شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ -  ۹ آوریل ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

مریم رجوى: از همه اشرفيان و اشرف‌نشانهاى اعتصابى در سراسر جهان خواست به اعتصاب غذاى خود پايان دهند

مريم رجوي

خانم رجوى از همه اشرفيان و اشرف‌نشانهاى اعتصابى در سراسر جهان خواست به اعتصاب غذاى خود پايان دهند

بعدازظهر چهارشنبه پانزدهم مهر ماه 1388


به براداران و خواهران عزيزم كه در كشورهاى مختلف جهان در اعتصاب غذا هستند
با سلام و درود به همگى شما و رنج جانكاه هفتاد روزه
تبريك، شما پيروز شديد

 

 ساعتى پيش 36گروگان مجاهد در هفتادو‌ دومين روز اعتصاب غذا و در هفتمين روز اعتصاب غذاى خشك، آزاد شدند و به اشرف رسيدند و در بيمارستان اشرف بسترى شدند.
من تا همين لحظه با كمك مژگان و صديقه مشغول بحث و جدل با اشرفيان بودم تا قهرمانان اشرف به اعتصاب غذاى جانكاهشان آن‌هم پس از حملهها و ضربات و شهادتها و جراحتهاى روزهاى ششم و هفتم مرداد خاتمه بدهند. اين پيروزى بزرگ را به مسعود و مجاهدان اشرف و اشرفنشانها و هموطنانمان تبريك و شادباش مىگويم.
اشرفيها از آزادى مجاهدان حماسه ساز بسيار شاد و خوشحال و سرفراز بودند و مى‌گفتند كه انگيزه دارند كه تا رسيدن به تضمين حفاظت اشرف و عدم حمله و خشونت و جنايت در آينده، باز هم ادامه بدهند. من براى آنها شمه‌يى از اقدامات بينالمللى را كه در همين راستا در جريان است، توضيح دادم و اصرار و خواهش كردم كه به اعتصاب غذا خاتمه بدهند، تحمل آب شدن پيكر آنها و هم‌چنين تكتك عزيزانم در كشورهاى مختلف را بيش از اين ندارم.
دست آخر توانستم آنها را قانع كنم و اشرفيها با اين شرط كه اگر امنيت و حفاظت آنها تضمين نشود دوباره اعتصاب غذاى خود را از سر خواهند گرفت، درخواست مرا قبول كردند. از آنها واقعا سپاسگزارم،
مجاهدان اشرف گفتند كه سپاس و درود آنها را به اشرفنشانهاى اعتصابى و متحصن در سراسر دنيا برسانم. آنها هم‌چنين از كارزار جهانى حاميان پرشور و غيرتمند اشرف براى تضمين حفاظت و حقوق مجاهدان اشرف تشكر و قدردانى كردند و گفتند به آن افتخار مىكنند. از همه برادران و خواهران اشرفنشانم در كشورهاى مختلف تقاضا و خواهش مى‌كنم، آنها هم به اعتصاب غذاى خود در هر كجا كه هستند پايان بدهند. در همين فرصت وظيفه خود مىدانم از تلاشهاى خستگىناپذير هموطنانمان و عموم ياران وفادار مقاومت شخصيتهاى سياسى و رؤساى عشاير و شهروندان شريف عراقى و تمامى شخصيتها، پارلمانترها، حقوقدانان و سازمانهاى بينالمللى مدافع حقوقبشر در پنج قاره جهان براى آزادى 36گروگان تشكر و قدردانى كنم، مخصوصا از اسقف اعظم كليساى انگلستان، شيخ تيسير التميمى قاضى القضات فلسطين، خانم دانيل ميتران، دكتر ويدال كوآدراس نايب رئيس پارلمان اروپا، سيد احمدغزالى نخستوزير پيشين الجزاير، لردكوربت، دكتر صالح المطلك و از تلاشهاى وقفه ناپذير كميته بينالمللى در جستجوى عدالت، كميته بينالمللى حقوقدانان، كميته عربى - اسلامى دفاع از اشرف، مجمع پارلمانى شوراى اروپا و كميتههاى پارلمانى در كشورهاى مختلف جهان، بايد سپاسگزارى كرد.
هموطنانمان در داخل و خارج ايران با هر گرايش و ديدگاه و با هر عقيده و مرام همبستگى ملى ايرانيان را در حماسه پايدارى مجاهدان اشرف در اين كارزار جهانى با موضعگيريها و اعتراضها و تظاهرات و تحصنها و اعتصابهايشان به دنيا نشان دادند.
پيروزى امروز شما، پيروزى قيام مردم ايران براى آزادى را مژده مىدهد.

