شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دادگاه ويژه روحانيت با علي ‌محمد دستغيب برخورد قانوني كند

رجانیوز

تشكل‌هاي دانشجويي شيراز با اشاره به حوادث مربوط به مسجد قبا در روز قدس و با يادآوري اقدامات ضد نظام علي‌محمد دستغيب، خواستار برخورد قاطع دادگاه ويژه روحانيت با وي شدند.


به گزارش خبرگزاري فارس، تشكل‌هاي دانشجويي دانشگاه‌هاي شيراز پيرامون حوادث روز قدس مسجد قبا، در بيانيه‌اي خطاب به مردم ولايتمدار و شهيدپرور شهر مقدس شيراز با اظهار تأسف آورده‌اند: در روز قدس امسال اتفاقاتي به وقوع پيوست كه دل هر دلسوخته نظام و انقلاب را به درد مي‌آورد و به فكر وامي‌دارد كه چرا در روز قدس و جمعه‌اي كه متعلق به آرمان فلسطين و جهان اسلام و امت رسول‌الله است بايد شاهد فراموشي آرمان بلند روح‌الله باشيم و اين روز عزيز را هزينه اصحاب جمل كنيم.


اين بيانيه افزوده است: مسجد قبا يا همان آتشي‌هاي سابق و امام جماعت بي‌بصيرت آن علي‌محمد دستغيب پس از انتخابات سال 1388 تا به امروز به هر بهانه و موقعيتي با زير سؤال بردن حاكميت قانون و نظام اسلامي و ولايت فقيه با همراهي با ضد انقلاب داخلي و جريان معاند خارجي منافع ملي و امنيت داخلي را هزينه عقده‌گشايي خود كرده‌اند و متأسفانه هر بار به سبب آنكه هيچ برخورد قانوني با آنها صورت نگرفته است دريده‌گوتر و بي‌پرواتر از گذشته به ساختارشكني پرداخته‌اند.


تشكل‌هاي دانشجويي دانشگاه‌هاي شيراز در اين بيانيه با اشاره به حوادث سال گذشته عنوان كرده است: در 25 خرداد 88 كه تجمعات مسلحانه و غيرقانوني برخي از دانشجويان و نفوذي‌هاي غير دانشجو در دانشگاه شيراز منجر به تخريب دفتر بسيج و به آتش كشيدن نمايشگاه كتب ديني (قرآن و مفاتيح و نهج البلاغه) و تخريب اموال عمومي شد، دستغيب به جاي محكوم كردن اغتشاشگران، نيروهاي انتظامي را محكوم مي‌كند و به سياه‌نمايي مي‌پردازد.
تشكل‌هاي دانشجويي دانشگاه‌هاي شيراز در اين بيانيه تصريح كرده‌اند: در روز قدس امت حزب‌الله با تجمع آرام و بدون درگيري در صحن مسجد خواستار برخورد قانوني و قاطع با ساختارشكني‌هاي دستغيب بودند كه به ناگاه باران سنگ و چوب و آهن‌ را در مقابل و بالاي سر خود مشاهده كردند.


اين بيانيه افزوده است: شاگردان استاد اخلاق با هماهنگي قبلي هر آنچه كه داشتند و نداشتند را به سر مردم ريختند تا بار ديگر يادآور جريان منحرف اين مسجد در اوايل انقلاب و حمله به مردم در خيابان‌ها شوند.


تشكل‌هاي دانشجويي دانشگاه‌هاي شيراز در اين بيانه اظهار داشته‌اند: خون‌هاي به ناحق ريخته شده امت حزب‌الله در صحن مسجد قبا سند ديگري است در اثبات نفاق جريان اين مسجد كه چگونه حرمت‌شكنان عاشورا و هتاكان امام را حمايت مي‌كنند اما به راحتي خون مي‌ريزند و حتي از كشتن جوانان اين شهر ابايي ندارند.


اين بيانيه با اشاره به بي‌تفاوتي مسئولان ادامه داده‌ است: ما خواستار برخورد قاطع قضايي و قانوني با ضاربان مردم روزه‌دار در روز قدس هستيم، چراكه عاملي شده است كه اين مسجد در راه تهمت زدن به نظام و ساختار‌شكني و ضرب و شتم مردم هيچ مانعي را در جلوي خود نبيند، به يقين اگر اين سهل‌انگاري مسئولان امنيتي و قضايي نبود دل مردم دلسوخته انقلاب و امام و رهبري نيز به درد نمي‌آمد تا پس از نااميد شدن از آنها خود وارد عمل شده و خواستار چاره‌جويي درباره اين پايگاه فتنه شوند.


دانشجويان و تشكل‌هاي دانشجويي دانشگاه‌هاي شيراز، در پايان اين بيانيه با همدردي با مضروبان حادثه خواستار برخورد قاطع قضايي و قانوني با ضاربان مردم روزه‌دار در روز قدس شده‌ و اضافه كرده‌اند پايمال شدن خون مردم شهر مقدس شيراز خط قرمز ماست و در همين مورد اعلام آمادگي براي دريافت، تنظيم شكايات و پيگيري‌هاي حقوقي مضروبان و آسيب‌ديدگان تا به سرانجام رسيدن و برخورد عادلانه با ضاربان در هر لباس و موقعيتي را كرده‌اند.
در اين بيانيه تشكل‌هاي دانشجويي شيراز خواستار برخورد قاطع دادگاه ويژه روحانيت با وي شدند.


بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي شيراز، علوم بزشكي شيراز، آزاد شيراز، پيام نور شيراز، صنعتي شيراز، دانشكده فني شهيد باهنر شيراز، انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شيراز، جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه شيراز و ستاد يادواره شهداي دانشجوي دانشگاه شيراز از امضاكنندگان اين بيانيه هستند.

منبع: رجا نیوز: 19 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رجانیوز:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.