شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ -  ۵ آوریل ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

مريم رجوي در سناي بلژيک
اولين سفر خارج از فرانسه پس از 17 ژوئن

مريم رجوي

[ديدگاه: دو گزارش از سايت همبستگي ملي و متعاقبا خبر تکميلي از سايت مجاهدين]
ديدار خانم مريم رجوي از سناي بلژيك


خبرگزاري فرانسه 24 اكتبر گزارش ميدهد :
رهبر اپوزيسيون ايران يك ديدار جنجالي از سنا بلژيك به عمل مي آورد
 روز سه شنبه مريم رجوي رئيس جمهور اپوزيسيون شوراي ملي مقاومت ايران يك ديدار غير رسمي از سناي بلژيك به عمل آورد كه تا كنون تهران را به خشم آورده است رئيس سنا ”آن مري ليزين” در حين استقبال رجوي كه در فرانسه اقامت دارد خاطر نشان ساخت: .« هرچند استقبال ما از شما رسمي نيست ولي ما به آنچه كه شما نمايندگي اش را مي كنيد, علاقه فراوان داريم»
« من براي مبارزه اي كه شما پيش مي بريد كه خيلي سخت است, واقعا احترام قائل ام ». وي افزود ما اميدواريم كه شما بتوانيد در موقعيت مهمي در كشورتان قرار بگيريد.
اين خبرگزاري چنين  ادامه ميدهد  :
mr2سناتور ليبرال پاتريك ون كرونكلزول گفت « ما خيلي خوشحاليم كه از شما در اينجا استقبال كنيم زيرا كه شما يك زن بسيار شجاعي هستيد. مشخص نيست (چطور) يك زن مسلمان مي تواند مبارزه اي را كه شما درپيش گرفته ايد,انجام دهد».
يك سناتور ديگر از حزب سوسياليست پيرگالان ابراز اميدواري كرد كه اين ملاقات ” زمينه را براي توسعه دمكراسي در ايران بوجود مي آورد و گفتگوي صلح را تقويت مي كند».
رجوي گفت كه وي اميدوار است استقبال از وي در سناي بلژيك « نمونه اي براي كشورهاي ديگر باشد».


خبرگزاري رويتر 24 اكتبر با درج چند عكس از حضور خانم مريم رجوي در سناي بلژيك گزارش داد :


« مريم رجوي شوراي ملي مقاومت ايران توسط سناتور بلژيك پاتريك وان كرونكلس ون و پرزيدنت سناي بلژيك آن ماري ليزين در ابتداي ورود به پارلمان بـلژيك مورد استقبال قرار گرفت »


نشريه استاندارد چاپ بلژيك در24 اكتبر گزارش داد :
« رهبر اپوزيسيون ايران خانم رجوي در سنا
سفير بلژيك در ايران روز يكشنبه در تهران مورد ماخذه قرار گرفت.
دليل اين ماخذه , ديدار امروز خانم رجوي, رهبر شوراي ملي مقاومت ايران يك اپوزيسيون مستقر در خارج كشور, در بروكسل ميباشد. »
در ادامه گزارش آمده است :
« سخنگوي وزارت امور خارجه بلژيك ميگويد: خانم مريم رجوي بعنوان رهبر شوراي ملي مقاومت در بروكسل است و اين شورا در ليست نيست. خانم رجوي كه در پاريس زندگي ميكند, در ماه ژوئيه نيز در بروكسل و پارلمان اروپا به دعوت حزب دمكرات مسيحي حضور داشت. خانم رجوي توسط 5 عضو سنا پاتريك وان كرونكلس ون از حزب ليبرال, استاف نيمخيرز از حزب سوسياليست, ليونل وان دن برگ از حزب اسپريتيت و سابين د بتون از حزب دمكرات مسيحي و پير گالاند از حزب سوسياليست دعوت شده است.
به گفته وان كروتكلسن ون اين ملاقات در ارتباط با قانون مصوبه اي دسامبر 2005 مي باشد كه در آن خواسته شده بود بر مبناي موزاين قانوني اتحاديه اروپا دولت بلژيك بررسي بعمل آورد كه بر اساس آن اسم سازمان مجاهدين خلق ايران از ليست سازمانهاي تروريستي حذف گردد.»


