شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ -  ۹ آوریل ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

پادزهر؟

مريم رجوي

اسلام دموكراتیك موثرترین پادزهر بنیادگرایی اسلامی است
ايتاليا- حقوق زنان وكودكان – پيام خانم رجوي

دركنگره بین المللی بررسی وضعیت حقوق زنان و كودكان، كه به ابتكار یونیسف و با حضور صاحب نظران عالیرتبه بین المللی در امور زنان و كودكان از اقصی نقاط جهان، از جمله معاون اجرایی یونیسف، مدیركل شورای حفاظت از كودكان آفریقا، معاون رئیس كل شورای اروپا و دبیر اجرایی كمیته اروپایی شورای اروپا، در سَن روسورِ san rossore ایتالیا برگزار شد، پیام خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران پخش گردید.

در میان شركت‌كنندگان در این كنگره ، همچنین شماری از شخصیتهای سیاسی ایتالیا، از جمله كلائودیو مارتینی استاندار استان توسكانا،خانم مِرچه دیس بِرشْ و خانم رُبِرتا آنجه لیلی ٍ عضو كمیسیون حقوق مدنی و عدل و روابط داخلی پارلمان اروپا به چشم می‌خوردند.
از جانب مقاومت ایران هیأتی به سرپرستی خانم فریده كریمی در این كنگره حضور یافت و با هیأت ها و شخصیتهای مختلف حاضر در این كنگره دیدار و گفتگو نمود. پخش پیام ویدئویی خانم مریم رجوی در این كنگره با استقبال زیادی روبرو شد.

كنگره بررسی وضعیت حقوق زنان و كودكان، به ابتكار یونیسف در ایتالیا برگزار شد. در این كنگره متخصصان و صاحب نظران عالیرتبه بین المللی از اقصی نقاط جهان برای دست یابى به راه حل های اساسی معضلات مربوط به حقوق تضییع شده زنان و كودكان در جوامع مختلف، گردهم‌آمده بودند.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت در پیام ویدئویی خود به این كنگره، گفت: «من درحالی با شما سخن می‌گویم كه كشورم تحتِ سلطه بدترین دشمن دمكراسی و صلح در جهان است. فاشیسم مذهبی مردم ایران را در یك زندان بزرگ به اسارت درآورده، و صدور بنیادگرایی و تروریسم آن كه خاورمیانه را در یك بحران فاجعه بار فروبرده است. تحت نام قوانین اسلامی ، تلاش می كند جنایاتش را توجیه كند. بنیادگرایی اسلامی چیزی نیست جز یك درك ارتجاعی از اسلام كه قلبِ آن در تهران می‌زند. با ویژگی‌های سركوبگری، تبعیضِ دینی و توسعه طلبی و بیش از هر چیز، با زن ستیزی كه تا كنون ده ها هزار زن مخالف را شكنجه و تیرباران كرده است».

خانم رجوی با تأكید بر اهمیت راه حل مقابله با خطر بنیادگرایی سه تجربه مهم مقاومت ایران در این مبارزه را تشریح كرد.
رئیس جمهور برگزیده مقاومت از جمله گفت: اسلام دموكراتیك موثرترین پادزهر بنیادگرایی اسلامی است. زیرا رودرروی آن از بردباری، رحمت و همزیستی حمایت می‌كند و این پیام حقیقی حضرت محمد است. اسلام در ماهیت واقعی خود علیه سركوب و تبعیض و مدافع دموكراسی و انتخاب آزادانه است. آخوندها می‌گویند قوانین سركوب و زن ستیزی، احكامی است كه از جانب خدا تعیین شده است. اما این ادعا بی‌پایه است. اصل اساسی در اسلام، حاكمیت مردم است. و خودِ مردم هستندكه قانونگذاری می‌كنند. اسلام تحمیلِ دین را رد می‌كند، مدافع برابری زن و مرد است و قادر است یك تحول كیفی در سرنوشتِ مسلمانان و به خصوص زنان ایجاد ‌كند و توانِ چشمگیری در كنار زدن بنیادگرایی دارد.

خانم رجوی در پیام خود به كنگره بین‌المللی بررسی وضعیت حقوق زنان و كودكان در ایتالیا هم‌چنین گفت:« تجربه بزرگ دیگر ما این است كه در مبارزه با نیروی مهیب بنیادگرایی، ما مشاهده كردیم كه هرچه مبازره حادتر می‌شود، نقشِ زنان افزایش می‌یابد. آنها بیشترین پتانسیل را برای مقابله با بنیادگرایی دارند. و مبارزه زنان برای برابری كه در كانون مبارزه با بنیادگرایی است، لازمه برقراری و پیشرفتِ دموكراسی است از این رو در شكست قطعی بنیادگرایی، زنان نیروی تعیین‌كننده محسوب می‌شوند.
رئیس جمهور برگزیده مقاومت در این زمینه به نقش چشمگیر زنان در مقاومت ایران و تجربه‌های آنها اشاره كرد.