مريم رجوى

http://www.mojahedin.org/pages/detailsNews.aspx?newsid=47556

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مريم رجوي:[تاریخ ارسال: 12 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: محبوبه]  [  ]  
لطفا کسانی که با خانم رچوی ارتباط دارند به او بگویند اینقدر کلمات اشرفیان و اشرف نشان را تکرار نکنند واقعا از این ادبیات خسته شدیم چه عیبی دارد بکوئید رزمندگان یا ساکنان اشرف. پس فردا اگر اشرف را از شما گرفتند تکلیف هویت اشرفیان چه میشود اخر چرا باید هویت انسانها را کمتر از هویت یک قرارگاه نظامی بدانید و انسانها را منتسب به قرارگاه بکنید. بگوئید مجاهدین و مبارزین که هویت انسانی آنهاست . این ادبیات را کنار بگذارید همه را خسته کرده است   

[تاریخ ارسال: 08 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: سلحشور]  [  ]  
درعین خوشحالی از شکستن اعتصاب غذای هواداران مجاهدین وبازګشت ګروګان ها که چهر ه های آنها نشان میدهد که بدرستی تا آستانه مرګ رفته بودند توصیه میشود که همګی حسابی غذا بخورند چون مسلما باز یک ماه بعد عوامل عراقی به اشرف حمله میکنند و بازهم باید اعتصاب غذا کرد واین حماسه ها تا پایان عمر همګی ما ادامه دارد. حداقل درکنار جشن های پیروزی کسی هم اشاره ای میکرد که چه قراداد هایی بسته شده و بلاخره آیا عراقی ها دست از حمله و هجوم برمیدارند وآیا این همه روز اعتصاب غذا تاثیری در وضعیت اقامتی مجاهدین دراشرف داشته است یا نه ؟   

[تاریخ ارسال: 08 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: سارا کسروی]  [  ]  
خانم سیمین با احترام بی شائبه به احساس دلسوزی و مسئولیت شما به نظر بنده در این لحظات باید شاد بود.
رفتم تو باغ شادیها پر از گلهای رنگارنگ سهم خودم رو چیدم.
  

[تاریخ ارسال: 07 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: سيمين]  [  ]  
ضمن ابراز شادمانی از اين که اين ۳۶ اسير به کمپ اشرف برگشته اند و ضمن ابراز شادمانی از اين که اعتصاب غذا پايان گرفت، فکر می کنم خوب است به چند مورد زير توجه جدی و دقيق داشته باشيم تا شايد مانع تکرار فجايع شويم:
مورد اول: اگر قرار بر آن باشد که همچنان افراد کمپ اشرف در عراق باقی بمانند با توجه به اوضاع منطقه و آنچه پيش آمد و همه شاهد بوديم اين فجايع باز هم تکرار خواهند شد.
مورد دوم: بدون ترديد خانم رجوی و آقای رجوی، هم به لحاظ ايدئولوژيک و هم به لحاظ رهبری و فرماندهی تشکيلات ارتش مجاهدين (کمپ اشرف) اگر موافق اين اعتصاب نبودند چنین اعتصابی نه شکل می گرفت و نه تا امروز ادامه پيدا می کرد. سخنان خانم رجوی که گويا افراد تحت رهبری و فرماندهی تشکیلاتی ايشان افرادی طغیانگر عليه فرامین تشکيلانت، يا افرادی حرف گوش نکن بودند یا هستند، با هيچ منطقی (نه ایدئولوژيک و نه تشکيلاتی) همخوانی ندارد. و دليل اين سخنان ايشان را هر کسی با کمی دقت، به راحتی می تواند متوجه شود.
مورد سوم: اين در واقع خود رهبری مجاهدين است که می گويد در صورتی که آمریکا نخواهد کمپ اشرف را در داخل خاک عراق (با وجود همه نزاع هايی که ما با دولت عراق داريم) در عراق نگاهداری کند، باز هم به افراد کمپ خواهیم گفت که اعتصاب غذا کنند.
سایت ديدگاه که با مسائل کمپ اشرف برخوردی مسئولانه دارد، از آنجا که تعهد نسپرده است که هرچه مجاهدين دوست ندارند را منتشز نکند، به نظر من در ادامه برخورد مسئولانه خود بدنيست که نسبت به موارد ياد شده در بالا بی تفاوت نباشد.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.