 _______
ديدگاه: سايت مجاهدين [2 آبان 1385] خبر تکميلي را متعاقبا چنين گزارش مي دهد:

دیدار خانم مریم رجوی پرزیدنت اپوزیسیون شورای ملی مقاومت ایران از سنای بلژیك


 


به رغم تشبثات و اقدامات گسترده دیكتاتوری آخوندی و شانتاژ وحشیانه این رژیم از هفته گذشته ازجمله احضار سفیر بلژیك در روز یكشنبه و اعمال فشارهای دیوانه وار به دولت این كشور , روز سه شنبه دوم آبانماه, خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران و هیأت همراه , حوالی ساعت یازده و سی دقیقه به وقت محلی با اسكورت ویژه پلیس بلژیك و استقبال خانم آن ماری لیزین- رئیس سنای این كشور و شماری از سناتورها به ساختمان سنای بلژیك در بروكسل وارد شد.

در ابتدا خانم لیزین در تالار معروف به تالار روژ كه محل ملاقاتهای رسمی رییس سناست، با خانم رجوی دیدار و گفتگو كرد.

در این دیدار خانم رجوی ضمن تشریح اوضاع كنونی ایران و موقعیت مقاومت فهرست 20هزار شهید مجاهد خلق را به رئیس سنای بلژیك اهدا كرد و گفت این بزرگترین سرمایه مردم ایران و گواه مقاومت سازش ناپذیر آنها در برابر استبداد مذهبی و عزم جزمشان برای تحقق آزادی است. سكوت گوینده و پخش فیلم
در این ملاقات كه معاون اول سنا، معاون اول كمیسیون خارجه سنا و شمار دیگری از سناتورها و نمایندگان پارلمان حضور داشتند, رئیس سنای بلژیك نقض حقوق بشر و خفقان فزاینده در ایران را قویا محكوم كرد و گفت مردم بلژیك و نمایندگان آنها در كنار مردم و مقاومت ایران برای تحقق دمكراسی و حقوق بشر هستند.
به هنگام ورود خانم رجوی به سنای بلژیك و دیدار ایشان با رئیس سنا، ده ها خبرنگار از رسانه های بلژیكی و بین المللی حضور داشتند و به تهیه گزارش و مخابره عكس ها و فیلمهای این دیدار پرداختند. سكوت گوینده و پخش فیلم

آنگاه خانم رجوی در اجلاسی كه در یكی از سالنهای اصلی سنا، با شركت ده ها تن ازسناتورها و نمایندگان پارلمان برگزارگردید, شركت و سخنرانی كرد. در این اجلاس ازجمله, سناتور نیمی گِرز, معاون اول رئیس سنای بلژیك, سناتور وان كرونْكِل ْسِوِن , سناتور پیر گالاند معاون كمیسیون خارجه، خانم سناتور، سابینه دبِتونه رییس فراكسیون حزب دمكرات مسیحی فلامان, آقای هِرمان وان رِمپوی عضو كمیسیون خارجه پارلمان و معاون سابق نخست وزیر بلژیك و سناتور لیونِل وِن دِن بِرگِه، معاون اول كمیسیون خارجه سنا حضور داشتند.


