شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ -  ۳ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

کهریزک مثالی بیش نبود کهریزک سالاری را نابود کنیم
کورش عرفانی

کورش عرفاني

سال گذشته وقتی نظام پلید آخوند-بازار-پاسدار مورد هجوم جنبش اعتراضی مردم قرار گرفت سران آن، با رجوع به خصلت های مادون حیوانی خویش، به دنبال راهکاری  گشتند تا بتواند چنان شوک وحشت آوری را ایجاد کند که جوانان معترض به آسانی جرات حضور در خیابان ها را نداشته باشند. از بالاترین سطوح که به رهبری نظام (خامنه ای جنایتکار و فرزندان و مشاوران جنایت پیشه اش) می رسید کسب اجازه شد. خامنه ای حکم به اشد مجازات داد و قاضی مرتضوی و سرادر نقدی و سردار رادان و... جایی را در میان بیابان های جنوب تهران برای اجرای حکم رهبر تدارک دیدند به اسم کهریزک. در آن جا جوانان بازداشت شده را روزها بی آب و غذا نگه می داشتند، آنها را با لوله فلزی و چوب و کابل تا حد مرگ می زدند، بدن های زخمی آنها را در محیط های آلوده رها می کردند، زندانیان را وادار می کردند که در مدفوع و ادار خویش بلولند و برای رفع تشنگی از آب لجن گرفته ی کف زمین بخورند، زندانیان را مورد شکنجه های جسمی وروانی قرار دادند و به دستور سردار رادان، که گفته بود «ببرید حامله شان کنید»، تمام عقده های جنسی پاسدار-بسیجی-آخوندی فروخورده و پراتیک های جنسی معمول میان خودشان را بر سر جوانان آوردند و آنها را با بطری و .... مورد تجاوز قرار دادند. آن گاه و هم زمان با ادامه ی اعتراضات در خیابان ها، زندانیان را در کهریزک کشتند و یا گذاشتند تا از زخم و بیماری هایشان بمیرند و پیکرهای آنها را به سردخانه های کشتارگاه منتقل کردند و در یخچال های مخصوص حفظ لاشه ی حیوانات قرار دادند و بعد هم، شبانه، آنها را با کامیون های حمل گوشت به قبرستان هایی مانند بهشت زهرا بردند و به گفته ی کارکنان بهشت زهرا چون جسدها در سرمای زیاد یخچال های کشتارگاه به شدت یخ زده بودند و به هم چسبیده بودند با بیل آهنی پیکرهای آنها را از هم جدا کردند و در گورهای بی نام و نشان دفن کردند...

این شرح کوچکی بود از جنایتی بزرگ. جنایتی که قرن ها در خاطره ی جمعی ایرانیان خواهد ماند و سران نظام جمهوری اسلامی، از جمله ولی فقیه و اطرافیانش، پاسدار-آدمکش احمدی نژاد رئیس جمهورشان و کلیه ی سران بلند پایه سپاه، قوه ی قضاییه، روحانیت و نیروی انتظامی، از تمام جزئیات آن از ابتدا تا انتها خبر داشتند. اما لازم بود که ماشین آدمکشی کهریزک کار کند و خبرهای آن به طور عامدانه به بیرون درز پیدا کند تا وحشت در دل مردم بنشیند و وقتی نتیجه حاصل شد فریاد وا مصیبتا سر دادند که آن جا چه خبر است. بعد برای آن که قضیه را لاپوشی کنند نمایش هئیت تحقیق کمیسیون های مجلس و قوه قضائیه را سازمان دادند و چند مامور سطح پایین و یک جنایتکار هرز رفته ی بی آبرو به نام سعید مرتضوی را، که شخصا زهرا کاظمی را مورد تجاوز قرار داده و با زدن آجر بر سر او کشته بود، به عنوان عامل اصلی جنایت کهریزک معرفی کردند.

بار دیگر مکانیزم کهنه ی سعید امامی سازی و واجبی خورانی آغاز شده و این بار قرعه ی فال به نام یک بیمار روانی به نام سعید مرتضوی افتاده است تا از این طریق آمران اصلی و در پس آن، نظام ضدیت با انسان مصون بماند و دوام آورد. البته این هنوز به آن معنا نیست که عقوبت سختی در انتظار این پاسدار خدمتگذار رژیم جنایتگر است، اما در همین حد نیز نمایش فوق تهوع آور است.

