شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ -  ۱ اکتبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

گزارش از حرکتهای اعتراضی مردم، گزارش از علي سربداريه

مهدي سامع

گزارش دهنده از تهران: علي سربداريه

ساعت 1 صبح روز چهار شنبه 6 تیر 1386(27 ژوئن  2007)

 

ساعات پاياني روز گذشته خبر سهميه بندي بنزين اعلام شد . به گزارش ايسنا که تنها کمي قبل از نيمه شب مخابره شده از ساعت 24 نيمه شب سه شنبه پنجم تير ماه بنزين در تمامي کشور سهميه بندي مي شود .

در تهران پس از اعلام خبر سهميه بندي بنزين خبرها از شلوغي بيش از حد و خارج از کنترل پمپ بنزينها حکايت دارد . بر خي نقاط شهر تهران شاهد درگيري ميان پليس و مردمي است که براي استفاده از آخرين قطرات بنزين بدون سهميه بندي به پمپهاي بزنين هجوم آورده اند .

بر اساس گزارشات واصله در تهران بلوار نيايش ، ميدان ونک و ميدان آزادي شاهد درگيري ميان مردم و نيروهاي امنيتي است و درگيري تا آتش زدن پمپ بنزينها هم بالا گرفته است . دو پمپ بنزين در منطقه تهران پارس و دو پمپ بنزين در شهر کرج هم تا اين لحظه و بر اساس گزارشات واصله طعمه حريق شده است . در منطقه سيد خندان تهران پليس در حال تيراندازي به مردم است و درگيري ميان ماموران امنيتي و مردم همچنان ادامه دارد . همچنين در ميدان امام حسين نيز پليس در حال دفاع از پمپ بنزينها مي باشد و درگيريها از احتمال آتش سوزي در اين منطقه حکايت دارد .

از دقايقي پيش نيز پمپ بنزين رسالت شاهد تجمع مردم و بسته شدن مسير غرب به شرق اتوبان رسالت شده است. همچنين صدها نفر در اين محل تجمع کرده و در حالي که بعضي از آنها گالنهايي در دست دارند شعار مي دهند بنزين... بنزين... حضور پليس در اين مکان بسيار کمرنگ است. يکي از ماموران نيروي انتظامي در همين رابطه به خبرنگار ما گفت: بعضي از افراد حاضر در محل در صدد ايراد خسارت به پمپ بنزين و اموال عمومي مانند صندوق صدقات هستند که سعي مي کنيم از اين اتفاق جلوگيري کنيم

خبرها همچنين حاکي  از ادامه درگيري در منطقه پيروزي تهران و کشيده شدن دامنه اين درگيريها به خيابانهاي نيروي هوايي منطقه پيروزي است .

در مناطقي از تهران هم خبرها حاکي از آتش زدن لاستيک توسط جوانان و شعارهاي بسياري عليه محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري اسلامي ايران مي باشد . خبرگزاري فرانسه طي خبري خاطر نشان کرده که دست کم يک پمپ بنزين در منطقه جنوب شهر تهران به آتش کشيده شده است

دقايقي قبل نيز خبرها از انفجار در منطقه ايران پارس در محله حکيميه تهران حکايت دارد . لازم به ذکر است با توجه به شدت درگيريها احتمال گسترش يافتن آن و تبديل آن به يک شورش شهري امري دور از ذهن نمي تواند باشد

لازم به ذکر است که مسئولان شركت ملي پالايش و بخش فراورده‌هاي نفتي ايران با بيان اين كه شنيده‌ايم كه دو تا سه جايگاه را آتش زده‌اند، اظهار داشت: ‌ما مسئول تامين امنيت كشور نيستبم؛ پليس بايد موضوع را مراقبت و كنترل كند و بايد از سوي آنها رسيدگي شود.

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مهدي سامع:[تاریخ ارسال: 27 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: مهدی سامع]  [ mehdi_samee@yahoo.com ]  
چند خبر تکمیلی:
1- مردم در خیابان شریعتی بالاتر از سید خندان با نیروهای سرکوبگر بسیج در گیر شدند.

2- مردم پس از ذرگیری با بسیجیها در خیابان پاسداران دور آتش جمع شده و به رفص و پایکوبی پرداختند.

3-طبق آخرين خبرها در تهران مردم به جان آمده تهران با آتش زدن 15 پمپ بنزين و ماشينهاي نيروهاي سرکوبگر انتظامي در اقصي نقاط تهران از جمله سهروردي , حقاني , آزادي , امام حسين , تهران نو, پيروزي و غيره , خشم و نفرت خود را نشان دادند.نیروهای سرکوبگر بسيجي و پاسداران مزدور با ريختن در خيابانها و استفاده از گاز اشک آور به سمت مردم حمله ور شده اند , در اين درگيريها تا به حال يک جوان تير خورده که در وضعبت وخيمي به سر مي برد.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.