شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۳۱ مه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

احمدي نژاد در نماز جمعه روز قدس

مشروح سخنان احمدي نژاد در نماز جمعه روز قدس تهران


مردم منطقه تسليم رژيم صهيونيستي نخواهند شد


خبرگزاري فارس: رئيس جمهور كشورمان بعنوان سخنران پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه روز قدس تهران سخن گفت.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس، محمود احمدي نژاد رئيس جمهور كشورمان كه بعنوان سخنران پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه روز قدس تهران سخن مي‌گفت، با بيان اينكه امام راحل 30 سال قبل با الهامات خداي متعال اين روز را به عنوان روز قدس قرار داد، اظهار داشت: روز قدس راه عزت، آزادي و سربلندي را در برابر ملت ما و همه ملت ها باز كرد و روز قدس، روز وحدت ملت ايران و روز وحدت مسلمانان و جامعه بشري در برابر قدرت‌هاي فاسد و ظالم است و به لطف خدا بعد از 30 سال روز قدس به روز مهم و سرنوشت ساز كل جهان تبديل شده و امروز روز قدس روز جهاني است.
وي با بيان اينكه در دنيا صف بندي جديدي به وجود آمده است گفت: در يك طرف اين صف بندي همه آزاديخواهان، عدالت طلبان، موحدان و خداجويان قرار دارند و در طرف ديگر سلطه گران، استعمارگران، جنايتكاران و دزدان بين المللي ايستاده اند.
رئيس جمهور با طرح اين سؤال كه چرا مسأله فلسطين تا اين حد مهم است و سرنوشت جامعه بشري در گرو تحولات فلسطين است؟ افزود: ملت ايران و بسياري از ملت‌ها با تاريخچه رژيم منحوس صهيونيستي آشنا هستند و زمزمه‌هاي تشكيل اين رژيم از قبل از جنگ جهاني اول شروع شد و با يك سازماندهي خبيث و براي سلطه بر همه منابع مادي و معنوي جهان، اين طراحي انجام شد.

*يهودي ستيزي توسط دولت‌مردان و سياستمردان كشورهاي غربي طراحي شد

احمدي نژاد افزود: بعد از جنگ جهاني اول با استفاده از غفلت ملت‌هاي منطقه و مسلمانان، سرزمين فلسطين را تحت قيموميت استعمار پير، انگليس قرار دادند و صهيونيست‌ها سازمان يافته و جنايتكارانه به سرزمين فلسطين هجوم آوردند و صهيونيست‌ها تحت پوشش خريد مزارع و زمين‌ها و به زور ترور و خشونت بخش وسيعي از اين سرزمين را غصب كردند.
وي با بيان اينكه يهودي ستيزي از سوي كشورهاي غربي طراحي شد گفت: قبل از جنگ دوم جهاني كه با كمك انگليس مردم را آماده كردند و البته برخي شهروندان اروپايي علاقه داشتند يهوديان را از اروپا برانند، اما يهودي ستيزي توسط دولت‌مردان و سياستمردان كشورهاي غربي طراحي شد.
رئيس جمهور با اشاره به اينكه پس از جنگ دوم جهاني مدعي شدند در دوره جنگ دوم هولوكاست رخ داده است، گفت: به ادعاي آنها چند ميليون يهودي در كوره‌هاي آدم سوزي سوخته شدند و تلاش آنان اين بود كه اين موضوع را جاي انداخته و مظلوميت قوم يهود را با دروغ و طراحي پيچيده تبليغاتي و عمليات رواني تبليغ كنند و آنها پس از آن نيازمند دولت و سرزمين مستقل هستند و آن قدر قوي كار كردند كه بسياري سياستمداران و متفكران جهان هم فريب خوردند و تحت تاثير قرار گرفتند.
احمدي نژاد با اشاره به موضع صهيونيست‌ها و حاميانشان درباره لزوم تشكيل كشور مستقل براي آنها اظهار داشت: اگر بخواهيم چنين منطقي را بپذيريم كه اينها در فلسطين يا هر سرزمين ديگري كشور مستقلي داشته باشند، پس آمريكا هم بايد تحويل سرخ‌پوستان شود و در اروپا نيز 72 كشور مستقل تشكيل شود و روسيه نيز بايد تكه تكه شود.

