شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ -  ۱ ژوئن ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

بهمناسبت قيام عاشوراى حسينى

مريم رجوي

پيام رييسجمهور برگزيده مقاومت بهمناسبت قيام عاشوراى حسينى

 

سلام بر شهيدان قيام عاشورا در تهران
ـ سلام بردستگيرشدگان و بر همه رادمردان و شيرزنان مجاهد و مبارز و جوانان اشرفنشان كه در تاسوعا وعاشوراى حسينى در سراسر ايران اسير،   ولى خروشان و به پاخاسته، در مصاف با ولايت يزيدى خامنهاى وپاسداران بسيجيان و چماقداران ديكتاتورى، مضروب و مجروح شدند.

سلام بر همه آنها كه با قيام براى آزادى و عدالت بن‌مايه پيروى از سرور شهيدان را دريافته‌اند.
 
قيام پرشكوه امروز، قيام عزاداران حسينى با شعار مرگ بر خامنه‌اى، ديدگان مردم جهان را به عزم جزم مردم ايران براى قيام تا آزادى و به  چشم‌انداز قطعى سرنگونى فاشيسم ولايتفقيه روشن ساخت.
امروز وقتى سيل خروشان مردم  و جوانان بهپاخاسته در تهران- خيابان انقلاب به حركت درآمد و وقتي  قيام كنندگان فرياد مى‌زدند «مرگ بر اصل ولايتفقيه»، «تحجر جنايت دو پايه ولايت» و «ما اهل كوفه نيستيم، پشت يزيد بايستيم» به راستى كاخ شقاوت يزيدى و بيتالعنكبوت شكنجه  تجاوز، يعنى بيت خامنه‌اى پليد خونريز به لرزه افتاد.
از سالها پيش مسعود در زيارت عاشورا بنى خمينى را در كنار بنى‌اميه و قاتلان حسين‌بن على عليه السلام لعنت كرده‌ است. و ديروز و امروز اين مردم تهران و شهرهاى ديگر ايران بودند كه فرياد مى‌كشيدند «خامنه‌اى يزيد شد، يزيد روسفيد شد».

در روزهاى گذشته مهمترين موضوع نگرانى سران رژيم موقعيت لرزان مجموعه مطهرى يعنى مقر خامنه‌اى و احمدى‌نژاد بود كه در مجاورت كانون اصلى اعتراض و خشم قيام كنندگان قرار دارد.
به همين دليل گردانهاى متعددى از بسيج و سپاه پاسداران را در پادگان حر براى حفاظت از آن اختصاص داده بودند.
در سطح شهر نيز، كثرت قواى سركوبگر كه از شهرهاى مختلف به تهران گسيل شده بودند، بى‌سابقه بود.
 آنها نه تنها شركت كنندگان در تظاهرات، بلكه هر عابرى را مورد حمله قرار مى‌دادند.
با اين همه باز قيام ايران شعلهور شد و زنان و مردان شجاعى كه فرياد مى‌كشيدند «خامنه‌اى قاتل است حكومتش باطل است» حكم ابطال و انقراض رژيم را صادر كردند.
به خصوص بايد از زنان و دختران شجاع ايران ياد كنم كه در قيامهاى ديروز و امروز در بسيارى نقاط آغاز كننده تظاهرات بودند.
راستى كه آنها از دختران جوان تا مادران بزرگوارو خانوادههاى دردمند و داغدار شهيدان و زندانيان سياسى با حضور چشمگير در قيام پيشروى آن را تضمين كرده‌اند بدينسان چنان كه سه هفته پيش در پيامى بهمناسبت قيام شانزده آذر  مسعود فراخوان داد هموطنان ما ديروز و امروز مراسم و گردهماييها و عزادارى حسينى را از ستم ولىفقيه ارتجاع آزاد كردند.

 از اين پيشتر آنها قفل ولايت سياه بر دانشگاهها را شكستند و مىروند تا ميهنمان ايران را از  سلطه غاصبانه اين رژيم يزيدى آزاد كنند. هم‌چنين اميدوارم كه صداى قيام پرقدرت امروز همه دولتها را به ويژه در آمريكا و اروپا به هوش آورد تا عزم راسخ مردم ايران براى به زير كشيدن ديكتاتورى نامشروع آخوندها را ببينند و بيش از اين در سياست شكست خورده تعامل با فاشيسم مذهبى درجا نزنند.
 به همين مناسبت بار ديگر تأكيد و تكرار مىكنم كه مسأله ايران، خطر عاجل دسترسى اين ديكتاتورى تروريستى به بمب اتمى و جنگافروزى و تروريسم آن در عراق و لبنان و فسلطين و افغانستان و يمن فقط يك راه دارد و آن تغيير رژيم ولايتفقيه به دست مردم و قيام و مقاومت آنهاست.
هركس كه حقيقتاً خواهان صلح و امنيت در منطقه و جهان است بايد‌ در كنار مردم ايران قرار گيرد و امتياز دادن‌هاى دنائت بار به فاشيسم مذهبى مانند زدن برچسب تروريستى به مقاومت مشروع  و سرفراز مردم ما را متوقف كند.
با درود مجدد به قيام كنندگان و شهداى سرفراز آن.

منبع: مجاهدین، 6 دی 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مريم رجوي:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.