شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ -  ۸ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

نه! کافي نيست
نگاه علي ناظر

علی ناظر

امروز وقتي خبر «رأي دادگاه» را شنيدم خوشحال شدم. چرا نبايد خوشحال شد. اگر همراه «رفيق» نگريم و با او لبخند نزنم، چه سودي از «رفاقت». اما اين شادي طولاني نبود. پيگيري اخبار و گزارشات هشدار دهنده بود. با توجه به اين واقعيت که رژيم مي تواند تقاضاي تجديد نظر کند، با توجه به اينکه هنوز بندبازان سياسي در اروپا و آمريکا سعي بر اين دارند که پلهاي خراب شده بين غرب و رژيم را باز سازي کنند، با توجه به اين واقعيت که مجاهدين مستقر در اشرف از امنيت جاني برخوردار نيستند، با توجه به اينکه سلاح هاي آنها پس داده نشده است، و مهمتر از همه، با توجه به اين واقعيت که جهان هنوز عملا و بر روي کاغذ نپذيرفته که مبارز خلق «تروريست» نيست و حق «مبارزه» و «دفاع از خود» يک حق انساني است، بايد مواظب بود. بايد هشيار بود. من هيچ موقع از استراتژي ارتش آزاديبخش ملي دفاع نکرده ام (به مبارزهء اجتماعي با برخورداري از چتر حفاظتي نيروي راديکال مسلح باور دارم)، بنابراين بازپس دادن کليه سلاح هاي ارتش، مشوق آن راه حل نيست، بلکه مؤکد اين امر است که جهانخواران به اين نتيجه رسيده اند که نبايد در امور داخلي ايران دخالت کنند. کشورهاي غربي که چنين «تصميم» رژيم پسندي را گرفته بودند، با استرداد سلاح هاي ارتش مي پذيرند که مردم ايران بدون هيچ کمکي از سوي هيچ کس و دولتي مي توانند مدافع حقوق خود باشند. استرداد سلاح هاي ارتش، به صاحبانش که بهايش با خون جانباختگان عمليات مهران، ...و کمکهاي مالي هواداران ارتش پرداخته شده است، بي شک فشار بر رفقاي ساکن در اشرف را تقليل خواهد داد. آنروز که مايملک ساکنين اشرف مسترد شود، اشغالگران عراق پذيرفته اند که نمي بايستي مبارزان خلق را به گروگان بگيرند. آنروز که مايملک ساکنين اشرف مسترد شود، و با توجه به حکم دادگاه، آنروز که کليه خسارات وارد بر مجاهدين پرداخت شود، آنروز حق رفت و آمد ساکنين اشرف و تيف به هر کشوري به رسميت شناخته شده است. آنروز کليهء ايرانيان ساکن عراق امنيت جاني خواهند داشت. بي شک حکم صادرهء دادگاه لازم بود، اما براي من کافي نيست. کشورهاي غربي (همهء آنها بلا استثناء) بايد به زبان اشهد خود بپذيرند که «مجاهد»، مبارز ساکن اشرف، و يا هر مبارز مسلح ديگري «تروريست» نيست. تا آنروز بايد هشيار بود. آنروز که مايملک ساکنين اشرف مسترد شود، جهان عاقبت فهميده است که نبايستي از سلاح اتمي و تهديدات رژيم بهراسد. پذيرفته است که مردم مي توانند رژيم را خلع سلاح کنند. آنروز که مايملک ساکنين اشرف مسترد شود، جهان پذيرفته است که بايد دست از سازش با رژيم برداشته و هر چه سريعتر رژيم جمهوري اسلامي را با «تعليق اقتصادي» مواجه کند. تا آنروز بايد هشيار بود. با به رسميت شناختن «حق مبارزه» براي مردم، و پذيرش اين واقعيت که رژيم جمهوري اسلامي «پشتيبان تروريسم بين المللي» است، غرب چاره اي نخواهد داشت به جز جلوگيري از رفت و آمد سران رژيم به اروپا و آمريکا. تا آنروز بايد هشيار بود، قتل مخالفين در خارج کشور آخرين نقش آفريني رژيم خواهد بود. اما همه و همهء اينها اگر اپوزيسيون سرنگوني طلب متحد نشود، کارکرد مردمي نخواهد داشت. شايد رژيم سرنگون شود اما نه براي مردم خواهد بود و نه به دست مردم. زمان آن رسيده، و اکنون ما در آن پيچ بسيار مهم قرار داريم، که براي جلوگيري از تکرار تراژدي عراق در ايران، نيروهاي سرنگوني طلب بايد با هم «متحد» شوند. علي ناظر – 21 آذر 1385