خانم رجوی در بخش دیگری از پیام خود گفت: سومین تجربه ما ارائه راه حلِ مناسب برای بحران منطقه است كه عبارت است از تغییر دمكراتیك در ایران
ما اعتقاد داریم كه در برابر این بحران، كه محصول صدور تروریزم ملاها و تهدید اتمی است، سیاست مماشات شكست خورده است. جنگ و مداخله نظامیِ خارجی نیز این بحران را برطرف نمی‌كند. اما یك راه حل سوم وجود دارد كه عبارت است از تغییرِ دمكراتیك به دست مردم و مقاومت ایران.
خانم رجوی ضمن اشاره به سیاست مماشات قدرت های غربی با رژیم آخوندی، از جانب مردم ایران، و به خصوص از جانب زنانِ ایران، متفكران، صاحبنظران و مقاماتِ حاضر در میتینگِ بین المللی سَن روسورِ و همه مردمِ ایتالیا را به ایستادن در كنار مردم ایران و حمایت از این مقاومت، برای برقراری دموكراسی در ایران، فراخواند.

این كنگره كه از هفت سال پیش، هر سال در یك كشور برگزار شده است. امسال با همكاری استانداری توسكانا در این استان در اقامتگاه سابق رئیس جمهور ایتالیا تشكیل شد. این كنگره كه شمار بازدیدگنندگان از آن 1500 نفر برآورد شده، در نخستین روز خود به بررسی و تبادل نظر پیرامون حقوق كودكان پرداخت. در این روز هم‌چنین قطعنامه ای مركب از 10 ماده تصویب شد كه توسط دختر 11 ساله ای با لهجه آهنگین خاص استان توسكانا قرائت شد.
به گفته صاحبنظران، اهمیت برگزاری این كنگره در تنظیم و ارائه اسنادی است كه مباحث اصلی اجلاس آتی مجمع عمومی سازمان ملل در سپتامبر 2007 را تشكیل میدهند.
در روز دوم كنگره بین المللی بررسی وضعیت حقوق زنان و كودكان، پروفسور تامارا پیج
Tamara Page استاد رشته حقوق زنان و فلسفه حقوق، پروفسور ایرِن تینال بی Iren Tinalbi محقق از دانشگاه پیترزبورگ، خانم مَلاله جویا نماینده پارلمان افغانستان و خانم كارولینا تاها مورالِس نماینده كنگره شیلی،خانم ویولِتا مِن جی وار شهردار شهر سان سالوادور، خانم آمیناتا تَراره مؤسس بنیاد اجتماعی آفریقا و آقای خوزه سِ مارتین مدیر مركز مطالعاتی ملكه صوفیای اسپانیا سخنرانی كردند.
خانم مَلاله جویا نماینده پارلمان افغانستان تصویری تكان دهنده از اوضاع افغانستان ترسیم نمود و پرده از دخالت های رژیم آخوندی در امور افغانستان برداشت. خانم مَلاله جویا اسامی برخی مقام ها و سیاستمداران را كه در خدمت رژیم ایران و رژیم های منطقه هستند فاش كرد. وی تأكید كرد كه مشكل اصلی افغانستان بنیادگرایی اسلامی است و فقط با از بین بردن این پدیده است كه قسمت اعظم مشكلات داخلی افغانستان حل خواهد شد.

 

منبع: 2 امرداد 1386 - همبستگی ملی
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مريم رجوي:[تاریخ ارسال: 04 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: احمد جمالی]  [  ]  
یک سئوال ساده.چرا ما باید باور کنیم اسلام آخوندها با هزاران نمونه و هزاران رساله وهزاران ملا ونمونه های متوالی تاریخی اسلام واقعی نیست و اسلامی که از سال 1344 با مجاهدین شروع شده اسلام واقعی است.چرا قبل از مجاهدین این اسلام دموکراسی را نمی بینیم و ایا میشود اسلام دموکراتیک وجود داشته باشد ولی در طول هزار و چارصد سال نمونه ای نداشته باشد.امیدوارم به این سئوال به طور علمی پاسخ داده شود.   

[تاریخ ارسال: 02 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: خنجی]  [  ]  
دین ستیزی البته مردود است و راه به جائی نخواهد برد ولی در عالم سیاست اسلام ارتجاعی و اسلام دموکراتیک دو روی یک سکه اندکه البته می تواند مخالف شدید هم باشند چنانکه در طول تاریخ اسلام بیشترین خونریزیها خونریزیهای اسلام علیه اسلام بوده است شما می توانید حساب بفرمائید اسلام ارتجاعی علیه دموکراتیک و بالعکس و دقیقتر این که اسلام غالب و مغلوب علیه یکدیگر ولی همان اسلام مغلوب چون بر مسند مینشست از دموکراسی در آن خبری نبود غرض این که برای یکبار هم که شده برویم تاریخ اسلام و مبانی حکومت اسلامی را مطالعه نموده و از رمانتیزم مذهبی دست برداریم و خود و ملت خود را به مشکل دچار نکنیم.پادزهر رژیم و مکتب و مرام ارتجاعی و استبدادی حکومتی دمکراتیک و ملی با شرکت تمام اقشار و گروههای مردم و در زمره آنان مجاهدین خلق با تفکر اسلامی و نه جمهوری دموکراتیک اسلامی است.امیدوارم مجاهدین خلق و رهبران مجاهدین به این مساله مهم توجه نمایند.   