درآغاز این اجلاس، سناتور وان كرونْكِلْ سِوِن , ضمن خیرمقدم به رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران, به معرفی خانم رجوی پرداخت. سپس سناتور استاف نیمی گِرز, معاون اول سنا, گفت ما مدافع آزادی بیان هستیم و می خواهیم صدای مردم ایران برای آزادی و حقوق بشر را بشنویم و با پایگاه جنبش شما و نظرگاه ها و موقعیت آن در جامعه ایران آشنا شویم.
آنگاه خانم مریم رجوی با تشكر از اعضای سنا و پارلمان بلژیك و پس از گفتگوی كوتاهی با سناتورها و نمایندگان شركت كننده پیرامون بحثهای این اجلاس , به دعوت سناتور پاتریك سخنرانی خود را آغاز كرد.
خانم رجوی درسخنرانی خود خطاب به ده ها تن از سناتورها و نمایندگان پارلمان كه در یكی ازسالنهای اصلی سنا به این سخنان گوش میدادند، ازجمله گفت: برای من حضور در میان شما در سنای بلژیك مایه خوشحالی است. قبل از هر چیز مایلم صمیمانه ترین تشكراتم را بخاطر ایستادگی شجاعانه شما در مقابل شانتاژ رژیم ملایان برای جلوگیری ازاین سفر ابراز دارم.
من همین حالا در ملاقاتی كه با خانم لیزین رئیس سنا داشتم، از مواضع شجاعانه و دفاع ایشان از دمكراسی و حقوق بشر در ایران تشكر كردم. من امروز می خواهم در مورد كشوری با شما صحبت كنم كه در آن نقض حقوق بشر نهادینه شده است. سنگسار, در آوردن چشم از حدقه و قطع عضو و تبعیض سیستماتیك علیه زنان بخشی از قانون می باشد.
خانم رجوی افزود: مردم ایران امروز تحت یك استبداد مذهبی سركوبگر قرار دارند كه همه حقوق و آزادیهای بنیادین آنها را سلب كرده است. 120 هزار نفر بدلایل سیاسی اعدام شده اند. طی سه ماه گذشته 66 اعدام در ملأ عام انجام شده است. من امروز می خواهم صدای آنها را به شما برسانم. صدای میلیونها ایرانی كه سركوب ملایان نتوانسته فریاد آنها برای آزادی را خفه سازد .
رئیس جمهور برگزیده مقاومت دربخش دیگری ازسخنان خود خطاب به سناتورها و نمایندگان پارلمان بلژیك برضررت پایان دادن به سیاست مماشات با ملایان تأكید كرد و گفت :من می خواهم دولت های اروپایی را مخاطب قرار داده و سوال كنم چرا در مقابل این جنایات رژیم ملایان سكوت پیشه كرده اید؟ چرا همچنان بدنبال سیاست مماشات و امتیاز دادن به قاتلان و سركوبگران مردم ایران هستید؟
خانم رجوی افزود: 15 سال قبل ما اعلام كردیم كه بنیادگرایی اسلامی تهدید نوین جهانی است. ما گفتیم تروریسم یكی از اهرمهای اصلی این پدیده شوم برای پیشبرد مقاصدش می باشد. مقاومت ایران بدلیل نیروی محوری آن, سازمان مجاهدین خلق كه مبلغ یك اسلام دمكراتیك و بردبار است, آنتی تز بنیادگرایی اسلامی است. 5 میلیون و200هزار عراقی طی بیانیه ای در ماه ژوئن اعلام كردند, مؤثرترین راه حل در برابر مداخلات رژیم در عراق خلع ید از رژیم آخوندی و عواملش و حمایت از مجاهدین خلق ایران و استمرار حضور آنها در عراق بعنوان یك سد سدید در برابر بنیادگرایی اسلامی می باشد. بهمین دلیل ملایان برای نابودی آنها از هیچ توطئه ای فروگذار نمی كنند و علاوه بر اقدامات تروریستی, دولت عراق را برای قطع سوخت, مواد غذایی و اخراج مجاهدین از این كشور تحت فشار قرار داده اند...این درحالی است كه مجاهدین بیش از 20 سال است كه در عراق بعنوان پناهنده حضور داشته اند. در سال 2004 نیز نیروهای ائـتلاف موقعیت آنها را بعنوان افراد حفاظت شده تحت كنوانسیون چهارم ژنو، برسمیت شناختند. من شما را به دفاع از ساكنان اشرف فرا می خوانم. بخصوص از شما می خواهم از نیروهای چند ملیتی و دولت عراق خواستار بازتایید موقعیت پناهندگی آنان شوید .
خانم مریم رجوی در این جلسه كه نزدیك به دوساعت به طول انجامید به سوالات پارلمانترهای بلژیكی پاسخ گفت در پایان این جلسه سناتور وان كرونْكِل ْسِوِن , از حضور رییس جمهور برگزیده مقاومت و پاسخهای مبسوط, صریح و روشنگر ایشان تشكر كرد و گفت ما شجاعت شما را در تشریح مسائلی كه به جنبشتان مربوط میشود می ستاییم و ما كه با بسیاری از جنبشهای مقاومت و اپوزیویسیونهای كشورهای مختلف آشنا هستیم, بخوبی درك میكنیم كه این شفافیت و صراحت شما و باز بودن درهای جنبش شما بروی پارلمان ها و مدافعان حقوق بشر خود بهترین دلیل ماهیت و كاركردهای دمكراتیك مقاومت ایران است.بعد ازظهر سهشنبه دوم آبانماه خانم مریم رجوی رئیس جمهوربرگزیده مقاومت بعد از برگزاری اجلاس و سخنرانی در یكی ازسالنهای اصلی سنا, همراه با شماری ازسناتورها و نمایندگان پارلمان بلژیك دریك كنفرانس مطبوعاتی با شركت نمایندگان رادیو تلویزیون و رسانه های بلژیك و خبرگزاریها ورسانه های بین المللی شركت كرد و به سؤالات خبرنگاران پاسخ گفت.
