلمان از ۴۰ کشور جهان در حمایت از مقاومت ایران و مجاهدان اشرف توسط نمایندگان آنها به خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت اهدا شد.

نمایندگان منتخب مردم در بیش از چهل کشور که اکثریت پارلمان اروپا و اکثریت مجمع پارلمانی شورای اروپا و اکثریتهای پارلمانی در
۲۸ مجلس قانونگذاری دیگر را شامل می‌شوند، در بیانیه‌های خود خواستار برعهده گرفتن اشرف توسط ملل‌متحد باحمایت آمریکا و اتحادیه اروپا، لغو فوری محاصره اشرف، تضمین دسترسی آزادانه ساکنان به خدمات پزشکی و یک تحقیقات بیطرفانه، همه‌جانبه و مستقل پیرامون جنایت ۸آوریل شدند و ضمن حمایت از راه‌حل اروپا برای اشرف، هرگونه جابجایی ساکنان اشرف در داخل عراق را غیرقانونی ومغایراصول حقوق‌بشر و کنوانسیونهای بین‌المللی دانستند وقاطعانه رد کردند. قانونگذاران بیش از ۴۰کشور جهان در بیانه‌های خود خواستار به‌رسمیت مقاومت مردم ایران و برقراری گفتگو با شناختن شورای ملی مقاومت ایران شدند.

درگردهمایی بزرگ
۱۸ژوئن سخنرانان برجسته از کشورهای مختلف جهان ضمن حمایت از مقاومت و قیام مردم ایران برای آزادی و سرنگونی فاشیسم مذهبی، بر ضرورت حفاظت اشرف توسط سازمان ملل با کمک آمریکا و اتحادیه اروپا و لغو بلادرنگ محاصره اشرف و تحقیقات مستقل بین‌المللی درباره جنایت علیه بشریت درحمله ۱۹فروردین نیروهای مالکی و هم‌چنین بر لزوم حذف نام مجاهدین از لیست آمریکا طبق حکم دادگاه استیناف واشنگتن و خواست نمایندگان کنگره از هردو حزب و خاتمه دادن به مماشات با فاشیسم مذهبی ازکیسه مردم و مقاومت ایران تأکید کردند:
منتخبهای کوتاه بین
۲تاماکزیمم۷دقیقه از سخنرانیها به انتخاب خودتان


پاتریک کندی
نماینده کنگره آمریکا
۱۹۹۵ ـ ۲۰۰۱

سلام اشرف، ویوا اشرف، من ایرانی هستم، من اشرفی هستم، ویوا مریم رجوی، اشرف اشرف آزادی

خوش آمدید خوش آمدید همه خوش آمدید.
من ایرانی هستم. من اشرفی هستم.

خانمها آقایان باعث افتخار من است که برنامه امروز را شروع کنم و به همه شما خوش‌آمد می‌گویم. ما تعداد زیادی مهمانان برجسته از سراسر دنیا داریم، از آمریکا، اروپا، خاورمیانه و افریقا. امروز بعدازظهر بیش از
۳۰ نماینده از پارلمانهای کشورهای مختلف دنیا را در این‌جا داریم که اکثریت پارلمان و گنگره آنها را نمایندگی می‌کنند. من به همه شما به‌خاطر این موقعیت تاریخی خوش‌آمد می‌گویم. جمع‌آوری حمایت برای مقاومت مردم ایران و دموکراسی تحت رهبری مریم رجوی

زنده باد مریم رجوی، زنده باد اشرف، ... ... .
امروز تمام شما که در این‌جا جمع شده‌اید با یک صدا در این‌جا صحبت می‌کنید. و این صدا را می‌توان تا تهران شنید. امروز روز همبستگی است. امروز روز دوستی است. امروز ما همه پشت مبارزه برای آزادی اشرف و حفاظت ساکنان آن هستیم


ژان پیر بکه شهردار اورسوراواز:
ما در فرانسه و در کشورهای دیگر هزاران تن هستیم که فراخوان حمایت از مقاومت ایران را امضا کردیم… …

