شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

شيرين عبادي: ما تا آخرين قطره خون خود از ايران دفاع مي‌‏كنيم
برندهء جايزه صلح نوبل به لشگر استشهادي مي پيوندد

علی ناظر

برندهء جايزه صلح نوبل به لشگر استشهادي مي پيوندد
علي ناظر: چرا اين ميهن پرست دو آتشه و برندهء جايزه صلح نوبل و مدافع حقوق بشر، بجاي نام نويسي در «نيروهاي استشهادي»، تا آخرين قطره خونش براي جلوگيري از ريخته شدن خون زندانيان سياسي گامي برنمي دارد؟ چرا براي نجات جان ولي الله فيض مهدوي خفقان گرفته است؟ در عرض چند روز گذشته «13 زنداني حلق آويز و 23 زنداني به اعدام محكوم» شده اند. چرا شخصيتها و کميسيون هاي زناني که از هول حليم تو ديگ افتاده بودند و از هم براي نامه تبريک نوشتن و هورا کشيدن سبقت مي گرفتند، لحظه اي با خود خلوت نمي کنند و موضعي در تقبيح خودشيريني هاي انحرافي عضو جديد «لشگر استشهادي» نمي گيرند؟ نکند هنوز فکر ميکنند که آبي از آتش بي حرارت اين مدافع حقوق بشر گرم مي شود؟ آيا دورويي و دروغ را در نگاه و لبخندش نمي بينند؟
____
متن خبر
برنامه هسته‌‏اي ايران صلح‌‏آميز است تهديدي براي جهان نيست
شيرين عبادي برنده جايزه صلح نوبل گفت: در صورت حمله آمريكا مردم ايران از كشور خود دفاع مي‌‏كنند.
به گزارش سرويس ديپلماتيك خبرگزاري كار ايران (ايلنا) شيرين عبادي در پاريس به خبرنگاران گفت: ما اجازه نمي‌‏دهيم هيچ يك از سربازان آمريكايي در ايران گام نهند، ما تا آخرين قطره خون خود از ايران دفاع مي‌‏كنيم. به گزارش آسوشيتدپرس، عبادي با تاكيد بر اين كه برنامه هسته‌‏اي ايران تهديدي براي جهان نيست، از تهران خواست تاسيسات هسته‌‏اي خود را باز گذارد تا جامعه بين‌‏المللي را متقاعد كند بمب هسته‌‏اي توليد نمي‌‏كند. وي تصريح كرد: هدف دولت ايران استفاده از برنامه هسته‌‏اي براي اهداف صلح‌‏آميز است اما تهران بايد افكار عمومي بين‌‏المللي را در اين باره متقاعد كند. شيرين عبادي، خواستار اصلاحات دموكراتيك در ايران شد اما تاكيد كرد؛ تغييرات صرفا بايد در داخل كشور رخ دهد، زيرا دخالت نيروهاي نظامي آمريكا اوضاع را بهبود نمي‌‏بخشد. وي گفت: ايراني‌‏ها اجازه نمي‌‏دهند عراق ديگري رخ دهد.

منبع: 2 ارديبهشت 1385 - ايلنا
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 29 Apr 2006]  [ارسال‌کننده: رضا رئیسی]  [  ]  
اگر خانم عبادی سر و صدا سر اعدامها راه بیاندازد، میگویند جایزه گرفت که این حرفها را بزند، اگر چیزی نگوید، می گویند که جایزه گرفته و هیچ نمی گوید، اگر با حمله آمریکا به ایران مخالفت کند، می گویند از رژیم دفاع می کند، اگر از حمله آمریکا به ایران دفاع کند، می گویند جایزه گرفت که ایران را بدهد دست آمریکا. بجای این همه پرخاش و عبارت پردازی و خالی بندی، کمی عقلتان را بکار بیاندازید، و از یک خانم وکیل ساده انتظار ماورالطبیعه نداشت باشید. خانم عبادی که نگفت به من جایزه صلح بدهید، ادعای پیغمبری و رهبری هم که ندارد. حقوق فردی و انسانی او را رعایت کنید، به او اجازه بدهید که خودش باشد، بزرگش نکنید، کوچکش نکنید. به او حق بدهید چیزی نگوید، اگر می خواهید چیزی بگوئید، خودتان بگوئید، اگر می خواهید انقلابی باشید و خودکشی کنید، خودتان بکنید. هر کسی ظرفیت معینی دارد و استعداد خاصی در او رشد کرده، نخواهید که همه مثل هم باشند، به خاص بودن و خود بودن آدمه احترام بگذارید. انتقادات شم،ا شما را شبیه دشمنتان نشان می دهد.   

[تاریخ ارسال: 23 Apr 2006]  [ارسال‌کننده: الدوز]  [ oldooz33@yahoo.com ]  
حرف برای گفتن درد برای فریاد و خون بر دل بسیار... شرم و دنائت بی حد و حساب... روزگار غریبی است نازنین... به عنوان یک زن متاسفم که اینچنین انسانیت شرافت و حقیقت پایمال می شود و کسانی چون شیرین عبادی به ناحق جایزه نوبل میگرندو دست آلوده در خون جوانان همراه و همزبان با قاتلین خلق... به که باید گفت و کدامین دادگاه را باید به قضاوت نشاند در این لحظات که خون بی گناهان هر روز خاک وطن را رنگینتر می سازد... و من به عنوان یک زن باید بگویم شرمم می آید که شیرین عبادی با سجده به درگاه قاتلان خلق در زنجیرمان به عبادت نشسته و قصد تطهیر این شیادان را دارد ...واقعا متاسفم... نازنین...روزگار بسیار غریبی است....   

