شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲ اکتبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

رویای امپراطوری یا احمدی نژادی شدن دنیا

مهدي سامع

رویای امپراطوری یا احمدی نژادی شدن دنیا

 

مهدی سامع

mehdi_samee@yahoo.com

 

محمود احمدي‌‏نژاد در ديدار روز دوشنبه 29 آبان از صدا و سيمای ولایت خامنه ای با گفتن حرفهای گنده تر از دهانش مدعی شد که «دنیا به سرعت در حال احمدی‌نژادی شدن است.» وی در لابلای پرت و پلا گوئیها و رجزخوانیهای بی پايه اش گفت:«ما قصد داريم 60 هزار سانتريفيوژ ايجاد كنيم و انشاءالله ايران نيازهاي خود را در مورد سوخت هسته‌اي تا سال آينده تامين خواهد كرد.» افزایش تعداد سانتريفيوژها از 328 به 60 هزار طی یک سال یک ادعای میان تهی برای پنهان کردن هدف واقعی رژیم است. از آنجا که سوخت هسته ای برای انرژی بهانه ای بیش نیست و هدف اصلی تهیه سوخت برای سلاح اتمی است، بنابراین رژیم نیازی به 60 هزار سانتریفوژ هم ندارد. این ادعا فقط یک بلوف برای کش دادن پروسه مذاکرات بی حاصل و بقای شکاف بین کشورهای 5 به اضافه یک است.

 

در بخشی دیگر او با اعتماد به نفس کاذب یک کوتوله سیاسی مدعی شد:«امروز پیامی كه از ایران منتشر می‌شود صدها میلیون دل و گوش شنوا دارد و من از تمام قاره‌ها خبرهای به روز دارم كه موج مطالبه حقیقت در كشورها به وجود آمده است.»

احمدی نژاد که سرداری را در سپاه سرکوبگر و حماسه سرایی مشمئزکننده را در محافل اراذل و اوباش آموخته مژده برپا کردن «جامعه طیبه اسلامی» که باید «به خواست مردمان جهان سرعت» بخشد، می دهد. و بالاخره مدعی می شود که:«در فضاي امروزي جهان، ايران در تحقق اين آرمان يك نقش منحصر به فردي دارد كه بايد با عملكرد مناسب خود سبب به‌‏همريختگي تجهيزات و لشكريان جبهه مقابل خود شود.»

 

احمدی نژاد می خواهد با عملکرد خود «سبب» به همریختگی «تجهيزات و لشكريان جبهه» مقابلش شود. در حالی که سبب اصلی برآمد احمدی نژاد همان شرایطی است که جبهه مقابل در عراق به وجود آورده است. در حقیقت شرایط عراق یک فرصت برای رژیم ایران به وجود آورده و همین شرایط «سبب» درازگوئیهای احمدی نژاد شده و نه برعکس. بدیهی است که «موج مطالبه حقیقت در جهان» هیچ ربطی به عملکرد نظام فاسد و سرکوبگر ایران ندارد. آنچه به نظام استبدادی مذهبی حاکم بر ایران «نقش منحصر به فرد» داده این است که این نظام به مثابه مغز و قلب بنیادگرایی اسلامی با صدور تروریسم و بنیادگرایی از شرایط به وجود آمده بهره برداری می کند و البته با دنائت و رذالت بی نظیری می خواهد خود را صدای محرومان جهان معرفی کند. در حقیقت در شرایطی که اکثریت قاطع مردم ایران خواهان برچیده شدن نظام ارتجاعی ولایت فقیه هستند و در حالی که رژیم ایران فاقد هرگونه پایگاه مردمی در بین ایرانیان است، احمدی نژاد با عربده کشی میان تهی می خواهد ضعف و بن بست نظامی که او نقشی بیش از یک تدارکچی بی مایه در آن ندارد را پنهان کند.    

 

اما این ادعا که «دنیا به سرعت در حال احمدی‌نژادی شدن است» و  این احمدی نژاد مژده برپایی «جامعه طیبه اسلامی» را به جهانیان می دهد، بیش از آن که ناشی از جهل گوینده آن باشد، حکایت از یک بزرگ بینی مفلوکانه که خاصیت آدمهای کوته بین است دارد.

 

در جامعه طیبه احمدی نژاد در روز روشن و در مقابل چشم همگان يک دانشجوي دانشگاه آزاد سبزوار به نام توحيد غفارزاده در پي ضربات چاقو توسط يک دانشجوي بسيجي دانشگاه تربيت معلم به قتل می رسد و ضارب با افتحار اعلام می کند که بر اساس تکليف شرعي و اعتقادش عمل کرده است. وقتی تدارکچی ولایت خامنه ای مبلغ قداره‌ بندی و عربده‌ کشی‌ است، اراذل و اوباشی هوادار او به خود اجازه می دهند که چنین جنایتهای بیرحمانه ای را انجام دهند. و اما در این جامعه طیبه بنا به گزارش بانگ جهانی 5 ملیون و صد هزار تن از ساکنان ایران با حداقل درآمد يعنی يک دلار در روز زندگی می ‌کنند و پنج ميليون ايرانی (۳۳/۷ درصد جمعيت کشور) هم با کمتر از دو دلار در روز روزگار سپری می‌کنند. (روزنامه سرمایه 27 شهریور 1385)

در همین جامعه که کوتوله سیاسی نوید آن را به جهانیان می دهد سالانه 180 هزار تحصيلکرده ايرانی به خاطر شرايط اقتصادی مهاجرت می کنند.( روزنامه سرمایه 16 شهریور 1385)

 

البته مشخصات جامعه طیبه احمدی نژاد که در بالا فقط به 3 نمونه کوچک آن اشاره شد، سر دراز به میزان ویرانی کشور پهناوری مثل ایران دارد. اما در مورد این ادعا که دنیا در حال «احمدی نژادی شدن» است باید دید که گوینده از کدام دنیا صحبت می کند. در دنیایی که آيت الله خامنه ای برای ایجاد امپراطوری اسلامی مدعی مرجعیت شیعیان جهان می شود و عواملش هر روز تعدادی از مردم محروم و بی دفاع عراق را به خاک و خون می کشند، البته برای لاف و گزافهای امثال احمدی نژاد میدان باز است. بیهوده نیست که خامنه ای به شکل بی سابقه از تدارکچی ولایتش حمایت می کند و هر نقد کوچک از احمدی نژاد و نظام ولایت فقیه را کار بیگانگان اعلام می کند. روز یکشنبه 21 آبان امسال ولی فقیه نظام انتقاد از دولت احمدی نژاد را بی انصافی دانست و گفت:«سالها قبل از دست بيگانگان در زمينه فرهنگی خبر داده بودم که بعدا ثابت شد.» اما در دنیایی که آزادی، عدالت و سعادت مردم در سرلوحه برنامه همه پیشروان تاریخ قرار دارد، برای احمدی نژاد و  ولی فقیه او جایی وجود ندارد. با هوشترین مستبدان تاریخ نتوانسته اند با هیاهو و عربده کشی ضعف خود را لاپوشانی کنند. در پس ادعاهای سخیف احمدی نژاد، ترس او از کینه و خشم مردم نهفته است. مردم ایران آزادی را بدست خواهند آورد و آنگاه جهان احمدی نژادها را در موزه جهل و جنایت به نمایش خواهند گذاشت.

چهار شنبه اول آذر ۱۳۸۵- 22 نوامبر ۲۰۰۶

یادداشت سیاسی نبرد خلق شماره 257

 

منبع: نبرد خلق شماره 257
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مهدي سامع:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.