شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۳۰ مارس ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

آمریکا به تعهداتش عمل نکرد

مريم رجوي

مریم رجوی: نیروهای عراقی باید از اشرف خارج شوند و حفاظت توسط آمریکا و ملل متحد بر عهده گرفته شود

 

اشغال اشرف- شماره ۴۳
در مراسم بزرگداشت شهیدان اشرف در اور سور اواز در روز دوشنبه
۱۱ آوریل خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران ضمن درود به شهیدان و مجروحان و اسیران حمله جنایتکارانه ۸ آوریل به اشرف گفت: حمله به اشرف از اولین ساعات بامداد یکشنبه ۱۴فروردین با هجوم گردانهای زرهی و پیاده و پیاده-مکانیزه و تکاور به اشرف شروع شده و امروز ۹روز است ادامه دارد.

 

به استثنای یک گردان مهاجم بقیه نیروهای سرکوبگر هنوز در داخل و خارج اشرف در همان مواضع هستند و سپهبد سرکوبگر علی غیدان فرمانده نیروی زمینی عراق شخصاً عملیات سرکوب را فرماندهی می کند. مالکی دیروز یک سرلشکر از فرماندهی عملیات دیالی را به جرم اینکه به اندازه کافی با مجاهدین خشونت نکرده است، از کار برکنار کرد.
وی افزود: صبح جمعه
۱۹فروردین، شلیک زرهی ها و تیر بارها و تک تیرانداز ها به طور فشرده و سنگین بیش از ۶ساعت ادامه داشت. نفربرهای زرهی بی.ام.پی هم بی محابا با توپهایشان شلیک می کردند. نتیجه این حملات ۳۴شهید و ۳۰۰مجروح است که حدود ۱۸۰نفر از آنها هدف تیر مستقیم قرارگرفته اند و ۶گروگان و سرقت و چپاول گسترده اموال ساکنان یا نابودی آنها.
خانم رجوی تأکید کرد: من بعد از آتشباری سنگین و تیراندازیهای فشرده و مستمر از رئیس جمهور و وزیر خارجه و وزیر دفاع امریکا کمکهای فوری پزشکی را خواسته بودم. اما در عمل به خاطر ممانعت شخص مالکی, به خاطر رویکرد جنایتکارانه و ضدبشری او که خامنه ای دیکته کرد, تعدادی از مجروحان جان باختند. نیمه شب گذشته هلیکوپترهای امریکایی هفت مجروح را که حالشان وخیم بود منتقل کردند.
خانم رجوی تاکید کرد آمریکا چه به خاطر تعهدات بین المللی و چه به خاطر توافقنامه یی که با تک تک ساکنان امضا کرده و چه به خاطر اصل جهان شمول مسئولیت حفاظت آر تو پی، نسبت به حفاظت از جهان مجاهدان اشرف مسئولیت داشته و دارد و با توجه به فراخوانها و هشدارهای مکرر مقاومت میبایست از هجوم جنایتکارانه مالکی به اشرف جلوگیری می‌کرد. اما به تعهداتش عمل نکرد و حالا رئیس جمهور امریکا شخصا و با صراحت باید کشتار مجاهدان اشرف را که با هر معیاری جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت محسوب می‌شود، محکوم کند و از مالکی و سیاستهای سرکوبگرانه و فاشیستی او آشکارا فاصله بگیرد والا دولت کنونی عراق برای خونریزیهای هر چه بیشتر دست خود را باز می بیند.
رئیس جمهور برگزیده مقاومت گفت کمتر از
۲۴ ساعت بعد از حمله به اشرف، رژیم ولایت فقیه از طریق وزیرخارجه‌اش رسماً از مالکی به خاطر ارتکاب این جنایت تشکر و تقدیر کرد. خبرگزاریهای بین‌المللی نوشتند:«صدای رژیم ایران تنها صدای حمایت از این سرکوبها در برابر کری از اعتراضهای بین المللی است».
مالکی مقام خود را مدیون پول و تروریسم و ارعابی است که از تهران به عراق پمپاژ می‌شود. پسر خوانده سیاسی و عقیدتی خامنه‌ای است. از این رو در اجرای اوامر او برای ارتکاب هر جنایتی درنگ نمی‌کند.
خانم رجوی تأکید کرد: حوادث روز
۱۹ فروردین از آغاز تا انتها، مصداق آشکار جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی و جنایت علیه جامعه بین‌المللی است.
حمله ستونهای زرهی به کمپ محل استقرار پناهندگان و افراد حفاظت شده در چارچوب کنوانسیون
۴ ژنو، جنایت علیه جامعه بین‌المللی است.
نشانه روی مستقیم به سر و قلب ساکنان اشرف و شلیک به آن‌ها جنایت جنگی است.
زیر گرفتن عمدی افراد پیاده و له کردن آنها جنایت علیه بشریت است.
گلوله باران و توپ زدن به محلهای مسکونی جنایت جنگی است.
ممانعت از رساندن مجروحان به بیمارستان جنایت علیه بشریت است.
دستور تمام این خونریزیها به طور مستقیم و بدون واسطه از سوی دیکتاتور عراق جدید صادر شده است.
این برعهده شورای امنیت ملل متحد است که پرونده این جنایتها را به دیوان کیفری بین‌المللی ارجاع دهد تا این دادگاه بتواند حکم جلب بین‌المللی او را صادر کند.
خانم رجوی جامعه جهانی را به اقدامات فوری زیر فرا خواند:
۱- تأمین و تضمین حفاظت اشرف توسط سازمان ملل و توسط دولت آمریکا که سلاحهای مجاهدان اشرف را گردآوری نموده و در موافقتنامه با یکایک آنها، تعهد حفاظت تا تعیین تکلیف و فرجام نهایی داده است
۲- آزادی بلادرنگ ۶گروگان مجروح و در حال اعتصاب غذا.
۳-باز گشودن در اشرف به روی هیأت ملل متحد و وکیلان و پارلمانترها و خبرنگاران و تعیین یک هیأت بین‌المللی حقیقت‌یاب و تحقیق درباره حمله نیروی زمینی عراق به اشرف به سرکردگی فرماندهی این نیرو از سوی شورای امنیت ملل متحد
۴-بیرون کشیدن قوای مهاجم و سرکوبگر عراقی از اشرف.
۵ ـ لغو محاصره ضد انسانی ۲۸ ماهه و جمع کردن سیرک مزدوران وزارت اطلاعات و نیروی تروریستی قدس و شکنجه مجاهدان اشرف با ۲۴۰ بلندگو.

منبع: همبستگی ملی، 22 فروردین 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مريم رجوي:[تاریخ ارسال: 12 Apr 2011]  [ارسال‌کننده: محمود]  [  ]  
خانم مریم رجوی، شانس اینکه ساکنان اشرف با وجود رژیم آنچنانی عراق، کار جدی علیه رژیم آخوندی ایران انجام دهند صفر هست. بیاییم ساکنان اشرف را به کشور سومی منتقل کنیم تا هم سالم بمانند و هم فعال علیه جمهوری اسلامی. محمود.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.