شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۴ ژانویه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جهان در مقابل خطر یهود سالاری

کورش عرفاني

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کورش عرفاني:[تاریخ ارسال: 22 Jul 2006]  [ارسال‌کننده: عباس مومنی]  [ abbas_momeni2@yahoo.com ]  
در کل مقاله اموزنده و افشاگرانه خوبی است .   

[تاریخ ارسال: 22 Jul 2006]  [ارسال‌کننده: تیوا]  [ tivabahary@yahoo.fr ]  
خانم پرتو اینطور که شما مسائل را میبینید و جای حق و باطل را عوض میکنید من برایتان متاسفم. جای اندکی صداقت در نوشته تان خالی است.   

[تاریخ ارسال: 21 Jul 2006]  [ارسال‌کننده: ثریا پرتوی]  [ soraya_p2000@yahoo.de ]  
آقای عرفانی شما چرا مسایل را اینقدر دراماتیک می کنید و به توان هزار میرسانید. صحبت درگوشی بوش با بلر که از میکروفن باز شنیده شد و بی بی سی آنرا کامل نقل قول کرده است این بود:"Mr Bush was heard telling UK Prime Minister Tony Blair privately that Syria should press the Lebanese militants to "stop doing this shit
آقای بوش به نخست وزیر بلر بطور خصوصی گفت که سوریه باید برروی شبه نظامیان لبنانی فشار بیاورد که این شت ( گه ) را متوقف کنند ( منظور از گه هم حمله به اسرائیل است) کجای این آنطور که شما نوشته اید لبریز نفرت به لبنانی ها و مبارزین لبنانی بوده است . حرف شما هم شبیه به جمهوری اسلامی است که کلی خوشحالی کرده بود که بازیکن ایتالیایی به زیدان بازیکن فرانسوی گفته بود تروریست ( درحالیکه این نبودو زیدان گفت که به خواهر و مادرش فحش داده بوده است)!! ایا شما فکر میکنید که با این برگردان ها میتوانید نفرت عرب ها را به آمریکایی ها از آنچه هست بیشتر کنید؟ درضمن که عجیب است که شما مساله سرمایه داری جهانی را به یهودیت و یهودی بودن و مذهب پیوند میدهید!! آنهمه سرمایه دار غیر یهود استثمارگر هستند که درهمه بدبختی های دنیا شریک هستند. و کاملا هم ماتریالیست هستند. از یک تحلیل گر چپ این نمونه نوشته هاکه مسایل را اینهمه ساده میکنند خیلی عجیب و بعید است . یک مقدار هم به شعور خوانندگانتان اهمیت بدهید .
  

[تاریخ ارسال: 21 Jul 2006]  [ارسال‌کننده: جمال فراهانی]  [ jamal75de@yahoo.de ]  
رفيق يحی پور مجاهدين تنها در يک سنگر ميجنگند و آنهم برعليه رژيم ج.ا .آنهم در هرکجا که رد پای ملاهای خونخوار ديده شود. چه ميشود کرد آخر آنها مثل شما رفقا آنقدر توان ندارند که در آن واحد در هزار و سيصد و هشتاد و چهار جبهه بر عليه امپرياليسم و صهيونيسم و ارتجاع و بورژوازی وابسته و غير وابسته و فاشيسم و ليبراليسم و و و بجنگند. شايد هم اين بخاطر خصلت خورده بورژوای آنها باشد، شما به پرولتر بودن خودن ببخشيد.
  

[تاریخ ارسال: 21 Jul 2006]  [ارسال‌کننده: علي سالاري]  [ G_alisalari@hotmail.com ]  
باز که آقاي يحي پور تهمت بي پايه زدند. اولاً نگارنده نظر فرديم را مي نويسم، و خود مسئول درست ويا غلط بودن آن هستم. اگر انتقادي بر نوشته هايم داريد آنرا بر چشم نهاده اگر نکتهً آموزنده اي باشد استفاده کنم.خدمت آقاي يحي پور عرض کنم بهمان دليل که امثال شما از نوشته هايم گزيده مي شويد، مجاهدين و شورايي ها هم گزيده مي شوند. بهمين دليل نوشته هاي مرا در سايتهاي آنها نمي توانيد پيدا کنيد. بنا براين اگر کسي ديگري مي خواهيد نقد کنيد بايد همين آقاي ناظر باشند که نظراتم را منتشر مي کنند و خاطر خوشخيال امثال شما را آشفته مي کنند. اتهام بي اساس ديگر شما اينست که من از صهيونيسم دفاع کرده ام. من گفتم مسئلهً ايران نبوده است. در جهان سازمانهاي فاشيستي و نژاد راست و چپ زيادي هست. يک ايراني دموکرات آگاه و مسئول بهتر است کلاه خودش را بچسبد و گليم خودش را از منجلاب ارتجاع حاکم بکشد.   