۸سال پیش همه عملیات پلیسی و نمایشی علیه اورسورواز و دستگیری مریم و بیش از ۱۲۰ نماینده شورای ملی مقاومت ایران را بیاد دارند بهمین دلیل است که هر سال در این روز تاریخی گردهم می‌آئیم. امروز ما در ۱۸ژوئن هستیم امروز صبح بسیاری از ما در فرانسه فراخوان ژنرال دو گل برای مقاومت را گرامی داشتند می‌خواهم میان فراخوان ژنرال دو گل و مقاومت شما برای آزادی ایران مقایسه‌یی بکنم… … ۸سال پیش قاضی ژال لویی بروگیر دستور دستگیری شما را صادر کرده بود اما اکنون دستگاه قضایی فرانسه قرار منع تعقیب صادر کرده و یک پیگیرد قضایی علیه ژان لویی بروگیر را آغاز کرده است این است بهای سیاست استمالت…

حالا می‌خواهم که به دوستانمان در اشرف بیندیشیم چندی پیش در
۸آوریل گذشته یک تجاوز وحشتناک علیه اشرف صورت گرفت، کشته‌ها، زخمیها و حالا بسیج در سراسر جهان برای حفاظت از ساکنان اشرف به اوج رسیده و ما باید در این راه تلاش کنیم و به این خاطر است که شهرداران و منتخبینی که امروز این‌جا هستند می‌خواهند فراخوانی را برای اشرف اعلام کنند. فراخوانی برای این‌که کمکهای پزشکی فوری تأمین بشود، فراخوانی برای خروج فوری نیروهای عراقی از کمپ اشرف هم‌چنین فراخوانی برای این‌که به‌طور کلی حفاظت شهر اشرف توسط نیروهای سازمان ملل و آمریکا تأمین بشود و بالآخره این‌که از جانب اتحادیه اروپا از تلاشهای ملل‌متحد حمایت مادی بشود…


موریس بوسکاور شهردار تاورنی
آزادی، ایران رجوی،
سال گذشته همه شما به تاورنی آمده بودید در یک گردهمایی مشابه تعدادتان انبوه بود اما امسال انبوه‌تر است و این نشان می‌دهد که مقاومت ایران مسیر درستی را طی می‌کند. البته این حاصل خانم رجوی بوده است. همکاران ما از شما حمایت کرده و حمایت خواهند کرد. ما موضوع اشرف را داشتیم اشرف شکنجه شده، اشرف تجاوز شده، اما اشرف پاینده و قیام کننده. اشرف به‌طور مرگباری مورد هجوم سگهای مزدور ملاهای ایران قرار گرفت. اما رژیم ملاهای حاکم بر ایران باید گورش را گم کند. ما در هر لحظه در کنار شما خواهیم بود… …


ژان پیر برار نماینده مجلس ملی فرانسه
… … من از جانب همکارانم از پارلمان فرانسه این‌جا آمده‌ام تا حمایت و همبستگی اکثریت نمایندگان مجلس فرانسه از شما را اعلام بکنم. همبستگی با مبارزه شما برای یک ایران رها از دیکتاتوری از ستم و از فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران، … نمایندگان مجلس از احزاب چپ و راست با شما و با مریم رجوی هستند… خوشبختانه اکنون دستگاه قضاییه فرانسه اتهامات تروریسم را از اعضای مقاومت ایران برداشت. این تصمیم تاریخی دستگاه تاریخی فرانسه یک خبر بسیار خوب برای ماست و تأیید می‌کند که تمامی اقدامات مسلحانه سازمان مجاهدین خلق ایران حق بیان شده در منشور شهروندی می‌باشد و به این ترتیب قاضی فرانسوی مقاومت در برابر ستم را برای مقاومت ایران به‌رسمیت می‌شناسد. این یک امر جدید و بسیار مهم است. این تصمیم بدین معناست که معاملات بین دولت فرانسه و ملاها باید خاتمه یابد، آزادی ملت قهرمان ایران نباید فدای منافع شرکتهای بزرگ فرانسوی مثل توتال بشود، دولت فرانسه باید به بستن چشمان خود روی جنایات ملاها پایان بدهد… بهترین راه برای مبارزه با فاشیسم مذهبی بهترین شیوه برای همبستگی با ملت ایران، این است که از همه کسانی که با رژیم ملاها مبارزه می‌کنند حمایت بکنیم. حمایت از آنهایی که در اشرف خون خود را برای آزادی نثار می‌کنند و برای مردمشان مبارزه می‌کنند. آنها نباید قربانی ملاها و همدستان عراقی آنها بشوند، پس وظیفه که صدای آنها رو بلند کنیم تا شنیده شود…

