شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ -  ۴ اوت ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

کشور بی ظرفیت

همزمان با شكايت نمايندگان مجلس از موسوي صورت گرفت

انتقاد موسوي از رويكرد افراطي هوادارانش

خبرگزاري فارس: ميرحسين موسوي پس اعلام خبر "شكايت نمايندگان ملت " از او، از شعارهاي ساختارشكنانه هوادارانش، اعلام برائت كرد.

به گزارش خبرنگار سرويس فضاي مجازي خبرگزاري فارس، شبكه ايران نوشت؛ گرچه شعارهاي سبزپوشان در حاشيه راهپيمايي ميليوني روز قدس در تهران، با واكنش مردم، مسئولان ارشد و شخصيت‌هاي مطرح كشور مواجه شد اما سران جريان اصلاحات در برابر اين "رويكرد افراطي " فقط سكوت كردند.
با اين حال سكوت اين جريان خيلي دوام نياورد چرا كه به دنبال شدن گرفتن انتقادات به "تندروي جريان سبز " كه گفته مي‌شود برنامه‌هاي مشابهي هم براي روز 13 آبان دارد، اصلاح‌طلبان ميانه‌رو حساب خود را از افراطيون جدا و از شعارهاي ساختارشكنانه روز قدس اعلام برائت كردند.
تلاش نيروهاي معتدل اصلاحات براي جداسازي افراطيون از اين جريان كه از آن به "پوست‌اندازي جبهه اصلاحات " نيز ياد شده، بالاخره ميرحسين موسوي را هم مجبور به اعلام برائت از رويكرد اخير جريان سبز كرد.
او كه روز گذشته به تحريريه روزنامه توقيف شده "كلمه سبز " رفته بود، از شعارهاي ساختارشكنانه "هواداران جريان سبز " ابراز نارضايتي كرد. اين خبر را پايگاه اينترنتي حزب مشاركت داد.

*كشور ظرفيت شعار ضد انقلابي را ندارد!
اين كانديداي شكست خورده، شعارهاي "جمهوري ايراني "، "نه غزه نه لبنان، جانم فداي ايران " و ... را به نفع خود و "متناسب با ظرفيت كشور " ندانست و گفت كه "شعارهاي افراطي ناشي از عصبانيت است. "
او در عين حال بدون اشاره به تضاد اين شعارها با مباني انقلاب اسلامي، تنها با عبارات "شعارهاي انحرافي " و "غيرمنطبق با وضعيت كشور " از آن‌ها ياد كرد.
گفتني است شعارهاي جريان سبز در روز قدس با پوشش گسترده رسانه‌هاي بيگانه و به ويژه صهيونيستي همراه شد و پس از آن نيز محافل سياسي-رسانه‌اي غربي و صهيونيستي كوشيده‌اند تا اين جريان را به ادامه تندروي خود ترغيب كنند.

*شيوه اطلاع رساني سبزها ابتكاري، خلاقانه و قابل اطمينان است
موسوي در ادامه سخنانش، آنچه "شبكه اجتماعي هوادارانش " ناميد، "روش‌هاي ابتكاري " و "بديل‌هاي رسانه‌اي قابل اطمينان " خواند و گفت كه "شيوه‌هاي ابتكاري و خلاقانه به كار گرفته شده در ماه‌هاي اخير نشان مي‌دهد اگر كساني بخواهند يك دست را ببندند در عوض آن صدها دست باز خواهد شد. "
" ابتكاري "، "خلاقانه " و " قابل اطمينان " خواندن شيوه اطلاع‌رساني براي جريان سبز در حالي است كه برخي كارشناسان تبليغات، رسانه‌هاي بيگانه و شبكه‌هاي اجتماعي كه از خارج از كشور هدايت مي‌شوند را "ركن اصلي " اطلاع‌رساني مورد اشاره موسوي مي‌دانند.

* جريان سبز تركيبي از همه ارزش‌هاي خوب است
كانديداي شكست خورده دوره دهم رياست جمهوري كه "شعارهاي افراطي هوارادانش را ناشي از "عصبانيت " خوانده بود، در ادامه و در موضعي ديگر، "ضد خشونت " و "ضد آنارشي بودن " را از ويژگي هاي جنبش سبز خواند و آن را داراي "روح مسالمت جو " و "تركيبي از همه ارزش‌هاي خوب " دانست.
موسوي البته به شكايت نمايندگان مجلس از خود كه به گفته مجلس‌نشينان به دليل "لطمات و صدمات جبران ناپذير موسوي به آبروي نظام، مردم و اموال عمومي " صورت گرفته، اشاره‌اي نكرد.

*جامعه ايراني مثل "ژانوس " عمل كرده است
ميرحسين در اظهارات جالب ديگري جامعه ايراني را به لحاظ تاريخي به "ژانوس "، خداي يونانيان، تشبيه كرد كه به گفته او "همواره مايل به تركيب ارزش‌هاي متفاوت بوده " است.
اما نكته‌اي كه در آخرين موضع‌گيري موسوي بيش از ساير اظهارات او تامل برانگيز است، انتقاد از رويكرد تند هوادارانش است.
به گفته فعالان سياسي، انتقاد ميرحسين از ساختارشكني سبزها ارتباط معناداري با شكايت نمايندگان مجلس از او و تاكيدات مقامات ارشد قضايي در برخورد با "سران آشوب‌ها " دارد، چرا كه حمايت از رويكرد افراطي سبزها مي‌تواند دامنه اتهامات موسوي را گسترده‌تر كند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8803040128

 

منبع: فارس، 2 آبان 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:[تاریخ ارسال: 24 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: گل کو]  [  ]  
آخر خط میر حسین.
مسافران آزادی لطفا پیاده شوند!
  

با درود به ملت شریف ایران

باید یکی شویم


باید یکی شویم
گزیده خبرها

ادامه فهرست خبرها...

   [www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.