شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱ ژانویه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

احمدي‌نژاد:اگر هزار بار هم بسوزيم عقب‌نشيني نمي‌كنيم [تصوير سوختن کارت خامنه اي در پلي تکنيک]


[عکس انتخاب ديدگاه است - سوختن احمدي نژاد]مشروح سخنان رئيس جمهور در دانشگاه امير كبير؛
خبرگزاري فارس:رئيس جمهور امروز در جريان سخنراني خود در دانشگاه اميركبير در واكنش به آتش زدن تصاويرش توسط برخي دانشجويان تندرو گفت: آمريكايي‌ها بدانند ما اگر هزار بار هم بسوزيم،يك سانتي‌متر از آرمانهايمان عقب‌نشيني نمي‌كنيم.
به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس محمود احمدي ‌نژاد رئيس‌جمهور، پيش از ظهر امروز دوشنبه در جمع دانشجويان دانشگاه امير كبير حاضر شد و پس از آنكه نمايندگاني از تشكل‌ها و گروهاي مختلف دانشجويي اين دانشگاه نقطه نظرات گوناگون خود را مطرح كردند احمدي‌نژاد دانشگاه اميركبير را بهترين دانشگاه صنعتي دانست.
در حالي كه اكثريت دانشجويان در مخالفت با تعدادي از كساني كه قصد داشتند نظم جلسه را برهم بزنند، شعار مي‌دادند «دانشجو مي‌ميرد ذلت نمي‌پذيرد» احمدي‌نژاد گفت: شعار همه دانشجويان و افتخار آنها اين است كه ديكتاتوري را در هر لباسي مي‌شناسد و سركوب مي‌كند و امروز هم بزرگترين ديكتاتوري آمريكا است كه لباس حقوق بشر بر تن كرده است.
وي ادامه داد: دانشجويان آگاه ما در همه صحنه‌ها خواهند ايستاد.
در حالي كه تعدادي از دانشجويان كه عضو تشكل انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اميركبير بودند به شعارهاي خود عليه رئيس جمهور ادامه مي‌دادند، احمدي‌نژاد گفت:يكي از ويژگي‌هاي دانشجويان تحمل سخنان ديگران است و شما بايد نشان دهيد كه دانشجو آگاه است،مي‌ميرد، اما از بيگانه ماموريت نمي‌پذيرد.
انجمن اسلامي دانشگاه امير كبير از سوي مراجع ذي ربط غير قانوني اعلام شده است.
احمدي نژاد يكي از خصلت‌هاي دانشجويان را حقيقت‌جو بودن و داراي منطق دانست و اظهار داشت:از سال 54 دانشجوياني كه طرفدار حق و آزادي و عدالت بودند، همواره منطقي، متين و آگاه بودند.
عده‌اي از دانشجويان با همهمه مانع از رسيدن سخنان رئيس‌جمهور به گوش سايرين مي شدند كه رئيس‌جمهور گفت: شما به اندازه كافي حرف زديد و شعار داديد، اما حالا وقت آن رسيده كه حرف برادر كوچك خود را كه از دانشگاه براي برپايي عدالت قيام كرده، بشنويد.
وي جنبش دانشجويي ايران را بيدار، پويا و بالنده دانست و با بيان اين كه يكي از ويژگي‌هاي اين جنبش صداقت و اخلاق است، تصريح كرد: از سال 54 كه وارد دانشگاه شدم همواره از فعالين جنبش دانشجويي بودم، اما كساني كه حنجره‌هاي خود را عليه آمريكا پاره مي‌كردند به محض آنكه به نان و نوايي رسيدند، به ملت پشت كردند كه جريانات وابسته به ليبرالها، ماركسيست‌ها و منافقين همه اين گونه بودند و دانشجويان مسلمان را به ساواك لو مي‌دادند تا رها شوند.
احمدي‌نژاد ادامه داد:ما ديكتاتوري را چشيده‌ايم و براي از بين رفتن آن انقلاب كرده‌ايم و بدانيد تا هزار سال ديگر هم هيچكس حتي به نام آزادي نمي‌تواند در اين كشور ديكتاتوري برپا كند، چرا كه تن ملت ما زخمي از گروهك‌هاي وابسته به آمريكا و شوروي است.
احمدي‌نژاد گفت:قبل از انقلاب 70 گروه سياسي در دانشگاه ما فعاليت مي‌كردند كه هر كدام وابسته به يكي از احزاب بيرون دانشگاه بودند،كه تجربه نشان داده احزاب به دانشگاه فقط نگاه ابزاري دارند .
وي ويژگي بسيار مهم حركت دانشجويي را استقلال و دانشجو بودن دانست و با تاكيد بر آرمانخواهي دانشجويان گفت: حركت دانشجويي ما هيچگاه از آرمانخواهي دست برنداشته و هر گاه گروه اندكي به نام حركت دانشجويي از آرمان فاصله گرفتند، دانشجويان ما آنها را كنار زدند.
