شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ -  ۴ اوت ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ديدار بيش از 100 تن از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با رفسنجاني

هاشمي رفسنجاني:
*فرصت سوزي براي كشور سم است
*توجه به زير ساخت‌ها مهمترين گام در بودجه‌ بندي‌ها براي رسيدن به چشم انداز20 ساله نظام است
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام تصويب بودجه كشور در سال 86 را مهمترين كار مجلس در امسال دانست و گفت: نمايندگان محترم بايد در بررسي‌ها و اظهار نظر‌ها كارشناسانه و دقيق برخورد كنند.
به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) حجت‌الاسلام و المسلمين هاشمي رفسنجاني مقارن ظهر روز چهارشنبه در ديدار بيش از 100 تن از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي توجه به زير ساخت‌ها را مهم ترين گام در بودجه‌ بندي‌ها براي رسيدن به چشم انداز 20 ساله نظام عنوان كرد و افزود: نبايد بگذاريم طرح‌هاي اقتصادي به خاطر مسايل سياسي در كشور معوق بماند.
وي با يادآوري وظايف مجمع تشخيص مصلحت نظام در قانون اساسي و تفويضات رهبر معظم انقلاب گفت: اين نهاد بر روند تصويب بودجه نظارت خواهد داشت و اگر ضرورت پيدا كرد، تذكر خواهد داد.
هاشمي رفسنجاني با اشاره به فراز و فرود‌هاي قيمت نفت در سطح جهاني و وابستگي كشور به آن گفت: نبايد كاري كنيم كه اگر نوساني در قيمت نفت ايجاد شد، در برنامه‌هاي ما خلل ايجاد شود.
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام تحريكات فعلي استكبار در ايجاد فضاي ترس و ارعاب در كشور و ناكارآمد جلوه دادن نظام را از اهداف جنگ رواني جاري دشمنان عليه ايران اسلامي خواهد و به خاطر وجود احتمال اقدامات بدتر، ايجاد همدلي و تقويت انسجام ملي را بهترين راه براي مقابله با خطرها دانست.
وي حفظ نظام را بالاترين وظيفه شرعي و ملي همه مسوولان دانست و گفت: همه بايد توجه داشته باشيم كه فرصت سوزي براي كشور سم و خيانت به نسل‌هاي امروز و آينده است.
هاشمي رفسنجاني در پاسخ به سوال يكي از نمايندگان درباره‌ي ديدگاه مراجع عظام نسبت به مسايل جاري كشور گفت: اعتماد مراجع و علما مهمترين سرمايه براي تداوم نظام است و اگر در مسير درستي حركت كنيم، حمايت همه جانبه آن‌ها را نيز به دنبال خواهيم داشت.
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به نقش روحانيت در تاريخ ايران به خصوص در دوران مبارزه، پيروزي، تثبيت و تداوم انقلاب اسلامي گفت: روحانيت در همه مراحل مشكل پناهگاه مردم بوده است.
هاشمي رفسنجاني در بخش ديگري از سخنانشان با بيان امتيازات تعدد اقليت‌هاي ديني و قومي در كشور گفت: اقليت‌هاي ديني و مذهبي ايران ثابت كرده‌اند كه به كشور خويش علاقه‌مند هستند.
وي راه‌اندازي جنگ بين شيعه و سني در داخل كشور‌هاي اسلامي منطقه را از اهداف شوم دشمنان دانست و گفت: متاسفانه القائات آنان باعث شده كه علماي اسلام حتي در همايش‌هاي وحدت هم حرف‌ها و مشاجرات تفرقه‌انگيز داشته باشند.
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام در بخش‌ پاياني سخنانش نمايندگان مجلس را امناي مردم براي تصميم گيري‌هاي مهم دانست و گفت: انتظار به حق جامعه از شما اين است كه هر جا انحرافي در برنامه هاي كشور ديده‌ايد ، دلسوزانه مطرح و مجدانه پيگيري كنيد تا كشور در مسير درست به سوي سعادت مردم در حركت باشد.
در آغاز اين ديدار چند تن از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، طي سخناني جداگانه با تحليل مسايل مختلف، به بيان ديدگاه‌هاي خويش پرداختند

منبع: 4 بهمن 1385 - ايسنا
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

با درود به ملت شریف ایران

باید یکی شویم


باید یکی شویم
گزیده خبرها

ادامه فهرست خبرها...

   [www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.