باید این پیام را به سران جمهوری اسلامی داد که اگر دهها امثال مرتضوی را نیز با واجبی و طناب دار بکشید مخالفان شما لحظه ای از شما در تمامی سطوح، از بالا به پایین و نظامتان و ایدئولوژی و مذهب جنایتگرتان و در پس همه این ها، از تفکر پلید ضد بشر شما چشم بر نمی دارد. ملتی که سی و یک سال مقاومت کرده است بازهم مدتی مقاومت خواهد کرد و شما را با روش قاطعی که این جنایت ها آن را ایجاب می کند ازتختتان به زیر خواهد کشید و بعد حتی اگر در روستاهای سودان، کومور و اکوادور هم پنهان شده باشید به کشور باز خواهدتان گرداند و دانه به دانه ی شما و ساعت به ساعت زندگی تان و مورد به مورد جنایت شما را مورد بررسی و قضاوت دقیق، مشروح، ریشه ای و عادلانه قرار خواهد داد. شما اطمینان داشته باشید که ما هرگز نعمت شیرین مرگ و اعدام را به شما نخواهیم داد. مجازات اعدام را برای همیشه لغو خواهیم کرد و محاکمه ی شما برای ده یا بیست یا سی سال ادامه خواهد یافت تا هر ظلمی، در حد کشتار تابستان 67، اعدام فرزاد کمانگر، قتل کیانوش آسا زیر شکنجه، اعدام فاطمه رجبی بیگناه و مظلوم تا حتی یک سیلی که به گوش شهروندی زده باشید مورد رسیدگی و بازخواست و جبران قرار گیرد.

شما حیثیت انسان ایرانی را در عمیق ترین جایگاه خویش مورد اهانت قرار داده اید و اگر برای جبران آن نیم قرن عمرتان را باید بدهید از شما نیم قرن عمر خواهیم گرفت. آن کسانی که از جیب ملت و به نمایندگی از مردم فضل و بخشش می کنند و به شما نوید عفو و فراموشی و بخشش می دهند، بهتر است از خود مایه بگذارند نه از سوی دهها میلیون ایرانی ستمدیده و زخم خورده که تا عدالت را نبینند، روح آسیب دیده شان تسکین و مرمت نخواهد یافت. دستگاه جنایت نظام باید مورد محاکمه و مطالعه قرار گیرد، تفکر جنایت گر آمران و عاملان نظام، سازمان ها و تشکیلات ظلم و جنایت تا ریزترین حد و مهره اش باید مورد محاکمه و مطالعه قرار گیرند. محاکمه برای روشن شدن حقیقت و پیاده شدن عدالت و مطالعه برای درک ریشه های جامعه شناختی و روانشناختی جنایت سالاری در تاریخ و جامعه ی ایران. علی خامنه ای جنایتگر باید هزاران هزار صفحه مطلب بنویسد و بسیجی چماقدار رژیم باید رازها و مکانیزم های مسخ و ضدیتش با انسان را توضیح دهد تا پشتوانه ای باشد در راه استقرار ساختارهای ممانعت از بازتولید این گونه جریان ها در ایران.

آری، سران نظام بدانند که نمایش هایی مثل آن چه برای کهریزک به راه انداخته اند دربرابر اقیانوس حسابرسی که ملت برای راس تا ذیل نظام تدارک دیده حبابی بیش نیست. در سایه ی یک نظام انسان مدار که در آن جان و کرامت انسان به طور نهادینه تضمین می شود، ما نه فقط کهریزک را نابود خواهیم کرد بلکه نظام، ساختارها و تفکر بازتولید کهریزک را نیز از ایران ریشه کن خواهیم ساخت، و شما آمران و عاملان این جنایت های سی و یک ساله برای جبران ضدیت آگاهانه و دشمنی داوطلبانه  ی خود با انسان، موسسات و نهادهایی را که به این کار اشتغال خواهند داشت، اگرلازم باشد پنجاه یا صد سال، در فرایند کهریزک زدایی همراهی خواهید کرد. باشد که با ابتکارهایی از این دست بساط انسان کشی و دگرآزاری از این میهن زخم خورده رخت بربندد.

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کورش عرفاني:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.