نلسی رولاند شهردار ویلپنت:
… ما باید از آرمان دموکراسی در ایران حمایت کنیم، سازمان مجاهدین خلق ایران از هرگونه اتهام تروریستی مبرا شده است. ما باید یک گفتگوی سازنده را با این سازمان شروع کنیم… … وضعیت حقوق‌بشر در ایران بسیار دشوار است. سرکوب ساکنان اشرف توسط دولت عراق در هشت آوریل مصداق جنایت جنگی است. این امر باید مورد توجه افکار بین‌المللی قرار بگیرد. در مورد فجایع وحشتناکی که توسط دولت عراق صورت گرفت به‌اندازه کافی گفته نشده است. باید به هر وسیله ممکن جنایاتی را صورت گرفته افشا کرد. ما خواهان یک ایران آزاد و یک حکومت قانون هستیم به همین دلیل است که ویلپنت میزبان این گردهمایی است… …

رودی جولیانی شهردار نیویورک در سال
۲۰۰۱
ما بهار عرب را دنبال می‌کنیم و امیدوارم که با تابستان فارسی همراه باشد. با یک تغییر رژیم در ایران. و با پایان‌دادن به وضعیت اشرف و انتقال این افراد به جای امنتر در اروپا و آمریکا. این در جهت منافع آمریکا وغرب است. اگر به نفع غرب بوده که مبارک را کنار بگذارد و علیه قذافی بجنگد و از مردم لیبی حفاظت کند، چه بسا خوب است که ما از مردم ایران حمایت بکنیم. آنها بیشتر نیاز دارند. حتی بیشتر از مصر و لیبی ضروری است تغییر رژیم در ایران تحقق پیدا کند. همان‌طور که ما این تغییر را در سوریه نیز باید ببینیم. رژیم حاکم بر ایران صدها هزار نفر را به قتل رسانده. در برابر چشم جهانیان
۳۴نفر را در کمپ اشرف در ۸آوریل گذشته به قتل رساندند. به گفته جان کری این یک قتل‌عام بوده است… زمان آن رسیده است که از شر احمدی‌نژاد و خامنه‌ای و ملاها خلاص بشویم و به ایرانیها این امکان را بدهیم که به آزادی دست پیدا بکنند… ما در کنار شما هستیم و شما هم در کنار ما هستید. ارزشهای شما ارزشهای ماست. اشتباه تاریخی نامگذاری تروریستی مجاهدین به‌عنوان بهانه و توجیهی برای قتل‌عام به‌کار رفته است. پس ما باید در کنار هم قراربگیریم و تلاش کنیم نام مجاهدین را از لیست تروریستی خارج کنیم، برای دفاع از اشرف برای تغییر رژیم در ایران و برای یک ایران آزاد و استقرار دموکراسی در ایرانی که عاری از سلاح هسته‌یی باشد. شما آن‌چه را که مستحق آن هستید یعنی آزادی و دموکراسی و عدالت را به دست خواهید آورد.

هانری لوکلرک برجسته‌ترین وکیل فرانسه
من امروز خوشبختم که یک قاضی فرانسوی این شجاعت را پیدا کرد که بگوید پیگردهایی که در ژوئن
۲۰۰۳ آغاز شد پیگردهای غیرقابل‌قبول بود و آنهایی که تحت پیگرد بودند، در واقع یک مقاومت بودند و هستند. چون این پیگردها پایان یافته و این محاکمه مسخره‌یی که می‌خواستند بکنند انجام نخواهد شد، بدین معنی نیست که ما به آخر مبارزه خود رسیده‌ایم. زیرا مقاومت مردم ایران و من به‌عنوان فعال و یک مبارز قدیمی و یک وکیل یادم می‌آید از زمانی که مبارزه می‌کنم و فعال هستم، ملت ایران همواره در مرکز مبارزات ما بوده است. … من امروز می‌خواهم از جانب فعالان فرانسوی و حقوقدانان فرانسوی درود بفرستم و ستایش بکنم از مقاومت ایران و از خانواده‌هایی که شکنجه و بدار آویخته می‌شوند.

بله. مقاومت ایران نهایتاً پیروز خواهند شد. اکنون می‌خواهم آقای اوباما را خطاب قرار بدهم. شما نمی‌توانید اجازه بدهید که این مقاومت در لیست تروریستی قرار داشته باشد و قتل‌عامی که در اشرف رخ می‌دهد را با آن توجیه کنند.

پس باید برای توقف قتل‌عام ساکنان اشرف بپاخیزیم.
ما همگی مسئول هستیم. باید به این نامگذاری تروریستی خاتمه بدهیم و باید از این ملت بزرگ ایران که بالاخره

آزادی را به‌دست می‌آورد حمایت کنیم.