در این كنفرانس سناتور لیونِل وِن دِنبِرگِه معاون اول كمیسیون خارجه , خانم سناتور هرمانس معاون اول كمیسیون زنان, سناتور گالاند معاون كمیسیون خارجه سناتور وانكرونكِل سِوِن, خانم سناتور میا دسكامفلار حضور داشتند
در این كنفرانس رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت:
هفته گذشته اتحادیه اروپا با یك تاخیر طولانی اعلام كرد كه مذاكره با رژیم ملایان به نتیجه یی نرسیده است. و آقای سولانا گفت ما سه ماه، بیهوده برای متقاعد كردن رژیم ایران جهت توقف فعالیتهای غنی سازی تلاش كردیم . علیرغم شكست سیاست مماشات, اروپا همچنان فاقد یك سیاست اصولی و قاطع در قبال رژیم ملایان می باشد.
خانم رجوی افزود براساس یك گزارش محرمانه كه به دست ما رسیده است بعد از مباحثات فراوان در شورای عالی امنیت, ملایان به این نتیجه رسیده اند كه:
عقب نشینی در زمینه هسته ای, عراق یا لبنان رژیم را با بحران عمیق تری مواجه خواهد كرد و فروپاشی نظام را در چشم انداز قرار خواهد داد. در یك گزارش درونی رژیم آمده است كه وقتی ایران توقف غنی سازی را بپذیرد, همانموقع استارت فروپاشی نظام را زده است.
در این گزارش گفته می شود كه یك توازن وحشت بین ما و جامعه بین المللی وجود دارد. آنها فقط ما را میترسانند و نمیتوانند كاری بكنند و فقط شعارش را می دهند.
در در یك ارزیابی دیگر آمده است تحریمهای محدود قابل تحمل است ولی اگر تحریم جدی شود, كم كم مثل سرطان پیشروی می كند. ولی با این حال تنها شانس ما پیشروی است.
ملایان سیاست كره شمالی را موفق ارزیابی كرده آنرا الگوی مناسبی برای خودشان میداند. آنها میخواهند با خرید وقت جهان را در مقابل عمل انجام شده قرار دهند. پاره ای از ارزیابیهای غربی كه فاصله رژیم ایران با بمب اتمی را 10سال ارزیابی میكند تاثیر پذیرفته از بسیج القای اطلاعات گمراه كننده توسط رژیم است كه هدف این بسیج جلوگیری از سرعت عمل جامعه جهانی می باشد.
ملایان بر این باورند كه منافع اقتصادی اروپا, مشكلات آمریكا در عراق و همچنین مواضع روسیه و چین مانع از اتخاذ یك سیاست قاطع از سوی شورای امنیت ملل متحد خواهد شد.
رییس جمهور برگزیده مقاومت در بخش دیگری از این كنفرانس مطبوعاتی در باره ماهیت و عملكرد رژیم آخوندی افزود : این رژیم بدلیل عدم توان حل مسائل اجتماعی و اقتصادی جامعه با یك بن بست استراتژیك مواجه می باشد. ملایان با افزایش سركوب داخلی, تلاش برای كسب سلاح اتمی, صدور بنیادگرایی و به آشوب كشیدن منطقه می خواهند از فروپاشی و سرنگونی رژیمشان جلوگیری كنند. رژیم می خواهد با سیاست تهاجمی بر ضعف و ناتوانی استراتژیك خود سرپوش بگذارد. درخواست ملایان از دولت بلژیك برای ممانعت از این سفر و فشار برای جلوگیری از برگزاری این جلسه از یك سو مبین ترس و وحشت رژیم از مقاومت ایران می باشد و از سوی دیگر بیانگر گستاخی رژیم برای گسترش اختناقش به اروپا می باشد.
خانم رجوی در پایان سخنانش تاكید كرد: راه برون رفت از این بحران, تغییر دمكراتیك بدست مردم و مقاومت ایران است. مردم ایران خواهان تغییر هستند. من همیشه تاكید كرده ام كه ما با هر گونه مداخله نظامی خارجی درایران مخالفیم. ولی تأكید میكنیم كه تبلیغ سیاست استمالت از فاشیسم مذهبی به بهانه مخالفت با جنگ، یك فریبكاری است. دو دهه مماشات كشورهای غربی و بویژه برچسب تروریسم علیه اپوزیسیون دمكراتیك ملایان, بزرگترین راهبند تغییر در مقابل مردم ایران بوده است. اروپا باید به این سیاست خاتمه دهد و با حذف نام مجاهدین از لیست تروریستی دركنار مردم ایران و خواست آنها برای تغییر قرار گیرد.
ما همچنین معتقدیم كه شورای امنیت ملل متحد باید تحریمهای تسلیحاتی, نفتی, دیپلماتیك و تكنولوژیك را علیه رژیم آخوندی اعمال نماید.
در پایان خانم رجوی به همراه سناتور وان كرونْكِلْ سِوِن از قسمت های سنا بازدید كرد و حوالی ساعت 4 بعدازظهر درحالی كه ازسوی سناتور لیزین بدرقه میشد سنای بلژیك را ترك كردند .
[ديدگاه: پايان گزارش خبري از سايت مجاهدين]

