شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

در برابر زره‌پوش‌ها چگونه از خود دفاع کنیم ؟

همنشين بهار

دفاع از خود در برابر خشونت، خشونت‌‌ نیست اوج بردباری‌است.

 

نظامیان «نوکیسه» ‌و «نوخاسته»ای که به عرصه اقتصاد تشریف‌فرما شده اند، «طبقه جدید»ی که با غارت «حرث» و «نسل» جامعه سربرآورده، هار و پروار شده، و در فعالیت های به ظاهر اقتصادی (پیمانکاری های بزرگ، تاراج اموال دولتی و شخصی...)، دست شیطان را هم از پشت بسته اند ــ باعث و بانی تباهی ها و رنج و شکنج مردم ایران‌اند.

 

همین «طبقه جدید» و زالو صفت است که داغ و درفش بپا کرده و خون مردم را می‌مکد.

بالای سر زندانیان سیاسی و پشت چماق ها و دشنه ها و زنجیرهایی که در تظاهرات بر سر و روی مردم فرود می‌آید، همین ها، همین «طبقه جدید» ایستاده است.

لباس شخصی ها، شلاق‌بدستان و همه کسانی که روضه ولایت می‌خوانند و بذر وحشت می‌کارند و بعضاً آهی هم در بساط ندارند ــ عمله ستم و آلت دستی بیش نیستند.

 

این «طبقه جدید» (که البته با طبقه جدید بخش خصوصی تفاوت دارد) با «کلید» پُست های حساس، هر در بسته ای را باز می‌کند، حسابی خرش می‌رود و می‌تواند از طریق فرمانداری ها، بخشداری ها، دهداری ها، امامان جمعه، مداحان، جمکران... ــ «حیدر، حیدر» راه بیندازد، به صندوق های رای سرَک بکشد...مخالفین را «کامیونی» و ترور کند، بندر و فرودگاه تصاحب کند، سفیر و وزیر و مرجع تقلید عزل و نصب نماید و در وقت لزوم از کشته، پشته بسازد.

برخلاف بسیاری از «اهل جبهه» که ۸ سال تمام خون دل خوردند و اینک از کارافتاده و ناتوان شده اند و بعضاً هشت‌شون هم گرو نُه است ــ این گروه غارتگر که در سپاه و مجلس و حوزه و جامعه مدرسین و دولت و بیت رهبری و، در همه جا ریشه دوانده، بازیگر اصلی جامعه ایران است.

برخلاف تصور، آیه الله خامنه ای حرف اول و آخر را نمی‌زند!

همین «طبقه جدید» است که از آب گل‌آلود موجود، ماهی می‌گیرد و به «سرکوب حداکثر» و «حُقه های ابتر» و «زره پوش‌های برتر» متوسل می‌شود، غافل از آنکه هرگاه مردمی‌زندگی را اراده کنند، زنجیرها جز آن که بشکنند، چاره ای ندارند.

 

***

اگر جوانان ایران به سیم آخر می‌زنند، دلیل دارد. ظلم و بیداد است که مردم و جنبش‌های مردمی‌را به صورت واکنشی به سمت تند و رادیکالیزه شدن پیش می‌راند.

در برابر جباریت این طبقه نوکیسه نوخاسته که از پستان دین شیر دنیا می‌دوشد و خدا را هم بنده نیست، من، من نوعی چه باید بکنم؟ آسّا برم و آسّا بیام که گربه شاخم نزند؟ دست روی دست بگذارم و خفقان بگیرم؟ مگر مردم ایران با یک حکومت استبدادی عرفی و «کلاسیک» مواجه اند؟

«هرگاه که ابتدایی‌ترین حقوق فردی و شهروندی‌ام را به مسالمت‌آمیزترین شیوه‌‌های ممکن از این حکومت طلب کنم، باز هم پاسخم را با چماق و قمه و گلوله و زیرماشین گرفتن و از پل پرت کردن و زندان و شکنجه و تجاوز در کهریزک و اعدام خواهد داد، همچنانی‌که در این سه دهه با خواهران و برادرانم رفتار کرده‌ است.»