[تاریخ ارسال: 01 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: ب .محمدی]  [  ]  
ایکاش مسعود و مریم رجوی ازدرون اسطوره های مذهبی خود را نجات می دادند وبه ایران واقعی نگاه می کردند تاموقعی که پاد زهر از خانواده خود زهر است انقلابی که قرار بود شش ماهه همه را به مقصد برساند همچنان طول خواهد کشید واستخوانهای مردم همچنان میشکند.تجربه سی ساله مردم ایران میگوید که اسلام چیست؟اسلام رتجاعی کجا هست و اسلام دموکراتیک!   

[تاریخ ارسال: 31 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: خداوند متعال]  [  ]  
ای بنده من ژیلا جان.پیغامت را شنیدم.والله! ما خودمان هم از دست این اسلام دیگر خسته شده ایم و با کارهای این مسلمانها از هر نوعش !کارمان گریه است و برای همین هم هست که امسال باران زیاد می آید و سیل همه جا را می برد.ما این اسلام را فرستادیم که مردم اخلاقیاتشان را درست کنند و دنبال زن و بچه هم نباشند وکم فروشی نکنند و نظافت را رعایت کنندنه اینکه با آن جامعه رابچرخانند.اخر کدام مادر مرده ای میخواهد با قوانین دوران شتر در قرن بیستم آدمها را اداره کند.آخر ما به بشر عقل عنایت کردیم و گفتیم خودش تفکرات بکند و زندگیش را بچرخاند و گاهی هم برای ما یک نمازکی بخواند تا اخلاقش سالم بماند نگفتیم که هی پشکل الاغ مرحوم مجلسی و شهید اول وکلینی را بو بکشد و به به به به بگوید! واقعا حال بنده دارد از این مسلمانها به هم میخورد.در هرحال ما اراده کرده ایم شما هم یک همتی بکنید و اتحاد ملی داشته باشید و اینقدر متفرق نباشید و نگوئید فقط من فقط من واینقدر به همدیگر خائن و مزدور خطاب نکنید!تا مزدوران و خائنان واقعی شیر نشوند!تا شاید انشالله یک فرجی بشود و این اسلام بنشیند سر جای خودش و دموکراسی بیاید واین آخوندهای بی پدر مادر باعث نشوند مردم بیدین شوند و عوض نماز و دعا هی به ما فحشهای چارواداری بدهند.آخر کی به ما اینهمه فحش می دادند! کی به خدا اینقدر توهین می کردند!والله بنده شنوائی تمام فرشتگان را عجالتا از کار انداخته و در گوشهای والده موم گذاشته ام تا این فحشهائی را که نثار ایشان میشود نشنوند!خودم هم برای اینکه غضب الهی ام مشتعل نشود و نزنم و ترتیب این بندگان بی تربیت را ندهم روزی یک شیشه والیو م می خورم. در هر حال همت کنید تا مشکلات حل شودو ما هم فارغ از غوغای آدمها اینجا یک چرتکی برنیم. نا امید نباشید. دیشب اول با کتاب حافظ فال گرفتم آمد که ( بگذرد این روزگار تلختر از زهر) بعد با قران استخاره کردم آمد( الیس الصبح بقریب)آخرش هم مقداری برای نجات شما مفاتیح الجنان خواندم!و مولا علی و حضرت عباس را ضامن کردم که یک کرامتی بکنند. در هر حال نا امید نباشید و همیشه مرا هم در یاد داشته باشید.قربان بنده خودم بروم.خداوند متعال .اسمان هفتم.بن بست الهی شماره صفر.   

[تاریخ ارسال: 31 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: مژگان]  [ iran9992000@yahoo.com ]  
خدمت هموطن گرامی
تکتم محمدی

با کمال احترام ابتدا باید متذکر شد که آن مطالبی که از دید شما دین ستیزی نامیده شده است ؛ نام دیگری دارد و بهتر آن است که شما آنرا به نام (خرافه زدایی) نام ببرید تا کمکی باشد در جهت از بین رفتن خوفی که ناشی از عقوبت الهی و آتش دوزخ و ازاین قبیل گرفتاریهای جاودانی گریبانگیرتان میشود.

بهتر آن است در این قبیل قضایا
شعله های سوزان آتش جهنم !!!!!!!!!!!!را از یاد برده تا بتوان وارد تاریخ جنایات اسلام از ابتدا شد.

عده ایی که به دلیل ترس از عقوبت الهی در صدد هستند که وقایع تاریخی را منکر شوند و یا آنان را به گونه ایی دیگر که باب دلشان است تغییر دهند ؛ همان بهتر است که وارد این قبیل مباحث نشوند و مارک دین ستیزی هم به پیشانی کسی نزنند.
دوست محترم, تکتم محمدی

درج وقایع تاریخ اسلام در کتب قدیم و جدید از ابتدا وجود داشته است ؛و اینطور نیست که بعد از وجود آخوندها به یکباره صدها جلد کتاب و مقاله از زیر زمین ؛ سر در آورند !!!!
از لحاظ منطقی هم این قضیه رابخواهید بررسی نمایید ؛ اساسا چگونه است که این همه مقاله و کتاب بدون زمینه های تاریخی و استناد شده بتواند مورد توجه تاریخ شناسان و نویسندگان جهان قرار بگیرد ؛

محمدی ؛هموطن گرامی

آیات الهی قابل اثبات هستند ؛ یعنی چه ؟؟؟؟؟

اثبات آیات الهی در مسجد و نهایتا در منابر انجام میگیرد ؛ ولی تاریخ اسلام عزیز تا امروز بدانگونه بوده است که آیات الهی ،در جنگ و کشتار دگر اندیشان ؛ غنیمت گرفتن که همانا دزدی مقدس میباشد و زنان مردم را به اسارت و کنیزی بردن و اسیران را کشتن ؛ شکل گرفته و به اثبات رسیده است.