 

منبع: 2 آبان 1385 - همبستگي ملي
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مريم رجوي:[تاریخ ارسال: 25 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: سهند صادق]  [  ]  
آقای همایون کاملاً اطلاع دارید که روزنامهً آسیا در ایران به خاطر چاپ آزادی خانم رجوی از زندان اربابان آخوندها، هنوز هم توقیف و مسئولین آن در زندان هستند هر چند که اصلاً نظر حمایت از مجاهدین را هم نداشته اند. سئوال من این است که: کدام مخالف سیاسی و مبارز جدی در حاکمیت ملایان توانسته فعالیت آزاد سیاسی بکند تا مجاهدین نکرده باشند. آیا اصولاً در دیکتاتوری ولی فقیه همچون زمان شاه، فعالیت آزاد سیاسی ممکن هست؟
در 30 خرداد 1360، بعد از فاز فعالیت سیاسی مسالمت آمیز، سرکوبهای مستمر رژیم، آزادیخواهان را به مرحله ائی رساند که دیگر برای دفاع از آزادی و موجودیت خود، غیر از سلاح چیز دیگری کارساز و جواب نداشت. آیا در جائی که آخوندها حتی از اسم و سایهً مجاهدین وحشت دارند، میتوان فعالیت سیاسی کرد؟ پس چرا آقای گنجی نمی توانند؟ بر سر پور محمدی ها چه آوردند.؟ بر سر قیام دانشجویان آزادی خواه در 18 تیر 1378 و... چی آمد؟به همین منوال صدو بیست هزار 1200000 ایرانی مبارز وآزادی خواه شکنجه و اعدام شد ه اند.
همین دیروز بود که ولی الله فیض مهدی و قبل آن حجت زمانی را اعدام کردند؟ پریشب در عید فطر زندانیان را کتک و شکنجه کردند؟ کدام روزنامه و یا رادیو ...آزاد در ایران باقی مانده تا آدم حرفش را بزند؟ مگر از 4 میلیون مهاجر و یا پناهنده و یا فراری از جهنم رژیم خمینی در خارج از کشور، فقط همین مجاهدین ایرانی است که حتماً بایستی دیروز رژیم را سرنگون میکردند ؟ پس شما کی میخواهید پا پیش بگذارید عزیز دلم؟ هنوز خیلی از گروها و جریانهای سیاسی متقاعد نیستند که فقط با تحریم همه جانبهً رژیم ملایان میتوان ماشین جنگ، شکنجه و سرکوب ولی فقیه را تضعف و اعتراض و قیامهای آزادیخواهانه را در داخل تقویت و به حرکت در آورد، حالا از مردمی که غیر از سرکوب و سیاهی چیزی ندیده اند چه انتظاری میتوان داشت؟ معلوم است که فقط با اینترنت بازی و اعتراض و افشاگری و یا با سلام وصلوات، رژیم ملایان سرنگون نمی شود!
بایستی دست بدست هم بدهیم و حول محور آزادی و دمکراسی وعدالتخواهی متحد شویم، این تنها برگ برندهً ماست. تو اگر بر خیزی» من اگر بر خیزم» همه برمی خیزند. تو اگر بنشینی» من اگر بنشینم » چه کسی بر خیزد؟ پیروز باشید.
  