باب فیلنر نماینده کنگره آمریکا
خانم رجوی، تبریکاتی از جانب نمایندگان کنگره آمریکا برای شما به همراه دارم و هم‌چنین تبریکاتی برای ساکنان اشرف و می‌خواهم به آنها بگویم که ما با شما هستیم. درحالی‌که سی‌امین سالگرد آغاز مقاومت علیه ستم مذهبی در ایران است می‌خواهم بگویم که سراسر خاورمیانه علیه ستمگران و دیکتاتورها، کسانیکه آزادی مردم خود را سلب می‌کنند برخاسته‌اند. این سرآغاز بهار جدیدی برای حقوق‌بشر و بردباری است… ما از رئیس‌جمهور خودمان می‌خواهیم که دستهای خود را به سمت مردم ایران و دموکرات ها و اپوزیسیونی که امروز توسط شما نمایندگی می‌شود و توسط خانم مریم رجوی رهبری می‌شود و
۳۴۰۰ مبارز شجاع اشرف دراز بکند ما باید تلاش کنیم که نام سازمان مجاهدین از لیست سازمانهای تروریستی آمریکا خارج بشود و یقین داریم که این تحقق خواهد یافت.

وحشت‌آور بود چگونه دولت مالکی همین چند هفته پیش مانع از این شد که یک هیأت از کشور من از اشرف بازدید بکند. آمریکا نمی‌تواند سکوت بکند تا یک قتل‌عام دیگر در اشرف ا تفاق بیفتد. خانم رجوی وظایف بین‌المللی را مطرح کرد. باید با یک تراژدی دیگر مقابله بکنیم لذا وزارت‌خارجه آمریکا باید دو اقدام انجام بدهد: اول باید مجاهدین را از لیست تروریستی خارج بکند و دوم حفاظت کمپ اشرف را تضمین کند.


آلخو ویدال کوادراس نایب‌رئیس پارلمان اروپا
ما این‌جا در یک گردهمایی باشکوه برای یک آرمان واحد برای تحقق آزادی و دموکراسی در ایران گردآمده‌ایم. من می‌بینیم که چگونه جنبش شما قدرتمندتر شده است و می‌فهمم که چرا ستمگرانی که در ایران هستند طی سه دهه گذشته این قدر از شما هراس دارند و این همه تلاش می‌کنند شما را نابود بکنند و دروغها و دسیسه‌هایی را علیه شما تدارک می‌بینند. خوشبختانه ما هزاران نفر در اروپا، در آمریکا در خاورمیانه، در پارلمانها، در شهرداریها و در جامعه مدنی حقیقت را درباره شورای ملی مقاومت ایران می‌دانیم ما هزاران تن هستیم که به روشنی اعلام می‌کنیم مفتخریم که دوست شما هستیم و این افتخاری است برای ما که دست در دست شما مبارزه بکنیم با یکی از ستمکارترین رژیمهایی که وجود دارد. حالا اجازه بدهید که اندیشه‌ام و ا حساسات و عواطف وتجلیل هایم را نثار قهرمانانمان در صف مقدم در اشرف بکنم، زنان و مردانی که شجاعت و عزمشان منشأ الهام برای همه ماست دوستان گرامی‌ام در اشرف اگر شما به من گوش فرا می‌دهید اگر من را می‌بینید یقین داشته باشید که ما به‌طور خستگی‌ناپذیر برای تضمین امنیت شما و برای خروج شما از این زندان تاریکی که عراقیها به دستور رژیم ملاها ایجاد کرده‌اند تلاش می‌کنیم. اشرف مانند یک جزیره آزادی در صحراست. ما در پارلمان اروپا قاطعانه از خانم کاترین اشتون می‌خواهیم که طرح پیشنهاد شده توسط هیأت اتحادیه اروپا را با همکاری کامل با ملل‌متحد وآمریکا جهت انتقال ساکنان اشرف به کشورهای دموکراتیک اجرا بکند و امنیت آنها را تضمین کند. وی خطاب به هیلاری کلینتون گفت: شما باید هر چه زودتر نام مجاهدین را از لیست تروریستی خارج کنید. شما آیا عدالت را به بی‌عدالتی ترجیح می‌دهید. آیا به دفاع از منافع واقعی کشور خودتان علاقمندید یا این‌که دنبال یک سیاست شکست خورده استمالت هستید که فقط یک اتلاف وقت است. شورای ملی مقاومت ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران تروریست نیستند آنها متحدان ما و دوستان ما هستند و آنها قدرتمندترین، سازمان‌یافته‌ترین و با انگیزه ترین اپوزیسیون در برابر رژیم بنیادگرا و دیکتاتور حاکم بر ایران هستند.


