شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

محاصره پزشکی اشرف

مريم رجوي

تصویر گزیده دیدگاه است
محاصره پزشکی اشرف - اطلاعیه شماره ۲ :

محدودیتهای ضدانسانی پزشکی علیه ساکنان اشرف تشدید می‌شود

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، تشدید محدودیتهای جنایتکارانه پزشکی علیه مجاهدان اشرف و ممانعت از انتقال بیماران صعب‌العلاج به بیمارستان و جلوگیری از عمل جراحی آنها توسط نیروهای عراقی را یک طرح مشخص رژیم ایران برای شکنجه و کشتار مجاهدان اشرف و نقض آشکار قوانین و کنوانسیونهای بین‌المللی توصیف کرد. وی گفت این اقدامهای ضدانسانی در عداد جنایت علیه بشریت است و مسئولان آن می‌بایست در محاکم بین‌المللی محاکمه شوند.

رژیم ضدبشری آخوندی، شرط حمایت تمام‌عیار خود از کاندیداتوری مالکی برای نخست‌وزیری عراق را که با مخالفت گسترده مردم و نیروهای ملی این کشور مواجه است، تشدید سرکوب ساکنان اشرف تعیین کرده است، از همین رو پس از سفر مالکی به تهران ابعاد فشارها و اقدامات سرکوبگرانه از جمله در زمینه دسترسی به خدمات پزشکی به نحو بی‌سابقه‌یی افزایش یافته است. در همین فاصله نیروهای عراقی در
۳تعرض به ساکنان اشرف در ماههای اکتبر و نوامبر ۲۹تن از آنها را مجروح کرده و از ورود بسیاری از نیازهای اولیه آنها از جمله بنزین، روغن ژنراتور، یخچال و فریزر به اشرف جلوگیری کرده‌اند.

خانم رجوی افزود: محدودیتهای ضدانسانی پزشکی که
۲سال است ادامه دارد، به‌طور مستمر به اطلاع مقامهای ملل ‌متحد و دولت و نیروهای آمریکایی و دیگر مراجع بین‌المللی رسیده و مقاومت ایران خواستار مداخله فوری این مراجع برای جلوگیری از وقوع یک فاجعه انسانی شده است. اسامی و مشخصات و پرونده بیماران صعب‌العلاج، همراه با درخواست برای انتقال آنها به کشورهای اروپایی در نوامبر ۲۰۰۹ و آوریل ۲۰۱۰ دراختیار مراجع بین‌المللی از جمله ملل ‌متحد قرار گرفته است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران روز گذشته خبر داد، نیروهای تحت امر مالکی در یک اقدام جنایتکارانه از انتقال مجاهد خلق الهام فردی‌پور، مبتلا به سرطان تیروئید، به بیمارستان ممانعت کرده‌اند. این اقدام جنایتکارانه جزیی از طرح ضدانسانی نیروهای عراقی برای محروم کردن ساکنان از خدمات پزشکی به‌منظور شکنجه و کشتار آنان است. در یک تحول دیگر، روز گذشته عمر خالد تمیمی، مدیر عراقی بیمارستان اشرف، که مجری اوامر کمیته سرکوب اشرف است، با بهانه‌های واهی مانع انجام عمل جراحی
۳تن از مجاهدان در بیمارستان اشرف شد. وی در یک اقدام ضدانسانی به اتاق عمل رفته و به جراحانی که برای عمل شماری از بیماران به اشرف رفته بودند، اجازه عمل نداد و آنان را از اتاق عمل بیرون کرد. این بیماران بیش از دو هفته در انتظار عمل بودند.

عمر خالد، مزدوری که در لباس پزشکی در خدمت مطامع شوم ملایان قرار دارد،
۲جراح ارتوپد و اعصاب را که برای انجام عمل جراحی به اشرف رفته بودند، تهدید کرد و به آنها اخطار کرد که دیگر مجاز به رفتن به اشرف نیستند. این پزشکان قبل از ورود به اشرف نیز به محل گردان عراقی برده شده و آنان را تحت فشار قرار داده بودند که دیگر به اشرف نروند. این درحالیست که این پزشکان تحت نظر کمیته سرکوب اشرف و با اطلاع و برنامه‌ریزی خود عمر خالد به اشرف رفت‌وآمد داشتند.

علاوه بر اقدامهای فوق، عمر خالد طی دو هفته گذشته از تحویل دادن داروهایی که ساکنان اشرف خریداری کرده‌اند، جلوگیری کرده است. وی برای بار دوم از ورود صندلی مخصوص یک بیمار سرطانی که توسط پزشک بیمارستان تجویز شده بود، جلوگیری کرد.

خانم رجوی، دبیرکل، شورای امنیت و نماینده ویژه دبیرکل ملل ‌متحد و یونامی و هم‌چنین دولت و نیروهای آمریکایی را به اقدام فوری برای لغو محاصره ضدانسانی‌اشرف به ویژه هرگونه محدودیت در دسترسی بیماران به خدمات پزشکی فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۰آبان ۱۳۸۹ (۱۱نوامبر ۲۰۱۰)

 

منبع: سایت مجاهدین، 20 آبان 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مريم رجوي:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.