شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ -  ۵ اوت ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حزب كومەله كردستان ایران: در محكومیت اعدام ٥ تن از زندانیان سیاسی

اطلاعیه دبیرخانه كومەله

در محكومیت اعدام ٥ تن از زندانیان سیاسی

خبرگزاریهای وابسته به جمهوری اسلامی امروز اعلام نمودند كه ٥ تن از زندانیان سیاسی محكوم به اعدام كه چهار تن از آنان، از زندانیان سیاسی کرد میباشند، سحرگاه امروز یكشنبه ١٩ اردیبهشت، در زندان اوین توسط مسئولین زندان اعدام شدەاند. 

اسامی زندانیان اعدام شده کرد عبارتند از "فرزاد كمانگر"، "فرهاد وكیلی"، "علی حیدریان" و "شیرین علم هولی" كه به همكاری با احزاب سیاسی كردستان متهم شده بودند. یکی دیگر از اعدام شدگان مهدی اسلامیان می­باشد که گویا به اتهام دست داشتن در انفجار حسینیه شیراز در سال ٨٧ دستگیر و محكوم به اعدام شده بود.

اینبار نیز ماشین توحش و سركوب افسارگسیختەی جمهوری اسلامی با برگزاری دادگاههای غیر علنی و بدون توجه به حقوق واقعی زندانیان سیاسی و صرفاً به جرم دگراندیشی سیاسی و چسپاندن اتهامهای ناروا و دروغین به زندانیان سیاسی كردستان و دیگر نقاط ایران، ٥ نفر دیگر از فعالین سیاسی کرد را به دارآویخته است.

بدون تردید یکی از اهدف جمهوری اسلامی ایران از اعدام ناگهانی زندانیان سیاسی مذكور، در آستانه سالگرد خیزش آزادیخواهانه مردم ایران در اعتراض به تقلب بزرگ انتخاباتی سال گذشته، زهر چشم گرفتن از مردم و ایجاد فضای رعب و وحشت در میان جامعه و ترس از خیزش دوباره جنبش عمومی آزادیخواهانەی ایران است. كومەله ضمن تسلیت به خانواده و دوستان و نزدیکان این جانباختگان اعدام این زندانیان را به عنوان نقض آشکار حقوق بشر و بخشی از سیاست سرکوب و ارعاب مردم کردستان و ایران به شدت محكوم می‌کند وخواستار محکومیت گسترده آن از جانب تمام آزادیخواهان ایران و نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر می‌باشد.

 

حزب كومەله كردستان ایران

١٩ اردیبهشت ماه ١٣٨٩

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.