شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰



سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

مريم رجوي: راي دادگاه عدالت اروپا, گواه حقانيت مقاومت ايران و پيروزي عدالت بر منافع اقتصادي است

مريم رجوي

محدوديتهاي ناشي از برچسب تروريستي مي بايست برطرف و خسارات آن بايد جبران شود
دادگاه: ”تصميم مشترك“ را لغو كرد و از شوراي وزيران خواست چهارپنجم هزينه مجاهدين را بپردازد”

خانم مريم رجوي رييس جمهور برگزيده مقاومت ايران حكم «دادگاه عدالت اروپا» مبني بر لغو «تصميم مشترك شوراي وزيران اتحاديه اروپا» مبني بر گنجاندن سازمان مجاهدين خلق ايران در ليست تروريستي را گواه حقانيت مقاومت عليه فاشيسم مذهبي حاكم بر ايران و پيروزي عدالت بر منافع اقتصادي و زد و بندهاي سياسي توصيف كرد و آنرا به سازمان مجاهدين, عموم مردم ايران و همه دوستداران عدالت و آزادي در سراسر جهان تبريك گفت.
وي ضمن قدرداني از همه نمايندگان و حقوقدانان و كساني كه طي ساليان, براي حذف اين برچسب ناعادلانه تلاش كرده اند, گفت امروز يكي از بالاترين مراجع قضايي اروپا, ادعاي مقاومت ايران مبني بر اينكه اين برچسب از ابتدا يك موضوع سياسي و بخاطر خوش آمد ملايان بوده است را مورد تاييد قرار داد. لذا مي بايست همه محدوديتها ناشي از اين نامگذاري عليه مقاومت ايران سريعا لغو و رفتارهاي ناعادلانه ناشي از آن متوقف شود. اتحاديه اروپا مي بايست خسارات سنگيني كه اين برچسب متوجه سازمان مجاهدين و مردم ايران كرده است را جبران كند.
دادگاه تصميم مشترك شوراي وزيران عليه مجاهدين را لغو كرد و به شوراي وزيران دستور داد چهارپنجم هزينه هاي سازمان مجاهدين براي دادگاه را پرداخت كند.
يورش خشونت بار 17ژوئن 2003 پليس فرانسه به دفاتر مقاومت و منازل پناهندگان ايراني كه نتيجه معامله كثيف با ملايان بود به بهانه برچسب تروريسم انجام شد. پس از راي امروز, اين پرونده فضاحت بار مي بايست بلادرنگ بسته و خسارتهاي سنگين مالي, سياسي و اخلاقي مقاومت تاديه شود.
خانم رجوي افزود پس از راي امروز دادگاه هيچ بهانه اي براي تعلل در برسميت شناختن حقوق مجاهدين مستقر در اشرف باقي نمي ماند و حق پناهندگي آنان كه از 20سال پيش از آن برخوردار بوده اند مي بايست مجددا مورد تاييد قرار گيرد.
وي با يادآوري اينكه برچسب تروريسم عليه مجاهدين يكي از وجوه اصلي مماشات و بزرگترين مانع تغيير در ايران بوده است, گفت كشورهاي غربي بايد مماشات با رژيم آخوندي را براي هميشه و در همه وجوه آن كنار گذاشته و براي ممانعت از دست يابي رژيم به بمب اتمي و مقابله با مداخلات تروريستي و بنيادگرايانه اش در عراق و منطقه يك سياست قاطع اتخاذ كنند.
رييس جمهور برگزيده مقاومت افزود متاسفانه فراخوانهاي به مذاكره با رژيم آخوندي و مشاركت دادن آن در حل مساله عراق, سراب جديدي است كه به هيچ جايي نميرسد و تنها راه را براي تسلط ملايان خون آشام به عراق و كارشكني در صلح در منطقه هموار ميكند همچنانكه 4سال مذاكره با ملايان آنها را به بمب اتم نزديك تر كرد. رژيم ايران بخش اصلي مشكل عراق و نه راه حل است. لذا تنها راه حل خلع يد كامل از رژيم ايران است. تا زمانيكه ملايان در ايران در حاكميت باشند عراق و منطقه روي صلح و آرامش نخواهد ديد.
خانم رجوي ضمن مخالفت با هرگونه مداخله نظامي خارجي در ايران گفت يك سياست قاطع در ارتباط با ايران مي بايست از يك سو متضمن اعمال تحريمهاي همه جانبه عليه رژيم ايران باشد و از سوي ديگر از تغيير دمكراتيك در ايران بدست مردم و مقاومت ايران حمايت كند.

دبيرخانة شوراي ملي مقاومت ايران
21آذر 1385 (12دسامبر 2006)


منبع: 21 آذر 1385 - همبستگي ملي




نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مريم رجوي:



در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.