شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

وزیر اطلاعات: شعبه اصلي تمام گروه‌هاي ضد ايراني در انگليس!

رجانیوز

مجموعه اي از افراد مرتبط با فتنه 88 امروز در لندن بسر مي برند و از طريق ارتباط با برخي مجامع علمي اين کشور در صدد دريافت مدرک دکترا مي باشند که در واقع اين امتيازات پاداشي به اقدامات فتنه گرانه آنها است که توسط سيستم حکومتي انگليس به آنها اعطا شده است.


اين بخشي از اظهاراتي است كه حجت‌الاسلام و المسلمين حيدر مصلحي وزير اطلاعات در واكنش به اظهارات اخير "جان ساورز" رئیس سازمان امنیت خارجی انگلیس (MI6) گفت. ساورز كه تا قبل از انتصاب به عنوان رئيس MI6 به‌عنوان نماينده 1+5 در مذاكرات با ايران و سپس نماينده انگليس در سازمان ملل نقش مؤثري در صحنه‌گرداني پروژه‌هاي ضد ايراني داشت، حدود دو هفته قبل، تأكيد كرد كه براي توقف هسته‌اي ايران بايد اقدامات مخفي و جاسوسي هسته‌اي عليه اين كشور افزايش يابد.


به گزارش رجانيوز، وزير اطلاعات در مورد اظهارات اخير رئيس دستگاه جاسوسي انگليس MI6 گفت: از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تا به امروز سرويس هاي جاسوسي و اطلاعاتي استکبار به دليل ضعف هايشان در صدد جذب جاسوس بوده اند.


وي اظهار داشت: استکبار مزدوراني را در قالب جاسوس به خدمت گرفته اند اما در واقع اين افراد را براي اقدامات خرابکارانه تروريستي مورد استفاده و بهره برداري قرار داده اند، که چهار فرد دستگير شده در ترورهاي اخير کشور، به هدايت و مديريت پناهنده انگليسي (جليل فتاحي) در اقدامات تروريستي اعتراف کردند.


وزير اطلاعات با يادآوري تلاش مسئول سرويس اطلاعاتي انگليس براي استخدام جاسوس در ايران، خاطرنشان کرد: جمهوري اسلامي اسناد، مدارک و شواهدي مبني بر تلاش استکبار براي بهره برداري از افراد به‌عنوان جاسوس و در ادامه انجام اقدامات تروريستي و خشونت بار در داخل کشورمان را دارد.


وي در پاسخ به سوالي در مورد اقدامات تروريستي منافقين و همكاري هاي آنها با انگليس گفت: انگليس اولين کشور اروپايي است که گروه هاي تروريستي‌اي را که شخصيت هاي بزرگي در حد رئيس جمهور و رئيس قوه قضاييه به شهادت رساندند، از ليست گروه‌هاي تروريستي خارج كرد و اين كشور با اين اقدامات در صدد ايجاد مانع بر سر راه موفقيت ها و اقدامات جمهوري اسلامي است.


حجت الاسلام والمسلمین مصلحي، تصريح کرد: صهيونيست ها، مجموعه استکبار، امريکا و انگليس و برخي از کشورهاي اروپايي، تمام توان خود را براي اجير کردن افرادي در راستاي اقدامات خشونت آميز و تروريستي استفاده مي کنند.


وي با تأکيد بر اينکه مجامع بين المللي بايد در مورد حاميان تروريست واكنش نشان دهند، يادآور شد: اقدامات سرويس اطلاعاتي انگليس در راستاي به خاک و خون کشاندن مردم عادي و خدمت گزاران ملت ايران در شرق و غرب کشور لزوم برخورد مجامع بين المللي با اين دولت ها را روز به روز آشکارتر مي کند.


