شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فروپاشی اسطوره ی شکست ناپذیری ارتش اسرائیل

کورش عرفاني

korosherfani@yahoo.com

عقب نشینی اسرائیل از نوار غزه به عنوان یکی از علائم اصلی بحران ایدئولوژیک رژیم صهیونیستی ارزیابی شده بود. [1] حمله ی فاجعه آمیز ارتش آدمکش صهیونیستی به کشور لبنان اینک بحران دیگری را آشکار ساخته است : فروپاشی اسطوره شکست ناپذیری ارتش اسرائیل.

دولت جنایت پیشه ی اسرائیل که موفق شده بود با بهره برداری از فن آوری مدرن اهدایی آمریکا،[2] انگلستان، اروپا در جنگ های سال 1948، 1967 و 1973 بر ارتش های نامجهز و فاقد سازماندهی کشورهای عرب، که به تازگی از سلطه ی استعمار گریخته بودند، بر آید با تبلیغات فراوان این فکر را جا انداخته بود که شکست ناپذیر است و خود را به عنوان ارتش قدرتمند چهارم – یا پنجم جهان معرفی کرده بود. اما واقعیت این است که ارتش جنایت پیشه ی اسرائیل از سال 1973 و پایان جنگ کیپور هیچ نبرد نظامی کلاسیکی نکرده و تنها به قتل عام مردم بی دفاع فلسطین و لبنان پرداخته بود. ارتش صهیونیستی به معنای واقعی کلمه یک ارتش زن و بچه کش بوده و هست.

به ذلت کشیده شدن ببر کاغذی

ارتش صهیونیستی که قرار بود ابزار سلطه ی یهودیان بر خاورمیانه و بعد جهان شود اینک ضعف وزبونی را در لبنان تجربه می کند. سال ها بود که فرماندهان ارتش آدمکش اسرائیل می پنداشتند بتوانند با استفاده از ناوگان هوایی خود متشکل ازهواپیماهای شکاری، هلیکوپترهای جنگی و هواپیماهای بی سرنشین هدایت شونده مانع از هرگونه آتشباری بر روی شهرهای اسرائیل توسط نیروهای مبارز لبنانی مانند حزب الله شوند.[3] با این تصور خام بود که ارتش صهیونیستی حمله ی اخیر خود را به لبنان آغاز کرد. اما به فاصله ی کمی این رویا به کابوس جنایتکاران صهیونیست بدل شد. نه فقط این خیال خام تحقق نیافت که موشک های بزرگ و کوچک حزب الله بر سر شهرهای یهودی نشین اسرائیل فرو گرفت و بیش از یک میلیون و نیم اشغالگر را از خانه های غصبیشان بیرون ریخت. در بیست و یکمین روز از نبرد و درست زمانی که اهود اولمرت نخست وزیر جنایت پیشه ی رژیم صهیونیستی قبل از ظهر خبر از «نابودی کامل زیر ساخت های حزب الله » می داد، مبارزان این جنبش 180 موشک راهی شهرهای اشغال شده ی اسرائیل نمودند.[4]

نیروی هوایی ارتش جنایتکار اسرائیل که در مهار قدرت نظامی مبارزان لبنانی عاجز مانده بود به فلسفه ی اصلی خویش که زن و بچه کشی بود بازگشت و در خشمی حیوان وار روستای قانا و ساکنان آنرا با خاک یکسان کرد.

فرمانده آدمکش نیروی هوایی جنایت پیشه ی اسرائیل که سه ماه پیش در جریان یک سمینار امنیتی از قدرت نیروهای تحت فرمان خویش دم می زد در این روزها چهره ای تو سری خورده به خود گرفته و اعتراف کرده است که از دستیابی به اهداف تعیین شده ی خویش دور می باشد. با بیش از 7 هزار پرواز، نیروی هوایی اسرائیل تنها به موفقیت در تخریب زیربناهای اقتصادی مردم بی دفاع لبنان و قتل عام پیرمردان و کودکان و بمباران بیمارستان ها و منازل دست یافته است.

