شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

منافق
نگاه علي ناظر

علی ناظر

خيلي پيش از اينکه جنگ عراق شروع شود، وزير خارجهء انگلستان – رابين کوک، به کناري گذاشته شده و وزير کشور وقت – جک استرا، جانشين او شد. چندي طول نکشيد که مشخص شد رابين کوک مخالف جنگ و حمله به عراق است، و جک استرا چندان مخالفتي ندارد. جناب استرا به عنوان وزير کشور، آمر و عامل گنجاندن نام مجاهدين در ليست تروريستي بود و بار ها به رژيم جمهوري اسلامي يادآوري کرده است که وي تا کجا حاضر است در برابر آخوند ها خم شود. وي در نرمش در برابر رژيم آنقدر پيش رفته بود که اسامي امامان شيعه را از حفظ کرده و چند کلمه اي هم جملات اسلامي بلغور مي کرد. تا اينجاي کار چندان اشکالي ندارد، چرا که در بازار سياست و ديپلماسي، اينگونه شيطنت ها مرسوم است. ماهيت واقعي او از ديروز عيان تر مي شود. وي در موضعگيري بسيار غيرمعمولي، به زنان مسلماني که از روبنده و مقنعه به عنوان پوشش استفاده مي کنند، گفته است که خوب است اينگونه پوشش را موقع ملاقات با وي (به عنوان وکيل مجلس آن شهر)کنار بزنند. وي براي مخفي کردن ذات و دليل اصلي سخن خود، گفته است که اينگونه پوشش نه تنها سدي در مقابل «انتگراسيون» مسلمانان با جامعه مي شود، بلکه نشانه اي از مردسالاري و هژموني مردان بر زنان است. شايان توجه اينکه جک استرا از مردان مسلمان نخواسته ريش بتراشند – مثل اينکه فقط زورش به زنان مي رسد. در اينکه مسلمانان مهاجر به يک کشور غربي ( مثل هر مليت و يا معتقد به مذاهب ديگر) بايد رسوم کشور مهمان را بياموزند و از قوانين کشور پيروي کنند، حرفي نيست. در اينکه زن بايد حق انتخاب در پوشش و گزينش همسر، سفر و ... داشته باشد هم حرفي نيست؛ و در اينکه مسلمان هر چه مرتجع تر باشد، زن را بيشتر در پارچه مي پوشاند هم بحثي نيست؛ اما اينها به جک استرا که تا ديروز جلوي آيت الله ها خم و راست مي شد چه ربطي دارد، مشخص نيست. آيا جک استرا به عنوان وزير کشور و خارجه، وقتي مسلمانان چند آتشه جمهوري اسلامي در جلسات ديپلماتيک شرکت نمي کردند، چون مشروب سرو مي شد، اعتراض کرد؟ آيا جک استرا، وقتي رژيم زن ستيز «مسلمان» زنان ايراني را به عنوان «بد حجابي» (يعني همين حداقلي که ايشان موعظه مي فرمايند) به تخت شلاق مي بستند، اعتراض کرد؟ نه! نه تنها اعتراض نکرد، بلکه زنان سازماني را که عليه رژيم جمهوري اسلامي، بدون مقنعه، روبند، و شانه به شانهء مردان در صفوف مبارزه اي آزاديخواهانه صداي زنان در زنجير را فرياد مي زدند، «ترورست» خواند تا مبلغين ارتجاعي ترين نگرش از اسلام خشنود شود. از آنجايي که جک استرا خيلي وقت است با «اسلام» عجين شده، شايد بهترين واژه اي که بتوان براي او استفاده کرد «منافق» باشد. علي ناظر – 15 مهر 1385

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 10 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: شهره مهاجر]  [ muhaajer40@yahoo.com ]  
دست تان درد نکند با این مقاله زیبایتان و با استدلال بیاد ماندنی.و لقب به حقی که به
جک استرا داده اید.

و اما در رابطه با نوشته کاربران هم بد نیست . به عنوان یک کار بر مطالبی بنویسم

تهمتی که به آقای ناظر زده اید . خودش جواب داد

1 - بهتر هست از دیدن خواهر مادرت لذت ببری
2 - اگر مجاهدین سازشکار بودند. در بند و زنجیر
نبودند و به عنوان تروریست در زندان استعمار و ارتجاع نبودند.
3 - جامعه بی طبقه ی توحیدی را در داخل خود ایجاد کردند و شهر اشرف نمونه ای از آر مان شهر
هست. و میتوانید تشریف ببرید و با چشم سرتان ببینید. و برای همین هم هست که دشمنان محرومان . نمی خواهند مجاهدین دست شان باز باشد . چون می تر سند که این شهر آرمانی همه گیر شود . و گلوگیر طمعورزان جهانی.

تا قضاوتهای عجولانه و مغرضانه وجود داشته باشد
دیدن حق و خوبی ها مشکل هست.
به امید پیروزی مردم و مقاومت.
  

[تاریخ ارسال: 08 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: Reza]  [ reza_abidar@yahoo.com ]  
آقای ناظر کدام سازمان منظورتان میباشد که زنانش بدونه حجاب و مقنعه بر علیه جمهوری اسلامی مبارزه میکند؟اگر مجاهدین منظورتان میباشد لطف کرده یکی دو تا عکس بدون حجاب این زنان را در سایت بگذارید از جمله عکسی از خانم مریم رجوی که ما هم دیدارمان به روی بدون حجاب ایشان شاد گردد؟با تشکر

___


علي ناظر:

خواهش مي کنم متن را درست بخوانيد. نوشته شده «بدون مقنعه، روبند». از حجاب ذکري نشده است.
  

[تاریخ ارسال: 07 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: Roshan]  [  ]  
وافعاً منافق و فرصت طلب تمام معنی این سه یار ارتجاعی و استعماری. الحذر قوخماق گرک اوچ ذاتی دن. فیشرو، دویلپن و ایستراویدن. واقعاً پیداست که افشای حقایق برای بعضی از کاربران ... وابسته به آقا ولی خیلی تلخ است.   

[تاریخ ارسال: 06 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: farhad javadzadeh]  [ shirinlove@yahoo.com ]  
اقای ناظر شما که انقدر دقت داريد لطفا روشن فرمائيد که رهبران مجاهدی که شعارهای غليظ ضد امپريليستی و ضد امريکائی ميدادند چگونه شد که امروز ان شعارها را به فراموشی سپردند و برای رسيدن به قدرت حاضر به هرنوع همکاری با عقب مانده ترين بخش هيئت حاکمه امريکا هستند ؟؟ تکليف جامعه بی طبقه توحيدی چه شد؟ اقای ناظر به اين نوع عملکرد چه صفتی اطلاق ميکنيد؟؟؟   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.