*در ابتداي قرن بيستم ملت‌هاي منطقه يك غفلت تاريخي كردند

وي اين منطق را زيربناي نا امني و جنگ‌هاي گسترده در جهان دانست و افزود: چنين منطقي همه را به استفاده از سلاح براي حل مسائل گوناگون تشويق مي‌كند و اين يك منطق باطل است و حتي اگر بخواهيم با اغماض اين منطق را براي قوم يهود بپذيريم اين سوال مطرح است كه چرا بايد آنها در سرزمين فلسطين مستقر شوند؟ چرا نبايد در آمريكا و اروپا و كانادا مستقر شود و خود آنها هم امنيت اينها را برقرار كنند؟ چرا مردم فلسطين بايد خسارت بدهند؟ خود آنها علنا مي‌گويند كه ما در حق يهوديان جنايت كرديم،‌پس خود آنها هم بايد خسارت بدهند.
احمدي‌نژاد تصريح كرد: در ابتداي قرن بيستم ملت‌هاي منطقه يك غفلت تاريخي كردند و دشمن يك سرپل مهم در قلب دنياي اسلام را در دست گرفت و به بهانه جنايتي كه مردم منطقه هيچ نقشي در آن نداشتند، فلسطين را اشغال كردند و در طول ساليان متمادي اين جنايتكاران هر روز ملت‌ها و كشورهاي مختلف جهان را تهديد مي‌كنند و جنايات مختلفي مرتكب مي‌شوند. به گونه‌اي كه در جنايتكاري روي همه جنايتكاران تاريخ را سفيد كرده‌اند.

*بهانه تاسيس رژيم صهيونيستي يك دروغ و يك فساد است

رئيس‌جمهور ادامه داد: بهانه تاسيس رژيم صهيونيستي يك دروغ و يك فساد است چرا كه اشغال فلسطين هيچ ارتباطي به ماجراي هولوكاست ندارد و علاوه بر اين همه دست‌اندركاران تاسيس اين رژيم فاسد هستند و راهكارهاي آنها نيز فساد است.
وي با تاكيد بر اينكه همه جنايتكاران فلسطيني بايد به دادگاه سپرده شوند، اظهار داشت: از اجتماع چند فاسد رژيمي بيرون آمده است كه به معناي حقيقي كلمه يك شجره خبيثه است كه همه ريشه، ساقه و برگ آن جنايت، فساد و ظلم است.
احمدي‌نژاد افزود: از همان مقدمات برپايي اين رژيم، كوچكترين منطق انساني و عقلاني وجود نداشته است و وجود اين رژيم همواره به معناي ناامني دائمي و گسترش سلطه استعماري در همه جهان بوده است.

*صهيونيست‌ها حتي رئيس‌جمهور آمريكا را تحت فشار قرار مي‌دهند

وي ايستادگي در برابر صهيونيست‌ها را يك اقدام ملي،‌ديني،‌اعتقادي و انساني دانست و تصريح كرد: از آنجا كه رژيم صهيونيستي امنيت ملي و استقلال ملت‌ها را مورد تهديد قرار داده است، پس ملت‌ها نيز به عنوان يك وظيفه ملي اقتضا مي‌كند كه در مقابل اين رژيم بيايستد و از سوي ديگر ايستادگي در برابر رژيم جنايتكار صهيونيست، يك امر اعتقادي و ديني نيز هست. چرا كه آنان مطلقا دين ندارند و دينداري آنها يك دروغ بزرگ است و صهيونيست‌ها به دنبال انهدام اديان و ارزش‌هاي پيامبران الهي هستند و مي‌بينيد كه آنها در پشت همه شبكه تخريب فرهنگ ديني ملت‌ها قرار دارند.
رئيس‌جمهور صهيونيست‌ها را سمبل دروغ، فريب و كينه‌ورزي دانست و گفت: آنها ضد مسيحيت، ضد اسلام، ضد حضرت موسي (ع) و ضد پيامبران الهي هستند و به خصوص براي ما مسلمانان ايستادگي در مقابل آنان يك امر الهي است.
احمدي‌نژاد با اشاره به جنايت‌ها و ترور‌هاي آشكار رژيم صهيونيستي گفت: آنها برادران و خواهران ما را قطعه قطعه مي‌كنند و ملت‌هاي اسلامي نمي‌توانند ساكت باشند همانگونه كه امام فرمود تا ظلم است، مبارزه است و تا مبارزه است، ما هستيم.