ارتباطات رئيس دستگاه جاسوسي انگليس با تروريست‌ها در ايران


وي در پاسخ به اينكه چه ارتباطاتي بين رئيس دستگاه جاسوسي انگليس با تروريست‌ها در ايران وجود دارد، گفت: اعترافات ريگي و اثبات ارتباطات با سرويس جاسوسي انگليس روشن مي کند که مشي سرويس هاي اطلاعاتي و جاسوسي انگليس، ايجاد ناامني در مناطق مرزي کشور است.


حجت الاسلام مصلحي در پاسخ به سوالي درخصوص اهداف انگليس از اينگونه اعمال مخاصمه جويانه گفت: انگليس همواره در قبل از پيروزي انقلاب اسلامي نقش فعالي در دشمني با مردم ايران داشته و در ابعاد مختلف به دشمني با نظام ما پرداخته اشت.


وزير اطلاعات با اشاره به اينکه صحبت هاي مطرح شده از سوي رئيس MI6 در واقع از جانب دستگاه اطلاعاتي انگليس طرح شده، اظهار داشت: اگر چه اين شخص به دنبال به چالش کشيدن بحث هسته اي است اما در واقع مواضع دولت انگليس را بيان مي کند.


وي تصريح کرد: افرادي که اقدامات تروريستي انجام مي دهند، علاوه براينکه مشمول بحث هاي اطلاعاتي و امنيتي مي شوند، در بحث حقوقي نيز به مجامع قضايي معرفي و براي محاکمه در اختيار آنها قرار مي گيرند.


وزير اطلاعات در پاسخ به اين سوال كه توان امنيتي ايران امروز در چه وضعيتي قرار دارد، اذعان داشت: با اشراف امنيتي و اطلاعاتي وزارت اطلاعات بر مرزهاي کشور و اضمحلال گروه هاي تروريستي اين منطقه، وضعيت امنيتي مرزهاي غربي کشور بسيار مطلوب و از سطح امنیتی بالايي برخوردار است.


وي با يادآوري اضمحلال گروه هاي تروريستي کوموله که با پيروزي انقلاب اسلامي به تقابل با نظام جمهوري اسلامي ايستادند، گفت: اين گروه ها در حال حاضر ديگر در منطقه کردستان و غرب کشور جايگاهي ندارند و نابود شده اند و اقدامات آن‌ها نمي تواند به هيچ وجه امنيت منطقه را به خطر اندازد.


وي تصريح کرد: امروزه منطقه غرب کشور از امنيت بسيار بالايي برخوردار است، به نحوي که يکي از مناطق مهم گردشگري مردم محسوب مي شود و در بعد تجاري نيز مورد اقبال مردم واقع است.


ارتباط معنادار خارج شدن گروهک هاي تروريستي از ليست گروههاي تروريستي با بيشتر شدن ترور هايشان


وي افزود: در فتنه سال گذشته نيز عوامل اين گروهک تروريستي منافقين در ميدان انقلاب اقدام به ايجاد انفجار کردند که با اقدامات وزارت اطلاعات ناکام ماندند و اين يعني زماني که اين گروهک ها از ليست تروريستي خارج مي شوند، بلافاصله به اقدامات تروريستي بيشتري روي مي آورند.


مصلحي تصريح کرد: مجامع بين المللي و کشورهايي که ادعاي دفاع از حقوق بشر را دارند، بايد پاسخگوي حمايت خود از اين گروهک هاي تروريستي باشند.


شعبه اصلي تمام گروه‌هاي ضد ايراني در انگليس/ لندن به افراد مرتبط با فتنه 88 مدرک دکترا پاداش مي‌دهد


مصلحي با بيان اينکه تمام گروه هايي که اقدامات تروريستي و به اصطلاح جنگ نرم بر عليه جمهوري اسلامي ايران انجام مي دهند، يا شعبه اصلي‌اشان در انگليس است يا يكي از شعبه هاي اصلي خود را در اين کشور دارند اظهار داشت: در حال حاضر مجموعه اي از افراد مرتبط با فتنه 88 امروز در لندن به‌سر مي برند و از طريق ارتباط با برخي مجامع علمي اين کشور در صدد دريافت مدرک دکترا هستند که درو اقع، اين امتيازات، پاداش سيستم حکومتي انگليس به اقدامات فتنه گرانه آنها است.


