شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ -  ۱ آوریل ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ابراهیم هم از آتش گذشت
سعید اطلس، مهدی تقوایی، علی ناظر، اسماعیل وفا یغمایی

یاران دیدگاه

برادر و رفیق شریف و ارجمند ما ابراهیم آل اسحاق پس از حدود سی و پنج سال مبارزه و زندان و رنج غربت، روز دوشنبه دهم آبانماه سال 1389 شمسی ساعت یازده صبح از دامان خاک و خلق پرکشید تا وجودی تازه بیابد.

اکنون مجال آن نیست تا از ابراهیم و روزگار او و برادران و کسان جان داده در راه آزادی‌اش گفته شود، ولی چند سال پایانی زندگی ابراهیم به خصوص دوسال اخیر و ماجرای بیماری جانکاهی که جان زنده و بیدار او را تخته بند جسمی کرده بود که زندان دردناک او شده بود، حکایت شگفتی است که باید در فرصتی از آن یاد کرد. ماجرای جسمی کاملا بی حرکت و جانی که تا آخرین روز پر نشاط و بیدار و هوشیار و پر تکاپو باقی ماند. براستی حیرت انگیز است، گویا این کشاکش تن و جان بود که می بایست توانائی نهان روح و جان مردی را آشکار سازد که سال‌ها به سودای آزادی و عدالت اجتماعی مبارزه کرد و بر انسانیت و وجدان انسانی خود در سخت ترین شرایط پای فشرد.

ابراهیم آل اسحاق سربلند و سر سبز از آتش گذشت. از یاد و روان او مدد می طلبیم و او را تا زنده‌ایم در کنار خود و مردم خود و هر آنچه نشانی از انسانیت و محبت دارد زنده می‌یابیم و مطمئنیم همسر ارجمندش ( که با عشق و رنجی گران تا آخرین لحظه با ابراهیم زیست و رنج کشید و مهر ورزید)، و زادگان عشق آن‌ها، مهشید و گلشید، همواره وزش روان پاکیزه‌ی همسر و پدری همیشه زنده را در زندگی خود احساس خواهند کرد و هیچ‌گاه او را گم نخواهند کرد.

 

سعید اطلس،

مهدی تقوایی،

علی ناظر،

اسماعیل وفا یغمایی

 

دوستان و رفقایی که مایلند با امضای این یادمان، تسلایی برای بازماندگان ابراهیم باشند می‌توانند نام خود را به یکی از دو آدرس زیر ای میل کنند.
 
------------------------
امراله ابراهیمی، میترا اژدرکش، م. ت. اخلاقی، سعید اطلس، رسا افشارچی، علیرضا افشارچی، احمد البرزی، فرزاد پائیز، ولی پیامی، مهدی تقوایی، انوش تهمتن، سارا حافظی صافی، میلاد مختوم، م. ساقی، نرگس شایسته، مختار شلالوند، کورش طاهری، هادی غفوریان، جمال فراهانی، علی فیاض، مهران قدرخواه، فریدون لادنی،  علی مزرعه کار، محمد مزرعه کار، مجید مشیدی، مجید موسوی، علی ناظر، کورش نیکنام، مهرداد هرسینی، اسماعیل وفا یغمایی

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
یاران دیدگاه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.