شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۳۱ مه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

شادی مشترک واشنگتن، تل آویو و تهران از اعدام صدام
جنایت با جنایت پاک نمی شود

کورش عرفاني

اعدام صدام شادی را در تل آویو، واشنگتن، تهران، لندن و منطقه ی سبز عراق، مقر استقرار حکومت دست نشانده ی این کشور، بر انگیخت. این جنایت تهوع آور به سفارش اسرائیل و دستور آمریکا، در روز عید قربان مسلمانان، توسط دولت شیعه ی طرفدار ایران اجرا شد. چنانچه می بیبنم، چهار دولت بازیگر این جنایت زشت همان سه ضلع مثلث شوم صهیونیسم، امپریالیسم و ارتجاع هستند. مثلثی که دهه هاست به زندگی مردم مظلوم خاورمیانه چنگ انداخته اند و نیم قرن است با همدستی یکدیگر، جز غارت و جنایت و بیچارگی برای خلق های مسلمان و عرب فلسطین، لبنان، عراق، ایران و... چیزی به ارمغان نیاوردند.

محاکمه ی قلابی صدام و به دار کشیدن تحقیر آمیز او نمایشی است از تحمیل اراده ی شوم پلید ترین عناصر حاکم بر سرنوشت خاورمیانه یعنی بوش، اولمرت، بلر، مالکی وخامنه ای بر اراده ی مردمی است که باید جسم و روح فرزندانشان در گوانتانامو، حیفا، ابوغریب و اوین مورد بدترین شکنجه ها و اهانت ها قرار گیرد.

آنچه در عراق می گذرد نشان دهنده ی این است که هرگز نباید کمترین اعتمادی در هیچ یک از ضلع های این مثلث داشت. هر سه اینها ضد خلقی و ضد انسانی هستند و جز در به ننگ کشیدن دامن بشریت نقش دیگری ندارند. اما فراموش نکنیم که وقتی عمیق و ریشه یابانه می نگریم می بینیم اگر عراق امروز در آتش و خون می سوزد به خاطر این است که خلق عراق برای نجات خویش از ستم سالاری صدام قیام نکرد و گذاشت که او از سر خودخواهی و استبداد منشی سرنوشت کشور را امروز به دست سرویس های اطلاعاتی ایران و اسرائیل و به ارتش های جنایتکار آمریکا و بریتانیا بسپارد.

روزگار تلخ عراق و عاقبت تاسف بار صدام باید درسی برای مردم ایران باشد. تا زمانی که اجازه دهیم رژیم پلید آخوندی-بازاری-پاسداری کشور را اداره کند هیچ آینده ای بهتر از امروز عراق در انتظار نخواهد بود. این تنها با پایان دادن قاطعانه به حیات جمهوری اسلامی آدمکش است که می توان مانع از دست اندازی صهیونیسم و سرمایه داری وحشی آمریکا به ایران شد. هشیار باشیم این روند با قطعنامه ی 1737 آغاز شده است و به سرعت به پیش خواهد رفت. بهره برداری صحیح و هوشمندانه از فشارهای بیرونی به رژیم باید توسط مخالفان جمهوری اسلامی در داخل و خارج صورت گیرد.

سیر جریانات نشان می دهد که این مثلث شوم بی شک ایران را به همت سیاست های ضد ایرانی رژیم به خاک و خون خواهد کشید. وقت به خود آمدن است.

صدام در ظاهر به جرم کشتار مردم عراق و در واقع به جرم شلیک چند موشک به تل آویو در جنگ اول خلیج فارس، ارسال پول برای خانواده های مبارزان فلسطینی، تعویض واحد مبادله ی پول فروش نفت از دلار به یورو و نافرمانی از نقشی که ایالات متحده و بریتانیا در خاورمیانه برایش در نظر گرفته بودند اعدام شد. او قربانی شد تا تحقیر برنامه ریزی شده خلق های عرب و مسلمان، که از 11 سپتامبر اوج گرفته است، گامی دیگر به پیش رود. اما این آخر ماجرا نیست. بخشی از آن است. مرحله ی بعدی ایران است و بی هیچ تردیدی اگر اراده ی ملت ایران به میان نیاید کشورما نیز توسط حماقت های قابل پیش بینی رژیم، جنایت پیشگی ذاتی صهیونیسم و غارتگری مورد نیاز سرمایه داری جهانی ویران و غارت و کشتار خواهد شد.

صدام رازهای بسیاری را که اسرائیل و آمریکا و بریتانیا نمی خواستند افشاء شود به گور برد اما، اگر او قربانی پست ترین شکل خیانت و بی عدالتی شد، حداقل در آخرین ثانیه های عمر خویش، با هشدار دادن در مورد سلطه ی رژیم آدمکش ایران در کنار سایر اشغالگران بر کشورش، پیام خود را به ما داد که بدانیم خطر کجاست. آخرین جمله وی چنین بوده است « به اتحاد ایرانی ها اعتماد نکنید، اینها افراد خطرناکی هستند».[1] اشاره وی به دولت فعلی طالبانی -منصور المالکی است که اتحادی است از نیروهای شیعه ی دست پرورده ی رژیم ایران و کردهای همدستشان. آری، نجات ایران و عراق در گرو سرنگونی رژیم پلید آخوندی-بازاری-سپاهی حاکم بر کشورمان است.[1]http://www.la-croix.com/afp.static/pages/061230190334.3zsen8gk.htm

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کورش عرفاني:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.