شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ -  ۸ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

خطر نزديک و دعا واجب
سخن کوتاه علي ناظر

علی ناظر

امروز خامنه اي در ملاقات هيات دولت جمهوري اسلامي به چند نکته اشاره کرد:
«كشور در شرايط كنوني به عدالت اقتصادي بيش از ديگر موارد نيازمند است»؛ وي ادامه مي دهد که « به دليل شكاف طبقاتي به ارث رسيده از دوران سياه رژيم گذشته، به عدالت اقتصادي بيش از ديگر موارد نيازمند است»، وخاطرنشان كرد: «البته اجراي عدالت بايد به صورت معقول و در چارچوب مورد نظر اسلام باشد.» نکته شايان توجه اينکه، پس 27 سال حکمراني و به يغما دادن چند ميليارد ثروت ملي، تازه کاسه کوزه ها را بر سر شاه خراب مي کند. جالب تر اينکه، پس از انتقاد به سيستم پيشين، رهنمودي که مي دهد کپي برداري همان سيستم و وابسته کردن کشور به جهان سرمايه داري است. ولي از آنجايي که آخوند هميشه آخوند است حتي اگر رهبر شود، در جملات بعدي خود را از مخمصهء متعهد شدن رها کرده و مي گويد « در مواردي كه امكان برآورده شدن خواسته هاي مردم نيست بايد صادقانه به آنان گفته شود تا به توقعات مردم دامن زده نشود و با توجه به اعتماد مردم به دولت، قطعاً مورد قبول آنان قرار خواهد گرفت.» يعني اينکه دل خوش نداريد.
چنانکه در صحنهء ديپلماسي مشاهده شده، وعدهء سرخرمن دادن يکي از شگرد هاي اين جماعت اسلام پناه است. نزديک به دو سال است که غرب را منتر خود کرده و پاسخگويي به برنامه هاي هسته اي خود را هميشه به آخر ماه حواله مي دهند -  يکبار با تقويم قمري، يکبار شمسي، و يکبار هم آخر ماه ميلادي، هر کدام دورتر است. خامنه اي در همين راستا مي گويد «
در خصوص عملكرد سياست خارجي دولت، لزوم حفظ تحرك موجود در ديپلماسي كشور و هماهنگي فعاليت‌هاي اقتصادي بين المللي با دستگاه ديپلماسي را ضروري» است و خاطرنشان مي کند: «اين تحرك ديپلماسي بايد همواره جهت دار، پخته و اثرگذار باشد.» ساده تر اينکه، در قبال دادن هر پوئن ديپلماتيک يک پوئن اقتصادي بگيريد. وي براي اصحابش مشخص مي کند که « از سطحي نگري و عوام گرايي»  پرهيز شود.
واقعيت اين است که خامنه اي از خطري که خودش و تماميت نظامش را تهديد مي کند، بخوبي واقف است و رهنمود اقتصادي دادن و مانورهاي نظامي و پرتاب موشک و افتتاح مجتمع آب سنگين و اخبار منتشره در واشنگتن تايمز که «
ايران تا پايان سال جاري ميلادي به هدف 3 هزار سانتريفوژ خواهد رسيد»، همه در اصل چيزي نيست به جز نشانه هايي از ترس و تأکيد بر وجود واقعي «خطر». سوالي که مي ماند اين است که آيا مخالفان نظام سراپا در بحران هم به اين واقعيت پي برده اند يا اينکه سر خودشان را به حداقلهايي که بيشتر شايستهء گروههاي فشار است گرم کرده اند؟ عکس العمل آنها در يکي دو ماه آينده پاسخ دهندهء اين سوال خواهد بود.
علي ناظر -  7 شهريور 1385

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 31 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: shahram hoseini]  [ sharam_hoseini62@yahoo.com ]  
آقای ناظر !
شما واقعا موجود جالبی هستید . یک روز طرفدار همه باهم هستید وهمبستگی وامروز سخن از وابستگی به سرمایه داری جهانی سخن میگوئید؟ بالخره نیروها را باید چگونه از هم تفکیک کرد بر اساس اینکه چه کسی سرنگونی خواه است ویا نیست ویا بر اساس اینکه چه کسی حامی سرمایه داری ودریک کلام استثمار است ؟ اگر دومی را ماخذ قضاوت خود درمورد خامنه ای بدرستی قرار میدهید لطفا در مورد اپوزیسیون هم همین کار را بکنید . از قدیم گفته اند نمیشود که یک پاچه گوسفند حلال وپاچه دیگر حرام باشد.یعنی اینکه شما نمیتوانید طرحهای باصطلاح عدالت خواهانه خامنه ای را بدرستی ارزیابی کنید که همان طرحهای وابستگی به سرمایه داری جهانی است ولی در مورد اپوزیسیون تن به این بدهید که چه کسی سرنگونی خواه است وچه کسی نیست. وبر اساس همین معیار است که میبنیم سرنگونی خواه جمهوری خواه که شما هم طرفدار آن میباشید و همچنین سلطنت ومجاهد در همان صف علی خامنه ای قرار میگیرند . فراموش نکنید که همین چندی پیش مریم رجوی در یک سخنرانی تکراری دوباره اعلام کرد که حامی بازار آزاد است که معنی دیگرش را خودتان میدانید یعنی استثمار است .پس علی خامنه ای و مریم رجوی از یک ریشه اند یعنی هردو حامی استثمار میباشند در همین رابطه است که حد اقل برای خود مشخص کنید که معیارتان چیست ؟ این باعث میشود که کسی به شما تهمت چند دوزه بازی کردن را نزند .
  

[تاریخ ارسال: 29 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: فرزين]  [  ]  
هيچکدام از دست اندرکاران رژيم ولايت فقيه به دعا و نماز و اسلام و آن دنيا باور ندارد، چه اگر جز اين بود، هرگز دست به دزدی و قتل و تجاوز و ناموس فروشی و ... نمی زد.
کاملا برعکس، ملايان و همکارانشان به همين دنيا چسبيده اند ولی با کارهای خود گور خود را می کنند. اين دعا و نماز را هم برای گول زدن عوام انجام می دهند. به کاخهای آنها و به حسابهای بانکيشان نگاه کنيد. کسی که در پی اتاقی کوچک در بهشت باشد، دو دستی و تا دم مرگ به مال دنيا نخواهد چسبيد. و شايد هم خود اين ملاها فهميده اند که همهء اسلام و قرآن و ... شر و ور است و مردم را سر کار گذاشته اند- که البته همين هم هست. اين اپوزيسين است که منتظر ياری الله نشسته است و کاری جز دعا کردن و شعار دادن نمی داند.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.