معامله با جان انسان ها

باید دانست که اسرائیل سالانه بیش از 3 میلیارد دلار تسلیحات به کشورهای مختلف می فروشد و قرار بود عملیات نابودی حزب الله نمایش قدرتی برای بازاریابی های جدید تولیدات هوایی رژیم صهیونیستی باشد. اما این نمایش بازاریابی از حیث نظامی به افتضاحی کشیده است و تنها در زمینه ی جنایت پیشگی کارنامه ی رژیم ضد انسانی اسرائیل راسیاهتر کرد.

کارشناسان اضافه گویی های فروشندگان یهودی را درباره ی توان وکارآیی واقعی تجهیزات جنگی شان زیر سوال می برند و حرف از یک آبروریزی جدی در این زمینه می کنند و احتمال مشکلات تازه ای را در قراردهای فروش تجهیزات رژیم صهیونیستی پیش بینی می کنند. آنها می گویند که یهودیان اسلحه فروش از این پس باید لاف کمتری بزنند زیرا اکثریت چند صد کشته ی لبنانی[5] در جنگ اخیر شهروندان عادی بوده اند. بدیهی است که مشتریان تجهیزات اسرائیلی، برخلاف ارتش زن و بچه کش رژیم صهیونیستی، تسلیحات را برای مبارزه با نظامیان می خواهند و نه مثل ارتش یهودی اسرائیل برای قتل عام بیگناهان .

روبرت هیسون سردبیر هفته نامه ی تخصصی ایرلانچ ویپونز[6] عملکرد ارتش صهیونیستی را به مسخره گرفته و می گوید : « آنچه در این گونه موقعیت ها مهم است قتل عام مردمی نیست که قرارست آزادشان کنیم. این شکست بزرگ هجوم اسرائیل است.» [7]

ناظران می بینند که در بیست ویکمین روز از تجاوز اسرائیل به خاک لبنان، پس از 7000 پرواز عملیاتی، فروریحتن دهها هزار گلوله ی توپخانه ی سنگین، استفاده از بمب های فسفری، سلاح های غیر متعارف و حضور بیش از 8000 سرباز آدمکش در خاک لبنان، نیروهای مبارز حزب الله همچنان باران موشک را بر سر صهیونیست ها فرو می پاشند. اسطوره دروغین شکست ناپذیری ارتش زن و بچه کش اسرائیل فرو ریخته است. جهان عرب و مسلمان بیدار می شود. آرزوی نابودسازی قدرت نظامی اسرائیل قوت می گیرد. صهیونیسم به بحران فرو رفته است. باید دید آیا این بحران جنون یهودیان حاکم بر اسرائیل را افزایش خواهد داد یا کاهش.

حکومت ایالات متحده که تحت نفوذ لوبی یهود، دست اسرائیل را برای آدمکشی نتیجه دار باز گذاشته بود اینک در مقابل قتل عام های بی نتیجه ارتش جنایت پیشه اسرائیل حیران مانده است و به گفته ی تحلیل گر روزنامه ی وال استریت ژورنال آمریکا برای این همدستی خود بهای سنگینی خواهد پرداخت.

در یک کلام می توان گفت که باردیگر در تجربه ی مقاومت قدرتمند مردم لبنان می بینیم هیچ قدرتی بالاتر از اراده ی انسان هایی که می خواهند آزاد زیست کنند نیست. آیا ما ایرانیان نباید از مبارزه ی شرافتمندانه ی لبنانی ها در مقابل آدمکش ترین و جنایت پیشه ترین ارتش جهان درس بگیریم و اسطوره ی شکست ناپذیری رژیم جنایتگر جمهوری اسلامی، این همدست قدیمی صهیونیسم را، درنبردی شجاعانه از میان بریم ؟

* *

www.korosherfani.com

 02/08/2006[1]http://www.korosherfani.com/neveshteha/aghabneshini.htm

[2]http://www.monde-diplomatique.fr/2006/01/ALGAZY/13115

[3] بحث ارزشیابی و قضاوت در مورد حزب الله لبنان و وابستگی آن به رژیم ایران را به فرصتی دیگر واگذار می کنیم.