به نظر شما چند قرن باید طول بکشد تا این آیات شریفۀ الهی به اثبات برسند ؟؟؟؟

و اگر هم شما فکر میکنید که هنوز به اثبات نرسیده است ؛ آیا این بدان معنی نیست که این آیات الهی اصولا کار آیی ندارند ؟؟؟؟

چنانچه این آیات برای انسان سازی و بهبود اوضاع جوامع آمده باشد ؛ میبایستی بعد از 1500 سال ؛تحولات عظیمی را از آن شاهد میبودیم !!!؛

آیا هیچوقت از خودتان سئوال فرموده اید که اساسا این چگونه آیاتی هستند که در این سیر صعودی که جهان آنرا میپیماید قادر نشده است ؛ خودش را اثبات کند ؟؟؟
آیا برای به رستگاری رساندن جوامع میبایستی 1500 سال هم کم باشد ؟؟؟

با زدن مارک دین ستیزی ؛ یک قدرت دینی را مجاز خواهدکرد که ، (( فرق نمیکند که چه دینی باشد ولی در اینجا به جهت آنکه ما در مورد اسلام حنیف صحبت میکنیم )) انسان دین ستیز را نابود کند؛
البته آن بینوا هم تقصیری ندارد به جهت آنکه خدایش فرموده است :( بکشید آنان را که با ما ستیز میکنند !!!!!!!)

اصولا طرفداران اسلام دموکراتیک عادت کرده اند که خون جوانانی که در دهۀ شصت به دار آویخته شده اند را مانند یک سپر بلایی جلوی خود گرفته و در زیر این لوای خونین که از خون صادقترین جوانان ایران رنگ گرفته است ؛ شعارهایی اینچنینی سر دهند و به همین دلیل خود را موجه کرده ؛ به این ترتیب که در جستجوی اصلاح خودو جوابگویی به مغالطاط خود نمیباشند ؛

هر چند که اسلام مکتبی نیست که در جهت اصلاح خود برنامه ایی داشته باشد.چرا که ؛ حرف خداوند عالم و توانا که نمیتواند در طول زمان تغییر نماید.!!!!!!

محمدی گرامی
چنانکه اگر اجباری در امر دین نیست پس چگونه است که تا از لحاظ منطقی کم آورده میشود بدون آنکه زحمتی را متقبل شوید ؛ یک مارک دین ستیزی زده میشود و بنا به گفتۀ کتاب شریفۀ قران ، دین ستیز هم که خونشان به گردن خودشان است ( کافران را بکشید که خونشان مباح است. )

این چه نوع منطقی است که اساسا در یک صفحۀ این کتاب مبین !!! ؛ نوشته شده است که در دین اجباری نیست ولی در جای دیگر آن نوشته شده است ؛ بکشید آنان را که به ما ایمان نمیاورند .

تنها مطلبی که در این رابطه ، میتواند به ذهن برسد این است که الله به چه میزان میتواند فراموشکار باشد که در موارد اینچنینی بسیاری؛ سخنان ضدو نقیض بیشماری را میفرمایند.

اضداد دین و ستیزه کردن با دین ؛ یعنی چه؟؟؟

یعنی شما در قدرت خدای خویش شک دارید که یک بندۀ حقیری بتواند به قول شما در این صفحۀ مجازی نشسته و نعوذ و بالله بخواهد با دین خدای جبار ؛قهار ؛رحمان بستیزد ؛حقیقتا من متوجۀ این تناقضات نمیشوم؛

چگونه میتوان تصور کرد که ؛ کسی با خداوند قادر ؛ تواناچنانکه خودش میفرماید :(مکارترین مکاران )است بتواند ستیز کند.!!!!!

جناب محمدی
بهتر آن میبود که مثال شوروی به گوش کسانی خوانده شود که با پرچمی عقیدتی برای مبارزه در راه آزادی برمیخیزند ؛

آزادی فقط با پرچم (آزادی )معنای اصلی خود را پیدا میکند و در هیچگونه چهار چوب عقیدتی و جهان بینی ؛(چه از نوع دینی و یا از انواع عقاید چپگرایانه ) جای نمیگیرد.  

[تاریخ ارسال: 30 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: زیلا]  [  ]  
ای خدای بزرگ ترا بحق شرافت و عزت شهیدان آزادی ملت ایران را از دست اسلام ارتجاعی و غیر ارتجاعی نجات بده و به ما دموکراسی و شعور عنایت کن.خدایا از این اسلام خسته شدیم. بدبخت شدیم آواره شدیم داغان شدیم خواهران و برادرانمان را کشتند زنها و شوهرهایمان را نابود کردند خودت یک عنایتی بکن ای خدای تمام انسانها.   