رئيس‌جمهور با بيان اين كه دانشجويان پيشتاز حركت انقلابي ملت ما هستند، اظهار داشت: برخي دوستان به نمايندگي از شما حرفهايشان را زدند و قطعاً اگر فرصت بود تك تك شما حرفهاي شنيدني زيادي داشتيد.
وي ادامه داد: اگر احزاب و گروه‌ها،دانشگاه را به حال خود رها كنند دانشگاه هيچ مشكلي نخواهد داشت، چرا كه روحيه انتقادي دانشجو رمز تكامل جويي ملت ايران است.
وي در پاسخ به خواسته يكي از دانشجويان كه پيش از سخنان وي در مورد انجمن‌هاي علمي سؤالي را مطرح كرده بود گفت:حمايت از انجمن‌هاي علمي در دستور كار دولت است.
احمدي‌نژاد در پاسخ به سؤال ديگري درباره بازنشستگي اساتيد دانشگاه اظهار داشت: نظر من اين است كه استادي دانشگاه هيچ گاه بازنشستگي ندارد.
در اين قسمت از سخنان رئيس‌جمهور عده‌اي از دختران دانشجو كه به همراه برخي پسران عليه رئيس‌جمهور شعار مي‌دادند، دوربين صدا و سيما را به زمين پرتاب كرده و شكستند.
احمدي‌نژاد همچنين مخالفت خود را با دانشجوي پولي اعلام كرد و اظهار داشت: احمدي‌نژاد با دانشجو شدن فقط به خاطر پول، مخالف است و وزارت علوم مامور شده روش غلط گذشته را اصلاح كند.
وي در پاسخ به انتقاد يكي از دانشجويان مبني بر اين كه اين دولت با روي كار آمدن خود خدمات دولت‌هاي گذشته را زير سؤال برده اظهار داشت:افتخار دولت اين است كه تاكنون خدمات هيچ كدام از دولت‌هاي گذشته را زير سؤال نبرده اما شما نبايد انتظار داشته باشيد كه دولت عدالت را دنبال نكند يا در مقابل فشار كوتاه بيايد.
در اين قسمت از سخنان رئيس‌جمهور همهمه در سالن براي برهم ريختن برنامه سخنراني به اوج خود رسيد كه احمدي‌نژاد در پاسخ به آن كساني كه شعار خفقان مي‌دادند اظهار داشت:خفقان را مي‌بينيد؟ عده‌ كمي اجازه نمي‌دهند، اكثريت از حقشان استفاده كنند. دولت بازترين شرايط سياسي را ايجاد كرده كه مي‌بينيد مطبوعات همه چيز مي‌نويسند و بعد هم ادعا مي‌كنند كه خفقان وجود دارد.
وي در ادامه سخنانش با اشاره به سخنان حضرت امام كه اگر ديديد دشمنان با چيزي مخالفت مي‌كنند بدانيد آن چيز حق شماست، گفت: آمريكا و انگليس مي‌خواهند حقوق همه ملت‌ها را ببلعند و به همين جهت با حيات مستقل ملت ايران و دستيابي ملت ما به انرژي هسته‌اي مخالفند، چرا كه مي‌دانند دستيابي ملت ما به اين انرژي مساوي با تبديل شدن ايران به ابرقدرت بي‌منازع در جهان است.
احمدي‌نژاد با بيان اين كه ملت ما شجاع است و جوانانش از تهديد هيچ قدرتي نمي‌هراسند، افزود: دشمنان گام به گام در حال عقب رفتن هستند و عليه ايران هيچ كاري نمي‌توانند انجام دهند،چرا كه مسير رسيدن به قله هسته‌اي پيموده شده و با يك گام ديگر،در دهه فجر جشن بزرگ هسته‌اي ايران برگزار خواهد شد.
رئيس ‌جمهور خطاب به دو يا سه كشور غربي كه عليه حق مسلم‌ ايران تلاش مي‌كنند گفت: از اين پس اقدام شما عليه ملت ايران را خصمانه تلقي مي‌كنيم و متناسب با اقدام شما اقدام خواهيم كرد.
وي ادامه داد: آمريكا و انگليس مي‌دانند كه در اين صحنه حريف ملت ايران نخواهند شد اما مي‌خواهند با جنگ رواني و تفرقه اهدافشان را به پيش ببرند.
رئيس‌جمهور پايداري در انرژي هسته‌اي را موجب پيشرفت در اقتصاد ايران دانست و اظهار داشت: برخي گروه‌ها به خاطر رفاه طلبي در مقابل اين حق ملت ما مي‌ايستند و حرفهاي آمريكا را تكرار مي‌كنند، اما بايد مطمئن باشند كه پول و وقت صرف شده براي انرژي هسته‌اي حتي يك ريال هم اضافه نبوده و ايران با كمترين هزينه اين قله پرافتخار را فتح مي‌كند.
