شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ -  ۴ اوت ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران: اعدام فرزاد کمانگر و دیگر زندانیان سیاسی، اوج زبونی و استیصال رژیم در مقابله با بحران سیاسی

 

بنا به گزارش خبرگزاری های رسمی رژیم سحرگاه امروز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه، 5 تن از زندانیان سیاسی به نامهای فرزاد كمانگر، على حيدريان، فرهاد وكيلى، شيرين علم هولى و مهدى اسلاميان که قبلا در بیدادگاههای رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی به مجازات اعدام محکوم شده بودند در زندان اوين به چوبه دار آویخته شدند.

 

این 5 تن از زندانیان سیاسی در شرایطی اعدام می شوند که از مدت زمانی که اعلام خبر محکومیت آنها به اعدام می گذشت موج وسیعی از اعتراضات  در داخل و خارج کشور، در سطح مراجع و محافل بین المللی مدافع حقوق بشر به راه افتاد، اما جمهوری اسلامی بدون کوچکترین اعتنایی به درخواستهایی که در مورد لغو این احکام ضد انسانی به راه افتاده بود، آنرا عملی ساخت. اعدام این  5 تن از زندانیان سیاسی بار دیگر نشان می دهد که ظرفیت جنایت در رژیم اسلامی حد و مرزی نمی شناسد و هم اکنون خطر اعدام، شمار دیگری از زندانیان سیاسی که در زندانهای رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی بسر می برند را تهدید می کند.

 

سران رژیم جنایت پیشه جمهوری اسلامی بخوبی می دانند، موج سرکوبهای خیابانی و به گلوله بستن تظاهر کنندگان، انباشتن زندانها از انسانهای مبارز و معترض، شکنجه و تجاوز در زندانها، اینها هیچکدام نتوانسته اند مردم آزادیخواه ایران را مرعوب سازند، اینک رژیم به عنوان آخرین تیر ترکش خود برای ساکت کردن مردمی که برای دفاع از حقوق اولیه خود بپاخواسته اند، اعدام زندانیان سیاسی در زندانها را بار دیگر آغاز کرده است. این سیاست جنایتکارانه بخشی از اقدامات سیستماتیک و آگاهانه ای است که رژیم برای غلبه بر بحران سیاسی که در آن گرفتار آمده است، به عمل می آورد.

اما امروز در شرایطی که رژیم در سراسر کشور با امواج اعتراض  و مقاومت در خیابانها، در دانشگاهها، در کارخانه و کارگاه روبرو است، و در شرایطی که رژیم زیر بار تشدید بحران و فروپاشی اقتصادی قرار گرفته و هیچ راهی برای برون رفت از این بحران در دسترس ندارد ، در چنین شرایطی نباید اجازه داد به جان زندانیان سیاسی بی دفاع بیفتد تا به خیال خود مردم را در بیرون زندانها مرعوب کند. باید با گسترش مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی بی ثمر بودن این سیاست جنایتکارانه رژیم را نشان دهیم.

رژیم بایستی بفهمد که تعرض به جان این  انسانهای اسیر به بهای سنگینی برای وی تمام خواهد شد. رژیم باید بداند که نمیتواند  دیگر زندانیان سیاسی   یکی یکی و  دسته دسته در خفا اعدام کند و گریبان خود را از عواقب آن رها سازد. مردم آزادیخواه و مبارز در کردستان و در سراسر ایران از خون جوانان در بند خود نخواهند گذشت . اعدام این 5 تن از مبارزین در بند بدون شک موجی از نفرت و انزجار عليه رژیم را در میان مردم کردستان و سراسر ایران دامن زده است، اما برای بازداشتن رژیم از ادامه اعدامها، کاری بیش از نفرت و خشم خفته، ضروری است.  رهائی جوانان و فرزندان در بندمان از دام شکنجه گران و آدم کشان رژیم جمهوری اسلامی بدون بدون گسترش مبارزه برای آزادی این عزیزان ممکن نیست.

 

حزب کمونیست ایران و کومه له تشکیلات کردستان این حزب ضمن ابراز همدردی عمیق با خانواده و بستگان این زندانیان مبارز جانباخته مردم مبارز و  آزداه سراسر ایران و کردستان را را به دفاع متحدانه از جان محکومین به اعدام فرا میخواند. این  زندانیان سیاسی فرزندان مردمی هستند  که بیش از سه دهه است در مقابل زورگوئی و ستمگری و پایمال شدن حقوق اولیه شان مقاومت میکنند و در مقابل سلطه این رژیم سر تسلیم فرود نیاورده اند.  رژیم جمهوری اسلامی باید بداند که این بار نیز با این حرکات خود نه تنها مردم را مرعوب نخواهد کرد، بلکه آتشفشان خشم آنها را شعله ورتر خواهد ساخت.

 

کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران

19 اردیبهشت 1389

9 مه 2010

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.