[تاریخ ارسال: 30 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: تکتم محمدی]  [  ]  
این مطالبی که علیه اسلام و کل دین. مینویسند. تازگی ندارد . و صد ها کتاب و هزاران مقاله هم نوشته شده است.به ویژه پس از جنایات ضد بشری بزرگ عمامه داران . در ایران.و سایت های بسیاری هم هست که کارشان . فقط نفی خدا و ادیان آسمانی میباشد. اگر فرد یا سازمانی بخواهد به این اشکالات بی انتها پاسخ بدهد . باید . میدان مبارزه علیه ستمگران را ببوسد و عضو . حزب مطالعه و نوشتن و استراحت و پیروزی بشود.و تا آنجایی که مجاهدین و انقلابیون غیر مذهبی را هم می شناسم. زرنگ تر از آن هستند که در این تله ها بیفتند. تله ای که پاسیو کننده و ارتجاعی و استعماری است. اما این مبارزان قدیمی و پیگیر با عمل خود پاسخگوی همه منتقدین بوده و هستند و خواهند بود.پس بهتر آنست که به خاطر کینه نسبت به حاکمان ظالم دست از سر گرم کردن مردم بردارید. چون دین ستیزان هرگز راه بجائی نبرده و نخواهند برد.و شوروی قدرت مند سابق باید. عبرت ابدی برای تمامی شما اضداد ادیان و مذاهب انسانساز باشد. و سر انجام . در میدان عمل . آیات الهی قابل اثبات هستند. نه در انترنت.و سلام برهمه مخلوقاتی که جز به منافع محرومان جهان . بویژه ایران در بند و زنجیر آخوند های خون آشام نمی اندیشند.ودردین اسلام هم اجباری وجود ندارد .و مجاهدین هم حاضر در میدانند. و وظیفه شان را در برابر ملت ایران خوب میدانند.   

[تاریخ ارسال: 30 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: مژگان]  [ iran9992000@yahoo.com ]  
با تشکر از سایت دیدگاه

که در رساندن دیدگاههای مختلف کوشا هستند و به ما این امکان را میدهد تا قادر باشیم دموکراسی را تمرین نماییم.

همچنان که این سایت در رساندن پیامهایی از این دست که حساسیت بسیار دارد ؛ کوشا میباشد

و با توجه به نظریات بسیاری که از طرف هموطنان در این باب(اسلام دموکراتیک )ایراد شده است ؛
آیا برای دست اندرکاران این سایت این امکان وجود دارد تا ما این شانس را داشته باشیم !!!!!!!!؛ به دیدگاههای افرادی مانند خانم رجوی و پشتیبانان نظریۀ اسلام دموکراتیک ؛که بر مبنای توجه ایشان به همین ستون که حاوی عقایدی متفاوت بوده است ؛ مطلع گردیم !!!!!

به هر صورت هر گروه در هر دوره ایی از تاریخ ؛که دیدگاههای محوری خود را بیان مینمایند ؛ بسیار مورد نقد و تحلیل قرار میگیرند ؛ و بسیار هم خوب است ؛

ولی ما هرگز جوابی را از طرف پشتیبانان این سازمان در مقابل نقایص و انتقادات اصولی که از ایشان میشود؛ را شاهد نبوده ایم؛

با توجه به مغالطاتی که درون دیدگاههای این سازمان که بر اساس ( اسلام دموکراتیک ) و یا (جامعۀ بی طبقۀ توحیدی ) بنا شده است ؛ وجود دارد ؛
و زنجیر اسلام که باروند ارتجاع گونۀ خودش ؛ به وجهی که در ذات اسلام عزیز شاهد آن هستیم ؛بر گردن این سازمان؛ انداخته شده است ؛

جز سکوت از این سازمان نمیتوان انتظاری دیگر داشت.

به واسطۀمحدودیتهایی که در دل اندیشه های از دین در آمده و یا ایدئولوژی زده ؛وجود دارد( مثل اسلام ؛مسیحیت ؛ یهودی و یا هر گونه ایدئولوژی دیگر که حداقل ؛از دو قرن پیش شاهد آن بوده ایم )؛
راه رشد و ترقی اندیشه های جدید در این چهارچوبهای تنگ نظرانه همواره مسدود میماند.

با توجه به این استدلال بسیار ساده ؛ ادعای مترقی بودن و دموکراتیک بودن ؛در محدوده ایی که از دل یک ایدئولوژی ( چپ ؛ راست ؛ دینی و ...)بر میخیزد؛ خود به خود ؛باطل میشود.

تنها روبرو شدن با حقایق و دریافت بی غرضانه از چگونگی روند تاریخ جهان که همواره به سوی آزادی گام بر میداشته است ؛
نجات دهندۀ ما از زنجیرهای اسارت و خرافات است .
  

[تاریخ ارسال: 30 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: اصلان]  [  ]  
اسلام و تشیع در ایران وجود دارد و وجود خواهد داشت مجاهدین خلق و مسعود رجوی فرزندان شجاع ملت ایرانند ولی تکیه بیش از حد بر اسلام به نفع مقاصد مجاهدین خلق و مسعود رجوی نیست.نابود باد جمهوری مستبد آخوندهای کثیف.   