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 14 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: فرح بهیار]  [  ]  
مبارک باشد ولی همانطور که اقای ناظر نوشته انمد کافی نیست و یک حکم ناحقی را داده بودند دارند مردود می کنند که معنی هم این است که مجاهدین بر گشته اند بر سر جائی که تروریست نبودند یعنی چهار پنجسال قبل.برای اینکه این پیروزی واقعی بشود باید بجز خوشحالی واقعا سازمان مجاهدین تلاش بکند در پیوند واقعی با تمام ایرانی های جمهوریخواه و ضد رژیم قرار بگیرد اگر این کار بشود کارها پیش خواهد رفت و اگر نه این پیروزی هم به سلسله پیروزی های بیست و پنجسال اضافه خواهد شد و آخوندها هم متاسفانه خواهند بود.   

[تاریخ ارسال: 14 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: فروغ آزادی]  [ forough_azadi@hotmail.com ]  
دوست عزیزم علی ناظر، توجه شما را به یک نکته حقوقی جلب می کنم: رژیم آخوندی نمی تواند به حکم دادگاه اعتراض کند (منظورم اعتراض به روش حقوقی است.) چون طرف دعوا رژیم نبوده است. مجاهدین از شورای اروپا شکایت کرده اند و دادگاه حکم بر محکومیت شورا داده است. همان طور که در جریان اخبار هم هستیم شورای اروپا هم حکم را پذیرفته است. یعنی تنها کسی که می توانست اهتراض کند به حکم تن داده است.
پس هزارها مبارکباد بر مجاهدان و همه سرنگونی طلبان
فروغ آزادی
__


با سپاس. نوشته من پيش از هر گونه پذيرش تصميم دادگاه نوشته شده بود. به هر حال ممنون. علي ناظر
  

[تاریخ ارسال: 13 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: جلایر]  [  ]  
مبارک باشد. موجبات خوشحالی همه مخالفان آخوند را فراهم آورد.و بقول یکی از رفقا/دود از ماتحت ملا بر هواست/بر محمد آل او صل علاست/از آقای علی ناظر هم تشکر می کنم که در مدت گذشته چندین فراخوان برای بیرون آمدن مجاهدین از لیست در دیدگاه قرار دادند و الان هم با این نوشته تعهد واقعی خودشان را نشان می دهند/امیدوارم زودتر شر این ملاهای کثیف کم بشود و دوران برادری ومحبت برسد.جلایر   

[تاریخ ارسال: 12 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: فرج الله خاکخور تهرانی الاصل]  [ kakkortehrany@yahoo.com ]  
بنده فرج الله خاکخور تهرانی الاصل هستم ودوستدار تمام کسانی هستم که بتوانند شر این آخوندهای قرمساق را از مملکت ما کم بکنند و ما هم این آخر عمری از این غربت نجات پیدا بکنیم و برویم با بچه محلهای خودمان که حالا همه پیرمرد شده اند در محله عباسی و راه آهن چائی بخوریم.این قضیه هم بسیار مبارک است چون چند هزار نفر انسان که یک عمری مبارزه کرده اند از زیر بار این قضیه ناجوانمردانه بیرون می ایند و من فکر می کنم هر انسان پدر و مادر داری بقول معروف از این قضیه خوشحال شده است. البته بنده امید وافر دارم که این کسانی که این رای قبلی را صادر کرده اند سوادشان زیاد بشود و فرق میان آن تروریست بیرحمی را که میرود مردم بیگناه را می کشد با کسی که دارد از شرافت و جان و مال ناموسش در مقابل یک مشت اخوند قرمساق و یک مشت فاشیست مذهبی دفاع می کند و سلاخ بر میدارد بفهمند که در همین اروپا هم وقتی هیتلر داشت مثل آخوندها عمل می کرد کسی به چریک نمی گفت تروریست!در ضمن بنده با سخنان جناب ناظر موافق وبا حرفهای جناب صبا مخالفم آخر بابا جان یک مشت بچه های این مملکت دارند از زیر ساطور آخوند بیرون می ایند اینها چه چیزهائی است که جنابعالی می فرمائید.   