[تاریخ ارسال: 25 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: پیمان]  [ peyman@yahoo.de ]  
چیزی که در نوشته آقایان مرا ناراحت کرد نه مخالفت با مجاهدین بلکه استفاده ناآکاهنه از کد رژیم در مخالفت با شورای ملی مقاومت بود. من فقط به یکی از آنها اشاره میکنم. تلويزيون جام جم آخوندها: اتحاديه اروپا رسمآ گروهك منافقين را تروريستي اعلام كرده اما عليرغم اين هرازگاهي استفاده ابزاري از اين گروهك مي كند.
خب. اگر این مجاهدین و شورا مطرح نیستند پس توضیح دهید افسار پاره کردن رژیم را. تازه آقایان! هیچ کس در مبارزه با رژیم را بر شما نبسته که هیچ من ایرانی با تمام قوا از آن پشتیبانی میکنم. فکر میکنم این قبیل انسانها در مبارزه با رژیم را گل کرفته اند عجالتا با آلترناتیو آن که بیش از صدوبیست هزار شهید برای آزادی بیان همین آقایان پرداخته مشغولند. البته که هیچ بهایی ندارد. افسوس که این انرژیها این طور برباد میرود.
  

[تاریخ ارسال: 25 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: نا صر ابادانی]  [  ]  
راستش را بخواهید حق با اقای همایون ،فرزین،روزگار و ... دوستانشان است. اخر معنی نمی دهد این سازمان دوره بیافتد و مدام از این پارلمان به ان پارلمان برود. مدام تظاهرات در خیابانهای اروپا و امریکا رابیاندازد. در عراق ملیونها نفر از انها همایت کند . به دنبال محکومبت رژیم ،در سازمانهای بین للملی باشد.رژیمرا افشا کند. پروژهاتمی افشا کند رژیم را به چالش بین المللی بکشد . بهترین کار برای سازمان مجاهدین این است که هر جه سریعتر خود را منحل کند. این همه انسانهائ مترقی این همه سازمانهای پیشتاز پشت کامپیوتر ،خوب برود انجا بنشیند خیال همه را راحت کند،در ضمن رهبری سازمان هم به پیشنهاد ابن اقایان (اگر سازمان خود را منحل نکرد،البته)چند وقت یکبار عوض شود. این جوری هم کمی خیال همه راحت میشود. اصلا مبارزه چه معنی دارد.به جز زحمت درست کردن برای دیگران . باور کنبد اصلا منضورم رژیم نیست .ما خودمان یک پا ضد رژیم هستم. ولی پیشنهاد ما به سازمان مجاهدین این است .خوب با با مثل ما مبازه کن. بهتون قول میدهم اینجوری خون از دماغ کسی ریخته نمیشه ، مردم هم خسته نمیشن ، رژیم خودش سرنگو ن میشه فرض ،حالا نه. ولی اخرش که سرنگون میشه.   