[4]http://fr.news.yahoo.com/02082006/342/les-represailles-de-l-operation-commando-de-balbeeck-ne-se.html

[5] تا پایان روز 2 اوت آمار رسمی کشته شدگان لبنانی به حداقل 853 نفر رسیده است. اکثریت مطلق آنان غیر نظامی هستند.

[6]l'hebdomadaire spécialisé Jane's Air-Launched Weapons.

[7] http://fr.news.yahoo.com/02082006/290/le-liban-a-revele-a-isra-euml-l-l-insuffisance.html

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کورش عرفاني:[تاریخ ارسال: 06 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: آسو نهرو]  [  ]  
کینهً کاذب اشخاص منفرد همچون آقای عرفانی از سرمایه داری و شاید هم از دمکراسی، با شعارهای انحرافی ضد امپریالیستی مانند ولی فقیه، از دام خمینی ضد آمریکا و استکبار گرفته تا طالبان و حزب الله ... اینان را به هر باتلاقی انداخته و خواهد انداخت. زیرا اینان معیار و ملاک مشخصی برای تحلیل وتشخیص دوست ودشمن را ندارند. اینکه استعمار, با آلت دست قرار دادن ارتجاع و دیکتاتوری چگونه، درآمد و سرمایه های ملی ایران و کشورهای همجوار را چاپیده و به هدر و به باد میدهد را نمی بینند و اما از دهها هزار کیلو متر فاصله، با شعارهای تو خالی ضد امپریالیستی در اینترنت و کافه تریاهای اروپا به جنگ سرمایه دار و امپریالیست میروند !!!؟؟؟ همین تحلیلهای غیر واقعی عامل تفرق نیروهای انقلابی سرنگونی طلب بوده و می باشد.   

[تاریخ ارسال: 05 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: simak]  [ siamaksabouri@yahoo.com ]  
آقای عرفانی واقعا متاسفم. با مبارز خواندن حزب الله ، نشان دادید که حتی الفبای سیاست را هم نمیدانید. آدم ها و باصطلاح تحلیل گران در این پیچ های تاریخی است که درونمایه خود را بیرون میر یزند. کیست که نمی داند حسن نصرالله نوکر حلقه بدوش اخوندهای ایران است.لابد احمدی نژاد هم ضد امپریالیست است.خوب شد با این موضع گیری شما راه هم شناختیم !   