[تاریخ ارسال: 12 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: دکتر کریم سعتری]  [ karimsatary@yahoo.com ]  
سلام بر همه آزادیخواهان و مبارک باشد واقعا مبارک باشد .مجاهدین با تمام عیب و علتهایشان آدمهائی جدی و با شرفند و عیوبشان راهم خودشان امید هست که اصلاح کنند. بنابراین خداوند حفظشان کند و بر آبرویشان بیفزاید که نگرفتند بخوابند و یا چرت بزنند.آقای ناظر هم شرافت و صراحت نودند و بدون ترس و واهمه از انگ خوردن حرف خودشان را زدند و نگرانی خودشان را بیان کردند و این یعنی با وجود اختلاف نظر شرافت داشتن.من مجاهد نیستم و معتقد هستم مسعود رجوی هم مبارزات ارزشمندی کرده و هم اشتباهات زیادی مرتکب شده است ولی با این همه مبارزه اش را کرده است وخدمت خانم یا اقای صبا هم به عنوان یک ایرانی میخواهم عرض کنم بد جوری بوی بغض و کینه از یاداشت شما می آید.بدجوری!! مجاهدین نرفتند عراق با صدام رقص عربی بکنند و یا در نخلستانهای عراق با عراقی ها خرما بخورند دوست عزیز.وارد جهنم شدند و هر چیزی رابجان خریدند تا از وطنشان دفاع کنند.هر کشوری دیگر همبه آنها اجازه میداد می رفتند ولی هیچ امکانی نبود و تنها عراق بود و مجاهدین رفتند. این بحثهای شما همدر باره حمایت هوائی هم با عرض معذرت همان بحثهائی است که سایتهای آخوندها سالهاست دارند دنبال می کنند چون آنها هم بیش از من و سرکار هم ضد صدامند و هم ضدآمریکائی!!و بگذرم از اینکه با این وضعی که وجود دارد فکر می کنم میشود در برآورد خودتان نسبت به صدام که هم دیکتاتور بود و هم سرکوبگر تجدید نظر کنید که تمام جنایات صدام به اندازه فجایع یک هفته در شرایط کنونی نیست. در پایان لطفا راه حلی دموکراتیک تر از مجاهدین ارائه کنید تا امثال من از چرت زدن دست برداشته و تکانی بخوریم.   

[تاریخ ارسال: 12 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: علی]  [ davachia@yahoo.com ]  
با سلام. من نمدانم چرا نظر قبلی من چاپ نشد. ولی باید عرض کنم که بعضی ها اول لجن های خود را در اینجا سفید سازی مکنند و بعد در سایت خود همین لجن پراکنی خود را منعکس میکنند. این حرف ها مرا به یاد سعید سلطانپور قلابی میدازد که از موضع اپوزیسیون وارد مشند که اراجیف خود را تکرار کنند. بعدا هم که دستشان رو میشه اشکارا میرند در سایت وزارت اطلاعات مینویسند. اینکه مجاهدین در جند عملیات خیلی غنایم جنگی گرفتند و همه عکساش و فیلمش هم دیدن.اینکه بعضی ها کم مالی جمع میکردن و کم هم نبود و ارجیف از این قبیل که عراق داده و.... باید بگم که این ارجیف را آخوندها برای شیطان سازی همیشه تکرار کرده اند و تکرار ان نشان از سوزش فوق العاده نوجه های رژیم میباشد. اگر این نظر من هم مثل دفعه قبل چاپ نشود دیگه مزاحمتان نمیشم.ولی من که مایل خودمو میزنم این حق را دارم از عدم چاپ نظرم مطلع شوم با احترام علی   

[تاریخ ارسال: 12 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: زنگی زنگ]  [  ]  
حکم صادر شده توسط این دادگاه اروپایی، قبل از هر چیز افتخاری است برای سیستم دادگستری اروپا. اتهام تروریسم به سازمان مجاهدین خلق به همان اندازه ناچسب است، که اتهام آزادی خواهی و اصلاح طلبی به رژیم جمهوری اسلامی. این موضوع لااقل برای ایرانیان ( منهای کسانی امثال جناب صبا،که همه هم و غم شان را صرف لجن پراکنی در مورد مجاهدین می کنند )بسیار روشن است.
با وجود ناکافی بودن حکم صادره باز هم این خبری بسیار خوشحال کننده است. امیدوارم که در گام بعدی محدودیت های اعمال شده در مورد مجاهدین و شورای ملی مقاومت نیز لغو شوند، تا نیروهای سرنگونی طلب با توانی دوچندان دمار از روزگار رژیم آخوندی درآورند.
  