وي با يادآوري تهديدات آمريکا عليه ايران گفت: مجامع بين المللي بايد در مقابل اين تهديدات اولين واکنش ها را نشان دهند ولي از آنجا که مجامع بين المللي خود دست نشانده کشورهاي استکباري هستند، به دنبال ايفاي حقوق کشورهاي مختلف نبوده و در مقابل تهديداتي مانند آنچه آمريکا در قبال ايران انجام مي دهد، سکوت اختيار مي کنند.


مصلحي ادامه داد: در طول سي و دو سالي که از انقلاب گذشته، امريکا و متحدانش با شکست در استفاده از حربه هايي که عليه کشورمان به‌کار برده اند، متوجه شده اند که در مقابل اين انقلاب راه به جايي نبرده و نخواهند برد.


وي با بيان اينکه اين انقلاب راه خود را پيدا کرده و مسير خود را با قدرت و سرعت مي پيمايد، اذعان داشت: عصبانيت آمريکا و متحدانش از اين سرعت است و جنگ نرمي که عليه ايران آغاز کرده اند نيز در واقع تدافعي بوده و جنبه دفاعي دارد.


 مصلحي تصريح کرد: امام راحل(ره) و مقام معظم رهبري جنگ نرم هدايت شده اي را عليه استکبار دنبال کرده اند و استکبار نيز خود به خوبي به اين امر واقف است چرا که صهيونيست‌ها که زماني شعار نيل تا فرات را مي دادند، امروز دور خودشان ديوار بتوني بکشند.


 وي افزود: اين گونه واکنش‌ها در نتيجه اقدامات جمهوري اسلامي بوده و در واقع از پيروزي هاي جمهوري اسلامي محسوب مي شود لذا تهديدهايي که استکبار عليه ايران مي کند، تنها عربده کشي بوده و از سر زبوني است.


مصلحي تصريح کرد: آمريکا و متحدانش اگر مي توانستند در طول سي و دو سال گذشته به انقلاب و نظام اسلامي آسيب وارد مي کردند اما همان دوره دفاع مقدس براي تجربه کردن استعمار کافي بود چرا که در آن دوره، تمام دنياي استعمار در مقابل مردم وانقلاب ايستاد اما راه به جايي نبردند.


وي تصريح کرد: وزارت اطلاعات با کشورهاي منطقه و خارج منطقه در مباحث امنيتي و اطلاعاتي در ارتباط بوده و تبادل اطلاعاتي نيز مي کند.


دستگاه اطلاعاتي براي دفاع از انقلاب و نظام اسلامي حد و مرزي را قائل نيست


وزير اطلاعات با بيان اينکه گروه هاي تروريستي به دليل نداشتن اصالت و جايگاه مردمي و وصل نبودن به منبع پويا و جاري، دست به سوي استکبار دراز کرده و لذا محکوم به شکست هستند، اذعان داشت: زماني که يك جريان به منبع پويا و جاري وصل نباشد و جايگاه مردمي نداشته باشد، به شکست خواهد انجاميد.


مصلحي گفت: امام خميني با دارا بودن جايگاه مردمي و وصل بودن به منبع جاري و پوياي مردمي ديندار و متدين توانستند اين انقلاب را پيش ببرند اما گروهک منافقين که ادعاي مجاهدت و جنگ براي خلق را داشتند، به وسيله مردم آگاه کنار زده شدند و حتي خانواده اين افراد ازآنها اعلام بردائت مي کنند.


وي افزود: دستگاه اطلاعاتي براي دفاع از انقلاب و نظام اسلامي حد و مرزي قائل نيست و معتقد است که هرجا که استکبار با نظام اسلامي ما درگير شود، بايد در مقابلش ايستادگي کرد.

منبع: رجا نیوز: 20 آبان 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رجانیوز:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.