لرد رابین کوربت رئیس لردهای حزب کارگر انگلستان در مجلس اعیان

شما شجاعترین شجاعان هستید. شما صدای قوی از جانب میلیونها مردم ایران هستید که فریاد آزادی سر می‌دهند. در کنار آنها ایستاده‌اید. به‌رغم سرکوب مرگبار از جانب وحشیهای عراقی، به‌رغم این وحشیگری، شما ایستادید، پرچم را برافراشتید و گفتید: آزادی را نمی‌شود تا ابد منکر شد. نخست‌وزیر مالکی مثل رئیسانش در تهران بدون حمایت ایران نمی‌توانست در عراق انتخاب بشود. با این وحشیگری، نقض حقوق اشرف را عیان کرد. مالکی و اربابانش در ایران اقدام به قتل زنان و مردان اشرفی کردند. جامعه جهانی دیگر نمی‌تواند چشم را در برابر این جنایت علیه بشریت توسط مالکی ببندد. کسی که دستورش را داد و اجرا کرد. این اقدام شبیه قتل‌عام صربنیستها است. نمی‌توانیم اجازه بدهیم که ملاها در این وحشیگری پیروز بشوند. اشرف پیروز خواهد شد.

پیام خوبی که خانم مریم رجوی داد، حق حاکمیت عراق باید محترم باشد ولی نمی‌تواند بهانه‌یی برای جنایت علیه اشرف قرار بگیرد. من یک سؤال مستقیم از آقای مالکی دارم: اگر شما ادعا داریدکه هیچ کار اشتباهی در اشرف نکردید و کار دیگری نمی‌خواهید بکنید، پس چرا اجازه نمی‌دهید یک گروه از پارلمانترها از سراسر جهان بیایند خودشان ببینند. ما سکوت نخواهیم کرد. ما ادامه خواهیم داد. مطالبه خواهیم کرد. از این‌که یک راه‌حل برای اشرف یافت بشود. اجازه بدهید، از شما می‌خواهم که اینرا بعد از من تکرار کنید: اشرف پایدار خواهد بود. ایران آزاد خواهد بود. 

مایکل موکیزی وزیر دادگستری آمریکا (
۲۰۰۷-۲۰۰۹) 
برای تحقق دموکراسی در ایران اولین کار و راحت‌ترین کار این است که مانع را از سر راه مجاهدین برداریم و نام آنها را از لیست تروریستی خارج کنیم. دومین کار این است که دولت آمریکا باید از نفوذی که نزد دولت مالکی دارد استفاده کند و به سرکوب در اشرف پایان بدهد و رفتار انسانی با آنها بشود. … مقاومت ایران برای یک تغییر دموکراتیک تلاش می‌کند و این کار را سازمان مجاهدین انجام می‌دهد. نامگذاری تروریستی مجاهدین در آمریکا به رژیم عراق و رژیم ایران امکان می‌دهد که علیه مجاهدین با این بهانه تروریستی جنایت کنند. اگر این نامگذاری تمام شود دیگر هیچ بهانه‌یی برای دولت عراق جهت بدرفتاری با ساکنان اشرف باقی نمی‌ماند.

اندرو کارد، رئیس دفتر رئیس‌جمهور آمریکا (
۲۰۰۱-۲۰۰۶) 

این گردهمایی به همه کسانی که برای استقرار دموکراسی در ایران تلاش می‌کنند قدرت می‌دهد. هم‌چنین انعکاس حمایت بزرگی از سازمان مجاهدین است، زمان آن فرا رسیده است که همه مردم جهان همه آنهایی که به دموکراسی علاقه دارند، در کنار مردم ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران قرار بگیرند. مردم آمریکا طوماری به دولت آمریکا نوشتند تا نام مجاهدین را از لیست تروریستی خارج کنند. حالا زمان عمل فرا رسیده، مجاهدین را باید از لیست تروریستی خارج کرد. در رابطه با ساکنان شهر اشرف این مایه سرافکندگی است که آمریکا به وعده‌اش برای حفاظت از شما عمل نکرد. دولت عراق باید سرکوب اشرف را متوقف کند. جابه‌جایی ساکنان اشرف در داخل خاک عراق نباید باشد. آنها باید آزاد باشند که به اروپا یا آمریکا بیایند تا صدایشان را برای آزادی بلند کنند.