[تاریخ ارسال: 29 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: افسانه مهاجر]  [  ]  
باسلام . لطفا بنویسید. این آیات در کدام سوره است. و تمام آیات را بنویسید.تا به عنوان یک مسلمان معمولی و غیر تشکیلاتی . نظر خودم را در رابطه با این دوآیه . برای تان بنویسم. هر چند نجاست از دیدگاه اسلام . برای انسان فقط جنبه ی فکری دارد . نه جسمی و یا فیزیکی.و حتا در منابع فقه . این نظر آمده است. مثل نجاست فکری هیتلر و راسیست ها و پل پت و سرمایه داران جهانی و امپریالیست های آدمی خوار و خمینی و خامنه ای و خاتمی و مصباح یزدی و هاشمی رفسنجانی و احمدی نژاد و همه غارتگران تاریخ.و یادتان باشد این قسمت آیه ای از قر آن.- انه هوالغفور الرحیم. و بسم الله الرحمان الرحیم. یعنی الله . بخشنده و مهربان است. و بنام خداوند بخشنده مهربان.نیز نظر تان را تایید نمیکند...   

[تاریخ ارسال: 29 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: بیتا]  [  ]  
مژگان خانم
با خواندن پستهای شماکه با نگاهی تیزبینانه و هوشیارانه ؛ در ارتباط با بینشی که اسلام به انسان و جهان دارد ؛ برخورد کرده اید؛به نکاتی اشاره کرده بودید که برای من بسیار تازگی داشت و هرگز به این مسائل با اینچنین دیدی نگاه نکرده بودم .
احتمالا بسیاری از ما با کمال خوش بینی و اعتماد و همانگونه که در خانواده های ایرانی جا افتاده است , به اسلام نگاه میکنیم و بدون کنکاش همانطور با تقلید به اینجا رسیده ایم .
از استدلالها و منطق شما بسیار لذت بردم. در زمینه هایی اینچنینی که مانند همان جریانی که شما به درستی ؛ از آن به عنوان سیّال نام میبرید ؛ متوجه شدم که دقیقا اگر یک پدیده مهمی مانند اسلام بتواند به هر شکلی در بیاید ؛ میبایستی بسیار سست و بی بنیاد باشد .خانم مژگان از اینکه نوشته های شما باعث بیداری و روشن تر نگریستن من به این قبیل موارد شد ازشما بی نهایت متشکرم
  

[تاریخ ارسال: 29 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: جمال فراهانی]  [ jamal75de@yahoo.de ]  
بعضی ها به آياتی از قران در نظرشان اشاره کرده اند. اگر ممکن است اين «سوره» را هم از سهراب سپهری زنده ياد درج کنيد .


سوره تماشابه تماشا سوگند

و به آغاز كلام

و به پرواز كبوتر از ذهن

واژه اي در قفس است.حرف هايم ، مثل يك تكه چمن روشن بود.

من به آنان گفتم:

آفتابي لب درگاه شماست

كه اگر در بگشاييد به رفتار شما مي تابد.و به آنان گفتم : سنگ آرايش كوهستان نيست

همچناني كه فلز ، زيوري نيست به اندام كلنگ .

در كف دست زمين گوهر ناپيدايي است

كه رسولان همه از تابش آن خيره شدند.

پي گوهر باشيد.

لحظه ها را به چراگاه رسالت ببريد.و من آنان را ، به صداي قدم پيك بشارت دادم

و به نزديكي روز ، و به افزايش رنگ .

به طنين گل سرخ ، پشت پرچين سخن هاي درشت.و به آنان گفتم :

هر كه در حافظه چوب ببيند باغي

صورتش در وزش بيشه شور ابدي خواهد ماند.

هركه با مرغ هوا دوست شود

خوابش آرام ترين خواب جهان خواهد بود.

آنكه نور از سر انگشت زمان برچيند

مي گشايد گره پنجره ها را با آه.زير بيدي بوديم.

برگي از شاخه بالاي سرم چيدم ، گفتم :

چشم را باز كنيد ، آيتي بهتر از اين مي خواهيد؟

مي شنيديم كه بهم مي گفتند:

سحر ميداند،سحر!سر هر كوه رسولي ديدند

ابر انكار به دوش آوردند.

باد را نازل كرديم

تا كلاه از سرشان بردارد.

خانه هاشان پر داوودي بود،

چشمشان را بستيم .

دستشان را نرسانديم به سر شاخه هوش.

جيبشان را پر عادت كرديم.

خوابشان را به صداي سفر آينه ها آشفتيم
  

[تاریخ ارسال: 29 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: دکتر وفا]  [  ]  
لطفا پيش از ابرازايراد ، خواهش ميکنم وقت صرف کرده کليه نظرها را بخوانيد. اکثر اشکالات قبلا پاسخ داده شده اند.   

[تاریخ ارسال: 29 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: عبدالله]  [  ]  
پرسش از خانم رجوی و دوستان ایشان

شما فرموده اید: «بنیادگرایی اسلامی چیزی نیست جز یك درك ارتجاعی از اسلام كه قلبِ آن در تهران می‌زند...اسلام دموكراتیك موثرترین پادزهر بنیادگرایی اسلامی است. زیرا رودرروی آن از بردباری، رحمت و همزیستی حمایت می‌كند..»