*صهيونيست‌ها به دنبال انهدام اديان و ارزش‌هاي پيامبران الهي هستند

وي با اشاره به تعارض‌هاي ادعاهاي صهيونيست‌ها و حاميانشان، افزود: خود آنها يهودي ستيزي را راه‌ انداختند و از طرف ديگر پرچم حمايت از يهود را بلند مي‌كنند و در جايي ديگر اگر پاي يك گربه آنها در كشورهايي كه مخالفشان هستند، زخمي شود فرياد حقوق بشر آنها بلند مي‌شود اما در مقابل كشته شدن انسان‌ها در غزه و سرزمين‌هاي اسلامي سكوت مي‌كنند و در حقيقت وقتي ادعاهاي انساني به آنها مي‌رسد، رنگ مي‌بازد.
رئيس‌جمهور با اشاره به شعار دموكراسي خواهي صهيونيست‌ها و حاميانشان گفت: وقتي در كشور ما انتخابات صد در صد آزاد و 40 ميليوني برگزار مي‌شود، مي‌روند و يك نفر را پيدا مي‌كنند كه بگويد انتخابات مخدوش است اما خودشان در فلسطين حاضر به اجراي دموكراسي و پذيرش نظر مردم نيستند.
وي با اشاره به حمايت‌هاي مستكبران و قدرت‌هاي بزرگ از رژيم صهيونيستي گفت: اين رژيم از جانب قدرت‌ها در مصونيت كامل قرار دارد تا هر جنايتي كه مي‌خواهد انجام دهد و از سوي ديگر قدرت‌هاي بزرگ براي بستن قراردادهاي اقتصادي با سايرين شرط به رسميت شناختن رژيم صهيونيستي را مطرح مي‌كنند.
احمدي‌نژاد با اشاره به جنگ‌هاي 22 روزه و 33 روزه اخير و خوي تجاوزگري رژيم صهيونيستي اظهار داشت: آنها حدود سه سال است كه غزه را محاصره كرده‌اند اما صداي قدرت‌ها در نمي‌آيد و عليه اين ملت مظلوم دست به هر جنايتي مي‌زنند و حتي كودكان را در آغوش مادرانشان قطعه قطعه مي‌كنند.
وي با بيان اينكه حتي مردم آمريكا و اروپا نيز از صهيونيست‌ها نيز متنفر هستند به گسترش نفوذ صهيونيست‌ها اشاره كرد و اظهار داشت: با شكل‌گيري كامل شبكه جهاني صهيونيست آنها بر دولت‌هاي اروپا و آمريكا مسلط شدند به گونه‌اي كه اكنون بسياري از دولت‌هاي غربي بقاي خود را در حمايت از صهيونيست مي‌بينند و شرط ادامه استقرار آنها در مناصب‌شان اثبات وفاداري به رژيم صهيونيستي است.

*هر طرحي حق ملت فلسطين را به رسميت نشناسد به زباله‌دان تاريخ مي‌رود

احمدي‌نژاد تصريح كرد: بعضي از كشورها و سياستمداران اروپايي و آمريكايي هر چه عليه خودشان شعار بدهيد، تحمل مي‌كنند اما مي‌گويند عليه صهيونيست‌ها شعار ندهيد چون آنها ما را بيچاره مي‌كنند؛ برخي از دولت‌هاي غربي هنوز رسما به صهيونيست‌ها باج مي‌دهند و شركت‌ها اگر سهام‌دار صهيونيست نداشته باشند، اجازه فعاليت در اروپا و آمريكا را نمي‌يابند و از آن طرف شركت‌هاي صهيونيستي مراكز گوناگون اقتصادي را در دست دارند و براي فعاليت در اروپا و آمريكا از ماليات معاف مي‌شوند.
وي تصريح كرد: آنها به دنبال استقرار شبكه جهاني سلطه براي خود هستند و هر كس كه در مقابل آن بايستند را تحت فشار و ترور قرار مي‌دهند به گونه‌اي كه حتي اگر رئيس‌جمهور آمريكا هم در برابر آنها بايستد، او را تحت فشار قرار مي‌دهند.
رئيس جمهور اظهار داشت: با همت و ايستادگي و هوشمندي شما و تبعيت از ولايت، روز قدس به روز مقاومت و تجديد ارزش‌هاي الهي تبديل شده و پرچمداري امروز در دست ملت ايران است و ملت ما اين پرچم سرافرازي را كه در سايه ولايت به دست آورده، هرگز بر زمين نخواهد گذاشت.