پس بگذارید یک پیام روشنی به عراقیان و به مردم عراق بدهیم. وقتی که مشاهده کردیم یک هیأت کنگره آمریکایی نتوانستند از اشرف دیدار بکنند، برانگیخته شدیم. باید در کنگره آمریکا در رابطه با قتل‌عام در اشرف تحقیقات انجام بشود..

تام ریج، اولین وزیر امنیت داخلی آمریکا (
۲۰۰۳-۲۰۰۵) ؛

می‌خواهم در کنار شما باشم تا آزادی در ایران پیروز شود، ساکنان اشرف به آرمان خودشان برسند و امنیتشان در آینده‌ای نزدیک تأمین شود. صدایی که ما در سراسر خیابانهای ایران می‌شنویم، صدای آزادی است که امیدوارم به‌زودی همه‌مان آن را بشنویم.

یک افتخار بزرگ و فرصت زیادی برای من و همکارانم در آمریکاست که با شما باشیم، آن‌چه که برای ما الهام‌بخش است یکی از رهبران بزرگ قرن بیست‌و یکم خانم مریم رجوی است. اشرف و
۳۴۰۰ زن و مردی که آن‌جا هستند فی‌الواقع الهام‌بخش شما هستند… … سالها و سدهها مبارزه در اروپا و سراسر جهان برای آرمان آزادی بوده است. این آن آرمان و افکاری است که مریم رجوی از آن دفاع می‌کند و مقاومت ایران و ساکنان اشرف از آن دفاع می‌کنند و این آن چیزی است که آمریکا و ناتو و مردم جهان باید از آن حمایت بکنند و باید نام سازمان مجاهدین از لیست تروریستی حذف بشود.

جان بروتون نخست‌وزیر ایرلند (
۱۹۹۴-۱۹۹۷) ؛
خانم مریم رجوی، می‌دانم که من در این گردهمایی برای کسانی صحبت می‌کنم که خیلی رنج بردند. نزدیکان خودشان را از دست دادند. شکنجه شدند. تبعید کشیدند. آرمانی را که از آن دفاع می‌کنند عمیقاً به آن ایمان دارند و یقیناً به‌خاطر همین رنجهایی که کشیدید، آرمانتان اصیل است. سیاست ملاها یک سیاست کور و با بن‌بست همراه است. محاصره و قتل‌عامی که در اشرف رخ داده یک رسوایی برای دولت و ارتش عراق است. این نقض کنوانسیونهای ژنو است. این نقض حقوق بین‌المللی بود. یقیناً یک خیانت به کسانی است که زندگیشان را برای آزادی در عراق به خطر انداختند .

من به‌عنوان یک اروپایی می‌خواهم بگویم اتحادیه اروپا بایستی هرگونه حمایت مالی و سیاسی از دولت عراق را تا زمانی که این دولت آزادی ساکنان اشرف را تأمین نکرده است، قطع کند.

در ادامه گردهمایی عظیم ویلپنت پاریس، خانم مهین صارمی زندانی سیاسی دیکتاتوری آخوندی، همسر و همرزم مجاهد شهید علی صارمی‌گفت:
با سلام به شما هموطنان عزیزم به شما خانواده بزرگ مقاومت که از سراسر جهان آمده‌اید از این‌که در جمع شما هستم بسیار خوشحالم. با سلام به فرزندان دلیرم در اشرف، در مقابل خواهران و برادران و فرزندانم در اشرف سر تعظیم فرود می‌آورم و لحظه شماری می‌کنم که با برداشتن محاصره ظالمانه اشرف به شما و پسر مجاهدم اکبر بپیوندم.

و سلام به شما دوستان و حامیان مقاومت. من از ایران من از زندان اوین و از زندان بزرگ ایران آمده‌ام تا سلامهای گرم زندانیان سیاسی و خانواده‌های زندانیان و شهدا را به شما و اشرفیان و به خواهر مریم عزیزم برسانم. … امیدوارم که بتوانم برای رساندن صدای آنها کمکی بکنم. به‌طور خاص بتوانم پیام مجاهد قهرمان عزیزترین خویشم علی صارمی که افتخار همرزمی او را داشتم به جهان برسانم.