[تاریخ ارسال: 21 Jul 2006]  [ارسال‌کننده: علی یحی پور (سل تی تی )]  [ s.salehkia@freenet.de ]  
اعلامیه ای از خانم مریم رجوی در سایت همبستگی این روزها درج شده است ودر آن از جنایات آخوندها در لبنان صحبت میکند ولی خانم رجوی ذره ای اشاره به جنایات اسرائیل در فلسطین ولبنان نمی کند وتمام عاملین جنگ را آخوند معرفی میکند این ناقص دیدن ریشه در موضع طبقاتی خانم رجوی داردپرواضح است که به زعم خانم رجوی لابی های صهیونیستی اسرائیل که در ارتباط با لابی صهیونیست امریکا یعنی امثال ریجارد پرل ؛دیک چنی؛رامسفلد وهمهء آنهائی که رفیق عرفانی به درستی نام برده اندمدافع دموکراسی اند .دقیقاٌ چنین موضعی را آقای سالاری تبلیغ می فرمایند آقای سالاری که خود را در نوشته های قبلی اش مدافع ٌشورای ملی مقاومت ٌمیداند مثل مجاهدین از صهیونیستهای امریکادفاع میکند.واین مسئله را تحریف می کنند که تشکیلات آخوندها واخوان المسلمین وآخوندها راخود صهیونیستهای امریکا واسرائیل برای از بین بردن جنبش دموکراسی خواهی در منطقهء خاور میانه ساخته اند پر واضح است همین سیاستهای راست مجاهدین است که تشکیلات مجاهدین را امثال آقای سالاری مدافعین صهیونیستهای امریکا پر میکند ونیروهای انقلابی را فراری می دهد واقعاٌ مجاهدین در مقابل تاریخ شخصیتی چون سعید محسن ها واشرف رجوی ها چه جوابی دارند. !!!!!!!!!!!!!!!!   

[تاریخ ارسال: 21 Jul 2006]  [ارسال‌کننده: علی یحی پور (سل تی تی )]  [ s.salehkia@freenet.de ]  
درود به رفیق عرفانی عزیز مقالهء افشاء گرانهء جالبیست منتها کمرنگ نوشته شده است وخواندنش دشوار است خواهشمندست برطرف شود ...   

[تاریخ ارسال: 21 Jul 2006]  [ارسال‌کننده: علي سالاري]  [ G_alisalari@hotmail.com ]  
بهتر بود آقاي عرفاني اين مقاله را به کنفرانس "جهان بدون صهيونيسم" در تهران مي فرستاد تا امت حزب الله و رئيس جمهور اسلامي از آن استفاده مي کرد. به نويسندهً اين مقاله پيشنهاد مي کنم هرگاه کشف الاسرار مي کند اول چک کند ببيند آنها که در جوامع پيش رفته تر، شايد بيش از يکي دوقرن پيش از او، در عمل به همان مشکل رسيده اند چه راه حلي در پيش گرفته و به چه دستاوردي رسيده اند. در غير اينصورت ايشان بايد بار ديگر زير علم هيتلر در دستان احمدي نژاد، در خاورميانه سينه زنند. واقعيتش اينست که سهم يهوديان در همهً عرصه هاي تمدن امروز بشر را هيچ کس نمي تواند انکار کند. بعد از افول دوران رشد فلسفهً اسلامي که ابن رشد از آخرين آنها بود. يهوديان، بدلايل فراوان، نقش بسزايي در معرفي فلسفهً يونان به اروپا، برافروختن جنبش روشنگري و کلاً دستاوردهاي تمدن امروز بشر در همهً زمينه ها داشته اند. فلاسفهً يهودي الاصل نيز منحصر به يک قماش نبوده اند. ديگراني مانند مارکس، و اسپينوزا، هانا آرنت، اريک فروم، عيسا برلين، لئو استروس، تا نوام جامسکي و يا آلبرت انشتين نيز يهودي زاده اند. صرف يهودي، مسلمان و يا مسيحي بودن کسي مشکلي ايجاب نمي کند. مشکل يهوديان در اروپا، بعد از تأسيس دولت-ملت رخ نمود،چرا که با تأسيس دولت-ملت شهروندان هر مملکت بايد تابع قانون اساسي، دولت مرکزي و حافظ منافع ملي خود مي بودند. مطابق مفاد صلح وستفاليا، کليسا در هر کشور نيز بايد تابع دولت مرکزي مي شد. ولي يهوديان از اين قاعده رستند، و توانستند بصورت شبکه اي در سراسر اروپا عمل کرده و بر سرچشمه هاي توليدي هنري، علمي، صنعتي و بالطبع فرهنگي، سياسي و اقتصادي تسلط مييافتند. اروپاييها دو راه حل را براي مقابله با اين مشکل تجربه کردند. يکي راه حل هيتلر "جهان بدون يهود" و ديگري راه حل انگليسي ها در "تشکيل دولت اسرائيل". بهرصورت اگر جريان محافظه کار در آمريکاي امروزه قدرتمند شده، پيش از هرکس مشکل آمريکاييهاست رفيق شفيق. از قديم گفته اند سنگ بزرگ علامت نزدن است. آخوندها هم بهمين دليل شعار ضد صهيونيستي ميدهند تا خود از زير ضرب خارج شوند و امثال جنابعالي را گمراه کنند. مشکل ايران ها هرگز يهود و يهوديان و حتا صهيونيزم جهاني نبوده است. بزرگترين خيانتي که خميني چي ها به فلسطيني ها کردند اين بود که مسئلهً فلسطين را بجاي عطف به حقوق انساني و مسئلهً زمين، به مسئلهً مذهبي تبديل کرده اند. که اميدوارم با خلع سلاح شبه نظامياني که رژيم بمنظور صدور انقلاب، اينجا و آنجا راه انداخته، فتنهً بنيادگرايي مذهبي از هر نوع آن مهار گردد. براي اقاي عرفاني آرزوي سلامتي فکري بيشتر مي نمايم.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.