*تنها راه نجات فلسطين ايستادن در مقابل شبكه‌ فاسد صهيونيسم جهاني است

وي خطاب به ملت‌هاي منطقه افزود: تنها راه نجات شما ايستادن در مقابل شبكه‌ فاسد صهيونيسم جهاني است و اين مسئله كليد استقلال و آزادي واقعي ملت‌ها است. پس لازم است كه خود را بسيج كنيد و در هر كجاي عالم كه رد پاي نفوذ آنها را ديديد در مقابل‌شان بايستيد.
احمدي‌نژاد خطاب به روساي كشورهاي منطقه اظهار داشت: شما از خشم ملت‌هاي خود اطلاع داريد و بايد بدانيد كه رژيم صهيونيستي رو به زوال است پس هر چه به اين رژيم نزديك شويد، پايه‌هاي استقرار خود را سست مي‌كنيد.
وي تاكيد كرد: پاي بعضي از شما زير طومار جنايت صهيونيست‌ها در فلسطين و لبنان ثبت شده است، پس تلاش كنيد ننگ همراهي با كثيف‌ترين جنايتكاران تاريخ بر پيشاني شما ثبت نشود.
رئيس‌جمهوري اسلامي ايران خطاب به كشورهاي جهان با اشاره به لزوم هوشياري در مقابل نفوذ صهيونيست‌ها گفت: آنها به هر طريقي تلاش مي‌كنند تا در بدنه كشورهاي مختلف نفوذ كنند و در هر جا كه وارد شوند، مثل كنه مي‌چسبند و دست بر نمي‌دارند؛ يك استاد دانشگاه آمريكا مي‌گفت يك استاد صهيونيسم را در دانشگاه ثبت‌نام نمي‌كرديم و 10 سال معطل اين كار بود و بالاخره من دلم سوخت و او را استخدام كردم، پس از چند سال كه به همان دانشگاه برگشتم ديدم كه ساير اساتيد را از آنجا رانده و وابستگان به صهيونيست‌ها را در آنجا جاي داده است.
احمدي‌نژاد از سران كشورهاي مختلف جهان خواست كه تحت فشار قدرت‌ها تن به قراردادهاي ننگين صهيونيستي ندهند.
رئيس‌جمهوري اسلامي ايران خطاب به سلطه‌گران وحاميان رژيم صهيونيستي گفت: عمر اين رژيم و دوران اشغالگري به پايان رسيده و مشت شما نيز باز شده است؛ شما براي تخريب يك ساختمان 5 هزار دلاري در غزه، موشك يك ميليون دلاري مي‌زنيد و با چنين شرايطي محال است كه شما به پيروزي برسيد، پس رژيم صهيونيستي آينده‌اي ندارد و رو به پايين است.
وي افزود: آنها يك روز شعار نيل تا فرات مي‌دادند و حالا براي امنيت خود دور خودشان ديوار مي‌كشند و در حقيقت فلسفه تاسيس اين رژيم بر باد رفته است.

*مردم منطقه تسليم رژيم صهيونيستي نخواهند شد

احمدي‌نژاد با اشاره به ادعاي دموكراسي‌خواهي حاميان رژيم صهيونيستي اظهار داشت: شما كه براي هر چيز كوچكي رفراندوم مي‌گذاريد در كشورتان رفراندوم بگذاريد كه آيا مردم‌تان راضي هستند كه شما به اين رژيم ماليات بدهيد؟
وي با بيان اينكه اگر هزار سال هم بگذرد، مردم منطقه تسليم رژيم صهيونيستي نخواهند شد، گفت: شنيديم كه مي‌خواهند طرح جديدي ارائه كنند، اما بايد بدانند كه در هر طرحي كه حق ملت فلسطين به رسميت شناخته نشود، آن طرح مثل طرح‌هاي قبلي به زباله‌دان تاريخ خواهد رفت.
رئيس‌جمهور تصريح كرد: طرح ما نيز راه حل انساني براي بازگشت آوارگان و تصميم‌گيري فلسطيني‌ها براي خود است.
وي خطاب به ملت فلسطين گفت: بدانيد كه هر چه داريد از مقاومت است و دشمن مي‌خواهد مقاومت را در هم بشكند پس بايستيد و از حق خود دفاع كنيد و بدانيد كه خدا نيز با شما است.
احمدي‌نژاد بر لزوم ارائه گزارش جنايات رژيم صهيونيستي توسط دبير كل سازمان ملل تاكيد كرد و خواستار محاكمه جنايتكاران صهيونيست شد.
رئيس‌جمهور در پايان سخنان خود با اشاره به حضور تاريخي ملت ايران در انتخابات دهم رياست جمهوري گفت: حضور تاريخي شما دشمنان را به خشم آورده و مي‌خواهند عظمت آن را كار را مخدوش كنند و در همين راستا گفته‌اند كه مي‌خواهند در جريان سفر ما به نيويورك عده‌اي را جمع كرده و سر و صدا راه بيندازند اما دوران اين كارها به پايان رسيده است و ملت ايران براي تحركات آنها سرسوزني تره هم خرد نمي‌كنند.
وي خاطرنشان كرد: ملت ايران در روز قدس امسال يك بار ديگر اعلام كرد كه پاي آرمان‌هاي امام و رهبري عزيز ايستاده و پرچم عزت و شرف را برافراشته نگاه داشته است.


http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8806270581


 


 

منبع: فارس، 27 شهریور 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

با درود به ملت شریف ایران

باید یکی شویم


باید یکی شویم
گزیده خبرها

ادامه فهرست خبرها...

   [www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.