در برابر دجالگری و کینه توزی و خشونت عریان حکومتی، جوانان بپاخاسته ما چه چاره ای دارند جز اینکه از خود دفاع کنند؟ تا کی سرشان را مثل برّه زیر بیاندازند و نجابت به خرج دهند؟

«عکس‌ها، فیلم‌ها و گزارش‌هایی که از تظاهرات میلیونی مردم تهیه شده، نشان می‌دهد که مردم ایران، چگونه بر خشم خود غلبه کرده و در برابر چماق و چاقو و زنجیر و گازاشک‌آور و ساچمه‌ها و گلوله‌ها تنها به دفاع از خود برخاسته‌اند.

مردم پاک و مهربان ایران زمین هرگز آغازگر هیچ خشونتی نبوده و نیستند، استبداد زیر پرده دین است که همه را کُفری می‌کند.

***

من خشونت بسیار کشیده و چشیده ام اما، با خشونت میانه‌ای ندارم. شکنجه‌گران خودم را هم نه تنها بخشیدم، برایشان آرزوی خیر کردم تا خود اسیر کینه‌های کور نباشم.

خشونت قفل است، کلید نیست و در هیچ باغ مصفایی را باز نمی‌کند. تجربه تاریخ جهان و خود ایران نشان داده که خشونت عواقب مثبتی ندارد و دموکراسی با به‌کارگیری شیوه‌های غیردموکراتیک و اعمال خشونت به دست نخواهد آمد اما، چه باید کرد وقتی.. دشمن...شمشیر دارد به کف؟ و با مکر شیطان و حرص خرس گرسنه، لت و پار می‌کند؟

هیچکس نمی‌خواهد در نبرد با هیولا، خود تبدیل به هیولا شود، هیچکس نمی‌خواهد دام ستمگران را دست‌کم گرفته و در دستگاه آنان برود، اصالت با روش‌های مسالمت آمیز و مبارزه مدنی است و نه با خشونت کور، امّا، مقاومت و دفاع از خود، حق شهروندی و حقوق بشری است.

جامعه‌ی جهانی مدافع حقوق بشر و صلح‌طلبان نیز همواره این حق را به مردم می‌دهند که در برابر خشونت وحشیانه‌ی حکومت ولایت‌فقیه و نیروهای خودسرش از خود دفاع کند.

این حق ستمدیگان است که در برابر ستمگر و این حکومت «پاپوش‌دوز» و «سر‌خور» بپاخیزند.

لاَّ یحِبُّ اللّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوَءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلاَّ مَن ظُلِمَ

***

طبقه جدید، همان‌ها که به قول حکیم فردوسی: زیان کسان از پی سود خویش, بجویند و دین اندر آرند پیش ــ چه بسا در کنار چوب و چماق و دشنه و زنجیر...زره پوش‌های چینی را لولو کرده و به جنگ مردم بی پناه بیاورد. از آنجا که دفاع از خود در برابر خشونت، خشونت‌‌ نیست بلکه مهار خشونت است ــ روش رویارویی با لولوی جدید را بیآموزیم.

 

زره‌پوش های چینی در خیابانهای تهران،قابلیت مانور ندارند.

 

خیابان‌های چین بسیار عریض است و با خیابان های ما تفاوت دارد. زره‌پوش های چینی در خیابان‌های تهران،قابلیت مانور ندارند و جوانان شجاع ما می‌دانند چگونه به حساب‌شان برسند.

در ترافیک، زره پوش‌ها امکان جابجایی نداشته، سرسنگین و تنبل‌اند، بخصوص که وسعت مناطقی که مردم حضور پیدا می‌کنند خیلی گسترده است. تازه تانکها و تجهیزات سرکوب در زمان حکومت دیکتاتوری پهلوی که ساخت کشورهای پیشرفته جهان بود چه غلطی کرد که تجهیزات چینی بکند؟

رژیم حاکم بر ترکیه سالها این زره پوش‌ها را‌ علیه کردهای مبارز قطار کرده و کار چندانی از پیش نبرده است.