[تاریخ ارسال: 25 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: روزگار]  [  ]  
پيمان عزيز ، 28 سال گذشته از دوران شعارهايي مثل مهر تابان و اين حرفها . باور كنيد مردم ايران اين چيزها را اساسا از دايره محفوظاتشان هم خذف كرده اند . فكر ديگري بايد كرد.   

[تاریخ ارسال: 25 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: فرزين]  [  ]  
مثلی روسی می گويد:" از بيرون بهتر ديده می شود."
کارکرد سازمانها را هنگامی می توان مورد ارزيابی بهتر قرار داد، که وابستهء تشکيلاتی نباشی. تا کنون هيچ سازمانی(از چپ گرفته تا راست) دمکراسی را درست درک نکرده است. چرا؟ چون در کارکردهای روزانهء خود، هيچکدام از سازمانها دمکراسی درون تشکيلاتی نداشته است: همهء کادرهای رهبری همانهايی هستند، که 28 سال پيش بودند. انگار که به تخت سلطنت تکيه زده باشند! پست و مقامشان ازلی و ابدی و موروثی است. تو گويی هيچ آدم باسوادتر و کاراتر و مديرتری در اين سازمانها زاده و عضوگيری نمی شود. همهء سياست پيشگان ايرانی چنينند. از بنی صدر گرفته، که رئيس جمهور مادام العمر است، تا رجوی و مهدی سامع و علی کشتگر و فرخ نگهدار و .... همين نکتهء به ظاهر کوچک را اگر سازمانها رعايت کنند و در درون خودشان انتخابات آزاد و تمرين دمکراسی داشته باشند، مردم به سرعت جذب آنها خواهند شد. ولی چه فايده از گفتن، که بلافاصله بارانی از تهمت و بد وبيراه نثار آدم می کنند، که : فلانی وابسته به رژيم است و ...!
هزار افسوس! از ديد من، در هر سازمانی بايد از کادرهای جوان و دانش آموخته در رشته های اقتصاد و روابط بين الملل و ژورناليسم و ... در کميته های رهبری سازمانی استفاده کرد و رهبران قديمی را بايد بازنشسته کرد.
  

[تاریخ ارسال: 24 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: peyman]  [ peyman@yahoo.com ]  
با سلام گرم به دوستان دیدگاه
دوست عزیز آقای همایون در تذکر چند نکته فرموده اند که در تضاد با همدیگر هستند. ایشان نوشته اند که اگر مجاهدین پشتیبانی تودهایی داشتند نیاز به آویختن به غرب نبود. دوم اینکه از مجاهدین گله کردهاند که چرا تا کنون رژیم را سرنگون نکرده اند.
اولا همانطور که ایشان اظهار داشته اند اگر پایگاه عظیم تود هایی مجاهدین نبود حتما که تا بحال نابود میشدند. کدامین نیرو بیشتر از مجاهدین از پشتیبانی مردم ما برخوردادرند؟
دوما دوست عزیز من نمیدانم شما در راستای سرنگونی رژیم چه میکنید. اما بعنوان یک هموطن به شما بگویم که کسی را سراغ ندارم که در راستای مردم سالاری و دموکراسی مردم ما اینچنین از جان و مال و ... مایه گذاشته باشند.
سوما نگران وجالمصالحه نباشید چون مجاهدین والاتر از اینها هستند. بقول شیر همیشه بیدار: مگر میشود خورشید را کشت؟ مهر تابان در ایران طلوع خواهد کرد. فعلا این رژیم است که میرود. بشنوید صدای رزمندگان آزادی را! ببینید خورشید تابان ایران زمین را که چگونه با ظلم و تاریکی در چنگ است! گوش شنوا و دید وسیع و زبان دل خواهد این داستان.
  