… علی قبل از شهادتش یک کاردستی کوچک که خودش در زندان درست کرده به من داد که به خواهر مریم برسانم. این پروانه آزادی است که اعدام شده و به آسمان رفته. کفشهایش را روی زمین گذاشته تا دیگر پروانه‌ها پا جای پای او بگذارند و مسیر او را بروند حالا من می‌بینم که هزاران هزار علی در مسیر علی می‌روند.

سید احمد غزالی، نخست‌وزیر پیشین الجزایر؛
بیانیه بسیار مهمی که از سوی شورای ملی شیوخ عراقی ـ
۳۹۰۰تن از شیوخ عشایر عراقی امضا شده است. آنها حمله به اشرف را محکوم کرده و از جامعه بین‌المللی و به‌طور خاص از شورای امنیت ملل‌متحد و کمیسر عالی حقوق‌بشر و آمریکا خواسته‌اند که امنیت ساکنان اشرف را تأمین کنند.

یک ستم بزرگ هم علیه مردم ایران از طریق حمله ژوئن
۲۰۰۳ علیه رهبری مجاهدین شده است.

پس ما به سازندگان و بانیان شهر اشرف آنهایی که یک زمرد در اشرف ساختند چه بگوییم. آنهایی که با دستهای خالی زرهپوشها و سلاحهای سنگین را به چالش می‌طلبند. چه کلامی برای بیان آن چه که احساس می‌کنیم بگوییم. من فقط این را می‌گویم که اشرفیها شما حیثیت و شرافت بشریت را پاس داشتید.

کارلو چیچولی، نماینده پارلمان ایتالیا؛
ما یک هیأت قوی از پارلمان و سنای ایتالیا هستیم. اکثریت پارلمانترهای ایتالیا و سنای ایتالیا از دولت ایتالیا و پارلمان اروپا خواسته‌اند که از مقاومت ایران و خانم مریم رجوی حمایت بکنند. ما می‌خواهیم نام سازمان مجاهدین از لیست تروریستی آمریکا خارج شود… ما نمی‌توانیم و نمی‌توانیم اجازه دهیم که ساکنان اشرف مورد هجوم و تجاوز وحشیانه قرار بگیرند. ما از اتحادیه اروپا و آمریکا می‌خواهیم که تضمین حفاظت از ساکنان اشرف را به عهده بگیرند.

خانم ریتا زوسموث، رئیس پیشین پارلمان فدرال آلمان (
۱۹۸۸-۱۹۹۸) ؛

دوستان عزیز ایرانی و غیرایرانی، همه مدافعان حقوق‌بشر، شما فقط برای کشور خود مبارزه نمی‌کنید بلکه برای همه بشریت در سراسر جهان مبارزه می‌کنید. حضور من در این جمع مرا به یقین بیشتری می‌رساند که انسانها می‌توانند تغییر را محقق کنند. آن‌چه مرا به یقین آورده است قدرت شماست. باید از رهبر شما خانم مریم رجوی قدردانی کرد و تشکر کرد. فکر می‌کنم او توانسته همه موانع را عبور کند و از آن بگذرد و حالا به جایی رسیده که باید لیست تروریستی در آمریکا برداشته شود.

آرمان شما آن‌چنان قدرتی دارد که یقیناً همه موانع را کنار خواهید زد و بر آن فائق خواهید آمد.