اگر شما به زبان بی زبانی می گویید قلب اسلام دموکراتیک و بردبار هم در پاریس یا بغداد میزند، (یعنی مجاهدین نمایندگی میکنند)، آنوقت می بایست شما و هواداران و اعضای تان در عمل برخورد بردبار و دموکراتیک را با مخالفین خودشان نشان داده باشند. غیر از شاخص مهم مزبور (یعنی در عمل بردباری و دموکرات منشی را به ویژه در برخورد با مخالف نشان دادن)، انتظار طبیعی این است که شما مبانی نظری اسلام مورد ادعای خود را به وضوح بیان کنید که چیست؟ (نه که چی نیست)ـ چیست. اجازه می خواهم دو سئوال مشخص بکنم:

نظر مشخص شما در مورد دو آیه زیر چیست؟
۱- لا رافه فی دین الله (رأفت و مهری در دین خدا نیست)
۲- انماالمشرکون نجس (مشرکین نجس هستند)
با احترام به اعتقادات مردم بزرگوار میهنم ایران، و سلام به شما، منتظر پاسخ شفاف می مانم.

  

[تاریخ ارسال: 29 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: افسانه آرمان]  [  ]  
ای مردم. همانا شمارا از مردوزن آفریدیم وبه ملت ها و قبائل در آوردیم که از یکدیگر شناخته میشوید.بدانید که گرامی تر و بر تر شما نزد خدا پرهیزکار تر شماست.قر آن . حجرات . آیه 13.
به چه کسی میگویند پرهیزکار تر؟ به آنکه بیشتر دوستدار خلق باشد.واز دست درازی به جان و مال و ناموس مردم بیشتر دوری کند و با کفار یعنی ظالمان همنشین و همکار نباشد و حتا در ذهن و درون خود . بنفع قاتلان مردم موضع نداشته باشد و در زمان قدرتمندی اش حتا از تقصیر آزار دهندگان خود بگذرد . مثل محمد - پیامبر اسلام - که پس از پیروزی چنین کرد و حتا . خانه ی ابو سفیان را . بعنوان خانه ی امن اعلام کرده بود. و یا وقتی یک طرفدار معاویه . در شهر امامان حسن و حسین . به آنان حرف های بسیار زشت زده بود و به پدرشان نیز ناسزا گفته بود . چنان محبت کرده بودند. که دشمن تبدیل به دوست شده بود . و هزاران قصه ی راست دیگر که از حوصله ی این صفحه خارج است...و غیر از اینها . امثال صاحب این قلم که مجاهد و تشکیلاتی هم نیستیم و اما همه ی عمر آگاهی مان را با انرژی اسلامی با دشمنان مردم جنگیدیم و هنوز در خط مردم محروم هستیم. آیا بد و دور انداختنی هستیم !؟عقل و منطق و احساس انسانی هم چیز بدی نیست که هر انسانی داشته باشد. خانم ها و آقایان ضد اسلام و دشمن مجاهدین - البته با منتقدین کاری ندارم -. این را بدانید که شما آگاهانه یا نا آگاهانه به ملت ایران و ایران و خود تان ضر به ای کاری میزنید . چون من و شما . نه حریف اسلام . دین الله هستیم و نه حریف مجاهدین . بلکه عمر ار تجاع و استعمار را طولانی میکنیم و بس. اسلامی که من میشناسم زندگی بخش و انسان خواه است و مجاهدین هم تنها سازمانی هستند که حریف حکومت آخوند های شیطان صفت هستند - اگر استعمار و دم و دنبالچه هایش دست از سر آنان بردارند -. البته با کمک مردم در بند و زنجیر ایران .
اگر جز بحق می رود جاده ات
در آتش فشانند سجاده ات.
  

[تاریخ ارسال: 29 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: مجتبی محمودی]  [  ]  
واژه اسلام دموکراتیک اساسا زائیده تحولات جهانی درقرن بیستم و نوعی التقاط است.اسلام اسلام است و دموکراتیک و غیر دموکراتیک ندارد بیخود خودمان را گول نزنیم.اسلام مثل تمام مذاهب گرایشات عدالتخواهانه کم یا زیادی دارد که به عنوان عنصر فرهنگی در طول قرنها درجامعه تاثیرات خود را داشته است ولی این عدالتخواهی هرگز توان ایجاد یک جامعه دموکراتیک را نداشته است.با تئوریهای امامان شیعه یک جامعه بزرگ را نمی توان به جلو حرکت داد و جامعه در بن بست قرار می گرفت جامعه با عدالت امامگونه جلو نمیرود بلکه برای شکوفائی خود تقسیم قدرت می خواهد که با تئوری امامت و ولایت در تضاد می باشد.جامعه برای پیشرفت خود بیش از عدالت نیاز به دموکراسی دارد.در باره سازمان مجاهدین و تئوری اقای رجوی هم اگر ایشان قصد استفاده از اسلام را بعنوان فرهنگ جامعه ایران در سازمانشان داشته اند و بر این اساس خواسته اند یک تحول تشکیلاتی را در مجاهدین و در زیر فشارهای وارد بر تشکیلات ایجاد کنند تا اندازه ای قابل فهم است ولی اگر بر پایه تئوریهای شیعه میخواهند جلو بروند باعرض معذرت باید بگویم مسعود و مریم رجوی متاسفانه از لحاظ فکری حداکثر تا قرن سوم هجری جلو آمده اند و بسیار از لحاظ ایدئولوزیک گذشته گرا و نسبت به حرکت جامعه برجا مانده هستند و تئوریهای علی ابن ابیطالب نمی تواند درد جامعه ایران را دوا کند.که علی ابن ابیطالب اگر زنده بود مطمئنابرخوردی مطابق با این روزگار داشت که اگر توجه داشته باشیم علی ابن ابیطالب به عنوان تنها امام شیعه حکومت کرد جدا از جعلیات تاریخی آخوندها با درک شرایط زمان بجای راندن مخالفان سیاسی وطرد و خائن خواندن انان هوشیارانه با ابوبکر و عمر و عثمان برای حفظ حکومت و قدرت اسلام همکاری و یاری نمود ودر شرایط بسیار بحرانی موجب حفظ امپراطوری اسلامی شد و از سکتاریسم و چپ روی اجتناب نمود.با امید به هوشیاری سیاسی و اتحاد تمام نیروهای دموکراتیک و ازادیخواه برا مبارزه با استبداد جمهوری اسلامی   