[تاریخ ارسال: 24 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: جمال فراهانی]  [ jamal75de@yahoo.de ]  
رژيم آخوندی با شانتاژ و ارعاب و تهديد و خود را به در و ديوار کوبيدن سعی در جلوگيری از اين مقالات را داشت که البته سرش به سنگ خورد. طبيعی است که حالا بايد منتظر برخوردهای هيستريک و شانتاژ از نوع ديگرش را داشته باشيم.
  

[تاریخ ارسال: 24 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: ناصر]  [ nasser_rahimi@yaho.com ]  
گنجی هم در پارلمان اروپا امروز به سخنرانی پرداخته است.
این استعمارگران هر زمان که با رژِیم ایران در تنگنا قرار میگیرند برای تحت فشار قرار دادن آنها از اهرمها ی خود در اپوزیسیون استفاده میکنند. این روش تازه ای نیست ونه به کسی پرارجی میدهد بلکه برعکس !
به نظر من یک نیروی اپوزیسیون واقعی ومردمی بجای خود رابه شکل اهرم فشار قرار دادن بایستی به مردم تکیه کند وگرنه اروپائی ها وآمریکائیها درا بتدا وتنها به فکر منافع خود وکنسرنهای بزرگ میباشند ونبایستی یک نیروی اپوزیسیون مردمی در زمین آنها بازی کند چرا که آنها میباشند که تعیین میکنند که چه زمانی به این نیروها احتیاج دارند واین نیروها نیز به خیال استفاده از موقعیت به زمین بازی این استعمارگران پیر میروند و باعث بدنامی کل اپوزیسیون خارج کشور هم میشوند که بازیچه استعمارگران قرار گرفته اند. البته مجاهدین اولین کار نیست که خود را بعنوان اهرم عرضه به سیاستهای جهانی ومنطقه ایم میکنند .یک روز هم زندگی خود را در تضادهای صدام و رزیم جنایتکار ایران میدیدند وامروز هم میخواهند در بازی تضادها بین غرب و رژیم برای خود خود حکومت ری دست وپا کنند . ولی همانگونه که حسابهایشان طی بیست وچند ساله گذشته درست از آب درنیامده است در این گونه حسابها وبازیها نیز چیزی در دراز مدت گیرشان نمیاید و تنها اسباب دست شده اند
  

[تاریخ ارسال: 24 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: همایون]  [ homayon@hotmail.com ]  
یک جنبش سیاسی می بایست مشروعیت خود را از پایگاه اجتماعی و توده ای خود کسب کند و آنگاه نمی توان چنین جنبشی را منکوب کرد. مطلبی که مجاهدین هنوز نفهمیده و یا نمی خواهند بپذیرند این است که زمانی که در لیست تروریسم نبودند و در اروپا و آمریکا هم، هر روز با این و آن سناتور عکس می گرفتند هیچ فرجی در در راستای سرنگونی رژیم ایجاد نشد. اگر به جای حل مسئله سرنگونی رژیم از طریق کسب حمایت خارجی روی جلب حمایت مردم داخل کشور کار می شد الان موقعیت مجاهدین متفاوت بود.
اما این جریان دیگر تاریخا امکان ایفای نقش رهبری کننده جنبش را که در گذشته برای خود قائل بود از دست داده است.
دو پارمتر در این بحران مجاهدین دخیل هستند:
1- قول ها و وعده های مجاهدین مبنی بر سرنگونی سریع رزیم و نیز تبلیغت اغراق آمیز آنها
2- بدرفتاری با مخالفین درون تشکیلات
من شخصا امیداوارم که مجاهدین وجه المصالحه قرارا نگیرند و به سلامت از عراق خارج شوند.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.