در حالي كه همهمه دانشجويان همچنان ادامه داشت و اكثريت دانشجويان با سردادن شعار «منافق حيا كن دانشگاه را رها كن» سعي داشتند گروهي كه قصد به هم زدن سخنراني را داشتند آرام كنند، رئيس‌جمهور به يكي از خاطرات خود اشاره كرد و گفت: در اوايل انقلاب يكي از دوستان ما به گروهك منافقين ملحق شد، به او گفتيم كه آن آقايي كه سر كرده آن گروهك است نوكر آمريكا و بيگانه پرست است، اما قبول نكرد ولي باز هم به او گفتم كه در هر حال بعدها هم بنشينيم و با هم صحبت كنيم اما به من گفت كه به ما گفته‌اند نبايد با اينها حرف بزنيد.
رئيس‌ جمهور ادامه داد: دانشجو همه حرفها را مي‌شنود،مبادا كسي پيدا شود كه در گوشش پنبه بگذارد و نخواهد حرفها را بشنود.
وي با اشاره به اوايل روي كار آمدن دولت نهم گفت:مي‌گفتند اين دولت تنها است و چپ و راست قبولش ندارد و مي‌گفتند با فشار سياسي،در مدت 6 ماه تا دي ماه سال 84 اين دولت را ساقط مي‌كنيم و براي اين كار طراحي كرده بودند و به بيرون پيغام فرستاده بودند.
احمدي‌نژاد تصريح كرد: در آن زمان بيش از 60 نفر از شخصيت‌هاي سياسي از ما وقت گرفتند و به ملاقاتمان آمدند و مي‌گفتند آمريكا قرار است در فلان روز به فلان نقطه‌ها از ايران حمله كند، من بررسي كردم و ديدم منشا همه اين خبرها يك كانون واحد است و به آنها گفتم اگر با آمريكايي‌ها ارتباط داريد به آنها بگوييد كه ملت ايران بيدار است و فريب شما را نخواهد خورد.
در اين لحظه دانشجويان در حمايت از نظام مقدس جمهوري اسلامي شعار سر دادند «حسين، حسين شعار ماست شهادت افتخار ماست»، « واي اگر خامنه‌اي حكم جهادم دهد»
احمدي‌نژاد به نامه خود خطاب به رئيس‌جمهور آمريكا اشاره كرد و اظهار داشت: من اين ‌نامه را با وضو نوشتم و مي‌گفتم خدايا براي پرچمدار نظام سلطه هدايت قرار بده و دلش را به سمت عدالت نرم كن و بعد هم بحث مناظره مطرح كرديم اما نپذيرفتند،گفتيم با مشاورانتان بياييد و باز هم قبول نكردند و در نهايت در سفري كه به آن كشور داشتيم، در جلسه با شوراي روابط خارجي 28 نفر از آنان در برابر يك نفر قرار گرفتند.
در اين قسمت از سخنان رئيس‌جمهور همان تعدادي كه از ابتدا قصد برهم زدن جلسه را با سردادن شعارهاي تشنج آفرين داشتند، شروع به آتش زدن تصاوير احمدي‌نژاد كردند كه احمدي‌نژاد اظهار داشت: پيشگامان ما در راه دفاع از آزادي حقيقي و عدالت مانند شهيد رجايي جان و تنشان را سوزاندند و افتخار امثال بنده رسيدن به آن جايگاه و سوختن در راه تعالي اين ملت است.آمريكايي‌ها بدانند ما اگر هزار بار هم بسوزيم، يك سانتي‌متر از آرمانهايمان عقب‌نشيني نمي‌كنيم.
دانشجويي پيش از سخنان رئيس‌جمهور از احمدي‌نژاد خواسته بود كه مهرورزي را تعريف كند كه رئيس‌جمهور در اين بخش از سخنانش گفت: مهروزي يعني اين كه همه روزنامه‌ها، افراد و سياسيوني كه به احمدي‌نژاد بد و بيراه مي‌گويند، احمدي‌نژاد همه آنها را از ته دل دوست دارد و خدا شاهد است حاضر نيستم در رسيدن به قله تعالي به كسي آسيبي وارد شود،اما مي‌دانم كه علت اصلي مخالفت آنان اين است كه احمدي‌نژاد از دانشگاه برخاسته تا عدالت را پيگيري كند.
در همين هنگام دانشجويان براي حمايت از سخنان رئيس‌جمهور شعار دادند «ابوالفضل علمدار احمدي‌نژاد نگهدار.» كه رئيس‌جمهور در پاسخ گفت: حضرت ابوالفضل اين جوانان شجاع را نگهدارد.
وي در تشريح لزوم اجراي عدالت در كشور اظهار داشت:عده‌اي عادت كرده‌اند كه با يك تلفن، هزار ميليارد تومان وام ارزان از كيسه ملت بگيرند كه وقتي دولت جلوي آنها مي‌ايستد مي‌گويند دولت ضد بخش خصوصي است. اما در حقيقت ما ضد بخش اختصاصي هستيم كه عده‌اي همه چيز را متعلق به خودشان يا عده‌اي خاص بدانند.