این ماشین آلات هر چقدر سنگین و دارای تمام تجهیزات ممکن باشند در مقابل نیم لیتر بنزین، ۵٠ گرم پودر صابون یا گریس به اضافه یک لامپ (بط شیشه ای) و تکه ای پارچه بعنوان فتیله و یک مرد یا زن جسور و یک کبریت یا شعله فندک وامی‌روند...»

 

آشنایی کوتاه با ماشین های آب‌پاش چینی

 - ماشین آب‌پاشی که اخیرا توسط رژیم ایران خریداری شده، ساخت کشور چین است. مدل DES- 516B Anti-riot Water Cannon Vehicle

- مخزن آب اصلی این ماشین حدود ۱۰ هزار لیتر گنجایش دارد که در حالت بارگیری کامل، وزن ماشین را به بیش از ۲۰ تن می‌رساند. علاوه بر مخزن فوق، ماشین دارای سه مخزن کناری، هر یک به حجم ۱۰۰ لیتر است (برای خاموش کردن آتش، گاز اشک آور، و پاشیدن رنگ)

- استفاده از رنگ برای ایجاد ترس یا علامتگذاری تظاهرکنندگان است.

- دو عدد آبپاش بالای ماشین، می‌توانند جریان آب را تا مسافت ۷۰ متر و با سرعت حداکثر ۹۰ کیلومتر در ساعت پرتاب کنند.

- ضربه آب با این سرعت می‌تواند سبب شکستگی استخوان یا صدمات داخلی شود.

- ۳ نفر از درون کابین، آب‌پاش ها را کنترل می‌کنند.

- شیشه ها دارای توری فلزی است تا در برابر پرتاب سنگ مقاوم باشند.

 

چگونه ماشین های آبپاش را از کار بیندازیم؟

 

مرکز فرماندهی زره پوش، اتاقک جلوی خودرو است. باید کاری کنیم که خدمه ماشین نتوانند بیرون را ببینند.

لازم نیست به ماشین نزدیک شویم، تخم مرغ رنگی را عشق است !

.  

با تخم مرغ رنگی (تخم مرغ پر از رنگ، با توضیحی که خواهم داد)، دید خدمه را می‌گیریم که نتوانند با هجوم به مردم، چماق بدستان را شیر کنند.

البته تخم مرغ معمولی هم کارساز است. تخم مرغ خاصیت چسبندگی دارد و به تنهائی‌ کافی است ، اگر روی شیشه بشکند راننده نمی‌تواند از برف پاک کن استفاده کند چون آب و تخم مرغ قاطی‌ شده و شیشه را کاملا کدر می‌کندگ

***

چگونه باید تخم مرغ را پر از رنگ کنیم؟ (البته اگر تخم اردک یا غاز باشد بهتر است چون پوستش محکم و بادوام است.)

برای اینکار به رنگ روغن که زود با آب پاک نشود و، ابزار زیر نیاز داریم:
چسب چوب برای چسبندگی بیشتر
میخ بزرگ یا درفش یا...،
سرنگ یا قیف کوچک،
چسب نواری.

یک سوراخ روی تخم‌مرغ درست کرده زرده و سفیده آن را خارج می‌کنیم، سپس با سرنگ، رنگ روغن را بطوریکه پر نشود در تخم مرغ می‌ریزیم.
حالا یک کم چسب چوب اضافه می‌کنیم (نسبت چسب چوب به رنگ:
۱ به ۳ یا ۱ به ۴)
بعد مُهر و مومش می‌کنیم.

باید هرجور شده توری محافظ شیشه جلوی ماشین را با پرتاب فراوان تخم مرغ های رنگی کور کرد، آن وقت خدمه ناچار باید توری محافظ را بالا بزنند، در این حالت شیشه جلو، بدون محافظ شده و با پرتاب سنگ (یا شمع های فرسوده و غیراستفاده اتومبیل) درب و داغون می‌شود.

......

میخ های سه سر در مسیر حرکت خودرو، به چرخهای زره پوش آسیب می‌رساند، البته لاستیکهای خودرو از نوع تیوبلس می‌باشند و به محض فرو رفتن میخ در آنها پنچر نخواهند شد،اما در صورت اصابت بیش از دو یا سه میخ به هر لاستیک، زره پوش ولو شده، عملاً کاری از پیش نخواهد برد.

