شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ -  ۵ اوت ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حمله سلیمی نمین به هاشمی و دفاع از سلامت انتخابات

کلمه

هاشمی در نامه خود به رهبری نوشت که من در انتخابات هیچ دخالتی نداشتم و در مناظره نسبت به من بی‌احترامی شده است، این در حالیست که قبل از بحث مناظره‌ها هاشمی وارد انتخابات شد و امکانات دانشگاه آزاد و فرزندان خود را نیز وارد انتخابات کرده بود.

عباس سلیمی نمین روز گذشته در همایشی تحت عنوان “نقش روحانیت و بسیج در مقابله با جنگ نرم”، که توسط بسیج سازمان فنی و حرفه‌ای در «مجتمع یاوران مهدی» شهر قم برگزار شد، از مهندسی انتخابات توسط رهبری سخن گفت و خاطرنشان کرد”بر اساس راه و روش امام، ملت می‌توانند نسبت به کسانی که باید جامعه را اداره کنند به تشخیص برسند و اگر پافشاری و اصرار رهبری نبود امکان رسیدن به این ملاک وجود نداشت. ”

به گزارش جرس سلیمی نمین سپس در مقام حمله به هاشمی، ابتدائا موضوع انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری را پیش کشید و با بیان این مطلب که “در آن انتخابات نیز هاشمی پس از مشاهده نتایج آرا اعلام کرد که من با این رأی موافق نیستم و انتخابات شایسته برگزار نشده، اما از آنجا که تمام همپیمایان وی انتخابات را سالم دانستند، نهایتا اعلام کرد به خدا واگذار می کند.”


این فعال حامی دولت، بدون اشاره به عملکرد شورای نگهبان و وقایع رخ داده در انتخابات نهم، ادامه داد “اگر کسی انتخابات و آرا مردم را قبول ندارد، یا باید دلایل ارائه کند یا شأن خود را از جامعه بالاتر می‌داند و مردم را زمانی قبول دارد که در مسیر او گام بردارند. ”


رئیس دفتر مطالعات و تدوین تاریخ معاصر، سپس – به زعم خود- دست به دفاع از حقوق ملت زده و خاطرنشان ساخت “از آن مقطع برخی نخبگان مورد مطالعه جدی جامعه قرار گرفتند که آنها چه ملتی را قبول دارند که مشخص شد برخی از آنها اعتقادشان این نبود که ملت شخصیت داشته باشند، نگاه آنها اینگونه بود که باید ملت را هدایت کرد تا به نتیجه مطلوب برسیم و این نگاه با نگاه مقام معظم رهبری و امام مغایرت دارد. ”


سلیمی نمین در تحلیل انتخابات اخیر ادعا کرد “برخی خواص در انتخابات دولت دهم تدارک عدم تمکین نسبت به رأی مردم را دیده‌ بودند که این امر سبب شد برخی از شخصیت‌ها که انتظار می‌رفت مسائل را خوب ببینند، دچار اشتباه شوند. ”


وی در توضیح ادعای خود، نامۀ هاشمی به آیت الله خامنه ای را مورد اشاره قرار داد و گفت “هاشمی در نامه خود به رهبری نوشت که من در انتخابات هیچ دخالتی نداشتم و در مناظره نسبت به من بی‌احترامی شده است، این در حالیست که قبل از بحث مناظره‌ها هاشمی وارد انتخابات شد و امکانات دانشگاه آزاد و فرزندان خود را نیز وارد انتخابات کرده بود. ”


این فعال اصولگرا همچنین به نکته ای خلاف ادعای رسانه ها و مقامات اصولگرا اقرار کرد و گفت ” شخصیتی که نامه اهانت‌آمیز بدون سلام و سراسر توهین را به رهبری نوشت، مشکلش با آن مهندسی انتخاباتی بود که رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند و این برای کسانی که خود را برتر از ملت می‌دانند بسیار سخت است. ”


سلیمی نمین پیرامون خانوادۀ هاشمی نیز ادعا کرد ” کسی که آتش و دود را در خیابان پیش‌بینی می‌کند باید فرزندش از طریق دانشگاه آزاد امکانات و ابزار آتش و دود را فراهم کرده باشد و در غیر این صورت نمی‌تواند تهدید کند. ”


سلیمی‌نمین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه “چرا زمانی که هاشمی و خاتمی در جمع سران کشورهای غربی صحبت می‌کردند برای آنها کف می‌زدند و زمانی که احمدی‌نژاد صحبت می‌کند محل را ترک می‌کنند” مدعی شد “غربی‌ها به نوعی به برخی از شخصیت‌ها در داخل کشور دل‌بسته و از برخی شخصیت‌ها فاصله گرفته‌اند؛ به ویژه کشورهایی قصد دارند در سایر نقاط جهان نیز تاثیرگذار باشند. ”


این اصولگرای حامی دولت با انتقاد از ادامه حضور رحیم مشائی در دولت، خاطرنشان کرد “ما اگر امروز نسبت به برخی بدعت‌های هاشمی نگران هستیم، چون هاشمی بُعد تاثیرگذاری خود را دارد، مشایی نه می‌تواند مسائل تئوریک را مطرح کند و نه فضلا و طلاب مباحث مطرح شده وی را می‌پذیرند. ”


سلیمی نمین همچنین گفت “هاشمی پیشقراول برخی سوء استفاده‌ها شده ولی اینگونه نیست که چون هاشمی است باید بخشی از نظام تعطیل شود.”


 

منبع: کلمه: 14 اسفند 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کلمه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.