احمدي‌نژاد ادامه داد: عده‌اي در خوش آب و هواترين مكان‌ها، زمين‌ها را هكتار هكتار گرفته‌اند و براي تفريح خودشان در آن ويلا ساخته‌اند در حالي كه يك جوان در همان شهر با روزها و ماه‌ها دوندگي قادر نيست زمين كوچكي براي اشتغال خود به دست آورد، به همين علت احمدي‌نژاد با اين اقدامات مخالف است و با فريادهاي آنها از صحنه خارج نخواهد شد.
رئيس‌جمهور درباره اعلام اسامي همين مفسدين گفت: وقتي اسامي آنها اعلام مي‌شود انواع گروه‌هاي سياسي كه به احتمال زياد با اينها ارتباط دارند صدها مقاله عليه دولت منتشر مي‌كنند،كساني كه عادت كرده‌ بودند هزاران هكتار زمين اين ملت مظلوم را در اختيار بگيرند و براي خودشان امپراتوري راه بيندازند همانها هم مي‌توانند وارد بازار مرغ، تخم‌مرغ و مسكن شوند و در راه خدمت دولت به مردم مشكل ايجاد كنند.
در اين بخش از سخنان رئيس‌جمهور يك نارنجك صوتي در سالن با صدايي مهيب منفجر شد كه رئيس‌جمهور گفت: «توپ تانك مسلسل ديگر اثر ندارد» و دانشجويان نيز همين شعار را بارها تكرار كردند.
احمدي‌نژاد ادامه داد: دانشجويان ما راه خود را يافته‌اند و با تلاش عده‌اي دانشجو نما از صحنه خارج نمي‌شوند.
وي در ادامه سخنانش درباره عدالت گفت: ما هر جا كه دست مي‌گذاريم صداي آن عده معدود در مي‌آيد و فرياد اقتصاد سر مي‌دهند، در حالي كه همه شاخص‌هاي اقتصادي كشورمان، هم اكنون رو به جلو است.
رئيس‌جمهور در اين بخش از سخنان خود به تشريح بهبود و رشد وضعيت اقتصادي كشور پس از روي كارآمدن دولت نهم اشاره كرد كه آمار و ارقام اعلام شده از سوي رئيس‌جمهور در مورد وضعيت صادرات و واردات، مسكن، لايحه متمم بودجه سال 85 و ساير مسائل اقتصادي به دليل همهمه فراوان براي خبرنگاران دقيقاً واضح نبود و به همين دليل از ذكر جزئيات اين آمار و ارقام در اين خبر خودداري مي‌كنيم، تا خبر دقيق آن به دست ما برسد.
احمدي‌نژاد بناي دولت را بر كار علمي و سرمايه‌گذاري درست دانست و گفت:از سال 82 يك باند اقتصادي براي چپاول ثروت ملت ارزش سهام را در بورس دستكاري كردند،تا صدها ميليارد تومان به جيب بزنند همانها وقتي اين دولت روي كار آمد مي‌گفتند دولت مخالف بورس است و احمدي‌نژاد بورس را حرام مي‌داند و به همين دليل بورس شكست خواهد خورد،اما اكنون مي‌بينيد كه چندين ماه است كه با حاكم شدن آرامش در بورس اين بخش اقتصادي از كشورمان شفاف است و زد و بند در آن كاهش يافته است.
وي مبادله در بورس كشورمان را روزانه بيست ميليارد تومان عنوان كرد و خاطرنشان ساخت:بورس ما امروز فعالترين بورس منطقه است و با يك بورس واقعي قطعاً با جلوگيري از واگذاري‌هاي رابطه‌اي حقوق ملت ايران را به بيت المال برخواهيم گرداند.
دراين هنگام عده‌اي با سردادن شعارهايي احمدي‌نژاد را ديكتاتور مي‌ناميدند كه رئيس‌جمهور گفت: زماني كه من بحث هولوكاست را مطرح كردم عناوين خلاف زيادي به من دادند كه حتي در يك نشريه غربي 16عنوان از جمله تروريست، ديكتاتور و تير خلاص‌زن به من داده بود اما همگان مي‌دانند كه ديكتاتور بزرگ آمريكاست و احمدي‌نژاد يك دانشجو است كه تا آخر نيز دانشجو باقي خواهد ماند.
وي وزير علوم و مسئولان دانشگاهي را موظف به تلاش براي ايجاد محيط نشاط و مهرورزي در دانشگاه‌ها دانست و با تاكيد بر آزادگي، صداقت، استقلال و ايستادگي گفت: محيط دانشگاه بايد پر از صميميت و دلسوزي باشد و احمدي‌نژاد از كساني كه به او اهانت مي‌كنند كوچكترين ناراحتي و كينه‌اي نخواهد داشت.
وي در پايان به اين مسئله كه در زمان كنكور در دانشگاه اميركبير نيز قبول شده بود، اما به دلايل شخصي به دانشگاه علم و صنعت رفت اشاره كرد و اظهارداشت: من خود را يكي از دانشجويان دانشگاه اميركبير مي‌دانم و افتخار مي‌كنم.