یادآوری کنم که پرتاب اشیای آتش زا بر خود زره پوش اثر ندارد، اما چرخ های ماشین در برابر آن آسیب پذیر است، اما استفاده از اشیای آتش زا و بنزینی ... موضوع این نوشته نیست، باید روشهای دیگری را برای مقابله با خشونت صاحبان زر و زور به کار گیریم.

کینه توزی یا  آسیب رسانی به راننده و افراد داخل کابین زره پوش که غالباً مامورند و معذور، خشت در دریا زدن و زیر پا گذاشتن اصول انسانی است.

 

 

 

استدلال‌گریزی و سیاوش‌کُشی و شریعت بازی دیگر اثر ندارد.

البته اینها برای روز مبادا است. نسل جوان عدالت خواه امروز با بکارگیری اشکال مدنی مبارزه سرکوبگران را سرجای خود می‌نشاند. استدلال‌گریزی و سیاوش‌کُشی و شریعت بازی اثر ندارد و طبقه نوکیسه و نوخاسته جدید نمی‌تواند همه‌ی راه‌های مبارزه را مسدود کند.

چنانچه روزی این زره پوش‌ها به جان مردم افتادند، جای نگرانی نخواهد بود

اگر جوانان بپاخاسته ایران ساربان‌اند، بَلدَند شترشان را کجا بخوابانند.
کسانی که خلق خدا را گوساله و بزغاله و اراذل و اوباش لقب می‌دهند و پوستین یوسفان می‌درند، از آه مظلومان و صبر دلیران در امان نیستند و مطمئن باشند از درون شب تار می‌شکوفد گل صبح
ای دریده پوستین یوسفان
گرگ برخیزی از این خواب گران
گشته گرگان یک به یک خوهای تو
می‌دراند از غضب اجزای تو

ای دریده پوستین یوسفان,

گر بَدّرَد گرگت آن از خویش دان

چـون ز دستت زخم بر مظلوم رست

آن درختی گشت و زآن زقوم رست

***

همنشین بهار

hamneshine_bahar@yahoo.com

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همنشين بهار:[تاریخ ارسال: 06 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: چین و ماچین]  [  ]  
بعد از خرید زره پوشهای چینی؛ کار های زیر در برنامه آخوندها است تا کور شود هر آنکه نتواند دید !!

۱.ساخت كارخانجات آب میوه در تمام شهرهای ایران با استفاده از فناوری‌های مدرن چین
۲. وارد كردن هزاران تن پنبه از كشور چین جهت درست كردن طناب برای اعدام معترضان
۳. تغییر تمام مناسبت های پیشرو به زبان چینی در تقویم ها جهت رد گم كردن
۴. ایجاد بخش خبری چین در صدا و سیما جهت توهین به عوامل فتنه به زبان چینی
۵. راه اندازی منوریل به كمك متخصصان چینی در تمام شهرها جهت پرتاب كردن لباس شخصی ها از هوا به صورت خود جوش
۶. استخدام یك تعداد آدم ذوب شده با ماسك چینی جهت حمله و تخریب مساجد حامیان فتنه
۷. وارد كردن مرجع تقلید از چین و بررسی صلاحیت مراجع تقلید توسط علمای چین
۸. وارد كردن دستگاه های پلمپ كن چینی جهت پلمپ دفاتر فتنه‌گران
۹. وارد كردن دستگاه‌های شیر دوش جهت دوشیدن شیر بزغاله و گوساله از چین
۱۰. ساخت دستگاه‌های شماره‌انداز و تعریف مجدد مقیاس‌های اندازه‌گیری با كمك برادران ارزشی چینی
۱۱. استفاده از به روز‌ترین تجهیزات چینی جهت بالا بردن امنیت قفل‌های ماشین‌های پلیس
  

[تاریخ ارسال: 06 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: -]  [  ]  
ویدئوی زیر بسیار تماشایی است. جوانان کرد در ترکیه، زره پوشها را سردوانده اند!!

http://www.youtube.com/watch?v=ctzKFDyiLrY
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.