شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فاشیسم و دو رویی
علی ناظر

علی ناظر

"تري جونز" كشيش كليساي ايالت فلوريدا كه فراخوان مراسم "قرآن‌سوزي " را در سالروز حملات يازده سپتامبر اعلام كرده بود از خر شیطان پایین آمده و این مراسم را تا اطلاع ثانوی به «حالت تعلیق» درآورده است، به این شرط که «انتقال مكان پروژه مركز اسلامي نيويورك به منطقه‌اي دورتر از محل حادثه يازده سپتامبر، ديگر صدها نسخه از كتاب مقدس اسلام را به آتش نخواهد كشيد.». البته و همانطور که پیش بینی می شد، این «تعلیق» نوشداروی پس از مرگ است. مراسم عید فطر در پاکستان با تظاهرات اعتراض آمیز برگزار شد. در افغانستان سه نفر در این تظاهرات مجروح شدند. وزیر دفاع آمریکا به كشيش افراطي هشدار داد. اوباما دخالت کرد. مبارك، دعوت به سوزاندن قرآن كريم يك طرح نژادپرستانه خواند، حسين نوري‌همداني اوباما را مسئول خواند، و اسماعیل کوثری اعلام کرد که «اين تصميم در نهايت به نفع اسلام تمام خواهد شد. » خلاصه اینکه کمتر «سیاستمدار» و آخوندی است که در اینباره موضع نگرفته و این عمل و یا تهدید به انجام این عمل را محکوم نکرده باشد. اما کسی فتوا به قتل کشیش نداده است.

بیچاره سلمان رشدی، نویسنده آیات شیطان، اگر می دانست که روزی خواهد رسید که قران را به آتش بکشند و فتوایی صادر نشود، بی شک کتابش را امروز منتشر می کرد.

از متعادل شدن نابه هنگام رژیم می گذرم، و به این نکته که چرا فیل «قران سوزی» درست چند روز پیش از «عید فطر» و سالگرد 11 سپتامبر به هوا فرستاده شد، و منفعت آن بیشتر به جیب چه کسانی می رود هم نمی پردازم. افشای جدیدترین سایت مخفی زیر زمینی غنی سازی اورانیم در کوه‌های بهجت آباد-آبیک در شمال تهران را می سپارم به بعد.

اما به راستی:

اگر قرار بود بجای قران، کتاب الاقدس بهایی ها به آتش کشیده شود، آیا باز هم اینهمه جنجال به پا می شد؟

اگر قرار بود بجای قران، کتاب مائو به آتش کشیده شود، آیا باز هم اوباما موضع می گرفت؟

اگر می خواستند کتاب حافظ و فردوسی را به آتش بکشند، آیا کسی اینچنین اعتراض می کرد؟

از کتاب بگذرم. کتاب، چه قران و چه شاهنامه چیزی نیست به جز یک من کاغذ و دو سیر سریشم، سوزاندنش قبیح و محکوم است، اما فقط کاغذ است.
از  موج سواران عابد می پرسم اگر بجای قران شنیده بودند که تن دختر جوانی را بخاطر آزادی خواهی سوزانده اند، اگر بجای سوزاندن قران، خبر از سوزش درد شلاق بر بدن جوانی که در ملاء عام روزه خواری کرده می شنیدند، آیا بازهم اینهمه هیاهو به پا می کردند؟ آیا قران مهمتر از تن و جان صاحب قران است؟

 

بی شک، نه! اینهمه  هیاهوی غربی ها از این جهت است که بنیادگرای مسیحی و یهودی و مسلمان با توسل به نام «خدا»، دست به خشونت و ارعاب و ترور و قتل و کشتار زده تا حرف خود را به کرسی بنشاند. فاشیست هر زمان که کم می آورد دست به خود زنی زده و با به آتش کشیدن خود و قران و شروع جنگ صلیبی و دفاع از «سرزمین موعود» و دفاع از «نژاد و نسل»، جهانی را به آتش می کشاند، و برای عبور از بحران، از تن مریدان ناآگاه پل می سازد.

علی ناظر

19 شهریور 1389

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.