شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ -  ۴ ژوئن ۲۰۲۰

سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

به رنگ ارغوان
کورش طاهري

فکر کردم که از نوشتن یک مطلب طولانی و/یا دنباله دار در یادداشت این نوبت پرهیز کنم و وضعیت فرهنگی در فوتبال وورزش جمهوری اسلامی را به صورت مطالب منقطع بنویسم که برای خوانندگان عزیز خسته کننده نباشد!

مادر بازیکنی پای تلویز یون صدا و سیمای میلی نظام ولایت فقیه نشسته وبازی و هنرنمائی فرزندش را که عضو یکی از باشگاهای لیگ برتری است تماشا می کند که ناگهان مات و مبهوت می شود و باور نمی کند که گوینده گنجشگ زبان صدا و سیمای میلی در باره فرزندش چنین و چنان سخنان زشت و رگیکی را گفته باشد.

سرداری از سرداران تکثیر شده سپاه پاسداران جای خود را در سپاه تنگ می بیند و برای مطرح شدن در عالم کائنات و کسب مقامات بالاتر به سفارش فرمانده کل راهی فدراسیون فوتبال می شود و ستاره های بادآورده خود را به پایگانی این فدراسیون می سپارد و ناگهان مسئول اجرای مسابقات فوتبال می شود و هر روز با انواع و اقسام مصاحبه های انجام شده یا نشده عکس و نام خود را در رسانه هائی می بیند که خود سرنوشتی چون این سردار داشته اند و به ریش صدها بیشکسوت و خاک خورده فوتبال می خندد.

فتح اله زاده نامی یک زمانی با یک هیلمن قراضه که زنده یاد ناصر حجازی بعضی اوقات برای کمک به این حاجی بینوا ماشین وی را هل می داده تا روشن شود ناگهان مدیر عامل باشگاه استقلال می شود و ابتدا شادروان حجازی را کنار می گذارد و سپس سوله ها و میل گردهای سالن ها و تاسیسات در دست احداث باشگاه را روانه بازار آزاد می کند و ... بعد از مدتی اعلام می کند حاضر است برای راه اندازی تلویزیون ورزشی چند میلیارد توان پول کمک کند!

برانکو ایوانکویج مربی کروات فوتبال/ وقتی به ایران آمد/ مردی آرام/ متین و خونسرد بود! اما بعد از مدتی چنان عصبانی و پرخاشگر شد که مردم وی را همدست جنتی و شیخ یزدی می دانستند! خشونت و پرخاشگری در جمهوری اسلامی ایران به یک اصل تبدیل شده است و اینک کارلوس کی روش پرتغالی بعد از دو ماه حضور در ایران جای برانکو پا می گذارد ومی رود تا در فرهنگ منحط نظام ولایت حل و ذوب شود و چند صباح دیگری کار وی مانند کاسیموی هموطنش در اهواز به گروکشی اسباب و اثاثیه / دادگاه و ممنوع الخروج شدن  بیانجامد.

حجت السلام علیپور تصمیم گرفته تا هئیت مذهبی فدراسیون فوتبال ولایت را برای لیگ یازدهم فعالتر از سال بیش کند و با ارائه لیستی از مربیانی که حق فعالیت دارند تعدادی را در لیست منشوری ها قرار داده است و نصایح آیت اله  جنتی را که چندی بیش در ملاقات با این هئیت ارائه کرده بود می خواهد برای اجرا در لیگ یازدهم پیاده کند/ از جمله این پند و اندرزهای دبیر شورای نگهبان/ مبارزه با بدلباسی و بد ریختی و تقلید از فرهنگ منحط!! غرب!! است که فوتبالیست ها حق تقلید یا استفاده از آن را ندارند.

رشوه در فوتبال جمهوری اسلامی نهادینه شده و در نظر است تا در جریان لیگ دهم بیشترین خروجی را برای دلال ها وواسطه های رسمی و غیر رسمی فدراسیون داشته باشد. موضوع رعایت سقف قراردادها که برای گرم کردن رشوه و دلالی چند صباحی است در فوتبال نظام ولایت فقیه رایج شده است موضوع رشوه را نهادینه کامل می کند و فساد را مضاعف بیش خواهد برد.

جنگ مجلس و دولت بر سر وزارت ورزش و معرفی وزیر پس از مدتی علنی شدن اینک در خفا ادامه دارد و حسابهای ارزی و ریالی سازمان تربیت بدنی بلوکه شده است. به طبع چنین وضعیتی باشگاه هائی مثل پرسپولیس که توسط سازمان تربیت بدنی اداره می شوند بلاتکلیف هستند و پرداخت های سازمان یا متوقف شده است یا بخشی توسط نهاد ریاست جمهوری تامین می شود. این در حالی است که متولین این سازمان در گفتگوها و مصاحبه های رسانه ای خود از سایر کشورهای دنیا می خواهند که الگوی ورزشی جمهوری اسلامی را برای خود انتخاب کنند.

اصول گرایان پیرو احمدی نژاد برای انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی منحط و منجمد/فوتبال را نشانه رفته اند و قرار است با تاسیس انجمن راهیان برادری از طریق فوتبال به مجلس راه یابند. در آن سوی مبارزه/ بخش دیگری از اصولگرایان مخالف احمدی نژاد درصددند تا با عضویت در هئیت مدیره تعدادی از باشگاه های فعال /خود را در افکار عمومی مطرح کنند.

سپاه پاسداران که تیم هائی نظیر تراکتورسازی تبریز را در زیر مجموعه اقتصادی و صنعتی خود دارند به سردار آجرلو ماموریت داده اند تا برنامه های اجرا نشده توسط سردار جعفری رئیس باشگاه تراکتورسازی در برای لیگ یازدهم پیاده و اجرا کند و ناظران آگاه بیش بینی می کنند که طرح امنیتی برای محدودکردن تیم که در لیگ دهم بازتاب های بزرگ سیاسی و اجتماعی در سطح جهان داشت اعمال کند.

تنیس باز ایرانی الاصل ارغوان رضائی که برادران رضائی(محسن و امیدوار) ناگهان وی را از اعضای فامیل خود معرفی کردند/بنظر می رسد پس از ایجاد ارتباط با رسانه های ایرانی و تعریف و تمجیدهای سایت تابناک از وی به عنوان یک مسلمان معتقد به جمهوری اسلامی/با خلق و خوی و خصوصیات ضد انسانی نظام ولایت فقیه آشنا شده باشد و تماس های دکتر قلابی امیدوار رضائی با این تنیس باز زن نتیجه داده است. ارغوان خانم در اقدامی به سبک جمهوری اسلامی بر علیه پدرش اقامه دعوی داده است و پدر بیچاره را به کلاهبرداری از خود متهم کرده است. پدر وی که مشاور ورزشی ارغوان نیز هست غیر مستقیم از عناصر جمهوری اسلامی به عنوان تحریک کننده دخترش نام برده است. چنین بنظر می رسد که رنگ ارغوان خانم در آینده ای نزدیک با شال و هد بند یا زهرا آغشته و تزئین شود.

منبع سایت دیدگاه

korosh_ims@yahoo.com

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.

      

منبع: سايت ديدگاه

 @ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.

  

 

 

 منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.


   
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از کورش طاهري:
در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.