[تاریخ ارسال: 12 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: صبا]  [  ]  
با سلام وخسته نباشید جناب ناظر!
من واقعا از تحلیل های شما واقعا بعضی مواقع دچار شگفتی میشوم واز تناقضات آن ! مثلا میفرمائید که بااهداف استراتژِیک این باصطلاح ارتش موافق نیستید . البته خوب هم هست که معتقد نیستید وبه حرکت مردم اعتقاد دارید ولی بعد آنرا به دفاع از مردم واینکه باید سلاح این باصطلاح ارتش به آنها پس داده شود میپردازید که البته میفرمائید از عرق هواداران این سلاحها پول مادی اش جمع شده است ! البته جناب ناظر من خودم به عنوان یک کمک مالی جمع کن سابق مجاهدین که البته نمیخواهم در اینجا بیان کنم که به چه صورت است چون احتمال دارد که نوشته مرا درج نکنید ولی در همان زمانها هم دچار توهم نبودم که مجاهدین با این پولها تانک وتوپ میخرند . بلکه به گفته خود مسئولین چند هدف دیگر را دنبال میکردند که باز هم از ترس حذف نوشته ام اینجا بیان نمیکنم .جناب ناظر حتما میدانید که پول مالی هر چقدر هم کم نبود ونیست برای تانکهای چفتن و غیره نمیرسد . پس این سلاحها نه از پول کار جبین مالی بدست آمده است بلکه دقیقا تانکها اگر در منطقه تشریف داشته بوده باشید از عراق گرفته شده بودواز صدام !
بعد از این هم باید بدانید که سلاح هم به انها برگردانند آخر با اوضاع عراق درمخیله شما چگونه میگنجد که باصطلاح این ارتش بتواند کاری انجام دهد یعنی بتواند به سوی ایران حرکت کند؟ که بارها این کار را کرد ودر زمانی که صدام حسین هم حد اقل مزاحم نبود اگر کمک نمیکرد که میکرد.پس بیائید جناب ناظر وکلاه خود را قاضی کنید وهمانطور که دوست گرامیتان اقای نیابتی نیز به زبان دری ساده فرمودند شما هم لب مطلب را بگوئید که در چه زمانی به باصطلاح این ارتش پیر که سن متوسطش هم از چهل سال ببالاست سلاح پس داده خواهد شد و چه شرایطی باید ایجاد شود تا این سلاح ها به باصطلاح ارتش پس داده شود ومعنی تمامی این حرفها و ژستها خانم رجوی را رفیق ودوست شما ومجاهدین به زبان دری فارسی ساده این طور بیان کرد نقل به مضمون :حمله ارتش آزادی بخش با حمایت هوائی آمریکا !
پس میبینید که بر خلاف گفته شما دقیقا پس دادن سلاح به مجاهدین تحت شرایط سیاسی و نظامی خاصی انجام میگیرد که روی سکه دیگرش جنگ است ومیبینید که باز این دقیقا یعنی دخالت خارجی در امور مردم ایران چرا که رهبری مجاهدین دقیقا با سیاستهای پیشین خود تا کنون سرنوشت خود را همیشه با سیاستهای خارجی دامن زده اند در گذشته به جنگ ایران وعراق وبرای همین هم صاحب توپ وتانک شدند و امروز هم با تضادها آمریکا ورژیم که بوی جنگ هم میتواند بگیرد ودر ان شرایط است که مجاهدین هم سلاح خود را پس میگیرند .وگرنه در یک شرایط متعارف هر دولتی که در عراق باشد در درجه اول منافع خود رامیبیند ودر جهت بهتر کردن روابط خود با همسایگان میباشد و در این روابط نمیتواند مجاهدین مسلح باشد ولی در یک شرایط جنگی میتواند. پس لطفا صورت مساله را ساده نکنید و خود شما هم میدانید که مساله بسیار بغرنج تر ازاینحرفهای ساده است و همانطور که در سری نوشته قبل گفته شد راه مجاهدین ارتباطی با جنبش مردمی که میتواند به نقطه قهر امیز مسلحانه هم برسد هیچ ارتباطی ندارد و مجاهدین متاسفانه با وارد شدن در بازی های بین المللی در هر شکل شان دخالت خارجی در سرنوشت مردم ایران را مورد خوش آمد گوئی قرار میدهند وداده اند واین راسیاستهای گذشته وحالشان نشان میدهد.
اگر این نوشته مشگلاتی دارد بعلت سریع نوشتن است .لطفا مرا ببخشید
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.