شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ -  ۹ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فاشيستهاي مذهبي كه بر كشور من حكم مي رانند (سختگيري از جانب غرب ضروري است)

مريم رجوي

بعد از پايان جنگ جهاني دوم، يكبار فرانكلين روزولت از چرچيل سوال كرد «اين جنگ را چه بايد ناميد؟»
چرچيل گفت« جنگ غير ضروري» و افزود اگر ما چند كار ساده و عملي را در 1935 و 1936 انجام داده بوديم جان يكصد ميليون نفر را نجات داده بوديم.
بحران اتمي با رژيم ملايان بيش از هر چيز اواسط دهه 1930 را به خاطر مي آورد.
پس از آنكه رژيم تهران غني سازي اورانيوم را در سايت نطنز از سر گرفته است، چه كسي مي تواند نگران دستيابي ملايان به بمب اتم نباشد؟
اگر چه 2006 ممكن است سال بحران فزاينده با رژيم بنيادگراي حاكم بر ايران باشد، اما با اتخاذ يك سياست درست امسال مي تواند سال آغاز تغييرات بسيار مثبت در ايران هم باشد.اما فرصت زيادي باقي نيست.
آنچه در غرب كم درك شده است اين است كه علي خامنه اي، رهبر استبداد مذهبي حاكم بر ايران، با روي كار آوردن احمدي نژاد از يكسو جنگ با مردم ايران را تشديد كرده و از سوي ديگر به جامعه جهاني اعلام جنگ كرده است.جنگي كه هدف آن مقابله با تغيير است، در حاليكه بيش از 90 درصد مردم ايران خواهان تغيير اين رژيم هستند.
در تابستان 2002 با افشاي سايتهاي اصلي اتمي و طرحهاي غني سازي اورانيوم و توليد پلوتونيوم توسط شوراي ملي مقاومت، جهان از پروژه خطرناكي كه 18سال مخفي مانده بود آگاه شد.اما در ارجاع اين پرونده به شوراي امنيت، سه سال و نيم تاخير وجود دارد.ملايان در اين مدت سايت اتمي اصفهان و كارخانه توليد آب سنگين اراك را تكميل كردند.آنها از پايان سال آينده پلوتونيوم قابل استفاده در بمب را توليد خواهند كرد.در نطنز ظرفيت استقرار 50هزار سانتريفيوژ را ايجاد كرده اند.آنها همچنين موشكهاي با برد 1500تا 2000كيلومتر با قدرت حمل كلاهكهاي اتمي توليد و انبار كرده اند.چندي ديگر ملايان به موشكهايي دسترسي خواهند يافت كه برلين را هم در تير رس آنها قرار مي دهد.در اين روزها جهان در جستجوي راه حل است.چنين وانمود مي شود كه گويي گزينه هاي موجود پذيرش ايران به عنوان يك قدرت اتمي، يا جنگ خارجي است.
اما جنگ آلترناتيو سازش نيست، بلكه ادامه طبيعي سازش است.8سال امتياز غرب به اين رژيم براي تقويت خاتمي به خامنه اي فرصت داد تا هارترين باندها را بر سر كار بياورد و همه موانع را در مسير دست يابي به بمب اتمي و تسلط بر عراق كنار بزند.او پس از روي كار آوردن احمدي نژاد قدرت شوراي عالي امنيت رژيم را افزايش داده و با ايجاد 7 معاونت در اين ارگان علاوه بر نقش تصميم گيرنده به آن نقش اجرائي نيز داده و مديريت آنها را به پاسداران سپرده است.
18
سال مخفي كاري تهران و بي عملي سه ساله جهان را باندازه كافي در مخاطره قرار داده است. اما هنوز يك راه حل سوم وجود دارد. اگر آخرين فرصتها را دريابيم هنوز هم مي توان از فاجعه جلوگيري كرد.تنها راه تغيير دموكراتيك در ايران به دست مردم و مقاومت است.
به رغم سركوب وحشيانه، تنها در ماه گذشته هفتصد و سي اعتراض، تظاهرات و اعتصاب در نقاط مختلف كشور شكل گرفته است.مقاومت سازمانيافته با 120 هزار شهيد تمايل جامعه ايران به تغيير را نشان مي دهد.
تاكنون تمام حسن نيتهاي غرب نثار ملايان حاكم شده است. طرح رسمي سه كشور اروپايي به ملايان در اكتبر 2004 پيشنهاد مي كرد اگر ملايان برنامه هاي اتمي شان را محدود كنند، اروپا سازمان مجاهدين خلق را در ليست تروريستي باقي نگاه خواهد داشت. اين يك امتياز بزرگ براي مصون نگاه داشتن ملايان از تغيير و مشاركت در سركوب مردم ايران است. برچسب تروريستي عليه مجاهدين، به گفته بالاترين مقامات غربي يك ژست حسن نيت به ملايان تهران بود.
امروز ژست حسن نيت ديگري لازم است اما به مردم ايران. مقاومت ايران براي تغيير از غرب نه پول مي خواهد و نه سلاح. اگر امتيازهاي غرب به ملايان متوقف شود، دلارهاي نفتي به حساب آخوندها سرازيرنشود، به بي عملي در مقابل نقض حقوق بشر و جنايات تروريستي ملايان پايان داده شود، ليست تروريستي و ساير محدوديتها عليه مقاومت برداشته شود، تغيير در دسترس است.
ارجاع پرونده اتمي رژيم ملايان به شوراي امنيت يك گام لازم اما ساير گامها بايد سريعا در دستور كار قرار گيرند:
اعمال تحريمهاي نفتي، تسليحاتي و تكنولوژيك و ديپلماتيك عليه رژيم آخوندي
رسيدگي به جنايات رژيم آخوندي و سران آن عليه مردم ايران و جنايات تروريستي اين رژيم در خارج كشور در يك دادگاه بين المللي
حذف برچسب تروريستي عليه سازمان مجاهدين خلق ايران

امروز هفتاد سال بعد در مقابله با فاشيسم مذهبي حاكم بر ميهن من ايران، 2006 ميتواند 1936 نسل ما نباشد. اما اين بار هم چند گام ساده ضروري بايد زودتر برداشته شوند. انتخاب با ماست.

منبع: http://www.hambastegimeli.com/node/27619
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مريم رجوي:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.