نریمان الروسان، نماینده پارلمان اردن؛
با درود و سلام به حضرت محمد و اهل بیت او، دوستان و آزادگان از تمام جهان آنانی که به آرمان مجاهدین خلق ایمان و به خانم مریم رجوی بانوی شرق و سرلوحه افتخارات آن ایمان آوردند. … امروز تابلوی شرق با خون شهدای اشرف نقش بسته است و تابلوی ننگ توسط آخوندها و هواداران آنها در عراق ولی به‌دلیل مقاومت عراق انشاءالله این رژیم و این نوری مالکی را در هم خواهند پیچید و و عراق شکوه خود را باز خواهد یافت. ما از اشرف رایحه خوش را می‌شنویم. در حال حاضر از پیکرهای پاک شهدا هنوز خون می‌چکد، بدون این‌که کسی به آنها تسلیت بگوید و پزشکی آنها را درمان کند و شفقت و مهربانی‌ای در حق آنها صورت بگیرد. ما امروز در این‌جا گردهم آمده‌ایم تا فریادهای اشرفیان را تکرار کنیم وقتی که می‌گویند الله‌اکبر الله اکبر، خدا بزرگتر از آنها و از کینه آنها به اشرفیان است. در همه جای جهان فریاد آنها بالا رفته است تا وجدان انسانی را به حرکت در آورد اما گوش بقیه بسته است و صدای وجدان خودشان را نمی‌شنوند و ما این مزدورانی که با تانکهای آمریکایی آمدند وارد عراق شدند، امروز مزدورانی هستند که مردم عراق را می‌کشند آنها سربازان عراق نیستند بلکه مزدوران مالکی و اربابان ایرانی‌شان هستند. آنها بدون هیچ وجدان انسانی‌اشرفیان را قتل‌عام کردند با این امید که ترس در دل اشرفیان بیاندازند اما این مقاومت اشرفیان بود که آنها را پس راند و آن صبا بود، صبا عشق خداست، صبا عشق بود آن هنگام که آخرین لحظات زندگی‌اش را می‌گذراند تمام قدرت جسم اش را جمع کرد تا برای شهادت تاریخ بگوید ما تا آخر ایستاده‌ایم در برابر کسانی که مردانگی نداشتند. او با آخرین نفس خود چه زیبا گفت فریاد کشید ایستاده‌ایم، ایستاده‌ایم ما تا آخر ایستاده‌ایم این فریاد اوست که خواهد وزید و چون گردبادی بر مالکی خواهد وزید ای برادران ما از این تریبون به سازمان ملل می‌گوئیم و محکوم می‌کنیم که چرا گوشش را بسته است… اکنون اشرف سمبل قیام مردم ایران گشته است و سمبل خلقهای سرکوب شده و هم‌چنین صبا که معنی آن در زبان عرب یعنی نسیم شرق صبا نسیم شرق بود و ما در کنار شما ایستاده‌ایم و آمده‌ایم که از شما حمایت کنیم و آمده‌ایم که در کنار بانوی شرق و تاج افتخار شرق مریم رجوی و همرزمانش بایستیم و در برابر هرگونه ستم سینه سپر کنیم و در کنار اشرف علیه حکومت مالکی بایستیم و بگوئیم ما با شما هستیم و موضع ما حمایت از شما و حمایت از تمام آزادگان جهان است و می‌گوئیم اگر خلق روزی اراده زندگی کند سرنوشت باید که پاسخ دهد و حیاتی جز این وجود ندارد. زنده باد اشرف و مرگ بر مالکی و آخوندها، زنده باد اشرف زنده باد اشرف زنده باد اشرف.

گیرهارد، نخست‌وزیر ایسلند (
۲۰۰۶-۲۰۰۹) ؛
برای من این افتخاری است که در گردهمایی بزرگ طرفداران دموکراسی برای ایران باشم. در کنار کسانی که از یک ایران آزاد و دموکراتیک حمایت می‌کنند. در کشور من ایسلند و در کشورهای نوردیک حمایت بسیاری از شما وجود دارد. من با شما برای تغییر رژیم و برای تشکیل یک حکومتی که منتخب مردم و انتخابات آزاد باشد.

سناتور رابرت توریسلی؛
با توجه به این‌که من آخرین سخنران هستم می‌خواستم به شما بگویم آیا شما خسته هستید؟ می‌خواهم این را به شما بگویم که ملاها در تهران هنوز دارند کار می‌کنند، شکنجه‌گران خسته نشدند پس ما هم نمی‌توانیم خسته بشویم. ابتدا می‌خواهم به من بپیوندید زیرا که ساکنان اشرف به ما می‌نگرند و می‌خواهم برای لحظه‌ای با آنها صحبت کنم. این پیام ما را
۵۰سال پیش عموی پاتریک کندی در شهر برلین خطاب به مردم برلین گفت: هیچ انسان مفتخرتری در میان ملتها نیست که بگوید من یک برلینی هستم و من این را به اشرفیها می‌گویم. یک روزی در یک رستورانی در تهران، در یک گوشه‌ای از خیابانهای تهران و یا در میعادگاههای تهران شما به شهروندان خود چنین خواهید گفت درحالی‌که دیکتاتورها در حاکمیت بودند من آزاد بودم زیرا که در اشرف میزیستم. زنان و مردان اشرف شما قهرمانان انقلاب جدید در ایران هستید، ساکنان اشرف بدانید که ما در کنار شما خواهیم ایستاد.

 

منبع:
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مريم رجوي:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.