شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۹ مارس ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اعلامیه مشترک - حزب دمکرات کردستان ايران- پاريس/سازمان اتحاد فدائيان خلق ايران-پاريس: اعدام ها را متوقف کنيد

اعدام ها را متوقف کنيد

اعلاميه مشترک

خبرگزاري دولتي جمهوري اسلامي صبح امروز به نقل از دادسراي عمومي و انقلاب تهران خبر اعدام پنج زنداني سياسي، فرزاد کمانگر، علي حيدريان، فرهاد وکيلي، شيرين علم هولي و مهدي اسلاميان را اعلام کرد. بنا به ادعاي دادستاني اتهام اين پنج نفر شرکت در عمليات تروريستي از جمله بمب‌گذاري در مراکز دولتي و مردمي شهرهاي مختلف ايران بوده است.
فرزاد کمانگر معلم کرد، در مرداد ماه سال
۱۳۸۵ بازداشت شده و در اسفند ماه ۱۳۸۶ به اعدام محکوم شده بود. مهدي اسلاميان در تاريخ ۱۴ ارديبهشت ماه ۱۳۸۸ بازداشت شده بود و شش ماه را در سلول انفرادي گذرانده بود. شيرين علم هولي در ارديبهشت ۱۳۸۷ در تهران بازداشت شده و به اعدام محکوم شده بود. علي حيدريان، به همراه فرهاد وکيلي از سال ۸۵ در بازداشت به سر مي‌بردند.

حکومت اسلامي در مقابله با گسترش جنبشهاي اعتراضي و مقاومت مردم در مقابل دولت پس از کودتاي انتخاباتي، به سرکوب گسترده و خشن متوسل شده است. اين خشونت در مناطق ملي بي رحمانه‌تر و گسترده‌تر اعمال مي‌شود. به واقع تشديد خشونت، با هدف ايجاد رعب و وحشت و ترس، در دستور قرار گرفته است. دستگاه ولايت با اين خيال خام مي‌کوشد تا با تشديد سرکوب و اعدام آزاديخواهان، مردم را از ادامه راهي که برگزيده‌اند، به هراساند و آنان را به خانه‌ها بازگرداند.

ما ضمن محکوم کردن اين اعدام‌ها، همه هموطنان ، فعالين سياسي اجتماعي و نهادهاي مترقي، احزاب و سازمان‌هاي چپ و دموکرات وترقيخواه را دعوت مي‌کنيم، تا امروز عصر ساعت چهار بعدازظهر در ميدان تروکادرو- پاريس جمع شده و با ابراز مخالفت و اعتراض به احکام ناعادلانه بيدادگاههاي حکومت اسلامي، توجه رسانه‌ها و افکار عمومي بين‌المللي را به جنايات حکومت اسلامي جلب کرده و مبارزه براي پايان دادن به کشتار و جنايت دولتي در ايران را تقويت کنيم

دفتر نمايندگي حزب دمکرات کردستان ايران- پاريس
سازمان اتحاد فدائيان خلق ايران-پاريس
۱۹ ارديبهشت ۱٣٨۹ - ۹ مي ۲۰۱۰

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.