منبع: 20 آذر 1385 - فارس
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:[تاریخ ارسال: 12 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: زنگی زنگ]  [  ]  
جناب رومی روم فروغ آزادی، لطف کرده و نشان بدهید، که من در کجا نوشته ام که دانشجویان حاضر عامل سرکوب نیروهای انقلابی در سال 60 بوده اند! نوشته من در مورد تشکیلات آخوند ساخته و ارتجاعی و ضد انقلابی "انجمن اسلامی دانشگاه" بود نه در مورد دانشجویان. آیا بهتر نیست مطلبی را که می خواهید در موردش نظر بدهید، با دقت بخوانید و قبل از ردیف کردن کلمات بر رشته احساسات، آنان را در پرتو اندیشه بسنجید؟   

[تاریخ ارسال: 12 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: رومی روم (فروغ آزادی)]  [ forough_azadi@hotmail.com ]  
دانشجویان معترض در حال حاضر چاره ای جز رفتن زیر پوشش انجمن اسلامی ندارند. یک نمونه از برخورد به شکلی دیگر، دستگیری و نامعلوم بودن سرنوشت کسی است که عکس مسعود رجوی را جلوی دانشگاه تهران به روی دست بلند کرده (گزارش هنگامه شهیدی از نامه باطبی مبارز به گنجی را بخوانید.)
لازم است دوست گرامی «زنگی زنگ» به این موضوع توجه داشته باشند که دانشجویان حاضر در سال 60 و دهه 60 نبودند که ابزار سرکوب علیه گروههای انقلابی باشند. ماجرا به کل با شعارهایی که ایشان می دهند متفاوت است. هر دانشجو یک سرمایه بزرگ برای انقلاب ضد آخوندی است.
  

[تاریخ ارسال: 11 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: زنگی زنگ]  [  ]  
پر خروش باد هر صدایی که به اعتراض و بر علیه سران رژیم آخوندی بلند می شود. در عین حال دقت در جزئیات اخبار منتشر شده ضرورت دارد. در خبرهای منتشر شده در مورد اعتراض دانشجویان به سخنرانی احمدی نژاد، اعضای انجمن های اسلامی دانشجویان به عنوان معترضین به احمدی نژاد معرفی شده اند؛ علاوه بر این گزارشی در مورد دستگیری معترضین در میان خبرها نبوده است. اگر این موضوع صحت داشته باشد، جای تأمل بسیار دارد، زیرا انجمن های اسلامی در دانشگاه ها یکی از ابزارهای رژیم برای سرکوب و به انحراف کشیدن جنبش های دانشجویی بوده اند و هنوز هم هستند. خلاصه کلام اینکه: هر گردی، گردو نیست.   

با درود به ملت شریف ایران

باید یکی شویم


باید یکی شویم
گزیده خبرها

ادامه فهرست خبرها...

   [www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.