[تاریخ ارسال: 05 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: نيما روشن]  [  ]  
اقای کورش عرفانی عزيز هيچ از شما انتظاز نميرفت که با تجربه و شناختی که از ارتجاع و نيرو های قرون وسطائی اسلامی داريد در اين نوشته از يک جريان جنايتکا ر و فاشيستی بنام حزب الله که در حدود ۲۵ سال پيش بوسيله امپرياليستها و صهونيست و رژيم ضد مردمی جمهوری اسلامی در لبنان بنياد شده تعريف و ستايش کنيد!.اگر شما همچنان که در مطالب قبلی تان اشاره ميکنيد که رژيم تروريستی جمهوری اسلامی با حمايت و کمک امپرياليستها و صهيونيست در سال ۱۹۷۹به قدرت رسيد که اين تحليل شما کاملا درست ميباشد پس بايد قبول کنيد که جريان ارتجاعی حزب الله هم که بکمک و حمايت جمهو ری اسلامی و تائيد امپرياليستها و صهيونيست بر پا شد هم بايد يک سازمان تروريستسی باشد و دفاع از اين جريان به معنای دفاع از رژيم جمهوری اسلامی ميباشد!. شما حتما اطلاع داريد که رژيم جمهوری اسلامی ساليانه فقط۲۰۰ميليون دلار به اين جريان قرون وسطائی کمک ميکند. دو نفر از هفت نفر اعضای رهبری اين جريان ايرانی و از سفارت رژيم هستند. در سالهای اول تاسيس اين جريان بيشر اعضای ان در ايران تعليم عمليا ت تروريستی می ديدند. با اين اوصاف چگونه شما اين جريان اسلامی ارتجاعی را مترقی و مبارزه ميناميد؟. برای مبارزه با رژيمی نژاد پرست و ضد انسانی و بغايت جنايتکار مثل اسرائيل بايد مبارزين انقلابی و مردمی در صحنه نبرد داشت. جنگ لبنان که قربانی های اصلی ان زنان و بچه ها هستند فقط تامين کننده منافع امپرياليست و صهيو نيست ميباشد که با همکاری رژيم جمهری اسلامی از يک سال پيش همانطوری که چند رسانه انرا افشا کردند برای نابود سازی لبنان از طرف اسرائيل به امريکا پيشنهاد شده بود. فکر ميکنم وظيفه ما در اينجا افشا ماهيت ضد مردمی هر دو طرف در گير در اين نبرد هم رژيم ضد خلقی اسرائيل وهم جريان ارتجاعی حزب الله و حمايت از مردم بی دفاع و نيروهای مردمی در گير در اين جنگ امپرياليستی بايد باشد.   

[تاریخ ارسال: 05 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: جمال فراهانی]  [ jamal75de@yahoo.de ]  
آقای عرفانی منظور شما از اين مبارزين لبنانی آيا همان دارو دسته حزب الله به سرکرده گی آخوندکی بنام نصرالله ميباشد؟ همان کسانی که قرار است بعد از آنکه پوزه «ارتش صهیونیستی» که « به معنای واقعی کلمه یک ارتش زن و بچه کش » است را به خاک ماليدند، بساط داغ و درفش و سنگسار و اعدام و تعزير و حد شرعی را بپا کنند؟ آيا پنجاه سال جنايت رژيم صهيونيستی کم بود که بچه آخوندی به اسم نصرالله بايد بود به فرموده «رهبری» دو سرباز اسرائيلی را بدزدند که ما متوجه ماهيت جنايتکار رژيم صهيونيستی شويم؟ اگر نام نويسنده را از زير مقاله برداريم، به نظر ميآيد نويسنده دست چندمی در سايت بازتاب به پيام خامنه ای لبيک گفته باشد.دريغ از يک ايما و اشاره ای که معلوم شود نويسنده يک روشنفکر چپ و مستقلی است که با جنايتکاران بنيادگرا چه يهودی و چه اسلامی آن مرزی دارد. اگر نمی دانيد سر نخ نصرالله و باند فاشيستی اسلاميش در دست کيست ،پس لطفا رجوع کنيد به مصاحبه محتشمی پور وقيح زاده با روزنامه شرق؛ و اگر هنوز هم نفهميده ايد اين جنگ اخير بين دو باند جنايتکار صهيونيست و حزب الله برای چه روی داده است، پس لطفا رجوع کنيد به مصاحبه پاسدار رضائی با سايت آخوندی بازتاب. موفق باشيد.
  

[تاریخ ارسال: 05 Aug 2006]  [ارسال‌کننده: فضولباشی]  [  ]  
آقای عرفانی آن بخش از نوشته شما در رابطه با جنایت و آدمکشی ارتش اسرائیل منطقی است اما توجه داشته باشید با اعتباری که حزب‌الله لبنان تحت عنوان مبارزان حزب الله و مبارزان لبنان می‌ دهید عملاً نوشته خود را متأسفانه در سطح مطالب رایج در روزنامه‌های رژیم پایین می آورید. به نظرم عمق جنایات ارتش اسرائیل چشم شما را بر واقعیت بسته است.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.