شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ما ترقه‌هایمان را گذاشتیم برای چهارشنبه مبادا!

رجانیوز

مهدی جهانتیغی

چهارشنبه امسال چه اتفاقی خواهد افتاد،به قول مهندس معمار ! آیا امسال شاهد برگزاری یک چهارشنبه سوری مهندسی شده از طرف دولت خواهیم بود و یا به قول شیخ بزله گو در هیاهو سر وصدا و غفلت مسئولان نظام تجاوزی صورت خواهد گرفت و او تنها نظارگر و شاهد ماجرا خواهد بود!.


البته شنیده شده که شیخ به پسرش گفته از خونه بیرون نره و مثل 22 بهمن خانواده رو بیشتر از این بی آبرو نکنه!.
اما به قول روشنفکرترین همسر دنیا! چهارشنبه سوری واپسگرا نیست ولی باید بچه های شیطون سبز دقت کنند کنار موسسه ای که دنباله اش فمینسم باشد ترقه نیندازند چون تجاوز به حقوق زنان محسوب می شود.


ژنرال شکست خورده درباره بعد از چهارشنبه سوری صحبت کنه بهتره، اولا چون بعد میتونه بگوید چهارشنبه سوری یک سنت ناب ایرانی است و تکلیف مردمی که آرام ترقه منفجر میکردند زیر پای مردم و خانواده ها با ترقه فروش های آشوبگر متفاوته!.


ژنرال بعدا میتونه بگه من که گفتم چهارشنبه سوری حرفهای انقلابی زدن و نسبت خرافات زدن به این سنت ناب موجب عملی شدن توطئه شوم استکبار برای ایجاد خشونت خواهد شد!!


هیهات آقای برادر ! ؛چهارشنبه سوری کیلو چند، ما ترقه هایمان را در جبهه ترکوندیم و عقده های مان خالی شده ، ترقه هایمان بوی باروت حلال میداد و صدایش اگر کسی را موجی میکرد کسی از ما ناراحت نمیشد. آنروز ترقه هایمان را بر سر مردم عادی هم حتی نریختیم ،ترقه هایمان گاهی قلابی هم درمیامد و چشم گوش خودمان را از کار می انداخت ولی حلال بود! از جیب خودمان خریده بودیم با ریال نه دلار ، ترقه هایمان امروز صدای و تخریبش بیشتر شده ولی قطعا هسته ای نشده چون ترقه هایمان را برای اذیت مردم دنیا نخواستیم.


ما ترقه هایمان را تبدیل به شهاب، سجعیل و کروز کردیم و گذاشتیم برای چهارشنبه مبادا!. ما ترقه هایمان را گذاشتیم برای جنگ آرماگدون ، ما ترقه ها یمان را برای جماران از نوع ناوشکنش نگه داشتیم نه از نوع سایت خبری برای کر کردن گوش وکور کردن چشم خواننده هایمان !. ما عقده ای پریدن از روی آتش نیستیم ما لذت های یمان را از سوختن آتش زیر پوستی شیمایی برده ایم ، تو تفاوت لاستیک آتش زدن را با چند ساعت در زیر آتش دشمن بودن را کی می فهمی،


ما کسر شٱنمان هست که از روی آتش خیابانی بپریم ، آتش بس را هم اگر قبول کردیم به خاطر امام بود!. ما پنچ شنبه آخر سال را برای رفتن به سر مزارهای گذشتگان گرامی میداريم و چهارتاصلوات برای امواتمان میفرستیم نه مثل شما با شنیدن هر ترقه، مردم بگویند بر پدرش لعنت بی شرف!!!.


ما الکی خوش نیستیم، رهبران ما الکی خوش نبودند که ما باشیم!،ما خوشیمان در آرامش مردم است،تو هر جور خواستی خوش باش ولی اگر آرامش مردم را بهم ریختی تهمت لباس شخصی هم اگر بزنید خوشیتان را بهم می زنیم.


ما سنت ایرانی اگر آموختیم از رستم و آرش کمانگیر آموختیم نه پریدن با شلوارک از روی آتش را!.چهارشنبه سوری ما یعنی آخرین چهارشنبه سال هم آمد و وقت تنگ است و ندای الرحیل بیشتر شنیده می شود. مرام ما نیست در چهارشنبه سوری خودمان را با آزار دیگران شادکردن ،مابه زنهای حامله،به پیرمردهای سنگین گوش!و پیرزن های گوژپشت احترام می گذاریم. ما حتی به راضی به جیغ زدن یک دختر سوسول که مثل آدم دارد راهش را می رود نیستیم ، ما دوست نداریم برای آنکه بگوییم بیشماریم ترقه منفجر کنیم . ما خودمان دل سوخته هستیم ولی نه کسی سوختن و آتش گرفتن ما را دیده و نه کسی فریادمان را شنید.


شما اگر بیشمارید حسین قدیانی به نمایندگی از ما گفت: غلط کردید بیشماریید!


ما مراسم ایرانی هم اگر داریم به خودمان ربط دارد به اجنبی ربط ندارد.اگر چهارشنبه سوری سنت ما ایرانی ها است غلط میکند آمریکایی ها با شما که در مراسم ما دخالت کند.


اگر چهارشنبه سوری کاملا ایرانی است غلط می کند العربیه و الجزیره با همه خبرنگارانشان اگه بخوان دخالت کنند.
اگر مردید و ادعای بیشمارید، دارید پنج شنبه آخر سال بیایید مزار شهدا تا بهتان بگویم تو ایرانی هستی یا اینها که جانشان را برای ایران دادند.

منبع: رجانیوز، 24 اسفند 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رجانیوز:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.