شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اتهام به ایران با استناد به سخنان مولوی‌عبدالحمید

رجانیوز

سایت خبری المختصر که اخبار ضد ایرانی نیز منتشر می کند با استناد به سخنان مولوی عبدالحمید ایران را متهم به فشار به اهل سنت کرد.


به گزارش زاهدان پرس، سایت خبری المختصر که روندی ضد ایرانی نیز دارد طی گزارشی مدعی شده است : "در چهار چوب افزایش فشارهای روز افزون حکومت ایران از سه دهه ی قبل، این بار حکومت به شکلی غیر منتظره اهل سنت را ازخواندن نماز جمعه در سطح شهر پایتخت و در دانشگاهها و پادگانها منع کرده است ."


المختصر در ادامه این گزارش می افزاید :" قبلا اهل سنت از ادای نماز جمعه در شهرهای بزرگی چون شیراز و اصفهان و یزد و کرمان منع شده بودند و این بار در تهران نیز از ادای نماز جمعه حتی در خانه ها منع شدند ."


این سایت ضد ایرانی در ادامه به نقل از مولوی عبدالحمید امام جمعه مسجد مکی زاهدان می افزاید :" بسیار باعث تأسف است که برخی از جهتهای موجود در حکومت از برگزاری نماز جمعه در منازل جلوگیری می کند انجام شعایر دینی و مذهبی در قاون اساسی هیچ ممنوعیتی نه برای مسلمانان و نه برای کفار ندارد .مخالفت با ساخت مساجد و مدارس دینی از طرف برخی از مسئولان با مبادی و اصول یک حکوت دینی کاملا مغایرت دارد. چگونه است که حکومت شیعه خود را موظف می داند در روستایی که فقط یک خانواده ی شیعه وجود دارد مسجدی بسازد ولی در بسیاری از شهرها که عدد بسیار بالایی از اهل سنت وجود دارد اجازه ی ساخت مسجد نمی دهد ."


این در حالیست که چنین موضوعی واقعیت خارجی نداشته و اصرار مولوی عبدالحمید و حتی مصاحبه وی با رسانه های ضد انقلاب در اینباره بسیار سوال برانگیز می باشد.


در همین حال چندی قبل نیز روزنامه الشرق الاوسط با استناد به سخنان مولوی عبدالحمید ایران را متهم به تبعیض مذهبی در پادگانها و دانشگاهها کرد.


این روزنامه که مورد تقدیر صهیونیست ها قرار گرفته است با استناد به سخنان مولوی عبدالحمید و بعضی از منابع دیگر اهل سنت که مدعی بود نمی خواهند نامشان فاش شود مدعی شد دولت ایران اقامه نماز جماعت اهل سنت در دانشگاهها و پادگان ها را ممنوع کرده و یا بسیار محدود کرده است!.


استناد به سخنان مولوی عبدالحمید برای اتهام به نظام جمهوری اسلامی ایران از طرف روزنامه الشرق الاوسط در حالی صورت می گیرد که پیش از این شبکه ضد ایرانی العربیه وابسته به وهابیون عربستان سعودی و دیگر رسانه های ضد انقلاب همچون بی بی سی فارسی وابسته به وزارت امورخارجه انگلیس و رادیو فردا وابسته به سازمان جاسوسی امریکا نیز بارها با استناد به سخنان این روحانی اهل سنت در سیستان و بلوچستان ایران را متهم به تبعیض و ظلم نسبت به اهل سنت کرده اند.


همچنین سخنان مولوی عبدالحمید در بعضی از خطبه های نماز جمعه مسجد مکی زاهدان بارها حتی مورد حمایت و تقدیر سایت ها و و بلاگ های وهابی منطقه قرار گرفته است.

منبع: رجانیوز: 1 آبان 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رجانیوز:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.