[تاریخ ارسال: 23 Apr 2006]  [ارسال‌کننده: علي سالاري]  [ G_alisalari@hotmail.com ]  
انگار خانم عبادي آرزو دارند که اين رژيم براي هميشه بر سر قدرت بمانند تا ايشان نيز قهرمان مادام العمر حقوق بشر آن باشند. بدرستي انگار ايشان وقتي پاي حيات زندانيان سياسي در ميان است ايشان غير سياسيند ولي وقتي وقت پاي حيات سياسي رژيم در ميان است ايشان سياست ورز خبره اي هستند. ايکاش ايشان دفاع از حقوق بشر را به دفاع از لايه اي از رژيم نمي آلودند.   

[تاریخ ارسال: 23 Apr 2006]  [ارسال‌کننده: ماهوان]  [  ]  
خانم عبادی نه مزدور است، نه رژیمی، نه یهودی، و نه چریک و پیشمرگ و وصل به رهبری. ایشان را بر خلاف تصور و انتظار خودشان اروپائی ها عَلَم و شاخص کردند تا کاندیدهای احتمالی و امثال رضا پهلوی، مریم رجوی... از چشم بیافتند. فعلاً هم خانم عبادی روی این استدلال رقبای آمریکا (اروپائیان و...) سوار شده که جنگ چاره ساز نیست و صحبت از نوعی مصالحه کرده، حرف طرف های مذاکره رژیم را در رابطه با مسئله اتمی ، تکرار میکند. البته خیلی ها که چشم ِ دیدن رژیم آخوندی را نداشته و ندارند نیز، از شاخ و شونه کشیدن های امثال بوش و دیک چینی متنفرند...نباید هر کسی را متهم کرد که چون روی تضاد اصلی کوک نیست، لابد مزدور و مأمور آخوندها است. روحیات مردم میهن ما و نیز، آنچه در ایران میگذرد کمی پیچیده تر از فرمول سادهِ دو دو تا، چهارتا است.   

[تاریخ ارسال: 22 Apr 2006]  [ارسال‌کننده: جمال فراهانی]  [ jamal75de@yahoo.de ]  
به شيرين عبادی گفتند چرا راجع به جنايتها و کشتار آخوندها هيچ موضعی نميگيری؟ گفت آخر من شترم و در سياست دخالت نمی کنم. گفتند چرا دوره افتادی و به بزک کردن چهره کريه ملا پرداخته ای؟ گفت آخر من مرغ هستم قد قد کردن در ذاتم است.   

[تاریخ ارسال: 22 Apr 2006]  [ارسال‌کننده: رضا فلاحی]  [ rezafalahi@hotmail.com ]  
با سلام.
همانطور که می دانید شیرین عبادی از یک خانوادهء یهودی است. علت اهدای جایزه ی صلح نوبل نیز همین بود و او از حمایت لابی یهودی ها در کمیته انتخاب نوبل برخوردار شد.
از اول انقلاب تا کنون گروهی از جلادان مهم جوانان ایرانی از همین یهودیان به ظاهر مسلمان هستند که از آنها به عنوان «آنوسی» یاد می کنند.
از جمله آنوسی های معروف در ایران می توان از اسدالله لاجوردی، سعید امامی، حبیب الله عسگراولادی تازه مسلمان، ناصر مکارم شیرازی و عطاالله مهاجرانی نام برد. تعداد آنها بسیار زیاد است و تا بالاترین سطوح نظام نفوذ کرده اند.
خانم شیرین عبادی بی شک مانند بسیاری دیگر از آنوسی ها پس از سرنگونی رژیم به سرزمین اجدادی خود اسرائیل پناهنده خواهند شد. تا آنها هستند حجت زمانی ها اعدام خواهند شد.هشیار باشیم.توصیح:

کاربر محترم، شما می گو ئید:"همانطور که می دانید شیرین عبادی از یک خانوادهء یهودی است".

اینکه این گفته درست است یا نه، بر من (مسئول ستون کاربران)، مشخص نیست. امالطفا در نظر داشته باشید که " دیدگاه" به همه عقاید و مذاهب احترام می گذارد و مشکلی از این نظر با کسی ندارد.آنچه مهم می باشد مواضع و عملکرد سیاسی ایشان در ارتباط بادفاع از حاکمیت دیکتاتوری- مذهبی حاکم بر کشورمان و تلاش برای حفظ و نجات رژیم می باشد.

با تشکر، مسئول ستون کاربران
  

[تاریخ ارسال: 22 Apr 2006]  [ارسال‌کننده:  عباس عبدی]  [ Ebas.A@yahoo.com ]  
مبارک، مبارک خانم شیرین غباری مبارک، پیوند با استشهادیها هم مبارک. به خدای یکتا قسم > اگه افشا گری پروژه های مخفی ... 200 تومان بسته ائی و موضع امریکا در مقابل ارتجاع و استعمار(چین و روسیه ....) نبود، نفت و گاز که هیچ ، آخوندها حاضرند تمام مردم ایران را کشته و تا آخرین وجب خاک ایران را هم به استعمار شرق وغرب مثل گذشته بفروشند تا بتوانند حاکمیت غاصبانهً خود را حفظ کنند. خانم شیرین غباری تا حال، هم از باغ خورده و هم از باغچه !! هم از درون خورده و هم از برون، مگه حالا این خانم چه دردی و نیازی داره که سوگلی های خونخوار عمامه بسرش را رها کنه ؟!!!. به خدا آدم دلش درد میگیره . دشمن دانا بلندت میکند/ بر زمین میکوبدت نادان دوست.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.