[تاریخ ارسال: 29 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: موسی]  [  ]  
خانم طاهره بوستانی چیزهائی که شما نوشته اید مربوط به درون سازمان مجاهدین است.در درون سازمان مجاهدین حرف از عشق فقط نیست از سال 1369 حرف این بود که مجاهد خلق باید در رهبری خود ذوب شود وهیچ حائلی در میان نباشد وبحثی بعنوان حائل مورد صحبت بود که با اتکا به آیه ای از قران صحبت میشد که بین المرء و قلب اش حائلی وجود دارد که خواسته های فردی است و این حائل باید برداشته شود تا نور ایمان و یگانگی جاری شود و انسان مجاهد حقیقت را پیدا کند و بحث جدا شدن زنها و مردهای مجاهد از همین جا ناشی شد که با جدا شدن انها حایل برداشته می شود و حقیقت درک میشود و مجاهدین با رهبر خود یگانه می شوند و فقط به مبارزه فکر می کنند.منظور این است در درون مجاهدین وقایع زیادی اتفاق افتاده ولی مشکل اینها نیست مجاهدین ودشان میدانند و سازمانشان منظور برخورد بیرونی و شورائی با مقوله دموکراسی است که باید مرز و حدش مشخص بشود و با اسلام آمیخته نشود و گر نه در درون مجاهدین هرچه می خواهند عشق به رهبری داشته باشند و در او ذوب شوند این به خودشان مربوط میشود.   

[تاریخ ارسال: 28 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: دشمن ملای سگ مصب]  [  ]  
من زیاد سیاست نمیفهمم اما از هر کی که میخواد ریشه این ملاها رو بزنه خوشم میاد.مرد میدون این بی همه چیزا باشه هر کی میخاد باشه.مجاهد باشه فدائی باشه.توده ای باشه ملی باشه شادوس باشه من یکی نوکر پدرشم.بابا پدر صابمردمون در اومد از دس این پدر سگا.مث گاب شیکماشون باد کرده اونوقت خودمون باید از صب تا شب دنبال یک تیکه نون باشیم و خار مادرامون برن خیابونا دنبال نون بکردن و خودشونو بفروشن اگه غیرت باشه دردمارو میفهمین بابا پدرمون دراومده جونمون به لبمون رسیده اینو بایس بفهمین فقط همینو   

[تاریخ ارسال: 28 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: r.rahimi]  [  ]  

اقای علی ناظر عزيز : من دو بار در رابطه با مطلب خانم مريم رجوی نظر دادم ولی هنوز نظرم درج نشده؟.
___
سلام. لطفا به من ای میل کنید تا توضیح تکنیکی را تقدیم کنم. علی ناظر 
  

[تاریخ ارسال: 28 Jul 2007]  [ارسال‌کننده: جواد حقیقی ماسوله]  [  ]  
با سلام به آقای ناظر.با همین تجربه اخیر خدمت شما دست مریزاد بگویم و یادتان بیاورم که دیدگاه با تمام خم و پیجهایی که طی کرده تا جائی که به مسائل جنبش بر می گردد زنده تر و فعالتر و مورد توجه ترین سایت ایرانیان خارج کشور هست و این نظرمن است بنابراین با این تجربه می خواهم بگویم شما هیچوقت مبادا به فکرتعطیل دیدگاه بیفتید و باعث تضعیف فضای واقعی و آرزاد نقد و انتقاد بشوید . با تضعیف دیدکاه فضا به دست مزدوران و نوکران جمهوری اسلامی می افتد و بس که خودشان را ناقد جا بزنند و فضا را آلوده کنند.دیدگاه چراغ روشن ایرانیان مبارز و تبعیدی مترقی و دموکرات است.موفقیت شما و دوستانتان را ارزو می کنم   

تعداد نظرهای ثبت شده در پیوند با این مقاله بیش از ۲۰ نظر است. برای مطالعه بقیه‌ی نظرها اینجا را کلیک کنید.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.