شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

كروبي پاسخ معترضان خود را با گلوله داد

رجانیوز

تجمع شب گذشته تعدادي از معترضان به اقدامات ضدانقلابي مهدي كروبي در مقابل منزل وي به تيراندازي از درون منزل وي به سمت اعتراض كنندگان و مجروح شدن چهار نفر منجر شد.


به گزارش رجانيوز، شب گذشته پس از آنكه تعدادي از معترضان به رفتارهاي كروبي براي چهارمين شب متوالي مقابل منزل وي در ديباجي شمالي تجمع كردند، ابتدا فرزندان كروبي و تعدادي از افرادي كه به حمايت از كروبي از قبل به اين مكان آمده بودند، به منظور تحريك معترضان و تند كردن فضاي اعتراضي شروع به اهانت عليه مقامات عالي رتبه نظام كردند تا بتوانند كروبي را از منزل خارج كنند.


اما پس از آنكه معترضان بدون توجه به اين فحاشي‌ها و هوشياري با اين افراد درگير نشدند و شعارهاي خود مانند "کروبی بی‌سواد عامل دست موساد"،‌ "کروبی منافق حیا کن حیا کن"، " کروبی، بیگانه پیوندتان مبارک" را سر دادند از قوه قضائيه درخواست كردند ضمن رسيدگي به اتهامات او در خلع لباس وي تسريع كند، ناگهان تعدادي از افراد ناشناس از طبقه فوقاني منزل كروبي شروع به تيراندازي با سلاح خودكار كردند.


تيرهاي شليك شده عمدتاً هوايي و با هدف ايجاد رعب در جمعيت و پراكنده كردن آن‌ها بود اما از ميان حدود 70 تير شليك شده، بيش از 10 تير نيز به ميان جمعيت شليك شد كه در اثر اين اقدام وحشيانه، چهار نفر از معترضان مجروح و به سرعت به مراكز درماني منتقل شدند.


پس از وقوع این حادثه حسین کروبی فرزند کروبی در مصاحبه با رسانه های بیگانه اقدامات افراد ناشناس مستقر در منزل پدرش را دفاع از خود عنوان داشته و از عناصر فتنه گر درخواست داشت تا تجمع‌هایی را در حمایت از خانواده کروبی برگزار کنند.


مهدی کروبی پس از اقدامنات غیرقانونی و ساختار شکنانه خود در فتنه سال گذشته امسال نیز در آستانه روز جهانی قدس در بیانیه ها و مصاحبه های خود اعلام داشته که در این روز عومال فتنه گر دست به اقدامات غیرقانونی بزنند لذا از حدود یک هفته پیش و پس از انتشار این اخبار گروه های مختلف مردم به صورت خودجوش با حضور در مقابل منزل کروبی به اینگونه اقدامات اعتراض کرده و از دستگاه قضایی خواستار برخورد جدی با وی شدند.


هنوز مشخص نيست افراد ناشناسي كه به روي معترضان كروبي آتش گشودند محافظان او بوده‌اند يا خير. آبان ماه سال گذشته پس از آنكه حضور كروبي در نمايشگاه مطبوعات با اعتراضات گسترده‌اي مواجه شد به طوري كه مردم او را از نمايشگاه اخراج كردند، يكي از محافظان او تير هوايي شليك كرد.

منبع: رجا نیوز: 13 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رجانیوز:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.